Książka Roku 2018

Zabójcza śpiąca królewna

Tłumaczenie: Teresa Komłosz
Cykl: W cieniu podejrzenia (tom 4)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
The Sleeping Beauty Killer
Teresa Komłosz
Ag2S

Producentka telewizyjna Laurie Moran daje kobiecie, która została skazana i odbyła wieloletni wyrok, szansę na udowodnienie swojej niewinności. Piętnaście lat wcześniej Casey Carter twierdziła, że spała, kiedy jej narzeczony, znany filantrop Hunter Raleigh III, został zamordowany, ale ława przysięgłych nie dała wiary jej zapewnieniom. Po spędzeniu piętnastu lat za kratami Casey nadal utrzymuje, że to nie ona zabiła. Uzbrojona w nowy dowód świadczący na jej korzyść namawia Laurie Moran, żeby w swoim programie jeszcze raz zbadała historię morderstwa sprzed lat i oczyściła jej imię, znajdując prawdziwego sprawcę.

Laurie, choć nie do końca przekonana o niewinności Casey, chce jej pomóc, mimo iż zmaga się z własnymi kłopotami. Poprzedni gospodarz show Alex Buckley robi sobie przerwę w telewizyjnej karierze, jego miejsce zajmuje Ryan Nichols. Ryan, młody, zdolny prawnik o imponujących referencjach, stara się zniechęcić Laurie do drążenia na antenie sprawy Casey, ponieważ jak wiele innych osób jest pewien jej winy.

Jak zawsze w historiach opowiadanych przez te dwie autorki wiele się dzieje, również pod powierzchnią głównych wątków. Laurie, chcąc poznać prawdę, musi stawić czoło rozmaitym przeciwnościom – między innymi autorce plotkarskiej rubryki prześladującej Casey i swojemu apodyktycznemu szefowi.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Izabela Pycio | 2018-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2018

"To, że jesteś paranoikiem, nie znaczy, że ktoś nie próbuje cię dopaść..."

Lekka i łagodna wersja kryminalnej powieści, jednak sympatycznie się ją poznaje. Nie oferuje mocno skomplikowanej fabuły, lecz intryga zręcznie zapleciona. Chętnie wciągamy się w odsłanianie kłamstw, wyłapywanie fałszu, poznawanie sekretów, dociekanie prawdy. Oprócz wątku detektywistycznego mamy też obyczajowe nuty, podszyte niepewnością, niedopowiedzeniami i tajemnicami. Styl narracji ciepły i przyjazny, autorki potrafią przyciągnąć i podtrzymać zaciekawienie czytelnika.

Powieść nie tylko przybliża historię zbrodni, ale również porusza istotne, często kontrowersyjne, tematy społeczne, odnoszące się do niezawodności systemu sprawiedliwości, staranności prowadzonych śledztw czy jakości wątpliwych etycznie materiałów publikowanych przez media. Portretów postaci nie potraktowano wnikliwie, ale stworzyły ciekawą mieszankę różnorodnych osobowości, co nadało kolorytu. Jeśli podejdzie się do książki w kategoriach...

Aleksandra | 2018-09-17
Przeczytana: 16 września 2018

Ło matko!
Przeczytałam. Albo raczej wymęczyłam, bo przyjemność była niska. Może by mi się spodobała, gdybym znów chodziła do gimnazjum, gdzie moja przygoda z krwawą częścią literatury dopiero się zaczynała. A tak. Lat mam o wiele wiele więcej i doświadczenie z trupami dłuższe.
Intryga mało zaskakująca, aczkolwiek, gdyby zrobić z tej powieści film z ciekawymi rolami i je jeszcze podkręcić, to dało by się obejrzeć z lekkim dreszczem oczekiwania na przedostatnią scenę. Bo ostatnia scena w powieści była dość wymowna.
Czy będzie jej kontynuacja?
Być może. Bo jedna z postaci zakończyła ją słowami, które zdradzały następny rozdział.

Zuela | 2018-12-29

Uważajcie na rodzinę,a w scególności na słodkie kuzynki,tóre zyc bez was nie mogą.Kuzynka zazdroci kuzynce bogatego narzeczonego i mordyje go,pozoryjąć,że to tamta go zabila.A równocześnie jest oparciem dla domniemanej zabójczymi i jej matki.

Nicole Chloe | 2018-09-20
Na półkach: 2018, Przeczytane, Ebooki
Przeczytana: 20 września 2018

Nie jest tak dobra jak poprzednie części, zbyt wcześnie odgadłam kto jest zabójcą Huntera, jednakże nadal przeczytanie jej zabrało mi tylko 7 godzin życia - nawet mniej biorąc pod uwagę przerwy na jedzenie xD
Tak czy inaczej polecam, szczególnie tym którzy przeczytali wcześniejsze cyklu;)

aksyd | 2019-01-28
Joni | 2019-01-02