estarie 
Maniaczka książek od dziecka, co zawdzięcza mamie, czytającej jej regularnie na dobranoc (dzięki, mamo!). Jej ulubioną autorką jest Katie Morton, a ulubioną książką "220 linii", autorstwa Mari Gutowskiej-Adamczyk, gdyż książka ta kojarzy jej się z miłym wspomnieniem dzieciństwa. Nienawidzi tanich romansideł i ubolewa, że tak mało książek z literatury kobiecej jest godnych polecenia. Kocha czytać fantastykę, a nawet mangę. Od lat zakochana w krajach Japonii, Tajlandii i Korei Południowej. W wolnym czasie piszę, tworzy grafikę komputerową i rozmyśla o zjawiskach paranormalnych. Wierzy bowiem w duchy i uwielbia napędzić sobie niezłego stracha!
25 lat, kobieta, status: Czytelniczka, ostatnio widziana 2 dni temu
Teraz czytam
  • Ania z Zielonego Wzgórza. Wydanie zbiorcze
    Ania z Zielonego Wzgórza. Wydanie zbiorcze
    Autor:
    Bohaterką cyklu jest Anna Shirley, rudowłosa, obdarzona niesamowitą wyobraźnią dziewczyna. W pierwszej części autorka przedstawia nam perypetie 11-letniej Ani przybywającej z sierocińca na Zielone Wzg...
    czytelników: 278 | opinie: 7 | ocena: 7,94 (102 głosy)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-12-08 15:56:25
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-12-05 18:27:14
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:
Cykl: Narodziny królowej (tom 1) | Seria: Young

Kolejny raz mam ambiwalentne uczucia wobec tej historii. Nie była zła, wybitnie ciekawa też nie. Szczerze mówiąc, wierzyłam, że będzie lepsza. W kilku miejsach liczyłam na fajny plot twist, dwulicowość bohaterów, jakieś nieprzewidziane zwroty akcji, a było bardzo nudno. Mamy walkę o władze, o strącenie z tronu uzupatora i posadzeniu na nim prawowitej królowej, wszystko to okraszone monotonną... Kolejny raz mam ambiwalentne uczucia wobec tej historii. Nie była zła, wybitnie ciekawa też nie. Szczerze mówiąc, wierzyłam, że będzie lepsza. W kilku miejsach liczyłam na fajny plot twist, dwulicowość bohaterów, jakieś nieprzewidziane zwroty akcji, a było bardzo nudno. Mamy walkę o władze, o strącenie z tronu uzupatora i posadzeniu na nim prawowitej królowej, wszystko to okraszone monotonną akcją i ułatwieniami dla głównych bohaterów. Serio, bohaterowie niemal nie mają żadnych kłód pod nogami. Wszystko jest tak proste, że aż mało wiarygodne. Owszem, nie uświadczy się tu irytującego romansu, a jak takowego nie ma, z automatu książka winduje u mnie w górę i dlatego daję wysoką note, bo ani razu nie czułam irytacji, nie mlaskałam, nie wywracałam oczami. Pod tym względem jest tak jak lubię, z rozsądkiem. Ale oprócz tego, że nie byłam zirytowana, nie byłam też zafascynowana. Uważam, że dało się tę historię poprowadzić lepiej.

pokaż więcej

 
2018-11-27 16:52:53
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: The Music Street Series (tom 1)
 
2018-11-22 15:59:27
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:
Cykl: Traitor''s Trilogy (tom 2)

Mam mieszane uczucia, bo pewne wątki były lepsze niż w pierwszym tomie, a drugie w pierwszym podobały mi się bardziej niż w drugim. Taki szok umysłowy. Na pewno drugi tom jest bogatszy w akcje, dużo intryg wojskowych i politycznych, to uwielbiam i na to narzekać nie mogę, ale miałam mocny niedosyt, jeśli chodzi o romans. W pierwszym tomie był lepszy, między bohaterami istniała większa chemia i... Mam mieszane uczucia, bo pewne wątki były lepsze niż w pierwszym tomie, a drugie w pierwszym podobały mi się bardziej niż w drugim. Taki szok umysłowy. Na pewno drugi tom jest bogatszy w akcje, dużo intryg wojskowych i politycznych, to uwielbiam i na to narzekać nie mogę, ale miałam mocny niedosyt, jeśli chodzi o romans. W pierwszym tomie był lepszy, między bohaterami istniała większa chemia i pikanteria, natomiast w drugim zrobili się niesamowicie pruderyjni, niczym postacie z koreańskich seriali. Było mi z tym trochę dziwnie, bo zapamiętałam z pierwszego tomu, że ta chemia między nimi jest spora i ciekawie zarysowana przez autorkę, a tu w drugim tomie taka susza. To mnie z lekka rozczarowało, ale to nie istotne, bo sama akcja niesamowicie dobra, mimo że pod koniec odniosłam wrażenie, że autorka chce napisać wszystko jak najszybciej i skończyć czym prędzej książę. Akcja była bardziej, jak sprawozdanie listowne kogoś, kto opisuje te wydarzenia już po fakcie, a nie w trakcie ich trwania. To zaburzyło moją przyjemność czytania, bo pewne rzeczy działy się po prostu za szybko, za krótko i nie były dość szczegółowo przedstawione. No, ale myślę, że książka zasługuje na dobrą ocenę i należy, moim subiektywnym zdaniem, do jednych z lepszych fantasy dedykowanym kobietiom. No i postać Huzara <3 Kupił mnie całym sercem i bardzo ubolewam nad tym, że było go mało na kartach powieści. Gorąco polecam!

pokaż więcej

 
2018-11-18 22:51:47
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Szklany Tron (tom 6)
 
2018-11-17 14:34:46
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-11-17 14:27:54
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
Cykl: Heart of Thorns (tom 1) | Seria: Young
 
2018-11-17 09:09:14
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:

Przyjemna, lekka, z humorem. Dokładnia taka, jakiej oczekiwałam. Nie zawiodła mnie. Postać Tristiana bardzo tajemnicza do samego końca. Jestem ciekawa, czy będą kolejne części. Polecam!

 
2018-11-13 16:38:00
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-11-13 16:37:37
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
Cykl: Na krawędzi wszystkiego (tom 1)
 
2018-11-13 16:36:43
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
Cykl: Jak poderwać drania? (tom 1)
 
2018-11-13 16:36:16
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-11-13 16:35:40
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-11-11 23:13:33
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-11-11 02:02:44
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:
Cykl: Okrutny książę (tom 1)

No dobra, czas się wypowiedzieć. Jestem pewnie jedną z nielicznego grona osób, które dały tej książce jedną gwiazdę. Wiedziałam, że końcówka ma być najlepsza, więc mimo fatalnego początku i beznadziejnego środka, pokładałam wiarę, że końcówa da mi powód, aby gwiazdek było dwie lub trzy, a i tak skończyło się na jednej. Otóż tak, końcówka, czyli jakieś DZIESIĘĆ ostatnich stron okazało się nieco... No dobra, czas się wypowiedzieć. Jestem pewnie jedną z nielicznego grona osób, które dały tej książce jedną gwiazdę. Wiedziałam, że końcówka ma być najlepsza, więc mimo fatalnego początku i beznadziejnego środka, pokładałam wiarę, że końcówa da mi powód, aby gwiazdek było dwie lub trzy, a i tak skończyło się na jednej. Otóż tak, końcówka, czyli jakieś DZIESIĘĆ ostatnich stron okazało się nieco fajne.

Problem polega tylko na tym, że to, co główna bohaterka robi w końcówce wykracza poza jej zdolności. Tak uważam. Jude od początku była kreowana przez autorkę na dziewczynę, która nie ma za grosz odwagi. Owszem, w myślach snuła wielkie plany jak skrzywdzi swoich oprawców i wstąpi na wyżyny władzy, ale gdy przychodzi do konfontacji, pozwalała się poniżać na wszystkie sposoby. Miała wszystkie znamiona bohaterki młodej, głupiej i dziecinnej.

Potem, ni z tego ni z owszego, kilka lekcji fechtunku i szpiegowania czyni z niej kogoś, kto ma zadatki ocalić całe królestwo elfów.

Co za idiotyzm!

Nie mogłam tego czytać!

Najgorsze, co jest w tej książce, to właśnie naginanie rzeczywistości. Jude to śmiertelniczka, jej przeciwnicy to wspaniałe, nieśmiertelne elfy.

Co się dzieje na kartach historii?

Elfy stają się bez żadnego uzasadnienia głupie i słabe w danej scenie TYLKO PO TO, aby Jude mogła je zwyciężyć. Logika mówi, że nie miała na to ŻADNYCH szans, ale autorka chciała inaczej, bo tak pasowało i tyle. Jeżeli planowała akcje prowadzić w tym kierunku, w którym poprowadziła, powinna była stworzyć Jude od pierwszej strony inną osobą.

Te wszysckie sceny w szkole uważam za nudne i niepotrzebne. Lepiej było przekuć je w coś ambitniejszego. Zaś jeśli chodzi o plot twisty - wszystkich się domyśliłam. Wszystkich, przysięgam. Nic nie było dla mnie zaskakujące. Ta książka, to największy bubel, jaki czytałam w tym roku. Nie polecam.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
431 110 502
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (16)

Ulubieni autorzy (10)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (6)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd