Lubimyczytać.pl to:

romans
typ
papier
dorotai
7.52 (574 ocen i 108 opinii)

Opis książki

Profesor Gabriel Emerson, cieszący się sławą i poważaniem ekspert od twórczości Dantego, prowadzi podwójne życie: za dnia jest ustatkowanym, szacownym uczonym, zgłębiającym tajniki utworów włoskiego mistrza, nocami oddaje się wyuzdanym przyjemnościom, poszukując rozkoszy wszędzie, gdzie można ją znaleźć. Jednocześnie w jego duszy trwa zacięta walka między jasnymi i mrocznymi cechami jego charakteru; pamiętając o swojej niechlubnej przeszłości i zdając sobie sprawę z niemoralnego postępowania w teraźniejszości, profesor popada w coraz głębszą frustrację, lęka się bowiem, że szansa na zbawienie jego grzesznej duszy oddala się z każdym dniem.
Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej,gdy w jego życiu pojawia się słodka i niewinna Julia Mitchell. Zafascynowana dystyngowanym profesorem studentka, uczęszcza pilnie na jego wykłady, ale los sprawia, że pewnego dnia ich wzajemne relacje przenoszą się na inny, znacznie bardziej intymny, poziom. Sytuację komplikuje fakt, że Julia i Gabriel zetknęli się już wcześniej, przed wielu laty; tamto spotkanie, pozornie nieistotne i mało znaczące, okazuje się punktem zwrotnym w życiu obojga. Teraz, kiedy ich drogi ponownie się przecięły, rozpoczyna się nierówna gra, w której dzika namiętność i mroczne pożądanie muszą się zmierzyć z dziewczęcą naiwnością i szczerą, choć starannie skrywaną, miłością. "Piekło Gabriela" to także fascynująca, wciągająca opowieść o próbie ucieczki przed demonami dręczącymi człowieka, który, folgując swoim żądzom i realizując wymyślne fantazje seksualne, jednocześnie w głębi duszy pragnie wybaczenia i prawdziwej miłości.

źródło opisu: http://www.muzaklub.com/p190,pieklo-gabriela-sylvain-reynard.html?

źródło okładki: http://www.muzaklub.com/p190,pieklo-gabriela-sylvain-reynard.html?

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
boziaczek | 2014-03-30

Zdecydowanie jest to powieść dla kobiet. Powieść o miłości nietuzinkowej, bolesnej, a zarazem niezwykle romantycznej; miłości takiej, o której marzy każda kobieta. Na okładce znajdziemy informację jakoby książka ta należała do gatunku erotyki - nic bardziej mylnego. Ktoś, kto umieścił ten zapis, to zapewne nie przeczytał ani jednej strony tej powieści:(
"Piekło Gabriela" to opowieść, która bardzo mnie zaskoczyła. Akcja toczy się niespiesznie, co wcale nie oznacza nudy. Wręcz przeciwnie - im dłużej przebywałam z bohaterami i przeżywałam ich rozterki, nie potrafiłam się oderwać od kart tej książki. A sami bohaterowie są nietuzinkowi i co jest dla mnie wielkim plusem - zostali pokazani ze wszystkimi dobrymi i złymi stronami. Nic tutaj nie jest ani białe, ani czarne. Profesor Gabriel Emerson to mężczyzna, która byłby obiektem pożądania dla większości pań - niezwykle oczytany, inteligentny, romantyczny, niezwykle przystojny - z pozoru idealny, a na dodatek tajemniczy. A Julia to m...

myślnik | 2014-02-10
Przeczytana: 09 lutego 2014

Nawiązanie do dzieła Dantego Alighieri;tworzenie opowieści z tłem muzyki poważnej,głębokiej i wyrafinowanej;treść o zabarwieniu jak z bajki o "Kopciuszku",gdzie ona jest biedna,ale cenna jak klejnot,a on to (prawie)książę tylko z mrocznym,tajemniczym obliczem upadłego anioła,miała stać się mocnym fundamentem historii o zwykłej miłości po przejściach.

Miała,ale po drodze coś poszło nie tak.

Fundamenty są ważne,ale bez ścian i całej reszty,mokniemy na deszczu i kulimy się pod naporem mroźnego wiatru.

Miała być to fascynująca i wciągająca opowieść o namiętności - niewątpliwie coś przeoczyłam!

Książka o odważnych erotycznych poszukiwaniach - słucham?!

O tęsknocie za prawdziwą miłością - jak najbardziej!

Autor bądź autorka,bo nawet co do tego nie ma pewności chciał/a opowiedzieć tę samą historię na całkiem nowy sposób.
Odgonić nasze myśli od spraw zwykłego pożądania na rzecz oddania,prawdziwej intymności,która z kimś odpowiednim nadaje prawdziwy sens i piękno miłości.
Fakt,czuje się z...

mala5317 | 2013-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2013

Po przeczytaniu tej książki, pragnę przede wszystkim sprostować napis na okładce informujący nas iż będzie to diabelski erotyk. Nie zgadzam się z tym zupełnie, to bardzo dobrze napisany romans, od którego ciężko się oderwać. A tak nawiasem mówiąc, scena łóżkowa między głównymi bohaterami dopełniła się dopiero na 630 stronie, a książka liczy 638 stron, więc to tak praktycznie na zakończenie.

Po atakującej nas z każdej strony erotyce (nie mówię że to nie przyjemne, gdyż po takie pozycje jeszcze sięgam) bardzo chętnie zanurzyłam się w tej lekturze. Oczywiście nieświadomie, gdyż nabywając ją, myślałam iż to będzie "greyowa" replika. A tu masz, taka niespodzianka. Urzekł i zachwycił mnie profesor Gabriel. Nie potrafiłam odłożyć jej na bok i dźwigałam ją razem ze sobą, by w każdej możliwej wolnej chwili zagłębić się w niej.

Fabuła tej książki jest banalna, ile to już razy młoda dziewczyna zakochuje się w starszym, dojrzalszym mężczyźnie. W tym przypadku mamy relacje między profesorem a...

Kasik | 2013-02-13

Wspaniała! dzięki niej zapomniałam o świcie i miałam dreszcze.
Książka na pewno nie jest erotykiem ale jest świetnie napisana!!
Polecam :)

Marta | 2013-08-22
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 08 sierpnia 2013

Postanowiłam się skusić na literaturę erotyczną. A co mi tam, wakacje są. Mój wybór padł na „Piekło Gabriela”, bo uznałam, że jak już mam czytać porno, to niech chociaż ma jakąś fabułę. Niestety okazało się, że fabuła nie jest mocną stroną tej powieści, scen erotycznych nie ma wcale, no dobra, jest jedna, bohaterowie są raczej denerwujący, całość jest przeraźliwie długa i nudna. No cóż, poczułam się oszukana. Teraz nie wiem do kogo mam składać reklamację, bo pochlebnych opinii na temat książki czytałam przynajmniej kilka.
On jest profesorem, specjalistą od Dantego, nieprzyzwoicie bogatym i wyniosłym dupkiem. Oczywiście ma jakąś tajemniczą tajemnicę. Ona jest denerwującą ofiarą losu, czerwieni się na każdej stronie, wszystko leci jej z rąk. Oczywiście jest słodką, piękną, mądrą dziewicą. Bohaterowie zestawieni zostali na zasadzie przeciwieństw, które się wzajemnie przyciągają. Jednak ich relacja jest banalna i przewidywalna, a od rumieńców Ewy, zagryzania wargi i innych słodkości robi s...

dmaj | 2013-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2013

Stanowczo romans nie erotyk, ale to nie znaczy, że zły. Piękna opowieść o miłości, jak zwykle główny bohater ciekawszy od bohaterki, zauważam tendencje.. chyba autorzy takich książek podczas kreowania bohaterów przykładają się bardziej do postaci męskich :)

Patrycja | 2013-07-25
Na półkach: Wymienione, Przeczytane

Bardzo Rewelacyjna powieść!!Przeczytałam w ciągu dwóch dni a stron jest ponad 600-nie raz te co mają 300męcze 3 dni a trzeba dodać że literki wielkością nie powalają:)
Nie zgodziłabym się tylko z twierdzeniem że to erotyk-ma elementy erotyku ale nie jest to erotyk tylko historia dwójki ludzi którzy po latach się spotykają maja swoje tajemnice sekrety i przeszłość dość drażliwą ale Gorąco polecam!!

zUaPanienka | 2013-11-02
Przeczytana: 27 kwietnia 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka ukazuje niby banalny problem, bowiem: miłość studentki do swego profesora. Powiemy zgodnie, że taka fabuła przejawiała i przejawia się już wielokrotnie w literaturze, jednakże tutaj przedstawiona jest w sposób zaskakujący i zmysłowy, a nawet z nutką tajemniczości. Przepełniona jest delikatnością i zdecydowanie nie ma nic wspólnego z podtytułem "Diabelski erotyk". Jest to raczej romans z elementami erotyki, niezbyt wulgarnej, wręcz można by rzecz, równie "niewinnej" jak jego główna bohaterka.

