Gabriel's Inferno

Cykl: Piekło Gabriela (tom 1)
Wydawnictwo: Omnific Publishing
1936305623
angielski
Loginek

Enigmatic and attractive, Professor Gabriel Emerson is a man tortured by his past. Though he takes great pride in his prestigious role as a Dante specialist, he knows he is a magnet for sin, especially lust. When the virtuous Julia Mitchell joins his graduate seminar at the University of Toronto, she alters their lives irrevocably. Through their connection, Gabriel begins a journey that...

When the virtuous Julia Mitchell joins his graduate seminar at the University of Toronto, she alters their lives irrevocably. Through their connection, Gabriel begins a journey that forces him to unravel the mysteries of their past entanglement, as well as face his many demons.

A sinful exploration of sex, love, and redemption, “Gabriel's Inferno” is a beguiling intelligent romance filled with intrigue, seduction and forgiveness. Told through witty, dark humor, the narrator relates a captivating tale of Gabriel’s odyssey through the Inferno.

źródło opisu: http://www.sylvainreynard.com/p/about-books.html

źródło okładki: http://www.sylvainreynard.com/p/about-books.html

AuroraBorealis | 2017-03-23
Przeczytana: 23 marca 2017

Mam mocno mieszane odczucia co do tego tytułu. Z jednej strony znajdziemy tu przyjemną miłość; faceta, który jest opiekuńczy, czuły, delikatny, troskliwy niczym misie z bajeczki, dżentelmena mówiącego wierszem i wielbiącego ziemię, po której stąpa nasza bohaterka i wciąż porównującego swoją ukochaną do anioła. Ale z drugiej mam wrażenie, że cała historia jest zbyt rozwleczona, za długa, ciągnie się jak flaki z olejem, nie ma w niej ani krztyny akcji. Wątek z marzeniem sennym i problemem z pamięcią jak dla mnie jest dziwny i zbyt wymyślny, mimo iż jakiś czas później zostaje on w miarę w logiczny sposób wyjaśniony. Jednak nie przekonuje mnie to.

Od początku historia nie chce się rozkręcić, jest takie płaskie bla bla o niczym. Myślałam, że jest sporo lepsza, i ten styl bycia naszego pana profesora od początku zalatuje mi strasznie starym stetryczałym facetem, a nie osobą w wieku około 33 lat. Dodatkowo pojawia się kwestia związana z pamięcią, kiedy zachowuje się on jak zgorzkniały,...

Beatrycze | 2015-12-02
Przeczytana: 20 stycznia 2015

Tak bardzo zakochałam się w tej książce, że musiałam przeczytać ją po raz kolejny! Za każdym razem wzbudza we mnie przecudowne uczucia!

Mogę jedynie ostrzec tych, którzy nastawiają się na ognisty erotyk, ponieważ się rozczarują. Jeśli jednak szukasz książki o pięknej miłości to gorąco polecam:) Cudowna, niepowtarzalna, wciągająca!

Mey-Mey | 2014-04-28
Przeczytana: 28 kwietnia 2014

Pierwsze wątpliwości co do jakiejkolwiek wartości tej książki naszły mnie, gdy Julia raz po raz zaczęła się "rumienić po cebulki włosów". Pomyślałam, że wkopałam się w kolejnego Grey'a z tą różnicą, że tam była "warga", a tu są "cebulki włosów". Powoli zaczęłam żałować, że w ogóle zaczęłam to czytać, bo podobieństw do trylogii E.L. James było coraz więcej:
- nieprzyzwoicie bogaty główny bohater,
- biedna, szara mysz, koniecznie dziewica, którą trzeba się opiekować, bo sama nie jest sobie w stanie nawet podetrzeć...
- obsesja Gabriela na punkcie jedzenia,
- tajemnicza kobieta z przeszłości mająca dziwny wpływ na Gabriela, itd.

"Aniołojeb", "króliczkojeb" - co to w ogóle za wyrazy?!

Epizody z rzekomymi kłótniami Julii i Gabriela mocno naciągane; on zachowuje się jak prostak, ona strzela focha na kilka godzin ewentualnie dni, po czym on daje jej ultimatum: albo bierzesz mnie całego, albo odejdź na zawsze, ona oczywiście go chce, zapomina o jego zachowaniu i romans może trwać nadal,...

boziaczek | 2014-03-30

Zdecydowanie jest to powieść dla kobiet. Powieść o miłości nietuzinkowej, bolesnej, a zarazem niezwykle romantycznej; miłości takiej, o której marzy każda kobieta. Na okładce znajdziemy informację jakoby książka ta należała do gatunku erotyki - nic bardziej mylnego. Ktoś, kto umieścił ten zapis, to zapewne nie przeczytał ani jednej strony tej powieści:(
"Piekło Gabriela" to opowieść, która bardzo mnie zaskoczyła. Akcja toczy się niespiesznie, co wcale nie oznacza nudy. Wręcz przeciwnie - im dłużej przebywałam z bohaterami i przeżywałam ich rozterki, nie potrafiłam się oderwać od kart tej książki. A sami bohaterowie są nietuzinkowi i co jest dla mnie wielkim plusem - zostali pokazani ze wszystkimi dobrymi i złymi stronami. Nic tutaj nie jest ani białe, ani czarne. Profesor Gabriel Emerson to mężczyzna, która byłby obiektem pożądania dla większości pań - niezwykle oczytany, inteligentny, romantyczny, niezwykle przystojny - z pozoru idealny, a na dodatek tajemniczy. A Julia to młoda...

Beata | 2016-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2016

Urzekający, bardzo zmysłowy romans - taki prawdziwy, klasyczny, słodki do bólu (chwilami), bolesny (chwilami), wzruszający do łez (chwilami), pełen miłości i emocji (zawsze). Dawno nie czytałam tak romantycznej powieści. Z przyjemnością sięgnę po dalsze tomy.

mala5317 | 2013-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2013

Po przeczytaniu tej książki, pragnę przede wszystkim sprostować napis na okładce informujący nas iż będzie to diabelski erotyk. Nie zgadzam się z tym zupełnie, to bardzo dobrze napisany romans, od którego ciężko się oderwać. A tak nawiasem mówiąc, scena łóżkowa między głównymi bohaterami dopełniła się dopiero na 630 stronie, a książka liczy 638 stron, więc to tak praktycznie na zakończenie.

Po atakującej nas z każdej strony erotyce (nie mówię że to nie przyjemne, gdyż po takie pozycje jeszcze sięgam) bardzo chętnie zanurzyłam się w tej lekturze. Oczywiście nieświadomie, gdyż nabywając ją, myślałam iż to będzie "greyowa" replika. A tu masz, taka niespodzianka. Urzekł i zachwycił mnie profesor Gabriel. Nie potrafiłam odłożyć jej na bok i dźwigałam ją razem ze sobą, by w każdej możliwej wolnej chwili zagłębić się w niej.

Fabuła tej książki jest banalna, ile to już razy młoda dziewczyna zakochuje się w starszym, dojrzalszym mężczyźnie. W tym przypadku mamy relacje między...

