Skazani na sukces

Okładka książki Skazani na sukces Jennifer Echols
Okładka książki Skazani na sukces
Jennifer Echols Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Superlatives (tom 3) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Superlatives (tom 3)
Jaguar
2017-05-01
2017-05-01
Dominika Repeczko
sukces miłość młodzieżówka

Kochaj i walcz

Była to moja trzecia książka tej autorki, bo lubię jej książki, przyjemnie się je czyta. Styl pisania jest lekki i sympatyczny. Książkę się dobrze czyta, taka prosta i przyjemna historia, wprawdzie bez większej głębi i poruszenia, ale miła w odbiorze. Taka przeciętna książka, ale sympatyczna. Niestety miałam wrażenie, że książka była zakończona tak jakby autorka na szybko próbowała ją skończyć. Ostanie 20 stron wypadło bardzo słabo na tle całości, nie ukrywam, że mnie to rozczarowało.

Super pozycja! Daje do myślenia i wywołuje szeroki uśmiech na twarzy czytelnika. Ciekawe postacie i cała masa cudownych przyjaciół. Problemy rodzinne i stres związany z planowaniem przyszłości mając zaledwie 17 lat. Cała seria była niesamowitą przygodą. Polecam!

Lekka i przyjemna.

Lekka i przyjemna.

Lekka i przyjemna, idealna na letnie wieczory

Lekka i przyjemna, idealna na letnie wieczory

Zaczynałam książkę z optymizmem, czytałam ją z frustracją, a skończyłam z obojętnością. Dużo błędów językowych i to był największy problem. Reszta mej opinii jest bardzo, ale to bardzo subiektywna. Poprostu jestem rowieśnikiem bohaterów, a nawet nie, bo jestem od nich lekko starsza i ich zachowanie mnie strasznie irytowało, bo przypominało mi ludzi, którzy zmienili moją szkołę średnią w koszmar... Pomimo tego, uważam że to jest lekka i przyjemna lektura dla nastolatek, no ale nie czuję się pozytywnie w środowisku imprez, samorządu i popularności, więc to bardzo neguje moje odczucia o książce.

Już w poprzednich tomach mogliśmy zauważyć, że między Kaye a Aidanem źle się dzieje. Tutaj dostajemy kulminację ich trzyletniego związku, który się kończy. I dzięki Bogu, bo nie mogłam o nich czytać nawet jak nie byli razem. Pomiędzy Kaye a Sawyerem są dwa lata wzajemnych kłótni. Sawyer chciał swoim zachowaniem zwrócić uwagę dziewczyny, ona myślała, że on się z niej wyśmiewa. Nie za dobry początek na związek, a jednak.

Już od "Flirtu roku" wiedziałam, że Sawyer to będzie świetna postać. Wydawał się wredny i opryskliwy, ale za to umiał dostrzegać w ludziach ich najbardziej ukryte lęki i tajemnice, a dla przyjaźni potrafił zrobić naprawdę wiele. Już wtedy wiedziałam, że ciekawie będzie czytać jego historię.
W "Skazanych na sukces" mogłam już dokładnie dowiedzieć się czym się Sawyer w życiu kieruje. Zdecydowanie pokochałam tę książkę za jej postacie.
Mam co prawda jedno zastrzeżenie, które troszkę mi zaburzało ocenę - uważam, że za szybko doszło do happy endu. Nie mniej jednak dałam 7 gwiazdek, bo ta książka w pewien sposób poruszyła moje serduszko i chętnie kiedyś do niej wrócę.

jak pozory mogą czasem utrudnić życie!! czy należy ludzi oceniać nie znając ich, a jedynie znając opinie o nich od innych?

Jennifer Echols to autorka lekkich romansów młodzieżowych. "Odlot", "Love Story", "Dziewczyna, która chciała za wiele" oraz "Uratuj mnie" to tytuły, które na polskim rynku wydawniczym przyjęły się znakomicie. Ze względu na ich sukces nakładem wydawnictwa Jaguar ukazała się trylogia Superlatives, o której dzisiaj chciałabym Wam opowiedzieć parę słów. Zapraszam :)

Każda z trzech części opowiada historię innej pary. Książki warto czytać w porządku wydawania, czyli "Flirt roku", "Para idealna" oraz "Skazani na sukces", ponieważ bohaterowie i powstające nowe pary dają podstawę dla następnej części. Jednak jeśli chcecie sięgnąć tylko po wybrany tytuł, gdyż zainteresował was najbardziej, to nie ma problemu, nie znając poprzednika i tak zrozumiecie całą historię.

Wszystkie historie kręcą się wokół "plebiscytu" szkolnego, w którym większością głosów wybierani są uczniowie zasługujący na przeróżne tytuły. W przypadku każdej pary mamy do czynienia z tytułowymi mianami - Tia i Will wybrani zostają Flirtem roku, Harper i Brody parą idealną, a miano skazanych na sukces otrzymują Kaye oraz Aidan. W każdym z tych wyborów jest coś, co zupełnie nie pasuje, niczym puzzel do danej układanki. Przekonajmy się co.

Will właśnie przeniósł się do szkoły. Jako nowy uczeń czuje się lekko zagubiony, ale szybko stara się odnaleźć swoje miejsce w społeczności. Gdy na jego drodze zostaje postawiona Tia, chłopak zdaje się wiedzieć co chce osiągnąć. Wszystko komplikuje jednak fakt, iż dziewczyna nie wchodzi w trwałe związki. Z tego powodu owa dwójka próbuje się zaprzyjaźnić, co skutecznie utrudnia im tytuł, wybrany dla nich przez resztę szkoły - flirt roku. Podchody, zdrady, sprzeczki zmierzają w jednym kierunku. Jakim?

Harper żyje swoją pasją. Robienie zdjęć to dla niej priorytet, a aparat to jej najlepszy przyjaciel. To fotografia zabiera jej najwięcej czasu, jednak zawsze jest w stanie znaleźć chociażby chwilę dla swojego chłopaka. Gdy okazuje się, że Harper i Brody zostali wybrani parą idealną wszystko zdaje się być nie tak. Zacznijmy od faktu, iż Brody nie jest jej chłopakiem, ale na jej nieszczęście jest niezwykle przystojny i pełen uroku... Chemia czyni cuda, lecz czy można przeskoczyć uczucia?

Kaye za cel zawsze stawia sobie być najlepszą. Niekiedy przychodzi jej rywalizować o to miano ze swoim chłopakiem, Aidanem. Wspólne cele i marzenia sprzyjają ich związkowi, jednak to czasami za mało. Nieuniknione kłótnie prowadzą do rozpadu relacji, co okazuje się być szansą dla pewnego chłopaka. Sawyer utrzymuje w tajemnicy swoje pragnienia, ale gdy dostrzega miejsce dla siebie, postanawia się nawet chwili nie wahać. Dodajmy, iż jego tytuł wybrany przez uczniów to - skończy za kratkami. Opinia rozrabiaki i mało poważnej osoby nie pomaga chłopakowi w podchodach do najlepszej uczennicy, czasami jednak przyciąganie okazuje się silniejsze niż siła woli.

"Trylogia", chociaż ciężko to tak nazwać, jest utrzymana w znakomitej konwencji. Świetny, lekki i przyjemny w odbiorze styl autorki jest idealny dla nastolatków oraz młodzieży, a przedstawiony świat licealistów momentami wydawać się może pełen zepsucia, lecz nie jest aż tak daleki od prawdy. Jennifer Echols w swoich książkach chciała z jednej strony zwrócić uwagę na problemy, które dotykają ludzi w młodym wieku, ale też pokazać jakim pięknym i mocnym uczuciem jest miłość.

"Flirt roku", "Parę idealną" i "Skazanych na sukces" uznaję za idealne romanse dla młodzieży. Ciekawi, niebanalni bohaterowie, przepełnieni pasją, uczuciami i problemami stanowią wzorce, z którymi mogą utożsamiać się czytelnicy. Miłość oraz związki przez nich budowane wywołują ciepłe uczucia oraz uśmiech na twarzy. Doliczając do tego sukcesu język oraz świetnie prowadzoną narrację, otrzymujemy znakomite młodzieżówki, do pochłonięcia w jeden wieczór.

Każda z...

"Skazani na sukces to ostatnia z cyklu "Niezwykli"książka Jennifer Echols.W tej części autorka przedstawia nam historię Kaye-najlepszej przyjaciółki Tii i Harper,głównych bohaterek wcześniejszych części serii.

Kaye jest wiceprzewodnicząca samorządu uczniowskiego,jest zorganizowana jak mało kto.Ceni sobie porządek zarówno w szkole jak i w życiu prywatnym.Dziewczyna ma zaplanowaną przyszłość i razem ze swoim wieloletnim chłopakiem Aidanem chce go zrealizować w pełni.Mają studiować razem,zrobić karierę w bankowości a potem wziąć ślub.Kaye wie nawet jak ma wyglądać jej wymarzona suknia ślubna.Wszystko to co osiągnęła,składa się na jej sukces.Dlatego nikogo nie zdziwiła informacja,że Kaye i Aidan zostali wybrani przez uczniów szkoły jako "skazani na sukces".

• 2017

Jennifer Echols Skazani na sukces Zobacz więcej