Lubimyczytać.pl to:

romans
typ
papier
Patrycja
7.79 (404 ocen i 61 opinii)

Opis książki

Po romantycznych wakacjach we Włoszech, podczas których profesor Emerson wprowadzał Julię w tajniki wyrafinowanych, seksualnych rozkoszy, oboje wracają do monotonnego, akademickiego życia. Wkrótce jednak nad głowami wybitnego uczonego i jego młodej kochanki gromadzą się chmury. Profesor staje przed wyborem: walczyć o kobietę, dla której stał się kimś znacznie więcej niż tylko przewodnikiem po świecie zmysłowych doznań, czy podzielić los Dantego i zgodzić się na wygnanie?

źródło opisu: internethttp://esensja.pl/esensjopedia/obiekt.html...(?)

źródło okładki: http://esensja.pl/esensjopedia/obiekt.html?rodzaj_...»

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
boziaczek | 2014-04-16

Druga część pięknej historii miłosnej zrobiła na mnie tak samo dobre wrażenie jak jej poprzedniczka. Książkę czyta się po prostu bardzo dobrze i akcja jest zdecydowanie bardziej dynamiczna niż w pierwszej części.
Zdecydowanie bardziej podobała mi się główna bohaterka Julia, której postać zdecydowanie ewaluowała. Już nie jest zastraszoną szarą myszką, tylko kobietą, która wie czego chce od życia:)
Polecam gorąco!

enigmaxd | 2013-09-23
Przeczytana: 15 września 2013

Ekstaza Gabriela to kolejna część cyklu zapoczątkowanego przez „Piekło Gabriela”. Opowiada ona o dalszych losach profesora Gabriela Emersona specjalisty od Dantego i o losach jego byłej studentki, a aktualnie dziewczyny Juli. Poznają oni rozkosze życia intymnego, zarówno seksu i miłości. Jednak kiedy wracają z Włoch do Toronto ich świat przestaje być taki kolorowych, ponieważ pojawiają się ogromne problemy.
Mogę podzielić książkę na trzy części (tak samo jak to robi na pewno wiele jej czytelniczek). Pierwsza część jest pełna sielanki, spełnieniem marzeń dla nie jednej kobiety, szczytem romantyzmu i miłości. Druga część jest druzgocąca. Nie takiego obrotu sprawy człowiek się spodziewał. Panuje w niej jedno wielkie niedowierzanie w którym czytelnik zadaje sobie pytania: „ale jak to się tak mogło stać?”, „nie to niemożliwe!”. Trzecia część jest końcówką, gdzie wiele się wyjaśnia. Niektóre rzeczy niesamowicie nas zaskakują, inne natomiast są dość przewidywalne albo inaczej mówiąc są spełni...

mroźny_poranek | 2013-11-30
Na półkach: 2013, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 06 kwietnia 2013

Druga część przygód tajemniczego i mrocznego Gabriela i jego studentki, a teraz już także kochanki - Julii.
Szczerze przyznam, że ta część - podobnie jak pierwsza również mi się bardzo podobała. Podobała mi się tak bardzo, że czytałam do późnej nocy. Język subtelny, bez wulgaryzmów.
W tej części rozwija się uczucie tych dwojga. I choć na swojej drodze pokonują wiele przeszkód to jednak miłość zwycięża.
Już teraz z niecierpliwością czekam na trzecią część i mam nadzieję, że się nie zawiodę przy niej podobnie jak przy poprzednich.
Polecam każdemu, szczególnie w te zimne wieczory, bo na pewno rozgrzeje niejedno serduszko :)

Lena | 2013-03-30
Przeczytana: 29 marca 2013

Pierwsza część była dla mnie marzeniem. Połowa ogromnym płaczem, niedowierzaniem i smutkiem przeszywającym moje serce. Końcówka zbyt mocno przyspieszona, co niestety zniechęcało i czułam pewien dyskomfort czytania. Ale całość... Gabriel znów uwodził słowem i niekiedy czynem. O takich mężczyznach można czytać i marzyć skrycie. Książka dobra i w tej części o wiele więcej mamy erotyzmu. Pozytywnie nastraja i z pewnością jest warta powrotu.

mala5317 | 2013-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2013

Dlaczego pozwalamy ludziom źle traktować dzieci?

