Odlot

Such a Rush
odlot, adrenalina, miłość, tajemnica
literatura piękna
Ivy

Leah zawsze marzyła o tym żeby latać. Mieszkając z matką, którą bardziej niż wychowywanie córki interesowali mężczyźni, dziewczyna oszczędzała każdego dolara, by tylko spełnić swoje marzenie. Teraz, w wieku siedemnastu lat, jest już wystarczająco dobra, by pracować dla pana Halla i pilotować niewielkie, ciągnące za sobą bannery, samoloty. Jednak szczęście Leah nie trwa długo. Pan Hall umiera...

Pan Hall umiera i zostawia biznes w rękach dwóch synów – powszechnie lubianego Aleca i uzależnionego od adrenaliny Graysona. Dziewczyna nie ma ochoty stać się częścią wojny, którą toczą ze sobą bracia, nie ma jednak wyjścia. Grayson, w którym Leah od lat potajemnie się podkochuje, poznał jej tajemnicę i wykorzystuje ją, by zmusić dziewczynę do współpracy.

źródło opisu: Jaguar, 2013

Sawyer | 2019-05-27
Przeczytana: 16 maja 2019

Od pani Echols przeczytałam całą serię "Superlatives" i zapragnęłam przeczytać więcej. Okładką ta książka zdecydowanie nie zachęca, ale opisem jak najbardziej. Dlatego gdy tylko miałam okazję, zabrałam się za czytanie.

Moim pierwszym zaskoczeniem był... wiek głównych bohaterów. Kierując się opisem byłam przekonana, że będą mieli oni co najmniej 20 pare lat, a tu psikus.
Dlatego miałam lekkie poczucie niewiarygodności całej historii...
Niemniej jednak lektura jest wciągająca, Grayson i Lea są bardzo interesującymi postaciami. Przez całą książkę cierpiałam razem z nimi z powodu utraty pana Halla i dopingowałam ich, żeby walczyli o swoją przyszłość i marzenia.

Psychociemna | 2018-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Sama fabuła nie jest taka zła, pomijając kwestie wątku romantycznego.
Nie jestem fanką wątków "na początku się nienawidzą, a potem kochają", a ta książka jest esencją powodów dlaczego mam takie podejście. Osobiście uważam, że każdy chłopak powinien być z automatu dla dziewczyny skreślony jeśli obrzuca ją niezbyt uprzejmymi określeniami (i do tego naprawdę myśli, że to prawda). Dlaczego Lea się tym nie przejmuje? Kwestia otoczenia, tego, że wszyscy uważają ją za gorszą? Ok, rozumiem, całkiem niezła książka jeśli zakładamy, że nie opowiada o uroczej miłości między dwójką nastolatków, a o toksycznym podejściu do swojej wartości jeśli jesteśmy narażeni na wychowanie w takim otoczeniu w jakim żyje główna bohaterka.

Crimelpoint | 2018-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2018

Jak mnie ta książka wkurzała. Autorka myślała chyba, że czytelnicy to totalni kretyni, bo będziemy w stanie uwierzyć w tę historię.

Wiem, że jest to młodzieżówka, która ma nam dostarczyć rozrywki. Jednak czytając takie coś, naprawdę nie da się cieszyć z samej czynności czytania.

Przede wszystkim już sam początek. 14- latka, która pilotuje samolot? Bohaterka nie ma nawet 15 lat, a już mówi, że koordynuje całym lotniskiem, bo taka jest jej praca. Serio?! Dalej, Grayson szantażuje ją, żeby umówiła się z Alekiem- jego bratem. A ona co robi? Zakochuje się w Graysonie! To bardziej wygląda jak syndrom sztokholmski niż miłość. Co więcej ich relacja jest bardzo toksyczna. Bohater kontroluje bohaterkę, co więcej mówi o niej bardzo źle i nawet jeśli pod koniec się to zmienia, to praktycznie przez całą książkę pozostaje dupkiem.

Co więcej miałam wrażenie, że momentami pisze to jakaś niewyżyta 12- latka. Jednak za chwilę się to zmieniało i myślałam, że czytam książkę 60- latki, która na siłę...

olah211 | 2018-01-20
Przeczytana: wrzesień 2017

Bardzo fajna historia, opowiedziana w świetny sposób. Niesamowicie wciągająca.

roksi | 2017-11-20
Przeczytana: 20 listopada 2017

Książka na początku wydała się nudna, ale gdy kontynuowałam czytanie to naprawdę bardzo mnie wciągnęła. Jest zaskakująca, bo nie wiadomo co się może nagle wydarzyć. Do tego daje dużo do myślenia, gdy się o czymś naprawdę marzy to mimo swojego położenia marzenia mogą się spełnić. Co pokazuje główna bohaterka książki.

bellaorlowska | 2017-02-27

Czyta się bardzo szybko i jest bardzo wciągająca. I bardzo niespodziewana.

Pomidorek_13 | 2017-01-04

Najlepsza książka, jaką kiedykolwiek czytałam. No na równi z Harrym Potterem :)

Mystery | 2016-12-28
Na półkach: Przeczytane, Nic ciekawego
Przeczytana: 2015 rok

Niestety nie jestem do końca zadowolona.

Czegoś brakowało.

natalijka | 2016-07-26
Przeczytana: 26 lipca 2016

Trochę to pozycja dla nastolatków ale miło poczuć znów motyle w brzuchu. I powiem więcej "odlot" to rzeczywiście adekwatny tytuł do treści książki. Autorka wprost fenomenalnie przedstawiła bohaterów, momentami sama wczuwałam się w rolę głównej bohaterki, miałam ciarki, byłam podekscytowana, czasem zła i wzruszona a rzadko mi się to zdarza. Książka naprawdę musi mnie ująć i zaskoczyć. A w tym przypadku tak było, Połknęłam ją i mam ochotę na jeszcze;)

kachula33 | 2015-12-07
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 06 grudnia 2015

Książka bardzo fajna. Dobrze napisana, ciekawa historia, chociaż przed rozpoczęciem lektury myślałam, że temat przewodni związany z samolotami i lataniem będzie nudny to musze przyznać, że miło mnie to zaskoczyło. Czasami byłam zła na główną bohaterkę o brak pewności siebie, ale tak naprawdę poznając bliżej jej historię zrozumiałam, że dziewczyna nie miała łatwego życia. Nie mając w nikim oparcia, dobrego wzorca (matka) i tak sobie nie źle radziła.