Odlot

Wydawnictwo: Jaguar
Such a Rush
odlot, adrenalina, miłość, tajemnica
Ivy

Leah zawsze marzyła o tym żeby latać. Mieszkając z matką, którą bardziej niż wychowywanie córki interesowali mężczyźni, dziewczyna oszczędzała każdego dolara, by tylko spełnić swoje marzenie. Teraz, w wieku siedemnastu lat, jest już wystarczająco dobra, by pracować dla pana Halla i pilotować niewielkie, ciągnące za sobą bannery, samoloty. Jednak szczęście Leah nie trwa długo. Pan Hall umiera...

Pan Hall umiera i zostawia biznes w rękach dwóch synów – powszechnie lubianego Aleca i uzależnionego od adrenaliny Graysona. Dziewczyna nie ma ochoty stać się częścią wojny, którą toczą ze sobą bracia, nie ma jednak wyjścia. Grayson, w którym Leah od lat potajemnie się podkochuje, poznał jej tajemnicę i wykorzystuje ją, by zmusić dziewczynę do współpracy.

źródło opisu: Jaguar, 2013

| 2015-06-06

Ciekawa historia, sprytnie opowiedziana :) Zauważam, że Jennifer Echols ma interesujący sposób na każdą kolejną powieść. Nie są to ckliwe historyjki na dobranoc, ale wciągające książki, z których każda ma jakiś punkt zaczepienia. W tej książce było to wszystko, co dotyczy samolotów, lotnictwa.
Polecam :)

nadzieja1925 | 2014-03-28
Przeczytana: 27 marca 2014

Niektórzy widząc samolot popatrzą sobie na niego i wrócą do codziennych spraw, a po kilku minutach zapomną, że w ogóle go widzieli. Natomiast innych będzie zżerać ciekawość co to za samolot, dokąd leci itp., dopiero gdy się dowiedzą tego wszystkiego, będą mogli wrócić do codziennych spraw, jednak cały czas ich myśli będą podążać do tego samolotu… właśnie taką osobą jest Lea…
Lea mieszka w biednej dzielnicy, ubiera się jak dziwka, prawie nigdy nie widzi matki i marzy o kursie pilotażu. Te marzenie spełnia w firmie pana Halla… jednak po 3 latach pan Hall umiera, a firmę przejmują jego synowie: przystojny i sympatyczny Alec i jego zakręcony, niebezpieczny, seksowny bliźniak Grayson, w którym Lea kocha się od dawna… Chłopcy oczywiście się nie poddają i chcą dalej prowadzić firmę, a na dodatek chcą aby to Lea pracowała z nimi… Jednak jej nowy szef Grayson ma na nią haczyk, więc musi spełnić jego obietnicę, a mianowicie zacząć umawiać się z jego bratem… oczywiście jest ważny powód dla...

wiolagg66 | 2014-11-21

Życie Lei nie jest łatwe.Z powodu niewesołej sytuacji materialnej mieszka w przyczepie kempingowej,w szkole jest wyśmiewana,a matka ma ją daleko gdzieś.

Jednak los przygotował dla niej niespodziankę.Dziewczyna załatwia sobie pracę w biznesie lotniczym u pana Halla i poznaje jego dwóch synów: Aleca i Graysona.
Odtąd jej życie diametralnie się zmienia.

Ale czy na lepsze?

Przekonajcie się sami.Polecam :)

kasandra_85 | 2013-11-12
Przeczytana: listopad 2013

olcik_81 | 2014-01-17
Przeczytana: 17 stycznia 2014

Dziewczyna, która potrafi odpyskować i iść pod prąd.
Chłopak, który potrafi zranić lecz potrafi też przeprosić.
Marzenia, które pozwalają przetrwać kolejny dzień.
Siła i wola walki, które potrafią zachwycić.
Oraz:
Przyczepa kempingowa, która nie ma nic wspólnego z relaksem.
Uprzedzenia, których nie da się bezboleśnie wyplenić.
Głupota, która była, jest i będzie.
Ale przede wszystkim:
Młodość i serce, którego nie da się oszukać.
Wartości, które czynią z nas lepszych ludzi.
I horyzont, który można przesuwać jeśli się tego pragnie.

