Reguły Uległości

Tłumaczenie: Magdalena Ufland
Cykl: Walka o miłość (tom 2)
Wydawnictwo: Amber
Rules of Entanglement

Ona ma siedem zasad. On ma siedem dni (i nocy) by je złamać… Prokurator okręgowy Vanessa MacGregor jest głęboko przekonana, że szczęście można zaplanować – pod warunkiem, że będzie przestrzegać siedmiu zasad. Kiedy jednak jedzie na Hawaje, by zorganizować ślub swojej najlepszej przyjaciółki Lucie, jej zasady natrafiają na godnego przeciwnika w osobie… seksownego mistrza mieszanych sztuk...

Ona ma siedem zasad.

On ma siedem dni (i nocy) by je złamać…

Prokurator okręgowy Vanessa MacGregor jest głęboko przekonana, że szczęście można zaplanować – pod warunkiem, że będzie przestrzegać siedmiu zasad. Kiedy jednak jedzie na Hawaje, by zorganizować ślub swojej najlepszej przyjaciółki Lucie, jej zasady natrafiają na godnego przeciwnika w osobie… seksownego mistrza mieszanych sztuk walki…

Jackson „Jax” Maris zajęty jest głównie surfingiem i treningami. Aż do chwili, kiedy przez jedno nieopatrzne kłamstewko zaczyna udawać narzeczonego Vanessy, przyjaciółki swojej młodszej siostry. Wspólne mieszkanie w romantycznym bungalowie sprawia, że ich mały podstęp przybiera gorący obrót. I choć Jax z całą pewnością nie mieści się w długoterminowych planach Vanessy, ma siedem dni – i siedem nocy – by wywrócić do góry nogami każdą z jej siedmiu zasad.

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2013

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl

O tak, tak, tak, taaaak właśnie takiej pozycji...... książkowej oczywiście ;) szukałam. I znalazłam w postaci – „Reguł uległości” - Giny L. Maxwell.

Świetna książka, w której kobieca postać - Vanessa jest rudowłosą kobietą (znowu:)),z zawodu prawniczką,a co za tym idzie rozsądną, mądrą, może troszkę szaloną, lubiącą gierki słowne osobą - swoją drogą czy rudzielce nie są czasem bardziej ostre i zadziorne? Ale mnie się to podoba, ta pikanteria, dzięki temu jest ciekawie. Vanessa/Vi jak ją nazywał Jackson jest niczym papryczka chilli, która dodaje historii smaku. Pisząc powyższe pytanie nie mam zamiaru nikogo obrazić, żadnej rudowłosej kobietki, ani przez przypadek urazić kobietek o innych kolorach włosów :). Kobiety o powiedzmy "irlandzkiej" urodzie bywają wyjątkowo atrakcyjne i równie inteligentne tj i nasza bohaterka.

Akcja rozgrywa się na Hawajach, gdzie Vanessa i Jackson „Jax” – brat jej przyjaciółki Lucie i zarazem najlepszy kumpel Reida, zawodnik MMA, chyba nie muszę...

lulamae | 2015-09-05
Przeczytana: 05 września 2015

Drugi tom, gdzie role główne tym razem odgrywają brat oraz przyjaciółka Lucie - Jackson Maris i Vanessa McGregor.

Vanessa leci na wyspę na Hawajach kilka dni przed weselem jej przyjaciółki, aby dokończyć za nią przygotowania przed ślubem. Pomóc ma jej Jax - czyli starszy brat Luc, ale już od samego początku nie idzie to tak jak powinno - Jax się spóźnia, a Nessi nie toleruje takich uchybień.
Kieruje się ona w swoim życiu sztywnymi zasadami. Ma ich siedem, ale są one dla niej bezwzględnym wyznacznikiem, który kieruje jej życiem.
Jackson wyjechał na wyspę lata temu, żyje w zgodzie sobą i światem w którym żyje. Nie potrzebne są mu zbędne zasady, a jeśli to najwięcej stosuje ich na ringu. Nigdy nie miał problemu z kobietami, ani też nigdy nie chciał być w długoterminowym, poważnym, stałym związku - aż do teraz, do czasu kiedy spotkał Vanessę McGregor i wywróciła ona jego myśli i uczucia do góry nogami.
Małe kłamstwo, mała intryga i dochodzi do tego, że ta dwójka spędzi ze sobą kilka...

Ranech | 2013-09-25
Przeczytana: 13 października 2013

szybka, miła, przyjemna, wciągająca.. czego chcieć więcej? Nie mogłam się oderwać, zarwana noc, ale było warto. Są niektóre pozycje, które wiem, że będą dobre jeszcze przed zaczęciem książki, ta pozycja do takich należy. Stanowczo polecam!

