Bajki filozoficzne. Jak żyć razem?

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Bajki filozoficzne". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Muchomor
7 (9 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny
Philo-fables pour vivre ensemble
978-83-89774-52-1
jagarkar

Drugi tom Bajek filozoficznych Michela Piquemala, który od wielu lat cieszą się nieustającą popularnościach wśrod naszych czytelników, małych i dużych. Tym razem opowieści i bajki z różnych stron świata, różnych mędrców i filozofów, koncentrują się wokół problemów relacji międzyludzkich i relacji człowiek - natura.

źródło opisu: Wydawnictwo Muchomor, 2012

źródło okładki: http://www.muchomor.pl/bajki-filozoficzne-jak-zyc-razem

Profesorek | 2015-10-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 10 października 2015

Zdecydowanie się zawiodłem. I tyle!

Jane | 2016-06-06

Jak opisać ten kolaż myśli? Fenomenalny, ciepły i pouczający zestaw historii z całego świata. To zbiór uniwersalnej mądrości wielu kultur, wielu epok i światpoglądów. "Bajki filozoficzne" napisane są językiem przejrzystym i zrozumiałym dla każdego, a ponadto, można je czytać wyrywkowo, dawkować sobie wiedzę, myśli.

"Przynieś mi szczęście, mój piękny! Wiem, że masz dość siły! Ciągnij, mój przyjacielu, ciągnij ten wóz jak źdźbło słomy!". Jeśli znacie buddyjską bajkę o sile wołu, wiecie już jaką siłę mogą mieć tak magiczne słowa. Jeśli słyszeliście już przypowieść o rybaku i przedsiębiorcy, znacie sekret prawdziwego bogactwa. Jeśli nie znacie lub chcecie poznać takich prawd więcej, to to jest dobre miejsce i czas.

Trafiłam na nią w okresie, kiedy desperacko poszukiwałam mądrości. Bardzo wówczas przejaśniła mi niebo.

Bloody Thoughts | 2016-08-23
Na półkach: Przeczytane, 6⭐, 2016
Przeczytana: 22 sierpnia 2016

Autor nie rozbudowuje bardzo swoich myśli, komentarzy na temat bajek. Myślałam, że są one skierowane dla dzieci, lecz Piquemal zwraca się bezpośrednio do gimnazjalistów i licealistów. Oczekiwałam czegoś ciekawszego. Wydawało mi się, że wypowiedzi autora pomogą mi w rozmyślaniu na dany temat - niestety nie. Właściwie nie wiadomo, dla kogo jest ta książka. Dla dorosłych może być zbyt banalna, dla dzieci zbyt trudna (chyba że pominie się to, co znajduje się pod nagłówkiem "W pracowni filozofa" i doda własną refleksję).

fuzja | 2015-03-19
Przeczytana: 18 marca 2015

Te bajki są świetne, komentarze - nie. Psują mi wszystko.

Matthias89 | 2018-09-01
Przeczytana: 14 września 2018
książek: 1921
Ania1994 | 2018-05-02
Przeczytana: 02 maja 2018
książek: 2025
Syl_wina | 2017-01-29
Dominika7684 | 2017-01-13
Na półkach: Przeczytane, Dla synów
Przeczytana: 05 kwietnia 2017
Safia | 2014-01-03