Tylko on wie

Wydawnictwo: Sonia Draga
Seul à savoir
literatura francuska
Gośka

Marion Marsh, 35-letnia dziennikarka z Paryża, przed piętnastu laty przeżyła dramat. Jako studentka medycyny zakochała się w starszym od niej chirurgu, z którym spędziła cudowne chwile. Ale Nathan zaginął w tajemniczych okolicznościach. Dziś Marion jest osobą samotną, poza pracą spotyka się tylko z ojcem oraz przyjaciółką, Korą, a i to nieczęsto. Pewnego dnia na Facebooku znajduje dziwną...

Dziś Marion jest osobą samotną, poza pracą spotyka się tylko z ojcem oraz przyjaciółką, Korą, a i to nieczęsto. Pewnego dnia na Facebooku znajduje dziwną wiadomość - ktoś pyta, czy chce zostać jego przyjacielem. Wkrótce tajemniczy korespondent porywa jej kota, potem doprowadza do niegroźnego wypadku auta, którym kobieta jedzie z Korą, a w końcu wysyła jej zdjęcia uwięzionego mężczyzny, niejakiego Foga, w którym Marion rozpoznaje Nathana..

źródło opisu: Wydawnictwo Sonia Draga, 2013

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/

Anika | 2013-11-01
Przeczytana: 27 października 2013

Thriller z rodzaju tych bardziej romantycznych. Na akcję nie można narzekać, bo ta jest wartka i obfituje w niespodziewane zwroty. Trzeba też przyznać, że autor potrafi w niektórych momentach zaskoczyć czytelnika. Jednak historia miłości Marion i Nathana moim zdaniem zdecydowanie przesłodzona. Zresztą, o Nathanie to w ogóle nie wiadomo, co myśleć. Z jednej strony autor przedstawia go jako wielkiego ideowca, altruistę, dobroczyńcę dla pokrzywdzonych przez los biedaków. Z drugiej zaś strony, jest to zwyczajny tchórz, który woli uciec , niż stawić czoło krzywdzie wyrządzonej (niby nieumyślnie, ale jednak) ukochanej przecież kobiecie. No i sama końcówka, gdy dowiadujemy się kim tak naprawdę jest Chloe - tak niewiarygodna, że aż śmieszna.
Uważam, że autor ma potencjał, tylko powinien bardziej zadbać o wiarygodność zdarzeń i postaci. Ogólnie książka powinna sprawdzić się jako w miarę dobra rozrywka na na nudny jesienny wieczór.

Marzin | 2014-12-05
Przeczytana: 05 grudnia 2014

Moje pierwsze spotkanie z twórczością Patricka Bauwena i pełne zadowolenie z efektu końcowego. Ciekawie przedstawione postacie, idealnie przeplatające sie wątki i idealnie zaskakujące zakończenie. Polecam.

Darek DTSG | 2013-12-15
Przeczytana: 2013 rok

Bardzo przyjemny thriller/kryminał :) Wciągająca akcja z szeregiem zaskakujących zmian , kreowanie postaci przez autora imponujące .
Podobał mi się również język jakim pisze Bauwen . Autor starał się również do końca zaskoczyć czytelnika i muszę przyznać że w końcówce miałem odczucie ,że troszkę robi to na siłę .
Wrażenia ogólne po przeczytaniu bardzo pozytywne . POLECAM

Po przeczytaniu mam problem z tą książką. Na początku uważałam ją za bardzo dobry produkt wśród tylu innych kryminalnych fabuł. Gdy spotyka się często wykorzystywane na wszelkie możliwe sposoby ograne motywy to cieszy pojawienie się akcji w nieco innej odsłonie. I o ile jest dynamicznie, bo dzieje się wiele, jakże nieprawdopodobnych sytuacji spotyka bohaterów, o tyle z czasem zaczęło mi to przypominać filmy o zawrotnie pędzącej akcji, niekoniecznie najwyższych lotów. Niektóre elementy mające za cel budować napięcie, w moim odczuciu, lekko naciągane, a to nie budzi przekonania do całości. Zresztą natrafia się w treści na tyle niedopracowanych momentów, sytuacji, które doprowadzają do jeszcze bardziej irracjonalnych rozwiązań, że czytanie tego aż boli.

Cała akcja rozgrywa się z perspektywy 15 lat po zerwaniu kontaktu Nathana z Marion, a właściwie jego tajemniczym zniknięciu z jej życia. I nagle kobieta zostaje wciągnięta w grę Trojana, który mobilizuje ją do działania podsyłając...

BagatElka | 2014-06-27
Przeczytana: 26 czerwca 2014

Kolejny raz budzę się rano niewyspana ale z uśmiechem na twarzy.
Kolejna książka z wyprzedaży a okazała się zaskakująco dobra.
Nie jest to część cyklu ale występują w niej odniesienia do dwóch poprzednich książek autora.
Skończyłam czytać o północy i pobiegłam po "Oko Kaina" bo nie byłam w stanie usnąć.
Adrenalina wrze od pierwszej przeczytanej strony.Nie sposób się oderwać.
Już wiem,że Patrick Bauwen dołączy do moich ulubionych pisarzy.

Monika | 2015-08-24
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 2015 rok

Początek całkiem całkiem, ale im głębiej w las tym coraz bardziej infantylnie i naiwnie.
Momentami miałam wrażenie,że autor zakpił sobie z inteligencji czytelników !!! serwując nam niskich lotów amerykańską sensację w głównej roli z Jean-Claude Van Dammem - wielkie rozczarowanie !
Nie polecam !

eMMali | 2014-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2014

Bardzo fajna książka. Pełna emocji, sensacji, gonitwy z czasem, co jakiś czas musiałam ją odkładać, żeby "odpocząć" i uspokoić puls. :)Akcja była szybsza niż moje tempo czytania, przewracałam szybko kartkę jedną za drugą, żeby nadążyć za autorem. :) No i to świetne zakończenie... Super :)

Gośka | 2013-08-25
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 25 sierpnia 2013

Marion to kobieta na wskroś samotna. Przed wieloma laty przeżyła zniknięcie swojego ukochanego, zmieniła zawód, zamknęła się w sobie. Dziś ma tylko pracę asystentki dziennikarskiej, ojca i przyjaciółkę Korę. I Facebook. Tam ma przyjaciół, tam podgląda ich życie. I tam znajduje ją Trojan. Z pozoru niegroźna zaczepka zmienia całe życie Marion w koszmar. Zostaje zaproszona do gry "Ratuj życie". Jeśli nie odpowie na zagadkę zginie ktoś wyznaczony przez Trojana. Najpierw zagrożony jest kot, później przyjaciółka a kończy się na tym, że Marion porywa dziecko. Ścigana przez FBI, mafię i Trojana brnie do przodu w poszukiwaniu zaginionego dawno temu kochanka.
Książka ma tyle zwrotów akcji, że naprawdę nie sposób znaleźć zbyt szybko rozwiązanie. Zakończenie było dla mnie zaskoczeniem, co rzadko się zdarza. Z początku dość bezpłciowa bohaterka z każdą stroną nabiera charakteru. Akcja książki podzielona jest na dwa przeplatające się ze sobą czasy. Dzięki temu poznajemy przeszłość Marion,...

SandyViant | 2016-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2016

"Czasami wydaje się wam, że nic nie znaczycie. Że jesteście bezsilni. Wrażliwi. A potem los przypiera was do muru. I wszystko się zmienia".

Powyższy cytat idealne odwzorowuje fabułę i główny wątek przedzierający się na kolejnych stronach powieści. Jest to historia samotnej dziennikarki. Autor w książce świetnie przeplata wydarzenia bieżące z tymi z przeszłości, pokazując przy tym przeszłość głównej bohaterki Marion. Dramat, który przeżyła w przeszłości ukształtował Marion na tę kobietę, którą jest dzisiaj. Kobietę odosobnioną, bez szałowego życia towarzyskiego i bez większych perspektyw i planów na przyszłość. Gdy przed laty zaginął w dziwnych okolicznościach jej ukochany mężczyzna, jej życie zmieniło się diametralnie. Jednak pamięć o Nathanie powraca. Ktoś twierdzi, że mężczyzna żyje!

... i zaczyna się szalona gra, pościg pełen tajemnic i niepewności. Szalone decyzje, szokujące fakty i tajemniczy Trojan.

Przez chwilę wahałam się nad tym czy ocenić książkę na 6 czy 7....

zielonooka | 2016-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2016

naprawdę świetna książka:) pełna niespodziewanych zwrotów akcji - myślę że gdybym była fanką tego gatunku dałabym dużo więcej gwiazdek - polecam gorąco - nie tylko wielbicielom gatunku:)