Fanaberie

Wydawnictwo: Świat Książki
Lucy

Klara Werner, piękna właścicielka świetnie prosperującej sieci cukierni, ma kłopoty. Obiecujący adorator właśnie okazał się nieporozumieniem, udziałowcy przestają jej ufać, a na dodatek na firmę ostrzy sobie zęby bezwzględny rekin biznesu Arnold Lejman. Klara kiedyś odrzuciła jego względy – teraz musi za to zapłacić. Ale od czego są przyjaciele oraz dorastające dzieci Klary, których sprytu i samodzielności chyba nie doceniała. Czy uda jej się uratować firmę, ujść cało z finansowych tarapatów i nie popaść w inne, tym razem miłosne? Emocjonujące rozgrywki biznesowo-uczuciowe, żywy język i barwne tło obyczajowe współczesnej Polski –debiut Jolanty Wrońskiej to znakomita powieść nie tylko dla bizneswoman.

źródło opisu: Wydawnictwo Świat Książki, 2012

źródło okładki: http://www.swiatksiazki.pl/fanaberie-jolanta-wronska,p90087875.html

BagatElka | 2014-05-11
Na półkach: ZZZ....oddane, Przeczytane
Przeczytana: 11 maja 2014

Rewelacja!
Początkowo uważałam,że nawet jeśli nie spodoba mi się ta książka to nie będę żałować bo w końcu za kilka złotych kupiona.
A tutaj zaskoczenie bo nie dość,że na okładce ciasteczko z kremem to zawartość książki to delicje.
Fantastyczni bohaterowie i akcja ,która wbija w kanapę.
Zaczęłam czytanie dziś przy porannej kawie i zapomniałam o śniadaniu,o szarym,zapłakanym deszczem niebie a płakałam ze śmiechu aż do utraty tchu.
"Fanaberie" to cudny smakołyk i polecam z pełną odpowiedzialnością.

Kiwi | 2013-09-05
Przeczytana: 04 września 2013

Lekka i niezobowiązująca napisana z myślą o kobietach.
Okładka kojarzy mi wykwintną książką kucharską, jednak okazuje się, że jest to powieść czysto obyczajowa i życiowa o finansach i nie tylko.

Aczkolwiek to nie moja bajka, niemniej jednak książkę czytało się szybko i łatwo. Stąd 5 gwiazdek

Ela | 2013-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2013

Zanim przeczytałam książkę - przeczytałam wiele jej recenzji. I właściwie sama nie wiedziałam czego sie spodziewać - komentarze prezentowały cały wachlarz ocen. Zainteresowała mnie ta książka, która jednocześnie jest bardzo dobra i bardzo zła. Pozostało wyrobić sobie własną opinię - przeczytałam więc i ... podobało mi się!

Zdecydowanie nie jest to literatura bardzo wysokich lotów, ale wnosi coś nowego - z powieścią z giełdą w roli głównej spotkałam sie po raz pierwszy. Autorka w przystępny sposób przedstawia jej mechanizmu, wplatając te zagadnienie w życie rodziny (nie napiszę "przecietnej rodziny", bo ta jest raczej nieprzeciętna:).

Wszystkie zalety dobrej książki - szybka akcja, ładny język, wyraziste, różnorodne postacie, nieco wątków miłosnych, nieco kryminalnych, sporo humoru. Jak dla mnie - warta przeczytania.

Anka | 2016-08-10
Na półkach: Przeczytane, Na półce
Przeczytana: 10 sierpnia 2016

Noch! prawdziwe Fanaberie....
Na początku drogi miałam pewne wątpliwości.
Czaiłam się rozmyślając: czytać - nie - czytać?
a Fanaberie ziały ciężkim kalibrem opisów spółek handlowych i innych strasznie nudnych rzeczy... uffff, co ja poradnik dla przedsiębiorcy kupiłam, czy jak?
Przełamałam się w końcu i po pierwszych dwóch rozdziałach poleciało z górki - ksiązka pożarta w jeden wieczór, a kiedy skończyłam poczułam że mam wypieki na twarzy i głupawy uśmieszek - taaaaka byłam z siebie zadowolona ;)
Dziewiąteczka!