Znaczącą rolę w tekście uzurpują sobie nawiązania do poezji Dantego, retrospekcja i wtrącenia - dzięki nim czytanie staje się przyjemniejsze i zdecydowanie ciekawsze, pobudzające wyobraźnię.
Doszukamy się również inspirujących utworów muzycznych z rożnych epok.

Postaci wykreowane są w sposób przeciwieństw: ona - anioł, on niczym diabeł, każde symbolizuje całkiem odmienny charakter, wspólnie się dopełniają. Oboje wydają się zagubieni i tylko razem potrafią stworzyć całości i się odnaleźć...

mroźny_poranek | 2013-10-28
Na półkach: 2013, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 28 lutego 2013

"Piekło Gabriela" wyraża skrajne emocje; albo się podoba, albo nie.
Mnie osobiście książka pochłonęła bez reszty. I chociaż na okładce pisze "diabelski erotyk" to z pewnością do "tych" erotyków nie należy.
Delikatna i subtelna treść przeplatana z "Boską Komedią" sprawiła, że świat pozytywnie zwolnił.
Romantyczna książka dla romantycznych dusz...

Magdalena | 2013-02-16
Przeczytana: 14 lutego 2013

„Fascynująca, wciągająca opowieść o próbie ucieczki przed demonami dręczącymi człowieka, który, folgując swoim żądzom i realizując wymyślne fantazje seksualne, jednocześnie w głębi duszy pragnie wybaczenia i prawdziwej miłości.”

Nie za bardzo rozumiem powyższy opis, znajdujący się na tylnej okładce książki. Jeśli oczekujecie kolejnego erotyka z Christianem Grey’em w roli głównej to bardzo mi przykro, ale się rozczarujecie. To zdecydowanie NIE JEST EROTYK. Nawet nie jest blisko do erotyku. Ta książka to najprawdziwszy romans. I to naprawdę piękny romans. Wymyślne fantazje? Przykro mi, ale w tej książce tego nie znajdziecie. Ciekawi mnie, czy osoba, która pisała ten opis przeczytała książkę, bo coś mi się wydaje, że nie do końca. Aczkolwiek może to jest jedynie taki chwyt marketingowy. Bo jak dobrze wiadomo, wystarczy napis „lepsza od Grey’a”, czy też „najlepszy erotyk”, „nr 1. na liście Amazon” na okładce i niezwykle wzrasta liczba sprzedanych książek. Ta książka zasługuje na swój włas...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Sven Hassel
    97. rocznica
    urodzin
    Porta głosi teorię, że lądują one w obozie koncentracyjnym dla wszy, w którym naukowcy próbują wyhodować specjalną aryjską wesz, dość inteligentną, by podnieść przednią nóżkę w nazistowskim pozdrowieniu, gdyby przypadkiem przechodził tam Adolf
  • Antoni Libera
    65. rocznica
    urodzin
    Gdyby nie było kiczu, nie byłoby wielkiej sztuki. Gdyby nie było grzechu, nie byłoby i życia.
  • Katarzyna Rygiel
    39. rocznica
    urodzin
    Szczerość wymaga odwagi, może dlatego nie cieszy się popularnością.
  • Kazimierz Smoleń
    94. rocznica
  • Jerzy Andrzejewski
    31. rocznica
    śmierci
    Każdy na ziemi ma takie niebo, czyściec i piekło, na jakie zasługuje.
  • Daphne du Maurier
    25. rocznica
    śmierci
    Śniło mi się tej nocy, że znowu byłam w Manderley.
  • Jonasz Kofta
    26. rocznica
    Żeby coś się zdarzyło Żeby mogło się zdarzyć I zjawiła się miłość Trzeba marzyć
  • James Graham Ballard
    5. rocznica
    śmierci
    (...) Rola pisarza, jego upoważnienie i koncesja na tworzenie uległy radykalnej przemianie (...) W pewnym sensie pisarz niczego już nie wie. Nie ma żadnego moralnego prawa do narzucania czegokolwiek. Jego rola sprowadza się obecnie do zaproponowania czytelnikowi wytworu swojej wyobraźni, zbioru opcji i możliwych do wyobrażenia alternatyw. Można go porównać do naukowca, który (...) natrafia nagle na nie zbadany teren czy temat. Może jedynie wysuwać rozmaite hipotezy i konfrontować je z faktami.
  • Ladislav Klíma
    86. rocznica
    śmierci
    Czyż człowiek bardziej od czegokolwiek co przynależy rzeczywistości nie kocha cieni, iluzji, widm?
  • George Gordon Byron
    190. rocznica
    śmierci
    Bo choć dla czasu staje się nicością, ona jest dla mnie całą wiecznością.
  • Tadeusz Rittner
    93. rocznica