Okładka książki Piekło Gabriela

Piekło Gabriela

Autor:
Cykl: Piekło Gabriela (tom 1)
tłumaczenie
romans
typ
papier
dorotai
7,51 (755 ocen i 136 opinii)

Opis książki

Profesor Gabriel Emerson, cieszący się sławą i poważaniem ekspert od twórczości Dantego, prowadzi podwójne życie: za dnia jest ustatkowanym, szacownym uczonym, zgłębiającym tajniki utworów włoskiego mistrza, nocami oddaje się wyuzdanym przyjemnościom, poszukując rozkoszy wszędzie, gdzie można ją znaleźć. Jednocześnie w jego duszy trwa zacięta walka między jasnymi i mrocznymi cechami jego charakteru; pamiętając o swojej niechlubnej przeszłości i zdając sobie sprawę z niemoralnego postępowania w teraźniejszości, profesor popada w coraz głębszą frustrację, lęka się bowiem, że szansa na zbawienie jego grzesznej duszy oddala się z każdym dniem.
Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej,gdy w jego życiu pojawia się słodka i niewinna Julia Mitchell. Zafascynowana dystyngowanym profesorem studentka, uczęszcza pilnie na jego wykłady, ale los sprawia, że pewnego dnia ich wzajemne relacje przenoszą się na inny, znacznie bardziej intymny, poziom. Sytuację komplikuje fakt, że Julia i Gabriel zetknęli się już wcześniej, przed wielu laty; tamto spotkanie, pozornie nieistotne i mało znaczące, okazuje się punktem zwrotnym w życiu obojga. Teraz, kiedy ich drogi ponownie się przecięły, rozpoczyna się nierówna gra, w której dzika namiętność i mroczne pożądanie muszą się zmierzyć z dziewczęcą naiwnością i szczerą, choć starannie skrywaną, miłością. "Piekło Gabriela" to także fascynująca, wciągająca opowieść o próbie ucieczki przed demonami dręczącymi człowieka, który, folgując swoim żądzom i realizując wymyślne fantazje seksualne, jednocześnie w głębi duszy pragnie wybaczenia i prawdziwej miłości.

źródło opisu: http://www.muzaklub.com/p190,pieklo-gabriela-sylvain-reynard.html?

źródło okładki: http://www.muzaklub.com/p190,pieklo-gabriela-sylvain-reynard.html?

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników
boziaczek | 2014-03-30

Zdecydowanie jest to powieść dla kobiet. Powieść o miłości nietuzinkowej, bolesnej, a zarazem niezwykle romantycznej; miłości takiej, o której marzy każda kobieta. Na okładce znajdziemy informację jakoby książka ta należała do gatunku erotyki - nic bardziej mylnego. Ktoś, kto umieścił ten zapis, to zapewne nie przeczytał ani jednej strony tej powieści:(
"Piekło Gabriela" to opowieść, która bardzo mnie zaskoczyła. Akcja toczy się niespiesznie, co wcale nie oznacza nudy. Wręcz przeciwnie - im dłużej przebywałam z bohaterami i przeżywałam ich rozterki, nie potrafiłam się oderwać od kart tej książki. A sami bohaterowie są nietuzinkowi i co jest dla mnie wielkim plusem - zostali pokazani ze wszystkimi dobrymi i złymi stronami. Nic tutaj nie jest ani białe, ani czarne. Profesor Gabriel Emerson to mężczyzna, która byłby obiektem pożądania dla większości pań - niezwykle oczytany, inteligentny, romantyczny, niezwykle przystojny - z pozoru idealny, a na dodatek tajemniczy. A Julia to m...

myślnik | 2014-02-10
Przeczytana: 09 lutego 2014

Nawiązanie do dzieła Dantego Alighieri;tworzenie opowieści z tłem muzyki poważnej,głębokiej i wyrafinowanej;treść o zabarwieniu jak z bajki o "Kopciuszku",gdzie ona jest biedna,ale cenna jak klejnot,a on to (prawie)książę tylko z mrocznym,tajemniczym obliczem upadłego anioła,miała stać się mocnym fundamentem historii o zwykłej miłości po przejściach.

Miała,ale po drodze coś poszło nie tak.

Fundamenty są ważne,ale bez ścian i całej reszty,mokniemy na deszczu i kulimy się pod naporem mroźnego wiatru.

Miała być to fascynująca i wciągająca opowieść o namiętności - niewątpliwie coś przeoczyłam!

Książka o odważnych erotycznych poszukiwaniach - słucham?!

O tęsknocie za prawdziwą miłością - jak najbardziej!

Autor bądź autorka,bo nawet co do tego nie ma pewności chciał/a opowiedzieć tę samą historię na całkiem nowy sposób.
Odgonić nasze myśli od spraw zwykłego pożądania na rzecz oddania,prawdziwej intymności,która z kimś odpowiednim nadaje prawdziwy sens i piękno miłości.
Fakt,czuje się z...

mala5317 | 2013-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2013

Po przeczytaniu tej książki, pragnę przede wszystkim sprostować napis na okładce informujący nas iż będzie to diabelski erotyk. Nie zgadzam się z tym zupełnie, to bardzo dobrze napisany romans, od którego ciężko się oderwać. A tak nawiasem mówiąc, scena łóżkowa między głównymi bohaterami dopełniła się dopiero na 630 stronie, a książka liczy 638 stron, więc to tak praktycznie na zakończenie.

Po atakującej nas z każdej strony erotyce (nie mówię że to nie przyjemne, gdyż po takie pozycje jeszcze sięgam) bardzo chętnie zanurzyłam się w tej lekturze. Oczywiście nieświadomie, gdyż nabywając ją, myślałam iż to będzie "greyowa" replika. A tu masz, taka niespodzianka. Urzekł i zachwycił mnie profesor Gabriel. Nie potrafiłam odłożyć jej na bok i dźwigałam ją razem ze sobą, by w każdej możliwej wolnej chwili zagłębić się w niej.

Fabuła tej książki jest banalna, ile to już razy młoda dziewczyna zakochuje się w starszym, dojrzalszym mężczyźnie. W tym przypadku mamy relacje między profesorem a...

Mey-Mey | 2014-04-28
Przeczytana: 28 kwietnia 2014

Pierwsze wątpliwości co do jakiejkolwiek wartości tej książki naszły mnie, gdy Julia raz po raz zaczęła się "rumienić po cebulki włosów". Pomyślałam, że wkopałam się w kolejnego Grey'a z tą różnicą, że tam była "warga", a tu są "cebulki włosów". Powoli zaczęłam żałować, że w ogóle zaczęłam to czytać, bo podobieństw do trylogii E.L. James było coraz więcej:
- nieprzyzwoicie bogaty główny bohater,
- biedna, szara mysz, koniecznie dziewica, którą trzeba się opiekować, bo sama nie jest sobie w stanie nawet podetrzeć...
- obsesja Gabriela na punkcie jedzenia,
- tajemnicza kobieta z przeszłości mająca dziwny wpływ na Gabriela, itd.

"Aniołojeb", "króliczkojeb" - co to w ogóle za wyrazy?!

Epizody z rzekomymi kłótniami Julii i Gabriela mocno naciągane; on zachowuje się jak prostak, ona strzela focha na kilka godzin ewentualnie dni, po czym on daje jej ultimatum: albo bierzesz mnie całego, albo odejdź na zawsze, ona oczywiście go chce, zapomin...

dmaj | 2013-11-30
Na półkach: Posiadam, Romanse, 2013, Przeczytane
Przeczytana: 30 listopada 2013

Stanowczo romans nie erotyk, ale to nie znaczy, że zły. Piękna opowieść o miłości, jak zwykle główny bohater ciekawszy od bohaterki, zauważam tendencje.. chyba autorzy takich książek podczas kreowania bohaterów przykładają się bardziej do postaci męskich :)

Seria składa się:
1. Piekło Gabriela
2. Ekstaza Gabriela
3. Gabriel's Redemption

Kasik | 2013-02-13

Wspaniała! dzięki niej zapomniałam o świcie i miałam dreszcze.
Książka na pewno nie jest erotykiem ale jest świetnie napisana!!
Polecam :)

Marta | 2013-08-22
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 08 sierpnia 2013

Postanowiłam się skusić na literaturę erotyczną. A co mi tam, wakacje są. Mój wybór padł na „Piekło Gabriela”, bo uznałam, że jak już mam czytać porno, to niech chociaż ma jakąś fabułę. Niestety okazało się, że fabuła nie jest mocną stroną tej powieści, scen erotycznych nie ma wcale, no dobra, jest jedna, bohaterowie są raczej denerwujący, całość jest przeraźliwie długa i nudna. No cóż, poczułam się oszukana. Teraz nie wiem do kogo mam składać reklamację, bo pochlebnych opinii na temat książki czytałam przynajmniej kilka.
On jest profesorem, specjalistą od Dantego, nieprzyzwoicie bogatym i wyniosłym dupkiem. Oczywiście ma jakąś tajemniczą tajemnicę. Ona jest denerwującą ofiarą losu, czerwieni się na każdej stronie, wszystko leci jej z rąk. Oczywiście jest słodką, piękną, mądrą dziewicą. Bohaterowie zestawieni zostali na zasadzie przeciwieństw, które się wzajemnie przyciągają. Jednak ich relacja jest banalna i przewidywalna, a od rumieńców Ewy, zagryzania wargi i innych słodkości robi s...

Patka | 2013-07-25
Na półkach: Wymienione, Przeczytane

Bardzo Rewelacyjna powieść!!Przeczytałam w ciągu dwóch dni a stron jest ponad 600-nie raz te co mają 300męcze 3 dni a trzeba dodać że literki wielkością nie powalają:)
Nie zgodziłabym się tylko z twierdzeniem że to erotyk-ma elementy erotyku ale nie jest to erotyk tylko historia dwójki ludzi którzy po latach się spotykają maja swoje tajemnice sekrety i przeszłość dość drażliwą ale Gorąco polecam!!

klarita | 2013-03-14
Przeczytana: 13 marca 2013

Książka jest nawet dobra. Szybko się ją czyta a fabuła sprawia że chcesz się szybko dowiedzieć jak się skończy. Czytając tą książkę miałam jednak wrażenie, że jest wzorowana na "50 twarzy Greya" Bogaty mężczyzna nadopiekuńczy z diabelską przeszłością uwodzący młodą niedoświadczoną kobietę wprowadza zamęt w jej życiu. Są też prośby do bogów, motywy aniołów i wiele innych scen które przypominają poprzednią powieść. Mimo to książka się obroniła.

mroźny_poranek | 2013-10-28
Przeczytana: 28 lutego 2013

"Piekło Gabriela" wyraża skrajne emocje; albo się podoba, albo nie.
Mnie osobiście książka pochłonęła bez reszty. I chociaż na okładce pisze "diabelski erotyk" to z pewnością do "tych" erotyków nie należy.
Delikatna i subtelna treść przeplatana z "Boską Komedią" sprawiła, że świat pozytywnie zwolnił.
Romantyczna książka dla romantycznych dusz...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto