Inkwizytor

Wydawnictwo: Hachette Polska
The Inquisitor
978-83-773-9908-8
Ag2S

Dwóch mężczyzn wpada na pomysł własnego biznesu - będą torturować ludzi na zlecenie innych. Jeden z nich chodzi w przerwach między swoimi sesjami na terapię do psychologa - faceta życiowo przegranego, świeżo po rozwodzie, bez perspektyw na lepsze życie. Jednak ten pacjent mobilizuje całą jego wiedzę psychologiczną, bo chce dowiedzieć się, dlaczego tytułowy Inkwizytor jest emocjonalnie martwy i dlaczego nie pamięta nic z własnego dzieciństwa - sprawia wrażenie, jakby narodził się już jako dojrzały mężczyzna. Dzięki niemu życie psychologa za chwilę zacznie przypominać kino akcji...

Drugi ze wspólników finansuje pobyt w domu opieki upośledzonej siostrze, która nie reaguje na bodźce świata zewnętrznego. Obu mężczyznom wydaje się, że łączą ich tylko interesy, do czasu, gdy na sesję zostaje dostarczony mały chłopiec od teraz pozornie uporządkowany świat obu wspólników legnie w gruzach.

źródło opisu: http://www.hachette.com.pl/

źródło okładki: http://www.hachette.com.pl/

Kamil Ł | 2016-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2016

Długo się rozkręcała, ale w końcu się udało. A trzeba zaznaczyć, że nie we wszystkich książkach to się zdarza.

Kikirina | 2016-01-19
Przeczytana: 19 stycznia 2016

Bardzo dobra sensacja, wiele ciekawych wątków.
bardzo ciekawie przedstawieni bohaterowie.
Polecam się za poznać z " Inkwizytorem "

Geiger jest mężczyzną, który zarabia na życie po przez wydobywanie z ludzi różnych ważnych informacji na zlecenie.
Nie działa on głównie na przemocy fizycznej, tzn. katowaniu. Jego metoda jest całkiem inna... dzięki niej jest tak dobry w tam co robi.
Osoby, które przesłuchuje są bardzo dokładnie sprawdzane pod każdym kątem jego życia, ponieważ oprawca nie lubi niespodzianek. Geiger po mino fachu jaki wykonuje w raz ze swoim wspólnikiem Harrym ma bardzo proste zasady, jakich się trzyma, jedną z nich jest " nie pracuję z dziećmi ".
Kiedy jednak zlecenie pada na Ezrę, nastoletniego chłopca następuje przełom, nie tylko w pracy jaką wykonuje ale i w prywatnym życiu Geigera.
Całe jego dotychczasowe życie, które jest poukładane co do cala zaczyna walić się jak domek z kart.

zuzia5135 | 2015-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2015

Głównym bohaterem jest bezduszny człowiek zajmujący się torturami, prowadzącymi do wymuszenia informacji... Można by powiedzieć, że naturę człowieka zna na wylot, podobnie jak zna reakcję na poszczególne rodzaje bólu. Jest świetnym obserwatorem i właściwie już przy pierwszym wrażeniu wie o Tobie wszystko.
Nie chciałabym spotkać takiego człowieka na swojej drodze.
On Cię prześwietli, a Ty choćby nie wiem co, nie dowiesz się o nim niczego. On sam o sobie niezbyt wiele wie. Do tej pory takie życie mu wystarczało, jednak teraz w jego życiu pojawia się senny koszmar z domieszką migreny...
Odbywa więc kilka sesji z psychiatrą i nie mówiąc mu nic o sobie prosi o pomoc...
Typowy psychopata moim skromnym zdaniem. Wyprany z emocji, a tacy są najgorsi.
Pojawienie się w historii dwunastoletniego chłopca trochę zagęszcza atmosferę, ale nawet po przypomnieniu sobie niektórych wydarzeń z przeszłości, czytelnik nijak nie potrafi utożsamić się z bohaterem. No cóż- przynajmniej ja jestem zdania,...