Artopolosis | 2016-05-27
Przeczytana: 27 maja 2016

Ta książka ma ładną okładkę, dzięki czemu ma dodatkową gwiazdkę... i na tym kończą się jej zalety. Przeczytałam 40 stron, potem zaczęłam kartkować i nie dałam rady dalej, mimo że jestem z osób które nie lubią pozostawiać książki niedokończonej to na tej poległam.
Wypełniona długimi opisami życiorysów każdej z postaci, działa lepiej niż leki nasenne, pod lupą zaś można szukać jakiejkolwiek akcji, związanej z głównym wątkiem.
Dno i trzy metry mułu...

beataj | 2013-05-03
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 03 maja 2013

Niech nikogo nie zwiedzie ta słodka okładka !
Pierwsze spojrzenie na tę książkę i pomyślałam: "będzie fajne, lekkie czytadełko. Coś w sam raz na ponurą pogodę majówkową, poprawi mu humor"
Tylko to ostatnie się sprawdziło ;-)
Bo "Fanaberie" aż skrzą się od inteligentnego dowcipu, dobrego humoru, szczypty ironii i sarkazmu. Oprócz tego to świetne studium wręcz zwierzęcej walki w biznesie, twardych praw rynku i kopania dołków pod konkurencją. Normalnie ostra jazda bez trzymanki !
Mimo tej czasem niełatwej tematyki, czyta się jednym tchem, aż ciężko się oderwać. Pewnie powodem są również kapitalne dialogi, błyskotliwe riposty oraz ciekawy sposób przedstawienia Śląska i Ślązaków. No i bonus specjalny - wielka miłość do zwierząt, płynąca z prawie każdej strony tej ksiązki, i cudacznie cudne ich imiona.

Larysa | 2012-10-07
Przeczytana: 07 października 2012

Po czarownicach, wampirach i innych paranormalnych stworach, przyszła pora na coś słodkiego, lekkiego i polskiego. Chociaż tutaj nie zostałam powalona na kolana ambitnością i oryginalnością powieści, muszę przyznać, że spędziłam z "Fanaberiami" kilka miłych i spokojnych godzin.

Klara Werner - kobieta w pełni sił, właścicielka dobrze prosperującej cukierni, pod fikuśną nazwą "Fanaberie", matka trójki dzieci oraz była żona Zbigniewa Wernera. Kobieta jakich wiele na tym świecie. Ale to właśnie jej, los postanowił spłatać kolejnego figla. Jej obecny adorator okazał się totalnym nieporozumieniem, a bezwzględny tyran i znany biznesmen Arnold Lejman chce przejąć jej firmę. Czy może być gorzej? Może, okazuje się, że rekin interesów jest odrzuconym kandydatem uczuciowym Klary. Teraz czas na wyrównanie rachunków. Ale kobieta nie da się tak łatwo. Dzięki wsparciu kochającej rodziny, oddanych przyjaciół i silnej woli jest gotowa stawić czoła najgorszemu. Czy uda jej się uratować firmę? Czy...

asia_33 | 2014-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2014

Niech was nie zwiedzie słodka okładka tej książki.Tytułowe Fanaberie to sieć cukierni,których szefową jest Klara Werner-Ślązaczka-silna kobieta z charakterem,która mimo różnych przeciwności losu jest świetną matką i przyjaciółką.Jej firmę usiłuje przejąć rekin biznesu Arnold Lejman,który nie cofnie się przed niczym aby dostać to co chce.Książka Jolanty Wrońskiej to świetna opowieść o prowadzeniu biznesu w dzisiejszych czasach,walce o przetrwanie,ale także o przyjaźni i miłości.Ciekawi bohaterowie,szybka akcja,polecam!

StrawberryCow | 2013-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2013

Odetchnęłam z ulgą kiedy skończyłam ją czytać. Dłużyła mi się strasznie. Czytając ją czasem zastanawiałam się czy bohaterowie "Fanaberii" żyją w innej Polsce niż ja czy po prostu utknęłam w tym gorszym, równoległym świecie. Dowiedziałam się również, że giełdą się raczej nie zainteresuję nigdy, a wplatanie tych wątków psuło to co można by jeszcze przełknąć w tej książce. Nie skomentuje nawet banalnej historii miłosnej, oczywistego zakończenia, lecz dodam, że jedyna rzecz jaka mnie zaciekawiła to okładka. Przyczyniła się ona do wsparcia firm cukierniczych produkujących takie babeczki, gdyż za każdym razem jak sięgałam po tą książkę przegryzałam taki oto wypiek (chociaż tyle z życia!).

Claudia | 2014-02-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 24 lutego 2014

Bardzo fajna książka ! :)
Klara Werner dzielna i inteligenta kobieta , która dąży do celu, zrobiła na mnie wrażenie. Jej dzieci - Zuza, Matylda i Jonatan tak samo.
Mimo niepowodzeń, które im się przytrafiały , dali sobie radę i obronili to co było ich !
Chętnie sięgnę po kolejną książkę pani Jolanty Wrońskiej, jeśli takowa się ukaże ! Polecam !