Trzecia Rzesza. Dzień po dniu

Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk
historyczna

Trzecia Rzesza powstała 30 stycznia 1933 roku. Była tworem Narodowosocjalistycznej Partii Robotników, a ta z kolei stanowiła emanacje idei sformułowanej przez Adolfa Hitlera. Fuhrer (wódz) przyszedł na świat 20 kwietnia 1889 roku w Braunau, w Górnej Austrii. W wieku dziesięciu lat śpiewał w chórze w kościele katolickim w Lambach a w późniejszych latach twierdził, że siła jego głosu rozwinęła się właśnie podczas śpiewania hymnów. Uczniem był przeciętnym, raczej leniwym i zbuntowanym, wykazywał natomiast talent do rysunków, który sprawił, że postanowił zostać artystą (...). Już od czasów szkolnych Hitler był fanatycznym niemieckim nacjonalistą i wykazywał nienawiść wobec innych narodów, przede wszystkim słowiańskich, które wchodziły w skład Cesarstwa Austro-Węgierskiego. (fragment wprowadzenia)

Igis | 2016-06-07
Na półkach: Historia, II WŚ, Przeczytane
Przeczytana: 2012 rok

Bardzo szczegółowo opisane wydarzenia, epizody z historii III Rzeszy... Właściwie nie wiem po co :) Nic to nie wnosi, trudno zapamiętać te szczegóły, które są tak lakonicznie opisane, bez dokładnych wyjaśnień, a niektóre wydarzenia są zupełnie zbędne i tylko psują odbiór całości. Bo po co nam wiedzieć, o kolejnym wodowaniu statku? Czy to naprawdę takie istotne? Według mnie nie. Książeczka bogato ilustrowana, za co plus, bo w opracowaniach historycznych pomaga to wprowadzić w klimat. Jednak tak jak pisałam, zbyt krótka, nie porusza pewnych kwestii, które wymagałyby tego i pośród ważnych zdarzeń pojawiają się zupełnie nic nie wnoszące.

MASH | 2016-11-01
ŁukaszKomorowski | 2016-08-17