szary1991 | 2014-10-21

przyjemnie sie czyta, ale jakoś mnie nie wciągnęło

Momo | 2014-06-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Thriller
Przeczytana: 23 czerwca 2014

Sięgając po tę książkę, nie wiedziałam, czego się spodziewać. Tytuł intryguje, opis na okładce również - w końcu nie często czyta się całe utwory poświęcone torturowaniu lub, jak to ujmuje bohater książki, odzyskiwaniu informacji. Zaciekawiona, zaczęłam czytać. Z początku akcja książki się ciągnęła i czekałam na nastąpienie punktu zwrotnego. Ślinka ściekała już po brodzie, przymykałam oczy... I nareszcie się pojawił! Akcja diametralnie przyspieszyła, a prosty język nie utrudniał czytania. Krążyłam po coraz rozleglejszym kole zagadek i... wypadłam z toru. Mniej więcej w trzech czwartych książki akcja zaczęła się kruszyć - nie mam na myśli tego, że napięcie malało, raczej coś w fabule zostawiało po sobie niedosyt. Pojawiło się jeszcze kilka smakowitych kąsków, ale zbliżając się do zakończenia, załamywałam ręce i z trudem dobrnęłam do jakże przewidywalnego końca. Ogólnie patrząc, książka jest dobra, czytałam momentami z ogromną przyjemnością, ale dosyć schematyczna. Polecam na nudne...

Kubalinho | 2013-11-14

Wyjątkowo słaba książka o przewidywalnej fabule. Główny wątek dotyczący odzyskiwania informacji potraktowany po macoszemu, ogólnikowo i szablonowo. Strata czasu spotęgowana znikomą ilością specjalistycznej wiedzy.

Alatris | 2013-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2013

Wspaniała. Postać głównego bohatera była niezwykle intrygująca oraz mająca w sobie to "coś". Czytałam z zapartym tchem. Serdecznie polecam :)

książek: 1906
Iwona | 2013-07-08
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 08 lipca 2013

Nigdy nie przepadałam za książkami sensacyjnymi, jednakże ta książka mnie zaintrygowała. Z początku akcja jest dość wolna, ale z każdą stroną coraz więcej się dzieje. Nie jest to książka, która już po pierwszych stronach wydaje się być przewidywalna. Napięcie budowane stopniowo, rozwiązanie nie jest "podawane" na tacy.
Polecam, bo jest to jedna z lepszych pozycji tego gatunku, które przeczytałam.

książek: 1922
Tomek | 2013-03-15
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 15 marca 2013

Z książkami często jest tak, jak to bywa z grami komputerowymi. Twórcom gier komputerowych wydaje się, że jeśli napakują w nią jak najwięcej brutalności, wystarczy to do osiągnięcia sukcesu i przyciągnięcia jak największej ilości graczy. Twórcy ci zapominają niestety o otoczce, która prócz tej brutalności i wulgarności, będzie doskonale bawić potencjalnych nabywców.
Dokładnie to samo spotkało książkę pt. Inkwizytor. Autor tej powieści starał się aby była ona jak najbardziej brutalna, jednak zapomniał o stworzeniu ciekawej i wciągającej fabuły oraz o stworzeniu bohaterów, z którymi czytelnik będzie chciał się utożsamiać czy choćby ich polubić. W ten sposób powstało kolejne, przeciętne czytadło, które pomimo tego, że jest wulgarne i brutalne, na długo w pamięć czytelnika raczej nie zapadnie.
Ocena: 5/10

Monika | 2013-03-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 07 marca 2013

"Inkwizytor" to zdecydowanie bardzo dobra sensacja, jedna z najlepszych jakie ostatnio czytałam.
W książce nie ma prostych odpowiedzi na zadawane pytania, a świat nie jest czarno-biały. Pierwsze kilka, kilkanaście stron napełniło mnie takim przerażeniem połączonym z odrazą, że zastanawiałam się, czy czytać tę książkę dalej. Czytałam, nie żałuję i polecam wielbicielom thrillerów.