Uratuj mnie

Tłumaczenie: Małgorzata Kaczarowska
Wydawnictwo: Jaguar
Forget You
Sophie

Zoey chciałaby zapomnieć. O tym, że jej ojciec spotyka się z dwudziestoczterolatką. O tym, że jej matka przeżyła załamanie. O tym, że szkolny outsider, Doug, nie daje jej spokoju. Życie Zoey jest kompletnym chaosem i dziewczyna radzi sobie z nim w jedyny sposób, jaki zna – jest idealna. Doskonała córka, doskonała uczennica, doskonała dziewczyna doskonałego Brandona. Do czasu. Pewnej nocy Zoey cudem uchodzi z życiem z wypadku. Kiedy budzi się w szpitalu, nie pamięta niczego z minionego wieczoru – wie tylko, że coś poszło bardzo, bardzo nie tak...

źródło opisu: Wydawnictwo Jaguar, 2013

źródło okładki: http://wydawnictwo-jaguar.pl/

Gosia | 2017-03-12
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 11 marca 2017

Jennifer Echols - nazwisko tej pisarki gdzieś mi kołatało w głowie.
Gdy wypożyczyłam książkę, byłam trochę zaskoczona, że to romans bardziej dla nastolatek, ale stwierdziłam że zaryzykuję i dam jej szansę, w końcu niektóre książki dla nastolatków nie są wcale takie złe.
Niestety nie tym razem. Fabuła nawet nie jest taka najgorsza, chociaż ten wydumany trójkąt miłosny to trochę przesada. Główna bohaterka niczym nie imponuje i raczej nie nadaje się jako wzór do naśladowania. Jej senne marzenia tylko zaburzają fabułę i można się pogubić gdzie fikcja a gdzie rzeczywistość. Całość ratuje tylko postać Douga.
Ogólnie nie polecam.

Kasiek | 2015-06-09
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 09 czerwca 2015

Książka bardzo mnie rozczarowała. Wiedziona wieloma pozytywnymi opiniami liczyłam na wiele więcej, niż otrzymałam. Słabo przemyślana fabuła, niezbyt dobrze nakreśleni bohaterowie i prosto skonstruowane dialogi składają się na mało interesującą lekturę. Jednowątkowość i przewidywalność zakończenia dodatkowo wpływają negatywnie na moją ocenę. Książka nie tylko nie jest wciągająca, ale wręcz nużąca. Niestety jedynym plusem jest jej niewielka objętość, co przesądziło o tym, że nie odłożyłam jej w trakcie czytania, a zdołałam uporać się z nią do końca. Jednak dawno, po przeczytaniu książki, nie miałam uczucia tak źle wykorzystanego czasu.

| 2015-06-10

Kolejna ciekawa powieść dla młodzieży tej autorki :) Tym razem trochę o pływaniu :D Wciągająca i interesująca :P

Idealność ma swoje wady - nie ma się za czym ukryć.
Wypielęgnowany świat widziany z zewnątrz,nie wygląda tak różowo gdy się w nim tkwi.

Pewna dziewczyna,wie coś o tym.

Niby chodzi z jednym z najfajniejszych i najbardziej pożądanym chłopakiem w szkole,który wcześniej był tak jakby jej przyjacielem,albo raczej to ona była dla niego uchem do słuchanie o kolejnych jego podbojach.

Niby ma rodzinę...ale tylko do czas kiedy jej ojciec nie postanowił ponieść się fali namiętności,i ku wspomnieniu młodości jeszcze raz planowo,bądź nie planowo zapragnął zostać ojcem.

Niby ma matkę,jednak do momentu,w którym próbowała popełnić samobójstwo.

Jakoby ma przyjaciółki,niemniej jednak o niczym im nie mówi.

Ponoć jest silna,wysportowana i zdrowie jej nie szwankuje...do momentu,kiedy to amnezja wkrada się do jej głowy.
Ale ćśśś nikomu ani słowa,idealność nie toleruje słabości.

Co jeśli ostatni wieczór był najistotniejszy w twoim perfekcyjnym życiu?
Co jeśli w ogóle go nie pamiętasz?

Oto...

WampirkaJustynka | 2014-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2014

Jak na mój bardzo chaotyczna książka. Nie cierpię kiedy dziewczyna nie wie czego chce. Najbardziej denerwowało mnie brak odstępów. Nie wiem czemu niektórzy zachwycają się tą książką.