kaktusowaona71 | 2015-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2015

Po pierwsze primo -
TA KSIĄŻKA TO NIE EROTYK !!
To stuprocentowy romans współczesny!!
W całym tomie znajdziemy raptem jedną- słownie JEDNĄ scenę erotyczną i to tak napchaną romantyzmem, czułością i delikatnością, że za skarby świata nie da się tego podciągnąć pod erotyk ( w ogólnie pojmowanym znaczeniu )
Po drugie primo :))
- Nic tak bardzo mnie nie wkurza, jak osadzona w charakterze heroiny, mimozowata, infantylna lelija, niemal omdlewająca z emocji przy byle okazji..Do tego oczywiście koniecznie z olbrzymimi oczami łani.
Na takie coś, nóż mi się sam w kieszeni otwiera i ziemniaki w piwnicy gniją natychmiast. Mam uczulenie na ten typ i zawsze przy spotkaniu z taką postawą, wybuchają mi w głowie najgorsze cechy charakteru, z agresją na czele.
Po rzecie primo :))
Główny bohater Gabriel.
Mimo, że autorka ze wszech miar starała się pokazać go w miarę realistycznie i niezbyt świetlanie przez ukazanie jego mało chwalebnej przeszłości - i tak jest jak dla moich wyobrażeń o...

myślnik | 2014-02-10
Przeczytana: 09 lutego 2014

Nawiązanie do dzieła Dantego Alighieri;tworzenie opowieści z tłem muzyki poważnej,głębokiej i wyrafinowanej;treść o zabarwieniu jak z bajki o "Kopciuszku",gdzie ona jest biedna,ale cenna jak klejnot,a on to (prawie)książę tylko z mrocznym,tajemniczym obliczem upadłego anioła,miała stać się mocnym fundamentem historii o zwykłej miłości po przejściach.

Miała,ale po drodze coś poszło nie tak.

Fundamenty są ważne,ale bez ścian i całej reszty,mokniemy na deszczu i kulimy się pod naporem mroźnego wiatru.

Miała być to fascynująca i wciągająca opowieść o namiętności - niewątpliwie coś przeoczyłam!

Książka o odważnych erotycznych poszukiwaniach - słucham?!

O tęsknocie za prawdziwą miłością - jak najbardziej!

Autor bądź autorka,bo nawet co do tego nie ma pewności chciał/a opowiedzieć tę samą historię na całkiem nowy sposób.
Odgonić nasze myśli od spraw zwykłego pożądania na rzecz oddania,prawdziwej intymności,która z kimś odpowiednim nadaje prawdziwy sens i piękno miłości.
Fakt,czuje...

Ranech | 2013-11-30
Na półkach: Przeczytane, 2013, Posiadam, Romanse
Przeczytana: 30 listopada 2013

Stanowczo romans nie erotyk, ale to nie znaczy, że zły. Piękna opowieść o miłości, jak zwykle główny bohater ciekawszy od bohaterki, zauważam tendencje.. chyba autorzy takich książek podczas kreowania bohaterów przykładają się bardziej do postaci męskich :)

Seria składa się:
1. Piekło Gabriela
2. Ekstaza Gabriela
3. Gabriel's Redemption

Przebudzona | 2015-06-27
Przeczytana: 26 czerwca 2015

Szczerze? Gwiazdek mi nie starczy na niebie, by pokazać jak bardzo mi się ta powieść podobała :).

Sprostuję - TO NIE JEST PO PROSTU EROTYK. TO JEST HISTORIA MIŁOSNA! I będę bronić tej tezy całą sobą :). To, że występują sceny, które mogą pobudzić wyobraźnię to fakt, ALE czy to nie jest rzeczą normalną, jak zakochujemy się, że czujemy też wzajemny pociąg i przyciąganie? - Powiedzieliście "tak", mam taką nadzieję ;). I właśnie to chcę powiedzieć, to jest normalny, rozwój i bieg wydarzeń, co nie znaczy, że to jest erotyk i taki tam po prostu erotyk. Nawet nie wiem jak to zaszufladkować i moim zdaniem, nawet nie można - może romans o wielkiej i trudnej (w pewnym sensie) miłości? :) I niech tak zostanie.

Mogłabym się rozwodzić i to długo nad tą powieścią, tak bardzo mi się spodobała. Może powiem tak: to jest historia o trudnej miłości. Dwójka bohaterów - Gabriel i Julianna (On ją tak pięknie nazywał) pasują do siebie idealnie. Działają na siebie uzdrawiająco (trudne dzieciństwo i...