Tylko on wie

Wydawnictwo: Sonia Draga
Seul à savoir
literatura francuska
Gośka

Marion Marsh, 35-letnia dziennikarka z Paryża, przed piętnastu laty przeżyła dramat. Jako studentka medycyny zakochała się w starszym od niej chirurgu, z którym spędziła cudowne chwile. Ale Nathan zaginął w tajemniczych okolicznościach. Dziś Marion jest osobą samotną, poza pracą spotyka się tylko z ojcem oraz przyjaciółką, Korą, a i to nieczęsto. Pewnego dnia na Facebooku znajduje dziwną...

Dziś Marion jest osobą samotną, poza pracą spotyka się tylko z ojcem oraz przyjaciółką, Korą, a i to nieczęsto. Pewnego dnia na Facebooku znajduje dziwną wiadomość - ktoś pyta, czy chce zostać jego przyjacielem. Wkrótce tajemniczy korespondent porywa jej kota, potem doprowadza do niegroźnego wypadku auta, którym kobieta jedzie z Korą, a w końcu wysyła jej zdjęcia uwięzionego mężczyzny, niejakiego Foga, w którym Marion rozpoznaje Nathana..

źródło opisu: Wydawnictwo Sonia Draga, 2013

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/

boookster | 2019-08-23

Kolejna powieść autora u mnie na półce. „Potwór” przeczytałem szybko, tutaj babrałem się jak rana po ugryzieniu meszki.
Niby jest wszystko co ma być, ale jakoś tak słabiej. Nie wciągnęło mnie wcale. Jakiś niedosyt pozostał.
Losy bohaterki jakieś takie rodem z podrzędnych romansideł. Niby jest Trojan, typek pojawiający się znikąd, ale to Wszystko. Trojan-bohater który miał potencjał, ale nie został odpowiednio wykorzystany przez Bauwena. Wyszło tak sobie. Ni to kryminał ni to romans, takie byle co...

Anonimka | 2019-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2019

Trochę zagmatwana książka ale godna polecenia. Wątek kryminalny przeplatany z romansem. Ciekawe połączenie. Z pewnością chętnie sięgnę po kolejną książkę tego autora.

Speaksilence | 2019-07-10
Przeczytana: 2016 rok

Bardzo lubię sposób pisania Patricka Bauwena, każda historia jak i ta jest zaskakująca i czyta się ją z przyjemnością!

ewelina8551 | 2018-11-22
Przeczytana: 22 listopada 2018

Mnie nie porwała

mangusta | 2018-08-01
Przeczytana: 2015 rok

ciekawa akcja, dużo zwrotów. Ogólnie czyta się bardzo dobrze.

Henioo | 2018-07-05
Przeczytana: 10 czerwca 2018

Ot, taka średnia krajowa.
Szybko się czytało, dobrze to napisane, choć trochę naciągane, a koniec zaskakujący.
Dla relaksu i odmóżdżenia, czemu nie?

ewelina136 | 2018-06-06
Na półkach: Przeczytane, Thiller
Przeczytana: 06 czerwca 2018

Wciągająca, zaskakująca, super się czyta...pozytywnie zaskoczona jestem tą pozycją.

Monika | 2017-07-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 19 lipca 2017

Z pewnością sięgnę po nią po raz kolejny. Dla fabuły, która miała wiele zawiłości i wątków, ale przede wszystkim niesamowitych odczuć. Narracja prowadzona w większości przez główną bohaterkę całego zamieszania. Zdecydowanie polecam.

Ata77 | 2017-06-21
Przeczytana: 17 czerwca 2017

Zaczęło się obiecująco i takie też miałam oczekiwania. Całość dość banalna, wątek naciągany, realizm naginany, za mocno zalatywało mi fikcją, a raczej lubię osadzać się w realizmie. Z bajek wyrosłam.

Agnieszka | 2017-03-22
Przeczytana: 22 marca 2017

Niby książka wciąga, ale jakby czegoś w niej brakowało. Wysoka ocena za niespodziewane zakończenie.