Seria "Fighting for Love" składa się:
1. Edukacja Kopciuszka
2. Reguły Uległości
3. Fighting For Irish - wersja ang

Kasik | 2013-09-20
Przeczytana: 20 września 2013

Kapitalna!! Ta książka ma wszystko co trzeba - ciekawą historię, świetne zabawne dialogi, wyrazistych bohaterów( pierwszo i drugoplanowych), intrygę, masę emocji, i wiele gorących scen.
Ten tom podobał mi się dużo bardziej od "Edukacji Kopciuszka". Książka jest dopracowana, czyta się ją lekko i przyjemnie. Bez wątpienia w błogi stan wprawia również tło książki - wspaniałe Hawaje:). Gorąco polecam :)

kasandra_85 | 2013-11-14
Przeczytana: listopad 2013

mala5317 | 2013-10-06
Przeczytana: 06 października 2013

Czasami od początku mam wrażenie, że pozycja po którą sięgam mi się spodoba. Podobnie było i z tą książką. Widząc samą okładkę, już wiedziałam, że jest ona dla mnie. Uwielbiam szpilki nie niebotycznie wysokich obcasach. Te wprost zapierają dech w piersi. Już za ten fakt, bez otwierania dostała ona ode mnie kilka punktów.

Doskonale pamiętam pierwszą część tej serii, gdzie na okładce widniał taki babciny kapeć. Tam, historia opisana była dla mnie ogromnym zaskoczeniem. Fajna, prosta opowieść, którą polubiłam od początku. Jeszcze przed zajrzeniem do tej, miałam nadzieję że nie będzie gorsza.

I o dziwo, (ostatnio zdarzają mi się mało ciekawe drugie tomy) ta podobała mi się bardziej od części pierwszej. Podobnie jak w poprzedniczce fabuła jest prosta i nieskomplikowana, język również, ale sami bohaterowie i historia do mnie przemawiają bardziej.

Zarówno Jax jak i Vanessa są osobami po przejściach. Nie powinno to nikogo dziwić, gdyż rzadko można spotkać kogoś, kto nie zaznał nigdy...

MartaKu | 2014-11-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Pdf
Przeczytana: 31 października 2014

Bardzo fajna, miła, ciekawa i szybka książka. Subtelny erotyk, wywołujący uśmiech na twarzy. Jest to jedna z wielu podobnych już przeczytanych prze ze mnie pozycji, dlatego obawiam się, że mimo tego, że książka jest super to za jakiś czas mogę nie pamiętać, o czym była.

Natalia | 2017-01-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebooki
Przeczytana: 14 stycznia 2017

Nie jest, to książka tak wciągająca jak poprzednia część. Tym razem poznajemy Vanessę i Jacksona. Dwie różne osoby, a jak się później okazuje połączone na dłużej niż się spodziewają. Chemia jest między nimi od pierwszej chwili, ale to dopiero podstęp i układ na, który się decydują sprawia, że zbliżają się do siebie tyle blisko na ile jest, to możliwe. Główna bohaterka żyje według zasad, które sama sobie wytyczyła, dla wielu są one niedorzeczne. A, dla niej są ochroną przed cierpieniem. Jedna z zasad brzmi: "Nie wolno ci się zakochać." Czy rzeczywistość i uczucia będą silniejsze od sztywnych zasad?
Tytuł "Reguły uległości" nie pasuje mi tu. Książkę czyta się dobrze, ale cała historia do mnie nie przemówiła. Wydała mi się zbyt naciągnięta.

asia20100 | 2013-09-22
Na półkach: Przeczytane, Romans/Erotyk
Przeczytana: 22 września 2013

Uwielbiam takie historie :) Kobieta z pazurem, konkretna, stanowcza i trzymająca się swoich zasad oraz facet równie stanowczy i dominujący, który umie wykorzystać swój urok osobisty- ale nie spodziewa się, że spotka osobę która będzie na to obojętna. Aby spędzić z nią trochę czasu posługuje się małym kłamstwem...z którego jak zawsze wynikną spore problemy i rozczarowania...
Od książki nie sposób się oderwać- Gorąco polecam! :)

czas_na_książkę | 2014-02-16
Przeczytana: 09 lutego 2014

7 zasad. Odkryłam, że sama je stosuję. I nie wiem czy to dobrze czy źle. Ale te zasady zostały wymyślone z powodu strachu. Czy strach przed nieznanym jest dobry? Książka opowiada o przyjaciółce i bracie głównej bohaterki z "Edukacji Kopciuszka". Wprowadza trochę większe emocjonalne problemy, ale i tak została napisana bardzo lekko. Podobało mi się, że nadal narracja była jakby z obu perspektyw: jej i jego. A to wielki plus i można się przekonać, że czasami możemy wmówić sobie wielkie kłamstwo...