Dlaczego nie bronimy chorych i słabych? (...)

Każdy chce wiedzieć, skąd pochodzi zło i dlaczego pełno go na świecie.

A dlaczego nikt nie pyta, skąd bierze się dobro?

Ludzie potrafią być niewymownie okrutni.

Dlaczego w ogóle istnieje dobro?

Dlaczego ludzie tacy jak Grace lub Richard są tak dobrzy?

Bo istnieje Bóg, a on nie pozwoli na to, aby świat uległ zupełnemu zepsuciu.

Długo czekałam na tę pozycję, gdyż kilkakrotnie była przekładana premiera. Ale po przeczytaniu stwierdzam, że warto było czekać i na pewno długo będę jeszcze do niej wracać i ją wspominać. Ta książka jest warta poświęconej każdej minuty z mego wolnego czasu. Niesie tyle przesłań. Jest tak wzruszająca, że sama nie wiem od czego mam zacząć wam opowiadać.

Może zacznę od tego, że zarówno Julianna jak i Gabriel nadal są w sobie zakochani, a pod ich nogi rzucone zostanie kilka kłód. Czy je pokonają? Mogłabym odpowiedzieć, że prawdziwa miłość pokona wszystko, ale za...

dmaj | 2013-12-03
Przeczytana: 03 grudnia 2013

Będąc na fali po Piekle Gabriele oczywiście od razu zaczęłam czytać Ekstazę. Początek książki zawiera szczegółowe opisy wydarzeń, aż za szczegółowe, końcówka natomiast została napisana jakby ktoś pośpieszał autora. Ekstaza Gabriela bywa momentami przesłodzona moim zdaniem. Główny bohater stracił też zadziorny charakter co dla mnie było ciosem, lubiłam ich potyczki słowne a nawet jego egoizm :)

Jednakże stwierdzam, że po 3 tom sięgnę :)

zUaPanienka | 2013-11-02
Przeczytana: 01 maja 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Po przeczytaniu pierwszej części serii z niecierpliwością zabrałam się za kolejną i ta również mnie nie zawiodła. Ekstaza Gabriela ukazuje nam dalsze zmiany jakie zaszły w bohaterach od momentu zakończenia Piekła Gabriela.

Dręczonych przeszłością kochanków zmienia pasja, pożądanie i miłość. Każdy przechodzi swoistą przemianę pod wpływem drugiego. Mimo wielu problemów, zdarzeń targanych emocjami, rozłąki i bólu towarzyszącemu im na każdym kroku, trwają w miłości, co zostaje im wynagrodzone na końcu powieści.

Jak już zdążyliśmy zauważyć, życie nigdy nie układa się, tak jak, człowiek by sobie tego życzył, tak i w powieści problemy znów zmącą idealnie płynące plany naszych bohaterów. Przeszłość i teraźniejszość da o sobie znać, równie skutecznie, co w poprzedniej części. Tym razem poznamy odczucia towarzyszące bohaterom w walce o marzenia. Poznamy bardziej, skrupulatniej otaczające ich tajemnice i zmierzymy się z zazdrością i konwenansami społecznymi. Doznamy odczucia poświęcenia, ryzyk...

Nevermore | 2013-07-08
Przeczytana: 01 lipca 2013

Nie ocenia się książki po okładce - to wiemy wszyscy. Tak więc przy "Piekle Gabriela" powstrzymałam się od komentarza, tym bardziej z uwagi na fakt, że książka bardzo mi się podobała. Na okładce obu części znajduje się ten sam mężczyzna - to zapewne Gabriel. Co jednak z kobietami na dole. Przy I tomie podejrzewałam, że to Julia, ale kim u diabła jest ta blondynka z "Ekstazy"? Umieszczenie bliżej nieokreślonej postaci na okładce spowodowało u mnie obawy, że być może Julia poszła w już w zapomnienie, a Gabriel znalazł nową wybrankę serca! Jeśli kto jeszcze ma takie podejrzeni, to od razu mogę Was uspokoić - II tom to dalsze losy pary, którą poznaliśmy w Piekle.

Gabriel i Julia spędzają romantyczne wakacje we Włoszech. Wszystko układa się doskonale, Julia nie jest już studentką Gabriela, rodziny zdają się akceptować ich związek, a sami zakochani dogadują się znakomicie. Jednak zawsze znajdzie się ktoś, komu nie podoba się, że inni mają zbyt dużo szczęścia. I tak też, przy pomocy kilku o...

