Piekło Gabriela

Cykl: Piekło Gabriela (tom 1)
Wydawnictwo: Muza
7,47 (1162 ocen i 187 opinii)
tłumaczenie
Joanna Grabarek, Anna Dorota Kamińska, Ewa Morycińska-Dzius
Gabriel’s Inferno
romans
dorotai

Profesor Gabriel Emerson, cieszący się sławą i poważaniem ekspert od twórczości Dantego, prowadzi podwójne życie: za dnia jest ustatkowanym, szacownym uczonym, zgłębiającym tajniki utworów włoskiego mistrza, nocami oddaje się wyuzdanym przyjemnościom, poszukując rozkoszy wszędzie, gdzie można ją znaleźć. Jednocześnie w jego duszy trwa zacięta walka między jasnymi i mrocznymi cechami jego charakteru; pamiętając o swojej niechlubnej przeszłości i zdając sobie sprawę z niemoralnego postępowania w teraźniejszości, profesor popada w coraz głębszą frustrację, lęka się bowiem, że szansa na zbawienie jego grzesznej duszy oddala się z każdym dniem.
Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej,gdy w jego życiu pojawia się słodka i niewinna Julia Mitchell. Zafascynowana dystyngowanym profesorem studentka, uczęszcza pilnie na jego wykłady, ale los sprawia, że pewnego dnia ich wzajemne relacje przenoszą się na inny, znacznie bardziej intymny, poziom. Sytuację komplikuje fakt, że Julia i Gabriel zetknęli się już wcześniej, przed wielu laty; tamto spotkanie, pozornie nieistotne i mało znaczące, okazuje się punktem zwrotnym w życiu obojga. Teraz, kiedy ich drogi ponownie się przecięły, rozpoczyna się nierówna gra, w której dzika namiętność i mroczne pożądanie muszą się zmierzyć z dziewczęcą naiwnością i szczerą, choć starannie skrywaną, miłością. "Piekło Gabriela" to także fascynująca, wciągająca opowieść o próbie ucieczki przed demonami dręczącymi człowieka, który, folgując swoim żądzom i realizując wymyślne fantazje seksualne, jednocześnie w głębi duszy pragnie wybaczenia i prawdziwej miłości.

źródło opisu: http://www.muzaklub.com/p190,pieklo-gabriela-sylvain-reynard.html?

źródło okładki: http://www.muzaklub.com/p190,pieklo-gabriela-sylvain-reynard.html?

Sklep

• W krainie kolibrów
  • Kalinowe serce
  • Podziemny labirynt
  • Słowa pamięci
  • Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
  • Zakręceni

6,33 (64 ocen i opinii)
Słowa pamięci
Rowan Coleman

7,89 (35 ocen i opinii)
Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
David Foster Wallace

Chłopaki niech płaczą
Paweł Piotrowicz , Olaf Lubaszenko

7,5 (6 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
boziaczek | 2014-03-30

Zdecydowanie jest to powieść dla kobiet. Powieść o miłości nietuzinkowej, bolesnej, a zarazem niezwykle romantycznej; miłości takiej, o której marzy każda kobieta. Na okładce znajdziemy informację jakoby książka ta należała do gatunku erotyki - nic bardziej mylnego. Ktoś, kto umieścił ten zapis, to zapewne nie przeczytał ani jednej strony tej powieści:(
"Piekło Gabriela" to opowieść, która bardzo mnie zaskoczyła. Akcja toczy się niespiesznie, co wcale nie oznacza nudy. Wręcz przeciwnie - im dłużej przebywałam z bohaterami i przeżywałam ich rozterki, nie potrafiłam się oderwać od kart tej książki. A sami bohaterowie są nietuzinkowi i co jest dla mnie wielkim plusem - zostali pokazani ze wszystkimi dobrymi i złymi stronami. Nic tutaj nie jest ani białe, ani czarne. Profesor Gabriel Emerson to mężczyzna, która byłby obiektem pożądania dla większości pań - niezwykle oczytany, inteligentny, romantyczny, niezwykle przystojny - z pozoru idealny, a na dodatek tajemniczy. A Julia to młoda...

Mey-Mey | 2014-04-28
Przeczytana: 28 kwietnia 2014

Pierwsze wątpliwości co do jakiejkolwiek wartości tej książki naszły mnie, gdy Julia raz po raz zaczęła się "rumienić po cebulki włosów". Pomyślałam, że wkopałam się w kolejnego Grey'a z tą różnicą, że tam była "warga", a tu są "cebulki włosów". Powoli zaczęłam żałować, że w ogóle zaczęłam to czytać, bo podobieństw do trylogii E.L. James było coraz więcej:
- nieprzyzwoicie bogaty główny bohater,
- biedna, szara mysz, koniecznie dziewica, którą trzeba się opiekować, bo sama nie jest sobie w stanie nawet podetrzeć...
- obsesja Gabriela na punkcie jedzenia,
- tajemnicza kobieta z przeszłości mająca dziwny wpływ na Gabriela, itd.

"Aniołojeb", "króliczkojeb" - co to w ogóle za wyrazy?!

Epizody z rzekomymi kłótniami Julii i Gabriela mocno naciągane; on zachowuje się jak prostak, ona strzela focha na kilka godzin ewentualnie dni, po czym on daje jej ultimatum: albo bierzesz mnie całego, albo odejdź na zawsze, ona oczywiście go chce, zapomina o jego zachowaniu i romans może trwać nadal,...

mala5317 | 2013-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2013

Po przeczytaniu tej książki, pragnę przede wszystkim sprostować napis na okładce informujący nas iż będzie to diabelski erotyk. Nie zgadzam się z tym zupełnie, to bardzo dobrze napisany romans, od którego ciężko się oderwać. A tak nawiasem mówiąc, scena łóżkowa między głównymi bohaterami dopełniła się dopiero na 630 stronie, a książka liczy 638 stron, więc to tak praktycznie na zakończenie.

Po atakującej nas z każdej strony erotyce (nie mówię że to nie przyjemne, gdyż po takie pozycje jeszcze sięgam) bardzo chętnie zanurzyłam się w tej lekturze. Oczywiście nieświadomie, gdyż nabywając ją, myślałam iż to będzie "greyowa" replika. A tu masz, taka niespodzianka. Urzekł i zachwycił mnie profesor Gabriel. Nie potrafiłam odłożyć jej na bok i dźwigałam ją razem ze sobą, by w każdej możliwej wolnej chwili zagłębić się w niej.

Fabuła tej książki jest banalna, ile to już razy młoda dziewczyna zakochuje się w starszym, dojrzalszym mężczyźnie. W tym przypadku mamy relacje między...

myślnik | 2014-02-10
Przeczytana: 09 lutego 2014

Nawiązanie do dzieła Dantego Alighieri;tworzenie opowieści z tłem muzyki poważnej,głębokiej i wyrafinowanej;treść o zabarwieniu jak z bajki o "Kopciuszku",gdzie ona jest biedna,ale cenna jak klejnot,a on to (prawie)książę tylko z mrocznym,tajemniczym obliczem upadłego anioła,miała stać się mocnym fundamentem historii o zwykłej miłości po przejściach.

Miała,ale po drodze coś poszło nie tak.

Fundamenty są ważne,ale bez ścian i całej reszty,mokniemy na deszczu i kulimy się pod naporem mroźnego wiatru.

Miała być to fascynująca i wciągająca opowieść o namiętności - niewątpliwie coś przeoczyłam!

Książka o odważnych erotycznych poszukiwaniach - słucham?!

O tęsknocie za prawdziwą miłością - jak najbardziej!

Autor bądź autorka,bo nawet co do tego nie ma pewności chciał/a opowiedzieć tę samą historię na całkiem nowy sposób.
Odgonić nasze myśli od spraw zwykłego pożądania na rzecz oddania,prawdziwej intymności,która z kimś odpowiednim nadaje prawdziwy sens i piękno miłości.
Fakt,czuje...

kaktusowaona71 | 2015-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2015

Po pierwsze primo -
TA KSIĄŻKA TO NIE EROTYK !!
To stuprocentowy romans współczesny!!
W całym tomie znajdziemy raptem jedną- słownie JEDNĄ scenę erotyczną i to tak napchaną romantyzmem, czułością i delikatnością, że za skarby świata nie da się tego podciągnąć pod erotyk ( w ogólnie pojmowanym znaczeniu )
Po drugie primo :))
- Nic tak bardzo mnie nie wkurza, jak osadzona w charakterze heroiny, mimozowata, infantylna lelija, niemal omdlewająca z emocji przy byle okazji..Do tego oczywiście koniecznie z olbrzymimi oczami łani.
Na takie coś, nóż mi się sam w kieszeni otwiera i ziemniaki w piwnicy gniją natychmiast. Mam uczulenie na ten typ i zawsze przy spotkaniu z taką postawą, wybuchają mi w głowie najgorsze cechy charakteru, z agresją na czele.
Po rzecie primo :))
Główny bohater Gabriel.
Mimo, że autorka ze wszech miar starała się pokazać go w miarę realistycznie i niezbyt świetlanie przez ukazanie jego mało chwalebnej przeszłości - i tak jest jak dla moich wyobrażeń o...

