Nigdy nie wiadomo

Seria: Granice zła
Wydawnictwo: Świat Książki
Never Knowing
joly_fh

Adoptowana Sara chciała poznać prawdziwych rodziców. Myślała, że jest gotowa , żeby poznać prawdę. Ale na pewne pytania lepiej nie szukać odpowiedzi. Po miesiącach poszukiwań Sarze udaje się odnaleźć swoją biologiczną matkę, ale napotyka z jej strony mur niechęci i odrzucenia. Dziewczyna odkrywa przerażającą prawdę: tylko jej matce udało się uciec mordercy polującemu od dziesięcioleci na...

Ale na pewne pytania lepiej nie szukać odpowiedzi.

Po miesiącach poszukiwań Sarze udaje się odnaleźć swoją biologiczną matkę, ale napotyka z jej strony mur niechęci i odrzucenia. Dziewczyna odkrywa przerażającą prawdę: tylko jej matce udało się uciec mordercy polującemu od dziesięcioleci na kobiety biwakujące na polach kempingowych. Sara szybko zdaje sobie sprawę, że jedyną rzeczą gorszą od poznania prawdy o ojcu jest to, że on dowie się o jej istnieniu.

A jeśli mordercze skłonności można odziedziczyć?

Nigdy nie wiadomo to złożony i frapujący portret kobiety usiłującej zrozumieć samą siebie, swoje korzenie i swoją rodzinę. Jeśli tylko, rzecz jasna, uda jej się przeżyć...

źródło opisu: Świat Książki, 2013

źródło okładki: http://www.swiatksiazki.pl/

Joanna | 2014-03-31
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 30 marca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Thriller psychologiczny z akcją umiejscowioną na malowniczej wyspie Nanaimo w północnej części Kanady.
Sara od urodzenia była adoptowana , nic nie było jej wiadomo na temat biologicznych rodziców. Na kilka miesięcy przed planowanym ślubem i założeniem rodziny , sama będąc już matką sześcioletniej Ally postanawia poznać swoje rodzinne korzenie, genetyczne uwarunkowania, skłonności do chorób i predyspozycje do określonych zachowań.
Aby odszukać swoich biologicznych rodziców wynajmuje detektywa, emerytowanego byłego policjanta . Odkryta przez niego prawda jest przerażająca, tym bardziej , że całej sprawie nieoczekiwanie towarzyszy szum medialny oraz liczne komentarze na forach internetowych.
Na powrót odżywa sprawa niezwykle brutalnych zabójstw seryjnego i nieuchwytnego od dziesięcioleci mordercy, którego działania mają charakter rytualny. W tym przypadku jednak zainteresowanie mordercy skupia się głównie na Sarze.
Podobnie jak w poprzedniej powieści autorki " Jak...

Monika | 2015-10-16
Przeczytana: 13 października 2015

Nie zawsze odkrycie prawdy przynosi nam coś dobrego. Czasami okazuje się, że pewnych rzeczy lepiej nie wiedzieć…
Sara została adoptowana tuż po urodzeniu. Wychowujący ją rodzice nigdy nie ukrywali przed nią tego faktu. Pomimo, że jest szczęśliwa w rodzinie adopcyjnej, jakaś jej cząstka marzy by poznać swoich biologicznych rodziców, dowiedzieć się kim są, czym się zajmują i przede wszystkim dlaczego oddali ją do adopcji. W momencie kiedy rozpoczyna przygotowania do własnego ślubu niezaspokojona ciekawość o swoją przeszłość wraca do niej ze zdwojoną siłą, dlatego też w tajemnicy przed przybranymi rodzicami rozpoczyna poszukiwania swojej biologicznej matki.
Niedługo potem staje przed jej drzwiami pełna nadziei na odkrycie prawdy o sobie. Niestety rozmowa z kobietą nie przynosi zamierzonych skutków. Sara która wyczuła z jej strony nieszczerość, postanowiła wynająć prywatnego detektywa, który jak ma nadzieje pomoże jej poznać odpowiedzi na nurtujące pytania. Rzeczywiście detektywowi...

Mystery | 2018-05-09
Na półkach: Thrillery, Przeczytane
Przeczytana: 08 maja 2018

"(...)czasami,nawet gdy ma się wybór,wszystkie rozwiązania wydają się tak przerażające,że można mówić o braku wyboru."

Bardzo dobry thriller.
Dość długo czytałam,ale może dlatego,że miałam malutki kryzys czytelniczy :)
Na początku grubość książki trochę mnie przerażała,ale cieszę się,że trafiłam na tak dobry thriller.
Ma w sobie coś mrocznego, co sprawiało,że czytałam z zainteresowaniem...
Zakończenie - po prostu bomba! Nie spodziewałam się tego.

Polecam!

książek: 2031
Danoncia | 2015-05-06
Przeczytana: 06 maja 2015

''Nigdy nie wiadomo'' to bardzo dobry thriller psychologiczny , wciąga od początku.
Fabuła skonstruowana w świetny sposób często nas zaskakuje , przeraża , potem pozwala odetchnąć by znów za chwile zaskoczyć czytelnika. Bardzo wyraziste postaci .
Przez chwile nawet szkoda mi było seryjnego mordercy , autorka pokazała ,że ma on tez cechy ''ludzkie'' i być może gdyby jego życie inaczej się potoczyło nie popełnił by tych wszystkich strasznych czynów . Zaskakujące zakończenie choć troszkę autorka pozwala na się tego domyślić . Na prawdę mądra i świetna lektura.
Polecam

Madi | 2014-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2014

O książce dowiedziałam się z LC,a że bardzo lubię thrillery psychologiczne zaraz postanowiłam ją przeczytać.
Powieść mile mnie zaskoczyła ciekawą i wciągającą fabułą i choć czasem wątki się dłużyły i przez jakiś czas akcja spowalniała ,to i tak uważam ,że jest to naprawdę dobra książka.
Wyobraź sobie,że jesteś adoptowany , dowiadujesz się,że począłeś się podczas gwałtu, a Twoim biologicznym ojcem jest seryjny morderca kobiet ,który właśnie dzwoni do Ciebię i chce Cię poznać.
Co robisz?
Czy chcesz o tym zapomnieć i uciekasz zmieniając tożsamość?
Czy masz w sobie tyle odwagi ,by pomóc policji ująć mordercę wdając się z nim w codzienne rozmowy tel.?
Przed takim właśnie dylematem została postawiona nasza główna bohaterka Sara i choć bardzo bała się o swoją rodzinę robiła wszystko,by pomóc złapać mordercę.
Książka napisana jest w dość ciekawy sposób,bo narratorem jest główna bohaterka ,która opowiada wszystko swojej terapeuce podczas sesji.
Mnie osobiście bardzo się podobała i z...

książek: 1902
diggera | 2015-10-18

Po przeczytaniu "Jak kamień w wodę" nabrałam dużego apetytu na kolejne pozycje tej autorki. Niestety moje oczekiwania chyba stały się zbyt wysokie, zresztą to tak jak z książkami innych autorów człowiek nastawia się, że kolejne będą jeszcze lepsze a okazuje się, że są utrzymane na jednakowym poziomie. Tak też było w tym przypadku. Jednak wcale nie żałuję. "Nigdy nie wiadomo" przeczytałabym kolejny raz i wcale nie żałuję jej zakupu. Dlatego z czystym sumieniem polecam...

anetapzn | 2013-10-28
Przeczytana: 28 października 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Wiele, wiele lat temu Sarah została adoptowana. Nikt w rodzinie tego przed nią nie ukrywał. Chociaż adopcyjna matka kochała ją, ojciec wyraźnie dawał jej odczuć, że jest adoptowana, że zawiodła jego zaufanie, nie spełniła pokładanych w niej nadziei. Jeżeli dołożymy do tego dwie młodsze siostry, za których przewinienia kary dostawała Sarah oraz śmierć ojca Ally, który tuż przed jej narodzinami zginął w wypadku, to mamy niezłe bagienko, wyjątkowo toksyczne relacje rodzinne. Nic dziwnego, że Sarah miewa ataki paniki, depresji i chodzi do psychoterapeuty. Swoją historię Sarah opowiada w trakcie kolejnych sesji psychoterapeutycznych.
Pewnego dnia wiedziona impulsem, Sarah postanawia odnależć swoja biologiczną matkę. Przy pomocy prywatnego detektywa odnajduje Julię. Kobieta nie zaprzecza, ze jest jej matką, ale na widok Sarah reaguje niewyobrażalnym wprost przerażeniem. Dlaczego?
Szybko okazuje się, że Julia została w przeszłości brutalnie zgwałcona i jest jedyną ocalałą ofiarą tzw....

Jadźka | 2014-02-09
Przeczytana: 25 stycznia 2014

„Nigdy nie wiadomo”, powieść autorstwa Chevy Stevens, to kolejny tytuł wydany w serii „Granice zła”. Ten thriller psychologiczny z pewnością pasuje do tej serii, bowiem nie tylko potrafi porządnie czytelnika zaintrygować, ale równie mocno wprawić go w przerażenie i wywołać gęsią skórkę. Lektura tej książki ma swoje ogromne zalety, ale bez wad się nie obeszło. Jednak, patrząc na nią z przymrużeniem oka, można dojść do wniosku, że to niezła historia. Nie tylko ma mroczny klimat, ale również dobry styl. Pytanie tylko brzmi: czy każdy zdoła się do niej przekonać?

Sara Gallagher całe swoje życie spędziła w rodzinie, która ją adoptowała. Nadszedł jednak czas, kiedy zaczęła się zastanawiać, dlaczego została oddana, jakie powody mieli jej biologiczni rodzice, aby to zrobić. Decyduje się na odnalezienie rodziny. Kiedy trafia na ślad swojej matki, ta okazuje się być wobec niej oziębła, nie chce mieć z nią do czynienia. Niebawem jednak odkrywa, że jej matka jako jedyna zdołała uciec...

Koralik | 2016-07-01
Przeczytana: 28 czerwca 2016

REWELACJA!!! Niesamowita książka, świetnie się ją czyta i nie można się od niej oderwać. Pomysł, choć wydaje się nieprawdopodobny, to jednak całkiem możliwy. Nie jest to dogłębne studium psychologiczne, ale bardzo dobry thiller. Nie powiem, że jest perfekcyjny, bo są rzeczy, które mnie czasami irytowały, ale to i tak nie zmienia ostatecznej oceny tej książki. Chyba każde adoptowane dziecko/dorosły, zadaje sobie pytanie, kim są jego biologiczni rodzice. I prędzej czy później, ciekawość zaczyna zwyciężać. Tylko nie zawsze prawda jest aż tak zaskakująca. I choć trudno nawet mnie to zrozumieć, to autorka w taki sposób przedstawiła mordercę, ojca Sary, iż chwilami było mi go na prawdę żal. Gorąco polecam, więcej nie zdradzam, aby każdy mógł sam odkrywać to, co przynoszą kolejne karty książki.

myszata | 2015-12-26
Przeczytana: 25 grudnia 2015

Pierwsza przeczytana przeze mnie książka tej autorki, ale nie byłam jeszcze nawet w połowie, kiedy zamówiłam jak najszybciej następną;) A to bez wątpienia jest najlepszą rekomendacją.
Dawno żadna książka nie wciągnęła mnie tak już od pierwszych stron i trzymała w napięciu do samego końca. Jeszcze dość daleko przed końcem wydawało się, że akcja dobiega końca, nic już ciekawego się nie wydarzy... Jednak nic bardziej mylnego- autorka do ostatnich stron zapewnia nam dobrą, trzymającą w napięciu lekturę.
Dla mnie, oprócz wciągającej akcji ważnym atutem są dobre portrety psychologiczne postaci.