Para idealna

Okładka książki Para idealna
Jennifer Echols Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Superlatives (tom 2) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Superlatives (tom 2)
Perfect Couple
Jaguar
2017-03-15
2017-03-15
Małgorzata Kaczarowska
dziewczyna literatura amerykańska nastolatka odmiana losu powieść dla młodzieży powieść obyczajowa problemy młodzieży relacje rodzinne rozwód samotność szkoła

Oficjalne recenzje i

Pozory, pomyłki i zmiany

Link do recenzji

1957 176 77

Przyjemna książka na jedno popołudnie. Pojawia się motyw homoseksualny i dużo rozwodów, ciekawe postacie. Super przedstawiona przyjaźń i dbanie o siebie nawzajem. Żadnych skrajności ale nie nudzi. Nie mogę się doczekać następnej części!

Fajna książka, idealna dla młodzieży, dla mnie już troszkę zbyt infantylna ale i tak miło było czytać o losach footbolisty i fotografki którzy zdecydowanie nie powinni być razem... Będą czy nie będą? Tego musicie dowiedzieć się sami :*

Po przeczytaniu pierwszej części przyszła pora na drugą. Opowiada tym razem o Harper, jednej z trzech przyjaciółek, i jej historii związanej z plebiscytem na Najlepszych. Bohaterowie bardzo mi się spodobali i również drugoplanowi, dzięki czemu można było zobaczyć jak dalej toczy się relacja bohaterów z poprzedniej części. Cała fabuła bardzo ciekawa i lekka, bardzo szybko się ją czyta. Idealna na wieczór.

Lekka i przyjemna.

Lekka i przyjemna.

Niby wszystko w tej książce jest ok ale jakby czegoś brak.
Według mnie relacje między bohaterami a także ich reakcje na wszelakie sytuacje w jakich się znajdują są nijakie. Brakowało mi tu nieco mocniejszych emocji jakiejś iskry lub ikry w działaniu a tu nic.
Poza tym miłe czytadełko.

Niby wszystko w tej książce jest ok ale jakby czegoś brak.
Poza tym miłe czytadełko.

Lekka, młodzieżowa książka. Idealna na wakacyjne wieczory

Lekka, młodzieżowa książka. Idealna na wakacyjne wieczory

Po przeczytaniu ,,Flirtu roku" nie mogłam doczekać się kolejnej cudownej historii. Niestety na kolejny tom musiałam czekać ponad miesiąc, ponieważ księgarnia, w której ją zamówiłam miała jakieś problemy z dostawą.
Na początku byłam zła, że musze tyle czekać, ale teraz po przeczytaniu jej wiem, że było warto.

Historia Harper i Brody'iego jest przeurocza. Chociaż są z totalnie różnych światów, okazało się, że mają dużo wspólnego. Mimo wielu przeciwności losu zrodziło się między nimi wspaniałe uczucie.

Już nie mogę doczekać się przeczytania ostatniego tomu. Na pewno będzie tak samo cudowny jak dwa pierwsze.

Historia Harper i Brody'iego jest przeurocza. Chociaż są z...

Tym razem akcja skupia się na Harper, przyjaciółce Tii, znanej z poprzedniej części. Harper to cicha artystka, a Brody jest gwiazdą szkolnej drużyny futbolowej. Pozornie nic ich nie łączy, a jednak szkoła uważa, że Byliby Idealną Parą. Głównej bohaterce nie daje ten tytuł spokoju i chociaż ona ma chłopaka, a Brody dziewczynę, to oboje zbliżają się do siebie coraz bardziej.
W opisie jest trochę o rodzicach Harper, skąd wniosek, że to może być ważna część ksiażki, a tak nie jest. Znowu zachwyciły mnie opisy szkolnego życia, zwłaszcza meczy futbolowych.

Jennifer Echols ma dar lekkiego pisania przez co "Parę idealną" przeczytałam w ekspresowym tempie. Niestety jestem troszkę zawiedziona... Mimo, że już w pierwszym tomie serii bardzo polubiłam głównych bohaterów (Tie, Willa i całą ich paczkę), to ta część mnie nie porwała, i bardzo mi przykro z tego powodu...
To co mnie najbardziej uderzyło, to fakt, że w pierwszym tomie postać Brody'ego była słabo zarysowana, ale raczej traktowana swobodnie, kreowana na imprezowicza itp. Za to w tej części Brody został zrobiony dojrzałym filozofem i to było najdziwniejsze... Brakowało mi humoru i iskry między bohaterami. Autorka wykorzystała "wpojenie" - czyli zjawisko, że gdy ktoś komuś mówi, że inna osoba się nim interesuje, to mimowolnie zaczyna się zastanawiać nad tym czy mieliby szansę itp. I główni bohaterowie idealnie to reprezentują. Wcześniej żadne z nich na siebie nie zwracało uwagi, wystarczył jeden żartobliwy tytuł i nagle znaczą dla siebie wszystko... To mi przeszkadzało, bo oboje byli motywowani od początku tym, że szkoła nadała im ten tytuł...
Niemniej jednak przeczytam kolejny tom, bo bardzo przywiązałam się do tych bohaterów i chcę wiedzieć jak to się wszystko rozwinie.

To co mnie najbardziej uderzyło, to fakt, że w pierwszym tomie...

Bardzo fajna książka dla nastolatek, które ląbia czytać.

Bardzo fajna książka dla nastolatek, które ląbia czytać.