W pogoni za torebką

Tłumaczenie: Anna Gralak
Wydawnictwo: Znak Literanova
Bringing Home the Birkin: My Life in Hot Pursuit of the World's Most Coveted Handbag
moda
literatura piękna
joly_fh

Która z nas nie marzy o tym, żeby wyglądać jak gwiazda filmowa, nosić ubrania od najlepszych projektantów, budzić podziw mężczyzn i innych kobiet? Carrie Bradshaw z Seksu w wielkim mieście do szczęścia potrzebowała butów od Manolo Blahnika, diabeł ubierał się u Prady, natomiast Victoria Beckham, Sharon Stone czy Naomi Campbell potrafiły wydać fortunę na torebkę o wdzięcznej nazwie...

Carrie Bradshaw z Seksu w wielkim mieście do szczęścia potrzebowała butów od Manolo Blahnika, diabeł ubierał się u Prady, natomiast Victoria Beckham, Sharon Stone czy Naomi Campbell potrafiły wydać fortunę na torebkę o wdzięcznej nazwie BIRKIN.
Torebka mrocznym przedmiotem pożądania?
Torebka, która kosztuje tyle co mały samochód? To szaleństwo!
A jednak. Co więcej, trzeba na nią czekać nawet dwa lata! Lista oczekujących jest długa, a sprzedawcy nieubłagani. Wielki świat, wielka moda, wielka ściema.
Choć Michael nigdy wcześniej nie słyszał o torebce Birkin, szybko zorientował się, że wielu chciałoby ją mieć, ale niewielu może ją kupić. Postanowił przechytrzyć marketingowe sztuczki świata mody i obmyślił formułę, dzięki której był w stanie kupić kilka birkinek w jeden tydzień i sprzedać je tym, którzy o nich marzyli. Przy okazji dowiedział się wiele o ludzkiej naturze: jak łatwo nas omamić, wzbudzić w nas sztuczne potrzeby, przekonać, że nowa torebka lub buty są gwarantem naszego szczęścia.

źródło opisu: Znak, 2013

źródło okładki: www.znak.com.pl

Dagmara-84 | 2019-10-15
Przeczytana: 11 października 2019

Przyjemnie się czyta, ciekawa historia jak można pracować i co ważne oparta na faktach. Część akcji toczy się w Barcelonie co dla mnie na duży plus :D

książek: 1933
Malvy | 2018-09-09
Przeczytana: 08 września 2018

Lekka, przyjemna lektura na wakacje/urlop, raczej tylko dla pasjonatów mody oraz rynku sprzedaży.

buziaczek197 | 2017-11-10
Przeczytana: listopad 2017

Bardzo fajnie napisana książka :) lekka, a zarazem treść sprawia, że jednak nie chcemy jej odłożyć. Główną bohaterką książki jak tytuł wskazuje jest torebka. Nie byle jaka torebka (choć tego szału zrozumieć nie umiem) tylko BIRKINKA firmy Hermes. Kto choć w minimalnym stopniu interesuje się modą, albo choć raz przejrzał prasówkę dla kobiet lub obejrzał "Seks w wielkim mieście" wie o jakiej torebce mowa. Mi nie przypada do gustu choćby na to, że stosuje się do tego również skórę krokodyla lecz nie mi oceniać osoby, które zapisują się w dwuletnią kolejkę, żeby ją zdobyć. Nie zmienia do faktu, że autor wybrał niezły interes na zarabianie. Zdobywał je i powiem szczerze, że to mnie ujęło w tej książce (w jaki sposób i ile trzeba mieć obeznania w tej dziedzinie) potem sprzedawał z zyskiem dla siebie. Latał po całym świecie w celu ich zdobycia i świetny jest rozdział kiedy opisuje sprzedawców :) Bardzo fajna z humorem książka dla każdego. Polecam !!!

Mylengrave | 2017-11-02
Na półkach: Przeczytane, Moda
Przeczytana: 07 kwietnia 2017

Super książka, super historia!
Dla wszystkich fanek mody pozycja obowiązkowa, ale sądzę, że także dla osób wybitnie nie zainteresowanych modą, żeby zobaczyć, co też ludzie potrafią wyczyniać.
Torebka Birkin marki Hermes, trudno dostępna, droga, są na nią kolejki. Moim osobistym zdaniem nie jest nawet tak ładna jak torby rodzimych marek, ale mniejsza o to. Pozycja kultowa, ikona, każda celebrytka musi ją mieć. Główny bohater, a zarazem autor książki twierdzi, że cała ta historia jest prawdziwa i ja w to wierzę. Znalazł sposób na kupowanie torebek i odsprzedawanie innym, zbił na tym majątek i robił to legalnie. W końcu firma się zorientowała, więc musiał skończyć ze swoim zajęciem. To chociaż książkę napisał - bardzo dobrze! Osobiście pełna jestem współczucia dla kobiet, które aż tak uzależniają swoje szczęście od posiadania torebki, po lekturze samoocena może nam się znacznie podnieść:)
Fantastyczne opisy sklepów, sprzedawców, dialogów, naprawdę warto przeczytać.

yoasiaa88 | 2017-05-05

Ciekawa historia o tym jak łatwo kupić bardzo drogą torebkę na którą gwiazdy czekają długimi miesiącami. Książka lekka, łatwa i przyjemna.

ewagewa | 2016-09-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Fashion
Przeczytana: 20 października 2015

Książka o sposobie na zdobycie najsławniejszej torebki na świecie. Książka o snobistycznym świecie mody. Bardzo dobra w swojej kategorii.

Miśka | 2016-08-30

Nietuzinkowa i przezabawna historia (humor tej książki totalnie mnie zachwycił).

liv87 | 2016-08-04
Przeczytana: 29 lipca 2016

Świetna ksiązka, czyta się jednym tchem, dla wielbicielek mody i Hermes. Szybki biznes, w którym trzeba być kreatywnym i nie bać się wyzwań.

Marta | 2016-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2016

Rzadko kiedy się poddaje, ale nie dam rady chyba jej przeczytać. Jest monotonna. Utknęłam na 113 stronie i nawet kieliszek wina nie pomaga przebrnąć dalej. Książka polecana w Cosmopolitan - tragizm. Może jeszcze spróbuje. Hermes świat idealny?. Dostaje jedną gwiazdkę za opisy miast - Barcelony, Paryża ( przewodnik po butikach i bulwarach z Pradą. ) Język tak prosty jak drut, zero polotu i błysku. A historia całkiem ciekawa... Może się rozkręci.Jeszcze 185 stron....Aj ten świat mody i rządzące nimi prawa. Pokonała mnie

Ola | 2016-07-06

Tak jak wspominałam książka mówi o torebce. Nie byle jakiej, bo o Birkince marki Hermes. Na taką torebkę trzeba czekać dwa lata jak nie więcej, a lista oczekujących nie ma końca. Kosztuje tylko tyle co mały samochód, dla nas to szaleństwo i nie trudno było się zorientować jak wielu pragnie ją mieć a nie może.
Książkę widzimy z perspektywy Michaela, który opowiada nam o tym jak znalazł sposób aby przechytrzyć marketingowe sztuczki świata mody. Znalazł sposób jak może zakupić kilka birkinek w ciągu tygodnia i sprzedać je tym, którzy o nich marzyli.
O książce nie mogę powiedzieć nic więcej. Jest to pozycja dla osób, które interesują się modą i mają trochę wolnego czasu. Na samej okładce znajdziemy napis Jeden z największych przekrętów świata mody, więc czemu by po nią nie sięgnąć choćby z ciekawości? Tak zrobiłam właśnie ja i nie żałuję :).