estarie 
Maniaczka książek od dziecka, co zawdzięcza mamie, czytającej jej regularnie na dobranoc (dzięki, mamo!). Jej ulubioną autorką jest Katie Morton, a ulubioną książką "220 linii", autorstwa Mari Gutowskiej-Adamczyk, gdyż książka ta kojarzy jej się z miłym wspomnieniem dzieciństwa. Nienawidzi tanich romansideł i ubolewa, że tak mało książek z literatury kobiecej jest godnych polecenia. Kocha czytać fantastykę, a nawet mangę. Od lat zakochana w krajach Japonii, Tajlandii i Korei Południowej. W wolnym czasie piszę, tworzy grafikę komputerową i rozmyśla o zjawiskach paranormalnych. Wierzy bowiem w duchy i uwielbia napędzić sobie niezłego stracha!
25 lat, kobieta, status: Czytelniczka, ostatnio widziana 14 godzin temu
Teraz czytam
 • Ania z Zielonego Wzgórza. Wydanie zbiorcze
  Ania z Zielonego Wzgórza. Wydanie zbiorcze
  Autor:
  Bohaterką cyklu jest Anna Shirley, rudowłosa, obdarzona niesamowitą wyobraźnią dziewczyna. W pierwszej części autorka przedstawia nam perypetie 11-letniej Ani przybywającej z sierocińca na Zielone Wzg...
  czytelników: 242 | opinie: 6 | ocena: 7,79 (86 głosów)
 • Wieża świtu
  Wieża świtu
  Autor:
  Kontynuacja bestsellerowej serii "Szklany tron", która zdobyła miliony czytelników na całym świecie, a autorka, Sarah J. Maas, stała się ulubienicą czytelników i recenzentów. Oszałamiający...
  czytelników: 2037 | opinie: 77 | ocena: 8,27 (470 głosów) | inne wydania: 1

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-08-16 13:37:07
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Z popiołów (tom 1)

Nic rewelacyjnego. Ot, oklepana historia jakich wielu, do tego niezbyt porywająco napisana. Bohaterowie byli czysto papierowi, sztampowi i do zapomnienia. Wszyscy mówili jednakowym tonem, nikt nie miał swoich charakterystycznych powiedzonek, swojego slangu, czegoś, coby świadczyło, że w tym momencie mówi Kaśka, a w tym Michał, nie, dialogi były na jedną modłę, do tego jakby odbite od schematu.... Nic rewelacyjnego. Ot, oklepana historia jakich wielu, do tego niezbyt porywająco napisana. Bohaterowie byli czysto papierowi, sztampowi i do zapomnienia. Wszyscy mówili jednakowym tonem, nikt nie miał swoich charakterystycznych powiedzonek, swojego slangu, czegoś, coby świadczyło, że w tym momencie mówi Kaśka, a w tym Michał, nie, dialogi były na jedną modłę, do tego jakby odbite od schematu. Michał jest typowym Edwardem Cullenem. Najchętniej nosiłby Sare na rękach. Ten chłopak nie ma żadnych słabości, najmniejszej nawet wady, zresztą w Z Popiołów nikt nie ma wad, chyba, że ma grać złego bohatera, jak w przypadku rodziców dziewczyny czy jej byłego. Oczywiście krzywda, jaka spotkała Sare jest od pierwszej strony do przewidzenia, niczym mnie to nie zaskoczyło, a nawet powiedziałabym, że strona psychologiczna problemu nie została moim zdaniem wiarygodnie nakreślona, co nie jest tylko problemem tej historii, ale także większości New Adult, gdzie "miłość ozdrowi wszystkie rany". Ja potrzebuję natomiast wiarygodnych bohaterów, takich, którzy mogliby istnieć naprawdę, a Michał się do takowych nie zalicza. Nie twierdzę, że nie ma wspaniałych mężczyzn, ale niekoniecznie są oni materiałem na historię. Wolę zdecydowanie czytać o skomplikowanych osobowościach, niż dobrych duszyczkach, które istnieją tylko po to, by cię podnieść i przywrócić do życia.
No cóż, Z Popiołów mnie nie urzekła, ale podejrzewam, że miłośnikom takich prostych New Adult, które czyta się dla samej rozrywki ta pozycja się spodoba. :)

pokaż więcej

 
2018-08-14 22:26:10
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Love line (tom 2)
 
2018-08-03 17:44:03
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam, Posiadam
Cykl: Szklany Tron (tom 5.5)
 
2018-08-03 17:37:21
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Tak szczerze: nie bardzo mi się podobało. Przez znaczną część czytania ta historia mnie nudziła. Była banalna. Autorka próbowała skonstruować przyczynę, która popchnęła Catherine do stania się sławetną i okrutną Królową Kier, jaką wszyscy doskonale znamy, ale podała nam na tacy najmniej oryginalny powód, jaki istnieje - złamane serce.
No dobra, kwestia Dżabbersmoka była nawet całkiem spoko,...
Tak szczerze: nie bardzo mi się podobało. Przez znaczną część czytania ta historia mnie nudziła. Była banalna. Autorka próbowała skonstruować przyczynę, która popchnęła Catherine do stania się sławetną i okrutną Królową Kier, jaką wszyscy doskonale znamy, ale podała nam na tacy najmniej oryginalny powód, jaki istnieje - złamane serce.
No dobra, kwestia Dżabbersmoka była nawet całkiem spoko, tak samo postać króla Kier, ale to za mało, żebym czuła, iż ta historia jest czymś świeżym, jakimś ciekawym retelingiem. Dla mnie nic specjalnego. Ogromnie się zawiodłam.

pokaż więcej

 
2018-07-20 16:24:20
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Nie mam nic do tej powieści. Podobało mi się bardzo. Ani razu nie byłam znudzona, czy niezadowolona z powodu jej czytania. Owszem jest to powieść bardzo specyficzna, niekoniecznie dedykowana młodzieży przez wzgląd na nostalgiczny i mocno psychologiczny nastrój pisania. Faktycznie nie ma tu dynamicznej akcji, ani też dziewczyn z jajem, ale Kirke na swój sposób też ma ogromną siłę. Naprawdę ją... Nie mam nic do tej powieści. Podobało mi się bardzo. Ani razu nie byłam znudzona, czy niezadowolona z powodu jej czytania. Owszem jest to powieść bardzo specyficzna, niekoniecznie dedykowana młodzieży przez wzgląd na nostalgiczny i mocno psychologiczny nastrój pisania. Faktycznie nie ma tu dynamicznej akcji, ani też dziewczyn z jajem, ale Kirke na swój sposób też ma ogromną siłę. Naprawdę ją polubiłam i poczułam jej postać. Nimfy na której wieczność składały się różne mitologiczne wydarzenia. Która żyła pośród kapryśnych i okrutnych bogów, sama niepotrafiąc grać na ich zasadach. Która traciła bliskie jej osoby. Która nie była idealna. Naprawdę lubię Kirke i mam wobec niej ciepłe uczucia. Podoba mi się także decyzja, którą podejmuje na samym końcu. Doskonale zwieńcza ona wszystko, co się wydarzyło. Dla mnie Kirke to znakomita powieść, ale niekoniecznie młodzieżowa. Niemniej szczerze polecam. Dla mnie maksymalna ocena.

pokaż więcej

 
2018-07-18 18:10:20
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: The Music Street Series (tom 1)
 
2018-07-18 12:51:14
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Buntowniczka z pustyni (tom 3)

Nieco słabszy od drugiego, ale na pewno lepszy od pierwszego - brzmi sensownie? W każdym razie wielki plus, że romans nie gra tu głównej roli, że naprawdę mogłam się skupić na akcji. Momentami przeszkadzało mi nieco "uwznioślone" prowadzenie narracji. Autorka chciała bardzo podkreślić siłę legend i to, jak one zmieniają się na przestrzeni czasu, wypaczając prawdę i gloryfikują niektóre osoby i... Nieco słabszy od drugiego, ale na pewno lepszy od pierwszego - brzmi sensownie? W każdym razie wielki plus, że romans nie gra tu głównej roli, że naprawdę mogłam się skupić na akcji. Momentami przeszkadzało mi nieco "uwznioślone" prowadzenie narracji. Autorka chciała bardzo podkreślić siłę legend i to, jak one zmieniają się na przestrzeni czasu, wypaczając prawdę i gloryfikują niektóre osoby i wydarzenia, pozbawiając ich zarazem przymiotów ludzkich, a nadając im bardziej boskich. Niemniej momentami ta wzniosłość wydawała mi się okropnie śmieszna i żenująca, a szczególnie na ostatnich stronach, gdzie autorka starała się zbudować odpowiedni klimat, jednak ja odpuściłam sobie doczytanie tego "wywodu" do końca, ponieważ zwyczajnie mnie zmęczył. Problem miałam też z postacią księcia Ahmeda - ten człowiek kompletnie nic specjalnego nie uczynił na poczet rebelii, ani samej fabuły książki, a stał się, jakby głównym herosem legend. Pytam się za co? Jako główna oś buntu przeciw Sułtanowi powinien wykazać się czymś, co pozwoliłoby mi dostrzec w nim godnego przyszłego władce. Niestety postać ta nie tylko rzadko pojawia się na scenie fabularnej, to jeszcze jest kompletnie nieciekawa. No cóż, mimo tego daję wysoką notę tej książce i całej trylogii, ponieważ doskonale się bawiłam i uważam, że to jedna z ciekawszych powieści młodzieżowych, jakie miałam okazje czytać.

pokaż więcej

 
2018-07-13 19:05:28
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Posłaniec strachu (tom 1)
 
2018-07-11 17:42:20
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:
Cykl: Opowieść o Shikanoko (tom 1-2)

Bardzo dobra powieść. Zasługuje na pięć gwiazdek. Przyznaję, że potrzebowałam więcej, niż połowę książki, żeby wczuć się w historię oraz zapamiętać bohaterów (jest ich trochę), ale kiedy już to się stało, naprawdę czytałam z zapartym tchem do samego końca, do ostatniej strony, a zakończenie daje apetyt, by sięgnąć po drugi tom. Samej Japonii jako tako nie czułam z miejsca laika, który nie zna... Bardzo dobra powieść. Zasługuje na pięć gwiazdek. Przyznaję, że potrzebowałam więcej, niż połowę książki, żeby wczuć się w historię oraz zapamiętać bohaterów (jest ich trochę), ale kiedy już to się stało, naprawdę czytałam z zapartym tchem do samego końca, do ostatniej strony, a zakończenie daje apetyt, by sięgnąć po drugi tom. Samej Japonii jako tako nie czułam z miejsca laika, który nie zna dogłębnie kultury, aby wyłapać ją w szczegółach, ale mogę spokojnie powiedzieć, że przypominało mi to japońskie anime. Jeżeli ktoś takowe oglądał, wie, o co mi chodzi. Mamy tu bowiem całą paletę dziwnych, wręcz abstrakcyjnych stworzeń, duchy i dziwną magię. Książka ma w sobie sporo elementów magicznych i fantastycznych, przez co właśnie staje się taka atrakcyjna. Książka mi się niesamowicie podobała. Polecam!

pokaż więcej

 
2018-07-11 09:10:00
Ma nowego znajomego: Alysane
 
2018-07-04 17:29:56
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:

Historia nie była zła, ale rewelacyjna też nie. Jak się dużo czytało o różnych sektach i tak dalej, to ta pozycja nie wnosi niczego nowego do tematu. Cała fabuła opiera się na rozmowie Moonbeam z jej psychologiem oraz agentem FBI, którym krok po kroku opisuje historię swojego życia w Legionie Pana, toksycznej i niebezpiecznej sekcie. Niestety miałam wrażenie, że autor bardzo słabo nakreślił... Historia nie była zła, ale rewelacyjna też nie. Jak się dużo czytało o różnych sektach i tak dalej, to ta pozycja nie wnosi niczego nowego do tematu. Cała fabuła opiera się na rozmowie Moonbeam z jej psychologiem oraz agentem FBI, którym krok po kroku opisuje historię swojego życia w Legionie Pana, toksycznej i niebezpiecznej sekcie. Niestety miałam wrażenie, że autor bardzo słabo nakreślił portrety psychologiczne bohaterów, wyjątkiem był Luke - jego postać naprawdę mi się podobała i żałuję, że historii nie mogliśmy poznać od jego strony, byłoby to z pewnością o wiele ciekawsze. Z Moonbeam jest taki problem, że wyszła z niej trochę Mary Sue, a jej rola w całości zdawała mi się momentami Igrzyskami Śmierci, gdzie ostatecznie, to ona miała stać się liderką ocalałych z katastrofy braci i sióstr. Śmieszyło mnie to bardzo. Pod koniec książki, Moonbeam jest zarysowana, jako niezwykle mądra, dzielna i odważna. Nie spodobało mi się to. Wolałabym patrzeć na umysł człowieka skrajnie przesiąkniętego ideologią, który nawet po wyjściu na zewnątrz, wciąż widzi urojone zagrożenia. No cóż, może miała być to historia dla młodzieży, stąd delikatniejsze podejście do tematu. Dla mnie niestety nieco nudne przy tym. Ani razu nie czułam się podenerwowana czy niepewna o los bohaterów. Jak mówię, tylko Luke wybijał się z nudnego szablonu, ale nie miałam okazji dobrze go poznać. Książkę polecam, ale bez oczekiwań na jakieś emocje.

pokaż więcej

 
2018-06-30 14:06:18
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Monstressa (tom 2)
 
2018-06-30 14:06:03
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Monstressa (tom 1)
 
2018-06-26 11:39:25
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Buntowniczka z pustyni (tom 2)

Prawdą jest, co mówią ludzie, że drugi tom znacznie podnosi poziom tej historii. O ile pierwsza część niespecjalnie mi się spodobała, zawierając schematy i powtórzenia (być może z winy tłumaczenia), wydając mi się bardzo dziecinną, o tyle Zdrajca Tronu wywarł na mnie zupełnie inne wrażenie. Lepiej zrozumiałam naturę pół-dżinów i uważam, że autorka skonstruowała je w naprawdę oryginalny sposób,... Prawdą jest, co mówią ludzie, że drugi tom znacznie podnosi poziom tej historii. O ile pierwsza część niespecjalnie mi się spodobała, zawierając schematy i powtórzenia (być może z winy tłumaczenia), wydając mi się bardzo dziecinną, o tyle Zdrajca Tronu wywarł na mnie zupełnie inne wrażenie. Lepiej zrozumiałam naturę pół-dżinów i uważam, że autorka skonstruowała je w naprawdę oryginalny sposób, nadając im zarówno moce, ale, jak i słabości, a co ważniejsze: trzymała się konsekwentnie narzuconych przez siebie reguł i Amani nie była jakąś super, hiper niezniszczalną bohaterką, ale te słabości, wynikające z jej rasy były wielokrotnie podkreślane, za co wielki plus. Często jest tak, że autor rozpisze jakieś reguły swojego świata, ale potem w trakcie fabuły modyfikuje je na własne potrzeby, przecząc logice. Tym razem tak nie było, a pół-dżiny stały się dla mnie naprawdę niezwykłymi istotami. Do tego sama fabuła potrafi zaskoczyć. Za kolejny plus poczytuje sobie to, że w tej historii nie ma czarnych ani białych postaci. Nawet przodujący antagonista został tak skonstruowany, że mimo jego podłego działania, da się w nim znaleźć jakąś wrażliwość, może wypaczoną, ale jednak. Czytało mi się tę książkę niezwykle przyjemnie i jestem gotowa zakupić trzeci tom. Polecam bardzo!

pokaż więcej

 
2018-06-24 19:10:25
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
Moja biblioteczka
391 93 409
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (16)

Ulubieni autorzy (10)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (6)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd