estarie 
Maniaczka książek od dziecka, co zawdzięcza mamie, czytającej jej regularnie na dobranoc (dzięki, mamo!). Jej ulubioną autorką jest Katie Morton, a ulubioną książką "220 linii", autorstwa Mari Gutowskiej-Adamczyk, gdyż książka ta kojarzy jej się z miłym wspomnieniem dzieciństwa. Nienawidzi tanich romansideł i ubolewa, że tak mało książek z literatury kobiecej jest godnych polecenia. Kocha czytać fantastykę, a nawet mangę. Od lat zakochana w krajach Japonii, Tajlandii i Korei Południowej. W wolnym czasie piszę, tworzy grafikę komputerową i rozmyśla o zjawiskach paranormalnych. Wierzy bowiem w duchy i uwielbia napędzić sobie niezłego stracha!
25 lat, kobieta, status: Czytelniczka, ostatnio widziana 6 godzin temu
Teraz czytam
 • Alyssa i czary
  Alyssa i czary
  Autor:
  ABY URATOWAĆ SWOJĄ RODZINĘ, MUSISZ NAPRAWIĆ BŁĘDY ALICJI. CZY ODWAŻYSZ SIĘ SPRAWDZIĆ, CO SKRYWA KRÓLICZA NORA? Alyssa Gardner jeszcze nigdy nie zaznała całkowitej ciszy. Dręczą ją urojenia. Nieustann...
  czytelników: 270 | opinie: 41 | ocena: 7,35 (60 głosów) | inne wydania: 1
 • Ania z Zielonego Wzgórza. Wydanie zbiorcze
  Ania z Zielonego Wzgórza. Wydanie zbiorcze
  Autor:
  Bohaterką cyklu jest Anna Shirley, rudowłosa, obdarzona niesamowitą wyobraźnią dziewczyna. W pierwszej części autorka przedstawia nam perypetie 11-letniej Ani przybywającej z sierocińca na Zielone Wzg...
  czytelników: 256 | opinie: 6 | ocena: 7,9 (96 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-10-17 19:34:46
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-10-17 01:20:22
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
Autor:
 
2018-10-17 01:19:03
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Posłaniec strachu (tom 1)

Mam dylemat wobec tej książki. Historia jest fajna, ale niezbyt fajnie się ją czytało. Dziwne, prawda? Po prostu dobrze byłoby mieć ją w głowie i wiedzieć o czym jest, a zarazem nie musieć czytać książki. Książka jest bowiem niesamowicie nudna. Wynudziłam się okropnie podczas lektury. Nie mogę powiedzieć, abym polecała tę historię. Jest zbyt zagmatwana i chaotyczna. Momentami naiwna. Cieszę... Mam dylemat wobec tej książki. Historia jest fajna, ale niezbyt fajnie się ją czytało. Dziwne, prawda? Po prostu dobrze byłoby mieć ją w głowie i wiedzieć o czym jest, a zarazem nie musieć czytać książki. Książka jest bowiem niesamowicie nudna. Wynudziłam się okropnie podczas lektury. Nie mogę powiedzieć, abym polecała tę historię. Jest zbyt zagmatwana i chaotyczna. Momentami naiwna. Cieszę się że mam ją już za sobą.

pokaż więcej

 
2018-10-10 20:40:29
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Wypożyczone
Autor:
Cykl: Lou Clark (tom 3)

Bardzo lekka, przyjemna historia, ocierająca się o sztampę i schemat, ale napisana tak, że wgl to nie przeszkadza. Podobało mi się. Polecam.

 
2018-10-05 12:35:43
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-10-05 01:00:37
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: O Chłopcach (tom 1)

Urocza, kochana powieść dla nastolatków. Nie jest cukierkowa tylko po prostu urocza. Wolę takie zdecydowanie bardziej od erotyków z gołymi torsami na okładce. Po skończonej lekturze czuje ciepełko na sercu i mam wrażenie, że przeczytałam coś naprawdę ładnego. Oczywiście to żadne arcydzieło. Historia jest prosta i napisana również prostym językiem, skupia się na prozie codziennego,... Urocza, kochana powieść dla nastolatków. Nie jest cukierkowa tylko po prostu urocza. Wolę takie zdecydowanie bardziej od erotyków z gołymi torsami na okładce. Po skończonej lekturze czuje ciepełko na sercu i mam wrażenie, że przeczytałam coś naprawdę ładnego. Oczywiście to żadne arcydzieło. Historia jest prosta i napisana również prostym językiem, skupia się na prozie codziennego, amerykańskiego życia, ale w tym cały jej urok. Na pewno sięgnę po następne tomy. Polecam gorąco!

pokaż więcej

 
2018-10-04 15:01:10
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-10-01 19:50:05
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Seria: Ladyjanistki

Nie było to nic wybitnego, ale czytało się przyjemnie i za samą przyjemność czytania daję dość wysoką ocenę? Czy było lepsze od Lady Jane? Tak, zdecydowanie tak. Przynajmniej autorki wysiliły się stworzyć nietuzinkową intrygę i nic nie było czarne, ani białe, a to zawsze poczytuje sobie za plus historii. Momentami dialogi bohaterów, mające być humorystycznymi, dla mnie brzmiały co najwyżej... Nie było to nic wybitnego, ale czytało się przyjemnie i za samą przyjemność czytania daję dość wysoką ocenę? Czy było lepsze od Lady Jane? Tak, zdecydowanie tak. Przynajmniej autorki wysiliły się stworzyć nietuzinkową intrygę i nic nie było czarne, ani białe, a to zawsze poczytuje sobie za plus historii. Momentami dialogi bohaterów, mające być humorystycznymi, dla mnie brzmiały co najwyżej infantylnie i niedorzecznie. Moim zdaniem autorki mogły trochę spuścić z tonu i wyszłoby o wiele lepiej. Lubię postać Charlotte i Alexandra, za to mam spory problem z Jane, która denerwowała mnie na każdym kroku swoją głupotą i egoizmem. Nie jest to postać wysokich lotów. Nawet ciamajda Branwell wypadał lepiej dla tle Jane, która powodowała kłopoty wyłącznie z braku inteligentnego rozumowania, co działało mi skutecznie na nerwy. Ale cóż, pomijając ją samą i te niektóre nieszczęsne dialogi, pozostała część historii jest naprawdę udana i zachęca mnie do sięgnięcia po trzeci tom.
Polecam!

pokaż więcej

 
2018-09-30 14:19:03
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
Cykl: Pivot Point (tom 1)
 
2018-09-30 14:13:08
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-09-29 22:39:48
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Dwór cierni i róż (tom 3.5)
 
2018-09-27 20:20:04
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-09-26 12:47:34
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Żniwiarz (tom 1)

Nic porywającego. Największy problem mam, z tym że tytułowi Żniwiarze nie są ani trochę imponujący. Autorka oczywiście podkreśla, że to byty obdarzone nadludzką siłą, słuchem, wzrokiem, są po prostu czymś nieco lepszym od człowieka, a jednak w żadnym razie nie widać tego na kartach historii. Po przeczytaniu lektury wniosek mam taki, że Żniwiarze to najbardziej pierdołowate istoty, jakie tylko... Nic porywającego. Największy problem mam, z tym że tytułowi Żniwiarze nie są ani trochę imponujący. Autorka oczywiście podkreśla, że to byty obdarzone nadludzką siłą, słuchem, wzrokiem, są po prostu czymś nieco lepszym od człowieka, a jednak w żadnym razie nie widać tego na kartach historii. Po przeczytaniu lektury wniosek mam taki, że Żniwiarze to najbardziej pierdołowate istoty, jakie tylko można sobie wyobrazić. Nie dość, że walczą na przeciętnym poziomie i obrywają prawie ciągle, to jeszcze brak im inteligencji, pozwalającej przewidzieć zagrożenie. Feliks byłby dużo lepszą postacią, gdyby nie zmienił wcielenia, naprawdę. Przez całą powieść był irytujący do bólu i głupi jak but. Kolejnym problemem jest to, że główna bohaterka Magda także potrafi poskramiać nawich. Coś, co powinno być specjalnością Żniwiarzy (po coś w końcu istnieją), przychodzi całkiem łatwo przeciętnej, śmiertelnej dziewczynie. I teraz znowu: między sposobem walki Magdy (śmiertelniczki) a Żniwiarzy nie ma żadnej różnicy. Nie miałam poczucia, że Żniwiarze są skuteczniejsi i szybsi od niej, mogłabym nawet stwierdzić, że Magda walczy lepiej od nich. Czy taki był zamiar tej książki? Wątpię.
Dlatego uważam, że świat nawich i Żniwiarzy nie został dobrze przemyślany, przez co wyszło nad wyraz przeciętnie.
Oczywiście czyta się lekko, styl autorki nie jest zły, dialogi nawet w porządku, pomijając kilka zachowań Magdy, które były na poziomie dwunastolatki, ale poza tym, gdyby autorka naprawdę dopracowała swoje uniwersum, mogłoby wyjść coś naprawdę świetnego, tymczasem jest przeciętnie.
Wielki plot twist na końcu można spokojnie przewidzieć na 116. stronie, więc uważam to za duży błąd ze strony autorki, która sama zaspoilerowała czytelnikowi, czego ma się spodziewać.
No cóż, sięgnę po kolejne tomy, zobaczymy, jak będzie.

pokaż więcej

 
2018-09-22 14:11:37
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:

Całkiem dobry dreszczowiec z udziałem nastolatków. Do pewnego momentu akcja naprawdę mi się podobała, podejrzany nie był oczywisty, a każdy z bohaterów wydawał się mieć motyw. Niestety końcówka mnie rozczarowała, nie finałem pt. "Kto zabił", chociaż moje nieśmiałe podejrzenia się sprawdziły, to bardziej chodzi mi o to, że akcja zaczęła przypominać tani horror z psychopatą na głównym planie.... Całkiem dobry dreszczowiec z udziałem nastolatków. Do pewnego momentu akcja naprawdę mi się podobała, podejrzany nie był oczywisty, a każdy z bohaterów wydawał się mieć motyw. Niestety końcówka mnie rozczarowała, nie finałem pt. "Kto zabił", chociaż moje nieśmiałe podejrzenia się sprawdziły, to bardziej chodzi mi o to, że akcja zaczęła przypominać tani horror z psychopatą na głównym planie. Trochę żenujące. Mimo wszystko dobrze bawiłam się przy czytaniu książki i nie nudziłam się ani razu. Polecam bardzo. :

pokaż więcej

 
2018-09-18 00:38:23
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Passenger (tom 1)

Takie sobie to. Wynudziłam się, jeśli mam być szczera. Akcja niby zmienia kadr co rusz na jakieś nowe kraje, a jednak autorce nie specjalnie udało się odmalować klimat tamtych miejsc. Ani razu nie poczułam się jak w Kambodży, Damaszku czy na Pustyni. Średnio. Ponad to, historia naszpikowana jest błędami logicznymi, a sama autorka nie do końca dobrze radzi sobie z paradoksami czasowymi, ani... Takie sobie to. Wynudziłam się, jeśli mam być szczera. Akcja niby zmienia kadr co rusz na jakieś nowe kraje, a jednak autorce nie specjalnie udało się odmalować klimat tamtych miejsc. Ani razu nie poczułam się jak w Kambodży, Damaszku czy na Pustyni. Średnio. Ponad to, historia naszpikowana jest błędami logicznymi, a sama autorka nie do końca dobrze radzi sobie z paradoksami czasowymi, ani regułami własnego uniwersum. Śmiechłam, gdy okazało się, że Nick kompletnie nie odnajduje się w bardziej współczesnej rzeczywistości, a zarazem to w niczym przeszkodziło, aby samodzielnie, bez niczyjej pomocy wymienił złoto na walutę. Serio? Bardzo logiczne, nie powiem. Albo, gdy po intensywnym biegu Etta nadal pachnie dla niego różami. Cóż, książka nie powaliła na kolana, ale pewnie dam jej jeszcze szansę w drugim tomie i zobaczymy, co to będzie

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
413 104 472
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (16)

Ulubieni autorzy (10)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (6)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd