Filozofowie do dzieci

Tłumaczenie: Tymek Skowroński
Wydawnictwo: Muchomor
Les grands philosophes parlent aux petits philosophes
978-83-89774-43-9
filozofia i etyka
Ada

Książka jest wyborem cytatów z wielkich filozofów, od starożytnych do współczesnych. każdy cytat ilustruje - objaśnia historia z życia Klary i Leona, uczniów gimnazjum.Z tej książki dzieci dowiedzą się kto powiedział i co znaczy "Myślę więc jestem", "Carpe diem", "Wiedza to potęga", "Siła nie jest Prawem". Poznają Arystotelesa, Sokratesa, Senekę, św. Augustyna, Kartezjusza, Rousseau, Bergsona, Sartre i wielu innych FILOZOFÓW. Dla dzieci od 10 roku życia. W TEJ SERII BAJKI FILOZOFICZNE

źródło opisu: Wydawnictwo Muchomor, 2011

źródło okładki: www.muchomor.pl

Bardzo ciekawa i interesująca.

Ada | 2011-09-28

Zapowiada się interesująco ... dzieci skupione , ciekawe każdego nowego słowa. Polecam !

Matthias89 | 2017-04-09
Przeczytana: 02 lipca 2017