dmolek | 2013-11-30
Na półkach: Przeczytane, 2013, Posiadam, Romanse
Przeczytana: 30 listopada 2013

Stanowczo romans nie erotyk, ale to nie znaczy, że zły. Piękna opowieść o miłości, jak zwykle główny bohater ciekawszy od bohaterki, zauważam tendencje.. chyba autorzy takich książek podczas kreowania bohaterów przykładają się bardziej do postaci męskich :)

Seria składa się:
1. Piekło Gabriela
2. Ekstaza Gabriela
3. Gabriel's Redemption

Kasik | 2013-02-13

Wspaniała! dzięki niej zapomniałam o świcie i miałam dreszcze.
Książka na pewno nie jest erotykiem ale jest świetnie napisana!!
Polecam :)

Kasia | 2014-11-16
Przeczytana: 16 listopada 2014

Sięgnęłam po tę książkę, dopiero wtedy, kiedy poczytałam opinie czytelniczek na LC. Zdecydowanie okładka i opis na niej, nie określa prawidłowo zawartej w książce treści. Jest to romans, z typową konstrukcją bajki o Kopciuszku, dlatego przyjemnie się go czyta i łatwo polubić głównych bohaterów.
Od razu biorę drugą część:):):)

Przebudzona | 2015-06-27
Przeczytana: 26 czerwca 2015

Szczerze? Gwiazdek mi nie starczy na niebie, by pokazać jak bardzo mi się ta powieść podobała :).

Sprostuję - TO NIE JEST PO PROSTU EROTYK. TO JEST HISTORIA MIŁOSNA! I będę bronić tej tezy całą sobą :). To, że występują sceny, które mogą pobudzić wyobraźnię to fakt, ALE czy to nie jest rzeczą normalną, jak zakochujemy się, że czujemy też wzajemny pociąg i przyciąganie? - Powiedzieliście "tak", mam taką nadzieję ;). I właśnie to chcę powiedzieć, to jest normalny, rozwój i bieg wydarzeń, co nie znaczy, że to jest erotyk i taki tam po prostu erotyk. Nawet nie wiem jak to zaszufladkować i moim zdaniem, nawet nie można - może romans o wielkiej i trudnej (w pewnym sensie) miłości? :) I niech tak zostanie.

Mogłabym się rozwodzić i to długo nad tą powieścią, tak bardzo mi się spodobała. Może powiem tak: to jest historia o trudnej miłości. Dwójka bohaterów - Gabriel i Julianna (On ją tak pięknie nazywał) pasują do siebie idealnie. Działają na siebie uzdrawiająco (trudne dzieciństwo i...

Marta | 2013-08-22
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 08 sierpnia 2013

Postanowiłam się skusić na literaturę erotyczną. A co mi tam, wakacje są. Mój wybór padł na „Piekło Gabriela”, bo uznałam, że jak już mam czytać porno, to niech chociaż ma jakąś fabułę. Niestety okazało się, że fabuła nie jest mocną stroną tej powieści, scen erotycznych nie ma wcale, no dobra, jest jedna, bohaterowie są raczej denerwujący, całość jest przeraźliwie długa i nudna. No cóż, poczułam się oszukana. Teraz nie wiem do kogo mam składać reklamację, bo pochlebnych opinii na temat książki czytałam przynajmniej kilka.
On jest profesorem, specjalistą od Dantego, nieprzyzwoicie bogatym i wyniosłym dupkiem. Oczywiście ma jakąś tajemniczą tajemnicę. Ona jest denerwującą ofiarą losu, czerwieni się na każdej stronie, wszystko leci jej z rąk. Oczywiście jest słodką, piękną, mądrą dziewicą. Bohaterowie zestawieni zostali na zasadzie przeciwieństw, które się wzajemnie przyciągają. Jednak ich relacja jest banalna i przewidywalna, a od rumieńców Ewy, zagryzania wargi i innych słodkości...

Na półkach