Kamikadze - rozkaz śmierci

Tłumaczenie: Małgorzata Mirońska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Miniatury Historyczne". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Bellona
Kamikaze Todesbefehl für Japans Jugend
83-11-09803-4
Japonia, kamikaze, kamikadze,
historyczna
USAGI

Świat zna ich jako najdzielniejszych lotników historii. I najbardziej tragicznych. Kamikadze, kilka tysięcy młodych Japończyków w ostatnim roku II wojny światowej spadło z nieba na nieprzyjacielskie okręty w nadziei, że oddalą niebezpieczeństwo od ojczyzny i cesarza. Mit bohaterskich pilotów przetrwał do dziś. Rzeczywistość była wszakże inna. Opowiadają o niej ci, którzy wtedy przeżyli swój lot śmierci.

źródło opisu: Wydawnictwo Bellona, 2001

źródło okładki: http://ksiegarnia.bellona.pl/

fdsm | 2013-08-08

Wstrząsające wyznania cudem ocalałych kamikaze: chłopców, którzy w imię chorej ideologii władzy szli na pewną śmierć. Świadectwo tego, że 'ci źli' także bywali ofiarami... Polecam!

Jakob | 2017-04-28
Lori | 2016-11-25