Powrót z piekła Cztery lata w obozach Czerwonych Khmerów

Tłumaczenie: Magdalena Świstak
Wydawnictwo: eSPe
Revenue de l'enfer : quatre ans dans les camps des Khmers rouges
9788374820394
Ly Claire, obóz, Czerwoni Khmerzy
historyczna

Książka Claire Ly jest szokująca i niespotykana. Autorka opowiada o swej walce o przeżycie w obozie szaleńców, którzy postanowili wyeliminować wrogów ludu. Opisuje drogę z piekła do wolności, z nienawiści zrodzonej w cierpieniu do prawdziwej miłości, z Dalekiego Wschodu do Zachodu, z buddyzmu do chrześcijaństwa. Jest kwiecień 1975 roku. Czerwoni Khmerzy stają się panami Kambodży. Autorka i jej bliscy są w drodze do Tajlandii. Zostają jednak zatrzymani przez żołnierzy Pol Pota i rozpoczyna się dla nich droga przez mękę w obozie pracy: prześladowanie intelektualistów i osób wywodzących się z burżuazji, głód, egzekucje, indoktrynowanie dzieci. Claire Ly podważa wartości, które odziedziczyła po swych przodkach. Postanawia też porachować się z Bogiem ludzi Zachodu. Staje się On jej świadkiem — świadkiem i przyjacielem kobiety-matki, która przeżyła jeden z największych dramatów XX wieku.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: własne