Masumi11 | 2013-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2013

Ehhh szkoda że już koniec a kolejna cześć w grudniu...
Pierwsze słowo które przychodzi mi do głowy by opisać ta książkę to PIĘKNA !
To cudna trylogia o pięknej miłości.
Troszkę brakowało mi tego "złego" Gabriela z części pierwszej, ich potyczek słownych, jego egoizmu i trudnego charakteru ale za to w tej części mamy więcej erotyzmu i kilka naprawdę fajnych sytuacji :) Rewelacyjne i głębokie dialogi na temat podstawowych wartości tego świata - dobra , zła oraz Boga. Z niecierpliwością czekam na dalsze losy tej pary, myślę że będą bardzo ciekawe.

Ivy | 2013-04-30
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2013
Przeczytana: 27 kwietnia 2013

Kontynuacja ,,Piekła Gabriela"

Po przeczytaniu pierwszej części nie można się obyć bez następnej.
Główna bohaterka Julia jest nieśmiałą , piękna i zapatrzoną w Gabriela dziewczyną.Gabriel władczym , przystojnym mężczyzną z przeszłością.
Jego nastawienie zmienia się gdy jest z Julią.W stosunku do niej jest słodki i delikatny.Spędzają
Niestety ich sielanka po wspaniałych wakacjach we Włoszech nie trwa długo.Napotykają oni przeszkode która na zawsze może ich rozdzielić.

Książka była ciekawa , niestety nie do końca orginalna.Jest ona bardzo podobna do trylogi ,,Piećdziesięciu twarzy Greya". Ona niewinna , pełna wątpliwości jak Ana. On bogaty , władczy , zazdrosny lecz w niektórych momentach niesamowicie słodki. Mający nieszczęśliwe dzieciństwo , z erotyczną przeszłością jak Christian.
Przez to książka wydaje się tanią ,,podróbą".

Jedyną rzeczą która ratuje książke są bohaterzy których się po prostu nie dało znienawidzić.

Mimo wszystko polecam ;)

76. rocznica
  • Jerzy Stuhr
    67. rocznica
    urodzin
    Aktorstwo to nic innego jak umiejętność zapamiętywania w sobie pewnych stanów nerwowych i odtwarzania ich na zawołanie.
  • Ryszard Henryk Kordek
    93. rocznica
  • Alexandra Adornetto
    22. rocznica
    urodzin
    Niektórzy mówią, że i tak nie mamy wpływu na to w kim się zakochujemy - to miłość wybiera nas. Zdarza się i tak, że oddajemy serce komuś, kto jest zupełnym zaprzeczeniem tego, czego - jak nam się wydawało - szukaliśmy w drugim człowieku.
  • Jesper Juul
    66. rocznica
    urodzin
    Pochwała nie buduje u dziecka poczucia własnej wartości. Jeśli rodzice i otoczenie zachowują się tak, jakbyś był mistrzem świata we wszystkim, to kiedy znajdziesz się w prawdziwym świecie możesz doznać szoku. Bo tam przecież znajduje się mnóstwo innych mistrzów świata. Nagle otacza cię tłum ludzi, którzy w swoich rodzinach byli numerem jeden. Rodzice, którzy w ten sposób hodują dzieci, oddają im niedźwiedzią przysługę, bo one później nie potrafią zaakceptować, że życie może sprawiać ból, że człowiek może być rozczarowany i zły. Są jak pianiści, którzy w fortepianie akceptują tylko białe klawisze. To straszna sytuacja, która czyni z dzieci uczuciowe kaleki. Wielu dorosłych, którzy wychowywali się w takich rodzinach, sądzi, że powinni się rozwieść, gdy tylko w małżeństwie pojawią się pierwsze konflikty.
  • Philip Carlo
    65. rocznica
  • Thor Heyerdahl
    12. rocznica
    śmierci
    Nie widzę niczego, co byśmy mogli otrzymać od nich w zamian. (...) Jednakże - powiedział nagle donośnie szef, z ironicznym błyskiem w oku - odwaga i przedsiębiorczość mają również swoją wartość. Pułkowniku Lewis, niech pan im da to wyposażenie!

Znajdź nas na Facebooku