Walet pikowy

Okładka książki Walet pikowy Boris Akunin
Okładka książki Walet pikowy
Boris Akunin Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Przygody Erasta Fandorina (tom 5) kryminał, sensacja, thriller
Przygody Erasta Fandorina (tom 5)
Пиковый валет
Świat Książki
2010-01-01
2010-01-01
Ewa Rojewska-Olejarczuk
Akunin Fandorin kryminał literatura rosyjska

W tej części trafia swój na swego. Te przebieranki, kamuflaże, tym razem do Masy i Fandorina dołącza nieśmiały Anisin. Oszust, zostawiający na miejscu przestępstwa kartę waleta pik oszukuje samego księcia udając, że ten podpisał dokument na sprzedaż swojego domu. A następnie parę akcji, w których Fandorin próbuje Waleta dopaść. Świetny humor, wartka akcja, pomysłowość i ze strony oszusta i Fandorina, zakończenie cymes. Tego oczekiwałam. Akunin stworzył swój własny unikalny styl pisania kryminałów, na wesoło. Zdecydowanie polecam.

Erast Pietrowicz to "przegość" i po raz kolejny Akunin nam to udowadnia. Spodobała mi się jego relacja z Tulipanowem oraz niejednoznaczna postać tytułowego Waleta. Niestety, choć fabuła miała niemały potencjał na wielce ciekawą powieść, to jednak nie udało się autorowi go wykorzystać.

Pośmiałam się - lekka i ciekawa, ma swoisty urok, tak jak Fandorin.

Pośmiałam się - lekka i ciekawa, ma swoisty urok, tak jak Fandorin.

Błyskotliwy humor, ale i błyskotliwe tłumaczenie. Chylę czoła przed Ewą Rojewską-Olejarczuk.

Jeśli ktoś potrzebuje dobrej, inteligentnej rozrywki na dwie godziny, polecam "Waleta". Nie trzeba znać innych przygód Fandorina, żeby świetnie się bawić przy tej powieści.

Odkąd zaczęłam przygodę z Fandorinem, nie mogę nachwalić się pomysłowości autora. Kolejna część serii jest wyjątkowo lekka, zabawna i jak zawsze wciągająca. Pościgi, przebieranki i nowy przebiegły przeciwnik zapewniają świetną lekturę. A Fandorin zyskuje nowego uroczego w swojej gapowatości kompana.

Początek lekko nudnawy, jednak warto przez niego przebrnąć. Fabuła ciekawa, do tego okraszona humorem. Polecam :)

Przeczytałam tę część już dosyć dawno i jakoś tak przeoczyłam napisanie opinii.
Przeciwnik Fandorina, znakomity oszust, tym razem mu dorównuje, jeśli nawet nie przewyższa. Bardzo zabawna część, moim zdaniem jedna z najlepszych.

Przeczytałam tę część już dosyć dawno i jakoś tak przeoczyłam napisanie opinii.

Cóż powiedzieć, lubię ten cykl. Jest uroczy. Dobrze zawiązana intryga, trochę fantazji autora wspartej sprawnym pisarstwem.

Pyszna! Nie mogę się nadziwić Akuninowi, w jaki sposób na 150 stronach dał radę stworzyć cudowny klimat, świetnych bohaterów i wartką fabułę. Cudowna przeciwwaga dla dzisiejszych cegieł.

Musiałam przebrnąć przez kilka tomów żeby polubić Fandorina. "Walet pikowy" zainteresował mnie i wciągnął. A tego właśnie oczekuję od kryminałów.

• Kryminał
  • Kryminały