Filozofowie do dzieci

Okładka książki Filozofowie do dzieci
Sophie BoizardAgnieszka Malmon Wydawnictwo: Muchomor filozofia, etyka
57 str. 57 min.
filozofia, etyka
Les grands philosophes parlent aux petits philosophes
Muchomor
2011-01-01
2011-01-01
57 min.
978-83-89774-43-9
Tymek Skowroński
filozofia dla dzieci filozofia

Okładka książki Mędrcy do dzieci Sophie Boizard, Agnieszka Malmon
Mędrcy do dzieci Sophie Boizard, Agn...

Chaotyczna i nierówna. Niby do dzieci, ale słowa dość zaawansowane - bez wsparcia rodziców będzie ciężko. Grafiki olbrzymie (i brzydkie) a litery jak drobny maczek. Cytacik i króciusieńki opis analogicznej sytuacji życiowej. Na końcu krótkie biografie.

Mam też zastrzeżenia do samego doboru filozofów. Dzieci w tym wieku albo kochają w całości, albo nienawidzą w całości. Może być siara w szkole, kiedy dziecko będzie dzieliło się swoją fascynacją Wolterem, Sartrem czy Rousseau (czekałem tylko, aż na następnej stronie wyskoczy jakiś Markiz de Sade).

Najbardziej przegięta jest zaporowa cena (26zł),która jest bezczelnym skokiem na kasę. Strony złożone tak, że ucina końcówki zdań na lewej i początki zdań na prawej stronie.

O wiele lepszym wyborem będzie "Jak to działa? Filozofia".

. Jest taka książeczka Sophii Boizard pod tytułem „Filozofowie do dzieci”. Tam w sześciu rozdziałach o różnej tematyce autorka przywołuje najważniejsze tropy filozoficzne wybranych filozofów od starożytności po współczesność. Każda z sentencji lub idei opatrzona jest krótką opowiastką o przygodach współczesnych dzieci, osadzoną w dzisiejszych realiach. Dzięki temu młodzi czytelnicy mogą wejrzeć w historię myśli filozoficznej stojąc jedną noga w znanym im świecie. Biorąc pod uwagę dzień, w którym ten wpis zamieszczam, skupię się na rozdziale „Płynący czas”, chociaż pozostałe: „Myśleć bez ustanku”, „Człowiek – cóż to za dziwne zwierzę”, „Jak żyć razem?”, „W poszukiwaniu szczęścia” i „Pudełko z myślami” też brzmią kusząco.
Więcej: www.lekkiepiora.pl

Bardzo ciekawa i interesująca.

Bardzo ciekawa i interesująca.

Zapowiada się interesująco ... dzieci skupione , ciekawe każdego nowego słowa. Polecam !

• Dziecięcy świat
  • Do zdobycia
  • Samodzielne
  • Świat Zofii

Dodaj cytat z książki Filozofowie do dzieci