Moja droga do Scapa Flow

Seria: Seria z kotwiczką [FINNA]
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Finna
historyczna

Wspomnienia Priena pokazują drogę, jaką przeszedł on od chłopca okrętowego po jednego z najwiekszych asów Donitza. Prien napisał tę książkę po zatopieniu pancernika „Royal Oak” w wyniku brawurowego wejścia do Scapa Flow. Niniejsza edycja jest reprintem wydania niemieckiego z 1942 roku, uzupełniona post scriptum ukazującym dalsze losy bohatera narodowego hitlerowskich Niemiec.

źródło opisu: FINNA, 2006

źródło okładki: http://www.finna.com.pl/

Adm_Lütjens | 2015-04-09

Dobra książka marynistyczna opowiadająca o jednym z najsłynniejszych asów GAdm. Doenitza, jakim był Günther Prien.
Autor opisuje tutaj całe swoje życie - od narodzin do ataku na Scapa Flow, który wyniósł go na piedestał i zrobił jednym z najsłynniejszych asów podwodnych.
Jeśli chodzi o opis na Scapa Flow - to jest bardzo krótki. Bardzo się zawiodłem, że jeden z najsłynniejszych dowódców opisuje swój największy sukces tak krótko.
Ogólnie - książka warta przeczytania.
Moja ocena: 7.0 (od 1-10)

Ksiądz | 2014-02-08

Propagandówka hitlerowskiej machiny władzy z przeznaczeniem dla społeczeństwa. Byłaby cenniejsza gdyby Prien przeżył i można ją było skonfrontować z jego życiem i poglądami po wojnie. A tak...

AdrianX | 2016-09-25
Koszałek132 | 2016-08-15