Weszłam na ten pokład i wcale nie miałam ochoty go opuszczać. To był bardzo przyjemny lot. Przyjemny dwudniowy Odlot :)

Zdecydowanie ta historia J. Echols najbardziej przypadła mi do gustu.
Jest lekka lecz dopracowana i posiadająca jasny przekaz dla młodego czytelnika. Ma "to coś" - potrafiła mnie wzruszyć i przypomnieć mi, jak to jest, gdy do lotu podrywa się nie tylko samolot, lecz także stado motyli w brzuchu.
Szczerze polecam.

Ulka | 2013-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2013

Bardzo fajny romans, taki lekko 'angsty', z - co się rzadko zdarza w młodzieżowych- ciekawą i mądrą główną bohaterką. Owszem nie pochwalałam wszystkich jej decyzji, ale gdyby się nie myliła nie byłoby zabawy ;) W końcu bohaterowie ledwie weszli w dorosłość, mają wiele na głowie i na serio nie jest im łatwo.
"Odlot" może stać się moją ulubioną książką Echols, ponieważ problemy nie były błahe, bohaterowie nie byli nudni i płascy (no może poza Alekiem ;)) a okoliczności związane z lotnictwem mnie zaciekawiły, po prostu czytałam z zainteresowanie, a chwilami towarzyszyły temu spore emocje. Podobały/ją mi się komedie romantyczne autorki, ale ta książka, choć sporo w niej smutku i niesprawiedliwości, jest taka napawająca optymizmem że aż miło :)
Oczywiście polecam i to nie tylko fanom gatunku.

patusia_dorota | 2014-03-28
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 26 marca 2014

Latanie od wieków było marzeniem ludzkości. Wzniesienie się ponad dostęp możliwości własnego organizmu, pokonanie wszelkich ograniczeń. Pokazanie sobie i innym, że to co niemożliwe, stało się możliwe, wykonalne. W naszych czasach mamy dostęp do tak rozwiniętej technologii, że dzięki różnym urządzeniom możemy wnieść się wysoko ponad horyzont. Ta książka jest właśnie o tym. O marzeniach. O pokonywaniu barier. A zwłaszcza o lataniu. No może jeszcze miłości... Odlotowej miłości!

Lea odkąd pamięta zawsze mieszkała przy lotnisku, nie zawsze w tym samym miejscu, ale samoloty, a zwłaszcza ich dźwięk były jej zdecydowanie bliskie. W wieku czternastu lat mieszkała razem z matką w przyczepie na skaju miasta, postanowiła wtedy, że czas trochę zarobić i podjęła pracę jako pomoc oraz sekretarka na lotnisku pana Halla. Dzięki częstemu oglądaniu i przebywaniu blisko latających maszyn postanowiła odkładać pewną kwotę gotówki i uzbierać na lekcje latania. Tak też się stało, zaczęła się uczyć....

luvrattie | 2014-05-04
Przeczytana: 04 maja 2014

Pochłonęłam tą książkę w ok 24h! Tak bardzo mnie wciągnęła. Co prawda Lea czasami mnie irytowała, ale to może dlatego, że nie jest taka niewinna jak często są przedstawiane główne bohaterki w romansach, które czytałam. I, cóż, takie bohaterki mi odpowiadały. Lea to dziewczyna z charakterem, która, bądź co bądź, nie miała łatwo. Mimo to dumnie dąży do celu, który sobie postawiła i pokonuje przeciwności. Mimo, iż zdarzyły się momenty, gdy mogła powiedzieć 'rzucam to!' nie zrobiła tego. Zaciskała zęby i ruszała naprzód. Tym mi zaimponowała.
Grayson...Cóż mogę powiedzieć. Przyznam się szczerze, że przez większość książki uważałam go za kompletnego dupka. Jednak pod koniec wszystko się zmieniło na koniec.Może po mojej opinii można dojść do wniosku, że książka mi nie przypadła do gustu, ale nic bardziej mylnego! Podobała mi się i to bardzo.
Uwielbiam twórczość pani Echols i nie jest to moja pierwsza jej książka i z pewnością nie ostatnia. Czekam na następne!

Dziami | 2015-03-03
Przeczytana: 03 marca 2015

Odlot - w przenośni i odwrotnie. Genialna książka. Z początku myślałam i przewidywałam, że ideałem faceta Lei zostanie Alec. A tu taka niespodzianka! Po tym, kiedy dowiedziałam się, że Grayson kochał się w Lei od lat, serce zabiło mi mocniej. Tylko dlaczego nie odważył się do niej wcześniej zagadać? Tego, nie wiem.

Edzia | 2014-01-26