Reguły uległości

Tłumaczenie: Magdalena Ufland
Cykl: Walka o miłość (tom 2) | Seria: Bestsellery literatury erotycznej [Amber]
Wydawnictwo: Amber
Rules of Entanglement

Ona ma siedem zasad. On ma siedem dni (i nocy) by je złamać… Prokurator okręgowy Vanessa MacGregor jest głęboko przekonana, że szczęście można zaplanować – pod warunkiem, że będzie przestrzegać siedmiu zasad. Kiedy jednak jedzie na Hawaje, by zorganizować ślub swojej najlepszej przyjaciółki Lucie, jej zasady natrafiają na godnego przeciwnika w osobie… seksownego mistrza mieszanych sztuk...

Ona ma siedem zasad.

On ma siedem dni (i nocy) by je złamać…

Prokurator okręgowy Vanessa MacGregor jest głęboko przekonana, że szczęście można zaplanować – pod warunkiem, że będzie przestrzegać siedmiu zasad. Kiedy jednak jedzie na Hawaje, by zorganizować ślub swojej najlepszej przyjaciółki Lucie, jej zasady natrafiają na godnego przeciwnika w osobie… seksownego mistrza mieszanych sztuk walki…

Jackson „Jax” Maris zajęty jest głównie surfingiem i treningami. Aż do chwili, kiedy przez jedno nieopatrzne kłamstewko zaczyna udawać narzeczonego Vanessy, przyjaciółki swojej młodszej siostry. Wspólne mieszkanie w romantycznym bungalowie sprawia, że ich mały podstęp przybiera gorący obrót. I choć Jax z całą pewnością nie mieści się w długoterminowych planach Vanessy, ma siedem dni – i siedem nocy – by wywrócić do góry nogami każdą z jej siedmiu zasad.

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2013

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl

katala | 2018-09-12
Na półkach: Przeczytane, Gorąco, 2015
Przeczytana: 29 stycznia 2015

Małe to, cienkie, niby do lekkiego, łatwego przyjemnego, ale czytałam i czytałam i czytałam. Pewnie dlatego, że głównie w środkach lokomocji, a czas w nich jednak mam ograniczony. Ale skończyłam, co najważniejsze.
Czy było trudno? Raczej nie, ale to głównie dlatego, że nie miałam wobec tej książki prawie żadnych oczekiwań. Potraktowałam jak poleconą książkę, która ma być przeczytana, niezależnie czy dobra czy zła, interesująca czy wręcz przeciwnie.
Dwójka młodych, cudownych, fantastycznie zbudowanych młodych ludzi spotykających się w klimacie słonecznych plaż i ślubu siostry/najlepszej przyjaciółki. Jax to zawodnik walczący surfer, właściciel części bardzo drogiego i prestiżowego ośrodka dla bogatych i prestiżowych. Vi prawniczka, z listą reguł których nie wolno złamać. Ona ja jego widok chciała go lizać po gałkach ocznych, on… już nie pamiętam, ale pewnie też coś. Jako, że „jego oddech owiewa jej wszystkie strefy erogenne”, a „jej chrząknięcia wywołują cierpnięcie w pachwinach” a...

Rokwilka | 2018-03-14
Przeczytana: 15 marca 2018

ING

tylkojego095 | 2018-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2018

Bardzo dobra książka na leniwy wieczór:) cięte riposty, dwa dominujące charaktery i ogień między nimi:) bardzo podobała mi się jej postawa pewnej siebie i twardo stąpającej po ziemi kobiety i jego samcze nieco arogancie podejście;) polecam;)

paulina2511 | 2017-12-30

polecam.Super historia na wakacyjne leniwe wieczory

Weronika Pabianek | 2017-10-29
Przeczytana: 21 października 2017

W drugiej części poznajemy perypetie najlepszej przyjaciółki Lucie. Vanessa jest prokuratorem i jedzie na wyspę, aby koordynować przygotowania do ślubu Lucie i Reida. Do pary ma jej towarzyszyć brat jej przyjaciółki i najlepszy przyjaciel przyszłego pana młodego, Jackson. On się spóźni, ona ma swoje zasady. On niewinnie skłamie i jak wiadomo będzie to miało swoje konsekwencje. Jak sobie poradzi? Sprawdźcie sami.

Youstyna | 2017-10-25
Przeczytana: 25 października 2017

Kontynuacja Edukacji Kopciuszka.
Prócz opisów udanego seksu mamy tu rys psychologiczny Vi i Jaxa. (przyjaciółki i brata Kopciuszka,z poprzedniej części ).
Oboje poranieni,oboje potrzebujący miłości. Miła historia.
Odpowiednie traktowanie i głaz zmiękczy.

gosiuloch | 2017-06-10

Treść książki jest banalna i nie wzbudza zachwytu. Liczyłam na coś więcej i zwyczajnie się zawiodłam.

Lusia | 2017-03-08

Jedna z wielu moich ulubionych książek do których lubię często wracać gdy mam ochotę na lekką powieść przy której będę się mogła uśmiać i wzruszyć.

Akcja jest ciekawa i rozgrywa się na Hawajach, ( fajnie było by tam pojechać plaża, piasek, słońce dość marzeń...) a bohaterka Roxan która czasem wydaje mi się apodyktyczna okazuje się ciekawą postacią. Co do jej reguł odnośnie życia prywatnego nie są one wcale głupie jak mi się wydawało ale rzeczywiście nie pozwalały jej się naprawdę zaangażować w nic prawdziwego. Ale na horyzoncie pojawia się brat przyjaciółki który okazuje się prawdziwym ciachem. Czy Roxan da sobie rade i będzie trzymać się swoich zasad.

HairWitchProject | 2017-02-16
Przeczytana: 15 lutego 2017

Cóż...Ponownie okazuje się, że aby napisać dobry erotyk trzeba mieć prawdziwy talent. Nie wystarczy ckliwe romansidło z wyuzdanymi tekstami od czasu do czasu.
"Edukacja Kopciuszka" naprawdę pozostawiła po sobie dobre wrażenie, więc jak dowiedziałam się, że jest kontynuacja - chętnie sięgnęłam po kolejną część.
Jak dla mnie początek jeszcze w miarę się toczył, choć było to wszystko mocno przewidywalne. Ale im głębiej w las, tym gorzej. W końcu dotarłam do momentu, gdzie powieść robiła się wręcz trywialna i miałam ochotę rzucić ją w kąt, bo najzwyczajniej czułam jak tracę nad nią czas. Zaczęłam zatem czytać co jakieś zdanie niewiele przy tym tracąc.
Ogólnie zakończenie w 100% do przewidzenia, infantylne, dwuwymiarowe a rzekome "zwroty" akcji można było wyczuć z kilkuminutowym wyprzedzeniem...
Po kolejną część raczej nie sięgnę. Mam teraz nadzieję, że niezawodny Harlan Coben przywróci mi chęć do czytania :)

Natalia | 2017-01-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebooki
Przeczytana: 14 stycznia 2017

Nie jest, to książka tak wciągająca jak poprzednia część. Tym razem poznajemy Vanessę i Jacksona. Dwie różne osoby, a jak się później okazuje połączone na dłużej niż się spodziewają. Chemia jest między nimi od pierwszej chwili, ale to dopiero podstęp i układ na, który się decydują sprawia, że zbliżają się do siebie tyle blisko na ile jest, to możliwe. Główna bohaterka żyje według zasad, które sama sobie wytyczyła, dla wielu są one niedorzeczne. A, dla niej są ochroną przed cierpieniem. Jedna z zasad brzmi: "Nie wolno ci się zakochać." Czy rzeczywistość i uczucia będą silniejsze od sztywnych zasad?
Tytuł "Reguły uległości" nie pasuje mi tu. Książkę czyta się dobrze, ale cała historia do mnie nie przemówiła. Wydała mi się zbyt naciągnięta.