rozwiń zwiń

Nefrytowy różaniec

Okładka książki Nefrytowy różaniec
Boris Akunin Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Przygody Erasta Fandorina (tom 12) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Przygody Erasta Fandorina (tom 12)
Świat Książki
2017-11-08
2009-01-01
Fandorin kryminał detektyw opowiadania

FANDORIN w świetnej formie.

FANDORIN w świetnej formie.

Urocze, trochę naiwne historie kryminalne. Jedne lepsze, drugie trochę gorsze. Dla relaksu i tylko tyle.

Lubię ten typ kryminału . Intrygujący, budzący ciekawość ,a zarazem spokojny , z klasą .
Warto przeczytać , nie tylko tą cześć ale inne także.
Polecam

Warto przeczytać , nie tylko tą cześć ale inne także.
Polecam

Kolejna pozycja z cyklu powieści o detektywie Fandorinie, detektywie, który zajmuje u mnie najwyższe miejsce na kryminalnym piedestale. Skąd to wynika, sam nie wiem, może z zainteresowań carską Rosją.... ale tu nie o tym.

Książka zawiera kilka kryminalnych historii w różnych częściach świata, jak zawsze barwnie opowiedzianych i wykorzystujących różne style literackie. Fandorin wraz ze swym pomocnikiem, byłym japońskim yakuzą, Masą wpadają w wir wydarzeń, które o mały włos nie kosztowały ich życia. Jednak dzięki swoim zdolnością doprowadzają wszystkie sprawy "do końca". Są na ustach wszystkich, zdobywają ogromną popularność, co pozwala im przeciwstawiać się kolejnym, jeszcze bardziej skomplikowanym zagadką.

Przez chwilę byłam rozczarowana. Jakieś krótkie opowiadanka, bez ładu i składu.

Pomyślałam sobie: no tak, potrzebna była kasa, to wyjął Akunin z szuflady jakieś wprawki i wydał, że niby zbiór opowiadań.

Ale potem, po tych krótkich przyszły dłuższe. Były i te z Japonii, i z USA, i z Francji. A co jedno to lepsze.
Nie mogłam się nadziwić, że tyle dobrego w jednej książce.

I, no cóż, w konfrontacji z Sherlockiem Holmesem powodzenia życzyłam Fandorinowi. Wiadomo.

Kubuś Puchatek powiedziałby: pycha miodek.

Przez chwilę byłam rozczarowana. Jakieś krótkie opowiadanka, bez ładu i składu.

Nie mogłam się nadziwić, że tyle dobrego w jednej książce....

fandorin w formie opowiadań, czytało sie nieźle, szczególnie to o Raskolnikach, no i ten Masa :)

jak zwykle rewelacja

jak zwykle rewelacja

Bardzo przyjemne wciągające i stosunkowo krótkie opowiadania.

Bardzo przyjemne wciągające i stosunkowo krótkie opowiadania.

najciekawsza pozycja wśród "Fandorinów" z racji że to zbiór opowiadań. Wiele miejsc i wiele postaci na całym świecie. Pozycja wyjaśnia kilka tajemnic z życia głównego bohatera