Agata | 2014-10-15
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 15 października 2014

W wielkim skrócie: książka jest praktycznie o niczym... Jednak muszę przyznać, że ciekawa byłam co takiego wydarzyło się w dzień owego wypadku ;) Tylko to oraz fakt, że nie lubię zostawiać nieprzeczytanych książek skłonił mnie do dokończenia tej powieści, którą czyta się szybko i jest prosto napisana. Denerwują jednak opisy ''marzeń'' (nie wiem jak to inaczej nazwać :D) głównej bohaterki i czasem się gubiłam co działo się w rzeczywistości, a co ona sobie po prostu wyobrażała. Muszę przyznać, że nie polubiłam Zoey przez jej charakter i sposób bycia. Opisać ją mogę w trzech słowach: naiwna, łatwa, zakłamana... Nie polecam tej książki chyba, że szukasz jakiegoś lekkiego zapychacza do czytania w autobusie/pociągu - do tego się nadaje :)

nadzieja1925 | 2014-01-12
Przeczytana: 12 stycznia 2014

Uratuj mnie to moja druga i na pewno nie ostatnia książka Jennifer Echols. Bohaterka tej powieści jest zagubiona i w ogóle nie wie czego chce. Sam tytuł odnosi się do tego, czego ona potrzebuje. Poza tym okładka bardzo mi się podoba.

Nikt nie jest idealny, ale Zoey chyba o tym nie wie. Nie miała na co narzekać, aż do chwili, gdy jej mama próbuje się zabić (nieskutecznie) i idzie na całość z Brandonem. Jednak potem dochodzi do wypadku samochodowego i dziewczyna nic nie pamięta. Robi wszystko, żeby przypomnieć sobie co zdarzyło się podczas wypadku między nią a Daugiem, ale on nie jest znowu taką otwartą księgą. Czy pomimo wrogości, którą emanuje do Dauga, da mu szansę?

Książkę wspaniale się czyta, jest to miłe czytadło dla każdej z nas. Chwilami książka mnie irytowała, innym przyprawiała o rumieńce, ale w sumie pani Echols wykonała dobrą

Agnieszka | 2014-04-15
Przeczytana: 04 kwietnia 2014

Wpadła mi w ręce przez przypadek. Bardzo szybko się ja czyta i chyba jeszcze szybciej zapomina. Główna bohaterka, z jednej strony rozsądna i poukładana ale z drugiej, głupiutka i naiwna. Nie będę się tu zbytnio rozpisywać, ale moim zdaniem nie daje ona zbyt dobrego przykładu dla nastolatków. A książka skierowana jest właśnie do nastolatków.

Elisabeth_ | 2013-07-12
Przeczytana: lipiec 2013

Uwielbiam romanse młodzieżowe. Temu daję siedem gwiazdek, choć zasłużył na mniej- bardzo fajna i nieoklepana fabuła. No cóż, a gdybym miała odejmować gwiazdki za beznadziejne bohaterki w tej książce, to bym zeszła z nimi do zera. Wszystkie dziewczyny są po prostu głupie jak pęk słomy i strasznie irytujące, z Zoey na czele. Naprawdę nie rozumiem Douga, czemu tyle czasu się za nią uganiał (tzn. rozumiem, że chciał ją uratować przed nią samą itp., ale gdyby mnie ktoś w tak chamski sposób odpychał to w końcu kopnęłabym go w tyłek). Główną bohaterkę można porównać do wsławionej Belli ze Zmierzchu, naprawdę dorównuje jej swoim charakterkiem. Tak samo jak pseudo-przyjaciółki z drużyny pływackiej.

Fabuła i Doug ratują tę historię i trochę na wyrost jest moja ocena.

Mimo wszystko czyta się szybko i dość przyjemnie.

Ruthless_Woman | 2014-01-05
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 05 stycznia 2014

Mam wiele sprzecznych emocji po przeczytaniu "Uratuj mnie" Jennifer Echols. Z jednej strony książka byłą przyjemna w czytaniu i miała ciekawy temat; z drugiej strony Zoey była strasznie naiwna, w związku z czym jej postać mnie w niektórych momenatch denerwowała.
Zoey stara się być idealna na każdym kroku. Gdy pojawiają się problemy dziewczyna zaczyna się gubić i nie wie co ma robić. Po tragicznym wypadku ma amnezję i nie pamięta zdarzeń ubiegłej nocy. Z biegiem wydarzeń powieści odkrywamy co tak naprawdę się wydarzyło; pojawia się miłość i dylematy.
Choć momentami bohaterka mnie drażniła to powieść sama w sobie jest dobra ;)
Daję 7/10 i smiało mogę polecić ją każdej nastolatce ;)
"Czasami największy wróg okazuje się najlepszym przyjacielem"