Zgłosuj na książki roku 2017

6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Śląsk, Ślązacy, historia, patriotyzm
historyczna
Tomek

Zbiór opowiadań o życiu Ślązaków. Zawiera m.in. rewelacyjne opowiadanie pt. "Spotkanie z Kocyndrem", dotyczące postawy Ślązaków w czasie plebiscytu na Górnym Śląsku, przeprowadzonego w 1921 r. w celu określenia przynależności państwowej tego obszaru.

źródło opisu: opis autorski

Tomek | 2012-08-25
Przeczytana: 04 stycznia 2012

Przeczytałem tę książkę, bo chciałem zapoznać się z innym (po powieści "Wieża spadochronowa") utworem pisarza. Zbiór opowiadań o życiu Ślązaków zawiera jedno z najlepszych polskich opowiadań patriotycznych i historycznych ("Spotkanie z Kocyndrem"), które dotyczy postawy Ślązaków w czasie plebiscytu na Górnym Śląsku - przeprowadzonego w 1921 r. w celu określenia przynależności państwowej tego obszaru. Wartość fabuły tego opowiadania oceniam na dziesięć w skali dziesięciostopniowej, a wartość fabuł pozostałych opowiadań - na trzy. Książki nie warto dodawać do domowej biblioteki, ale warto posiadać opowiadanie "Spotkanie z Kocyndrem".

Sophia8 | 2017-01-06
Na półkach: Śląsk, Chcę przeczytać