Emily i Einstein

Tłumaczenie: Anna Dobrzańska
Wydawnictwo: Albatros
Emily and Einstein
literatura piękna

Wystarczył jeden wieczór, by życie Emily Barlow, odnoszącej sukcesy redaktorki w wydawnictwie Caldecote Press, legło w gruzach. W śnieżną, lutową noc Emily dowiaduje się, że jej mąż, Alexander 'Sandy' Portman, zginął w wypadku. Wkrótce potem kobieta odkrywa bolesną prawdę o licznych romansach Sandy'ego. Jakby tego było mało, w Caldecote Press na stanowisku kierownika pojawia się chłodna, apodyktyczna Tatiana Harriman, która na każdym kroku uprzykrza jej życie, a Althea Portman, teściowa Emily i słynna nowojorska mecenas sztuki, chce wyeksmitować synową z luksusowego mieszkania w zabytkowej kamienicy. Tymczasem Sandy wraca do życia Emily jako Einstein - mały, biały pies, który przystaje na propozycję tajemniczego starca i godzi się pomóc żonie, w zamian za spełnienie największego ze swych marzeń - marzenia o wielkości. Zadanie okazuje się trudniejsze niż mógłby się tego spodziewać, zwłaszcza, że na drodze Einsteina staje Max, nowy przystojne sąsiad Emily, Jordan - jej zbuntowana siostra, oraz ów tajemniczy starzec, który bezustannie przypomina Sandy'emu, jak kiepskim był człowiekiem i co się z nim stanie, jeśli nie pomoże Emily.

Emily i Einstein to wzruszająca opowieść o nadziei, kolejnych szansach, które daje nam życie i trudnych decyzjach, jakie musimy podjąć, by naprawić życiowe błędy, odzyskać utraconą godność i człowieczeństwo.

źródło opisu: Albatros, 2014

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com

gaba | 2018-08-10
Przeczytana: 10 sierpnia 2018

Gwiazdki głównie za końcówkę książki 😉

czytamcałyczas | 2017-07-25

Sympatyczna lektura,chyba nie tylko dla pań.Mężczyzna odradza się,jako pies.
Dla mnie ,jego wypowiedzi.Były zabawne,ale i mądre i ciepłe.
Książka,bardzo miło napisana.Dobrze się przy niej spędza czas.

MonikaK | 2017-01-25

Nie miałam wcześniej styczności z tą autorką, więc nie wiedziałam, czego się spodziewać. Oczekiwałam czegoś w stulu Koontza- jakieś siły ponadnaturalne, romans i groza. Tymczasem książka to takie typowe love story, z bardzo prostym przesłaniem- doceniaj to, co masz, bo jutro możesz już tego nie mieć. Wielbicielom gatunku na pewno się spodoba, zwłaszcza, że poziomem bije na głowę chociażby Danielle Stell (przebrnęłam kiedyś przez jedno jej "dzieło"), ja wolę jednak dreszczyk grozy, kiedy czytam.

Natalia | 2016-11-11
Przeczytana: 15 września 2016

Dość specyficzna narracja sprawia, że ta książka jest w pewnym sensie niezwykła. W końcu nie w każdej lekturze znaleźć możemy relacje życia z perspektywy psa! Opowieść pokazuje jak bardzo los lubi być przewrotny i jak bardzo lubi robić nam na złość oraz ile siły wymaga pogodzenie się z utratą najbliższych i życie kiedy ich już nie ma.
Mnie historia Emily i Einsteina bardzo wzruszyła. Polecam!

lizzy11 | 2016-09-12
Przeczytana: 12 września 2016

"Sympatyczna" książka :) o tym, co ważne i co trzeba doceniać za życia aby być szczęśliwym :)

Gosiek | 2016-08-18
Przeczytana: 17 sierpnia 2016

Główna bohaterka Emiliy traci męża w wypadku, a po jakimś czasie adoptuje psa który ma duszę.. jej męża:) Cała akcja toczy się z punktu widzenia kobiety oraz czworonożnego towarzysza.
Co tu dużo pisać, książka bardzo wciągająca :)
Przeczytałam ją jednym tchem i gdyby nie to że musiałam rano wstawać do pracy to na pewno zarwałabym nocke dla niej, ponieważ z każdą kolejną stroną nie mogłam doczekać się co będzie dalej. Pełna zabawnych momentów, lekka,idealna na odprężenie :)

Kacorek89 | 2016-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2016

Bardzo przyjemna książka, wiele morałów można z niej wyciągnąć. Relacje małżeńskie, rodzinne, a przede wszystkim również relacja matki i córki. Każdy znajdzie coś dla siebie w niej, a historia Einsteina i Emily jest choć wiadomą mniej więcej jak się skończy, to i tak pozytywnie zaskakuje. Można i się wzruszyć i pośmiać.

książek: 1937
Sabina Pietraszek | 2016-05-21
Przeczytana: 19 maja 2016

Moment, w którym Einstein zostaje adoptowany jest początkiem naprawdę ciekawej historii. Do tego poznanie Maxa i domagający się mieszkania teściowie również dolewają oliwy do ognia w całej tej sytuacji, w której znalazła się biedna Emily. Mało tego znalezione pamiętniki Sandy'ego doprowadzają kobietę do rozpaczy i to pierwszy raz od śmierci jej męża. Silna i opanowana Emily jest w rozsypce gdy dowiaduje się, że jej małżeńska sielanka była fikcją.....

Janina | 2016-05-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2016

Podeszłam z nieufnością do tej książki - okładka jest zaproszeniem do królestwa kiczu i nie obiecuje uczty duchowej. Ale powieść jest dobrze napisana - wydarzenia śledzimy z dwóch perspektyw - bohaterki i jej męża tudzież ... psa, w którego ciało wchodzi duch męża po śmierci. W pewnym sensie jest to powieść o zmartwychwstaniu, w amerykańskim stylu. W sumie krzepiące, z domieszką niesamowitości. Niektóre wątki i pomysły niestety niewybaczalnie naiwne.

Kasia | 2016-03-24
Przeczytana: 23 marca 2016

Emily i Einstein - świetna powieść obyczajowa, którą się czyta z szybko, przyjemnie oraz..ciekawie. Główna bohaterka, Emily jest kobietą silną na zewnątrz, jednak wewnętrznie potrzebuje wsparcia, takiego bodźca do działania. Z zawodu jest redaktorką w jednym z wydawnictw, gdy poznaję na jednym z biznesowych spotkań przystojniaka o imieniu- Sandy, zakochuje się od pierwszego wejrzenia. Sandy był typem człowieka, który zawsze zdobywał to co chciał...tak więc postawił sobie za cel, zdobycie Emily. Jego starania nie trwały zbyt długo, gdyż oczarowana nim kobieta zgodziła się szybko by zostać jego żoną. Sielanka małżeńska nie trwała zbyt długo, gdyż już po paru latach Sandy zaczął oglądać się za innymi. Nie był uczciwy wobec żony, składał obietnice na wiatr..to też kiedy ginie w wypadku, dostaje od losu drugą szanse aby naprawić swoje błędy. Jednak budzi się w ciele białego, w podeszłym wieku...kundelka. Los chciał aby tego właśnie psa, zaadaptowała Emily i nazwała go jak w...