Ocalony

Tłumaczenie: Dariusz Wójtowicz
Cykl: Jacob Striker (tom 1)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
The Survivor
szkoła, masakra, zagadka

Najgorszy koszmar każdego gliniarza – gdy na linii strzału znajdzie się jego dziecko. O masakrach uczniów w Virginia Tech i Columbie słyszał cały świat. Ale dlaczego Liceum Świętego Patryka? Nie minęła godzina od powrotu detektywa Jacoba Strikera z sześciomiesięcznego urlopu, a już jego pierwszy dzień w pracy zdążył zmienić się w koszmar. Przyjeżdża do liceum swojej córki i zaledwie pięć...

Nie minęła godzina od powrotu detektywa Jacoba Strikera z sześciomiesięcznego urlopu, a już jego pierwszy dzień w pracy zdążył zmienić się w koszmar. Przyjeżdża do liceum swojej córki i zaledwie pięć minut później jest świadkiem masakry. Trzej mężczyźni w hokejowych maskach – czarnej, białej i czerwonej – wdarli się z bronią palną na teren szkoły i otworzyli ogień do uczniów. Striker natychmiast przystępuje do akcji. W ciągu kilku minut ginie dwóch zamachowców. Ale wtedy ostatni napastnik podbiega do zastrzelonego kompana i wypala pięć kul w jego zwłoki, deformując je nie do poznania. I zanim Striker zdoła zareagować, zamachowiec w czerwonej masce ucieka.

Ścigając się z czasem, Striker próbuje rozwikłać zagadkę zabójstw, których motywu nikt nie zna. Niebawem śledztwo zawiedzie go w naprawdę mroczne miejsca. Im bliżej prawdy, tym więcej niebezpieczeństw czyha na detektywa. W końcu przemoc dosięgnie jego najbliższych…

Niezwykle autentyczny debiut stworzony przez człowieka, który naprawę wie co nieco o ciemnych stronach ludzkiej psychiki…
„Daily Mail”

Unikalną cechą tego fascynującego thrillera jest to, że o gliniarzu z Vancouver napisał… gliniarz z Vancouver.
„The Daily Telegraph”

„Ocalony” chwyta za gardło już od pierwszej strony – i nie puszcza aż do ostatniej. Debiutancka powieść Slatera to sugestywny thriller, którego akcja ma tempo wystrzelonej rakiety. Śmiały, mroczny i dosadny… Wspaniała lektura.
Daniel Kalla, autor bestsellera „Pandemic”

źródło opisu: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2011

źródło okładki: http://www.proszynski.pl

Agro | 2014-09-01
Przeczytana: 01 września 2014

Autor - oficera policji w Vancouver. Książka - głównym bohaterem jest policjant, akcja dzieje się w Kanadzie ,wszystko zaczyna się od masakry w szkole .. Po tym spodziewałem się że dostanę naprawdę kawałek dobrej lektury. I po trochę to prawda bo książka sama w sobie jest dobra ,śledztwo idzie ciekawymi torami , dużo się dzieje.. ale w połowie całe emocje budowane od pierwszego rozdziału opadły. Nie mogę się do niczego przyczepić jednak fabuła specjalnie mnie nie porwała. To wszystko już było. I w nie jednej powieści się powtórzy a autor nie zrobił nic żeby choć trochę się wyróżnić na tle tak często eksponowanej tematyki.
Poprawnie ale bez przytupu.

hanterkaa | 2016-03-02

„Ocalony” to dobra powieść. Wszystko tutaj jest logiczne, ciekawie napisane, wiarygodne. Autor nie daje nam chwili wytchnienia od pierwszych stron. Intryga – z pozoru prosta okazuje się być bardzo skomplikowaną. I bardzo realistyczną.Książka sama w sobie ciekawa, chociaż w tym gatunku z pewnością znajdą się lepsze.

Hendoslaw | 2014-01-20
Przeczytana: 19 stycznia 2014

Podchodziłem do tej książki dość sceptycznie spodziewając się kolejnej książki bardziej fantastycznej niż sensacyjnej przez szczodra fortunę głónego bohatera, ale myliłem się i to na dobre. Ksiązka pokazuje żmudną prace policji w rozwiązaniu sprawy. Sam autor jest policjantem więc wszystko było jak w prawdziwym życiu. Przy tym bohaterowie byli zwyklimi ludźmi ze swoimi myślami i kłopotami. Zupełnie odwrotniej niż w podobnych książkach. Fabuła niby banalna, ale z każdą stroną odkrywała na nowo swoje strony prowadząc do prawdy, której się nie można było spodziewać. Podsumuwjąc książka ma to coś co przykuwa uwagę i element normalności.

W szkole Św Patryka dochodzi do masakry. Uzbrojeni napastnicy oddają strzały do uczniów. Na szczęście lub nieszczęście jest tam też detektyw Jacob Striker. Niewie jeszcze też, że to zdarzenie odbije się na jego życiu.

Luka277 | 2015-05-20
Przeczytana: kwiecień 2015

nie podejrzewałam,że książki kryminlne mogą jeszcze mnie zaskoczyć. Jednak udało się. Wciągająca od pierwszej strony. Fabuła może i nie wieje nowością czy innowacyjnością, to jednak z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że jest to całkiem dobre cztadło.

Silviana | 2014-01-25

Do przeczytania tej książki zachęciła mnie przede wszystkim okładka, która od razu przykuwa uwagę. Nie pozostało mi nic innego, jak tylko sięgnąć po tę książkę i dokładnie zapoznać się z historią podobną do rzeczywistych masakr szkolnych...
Kto z nas bowiem nie słyszał o Virginia Tech i Columbine High School, w których to doszło do krwawych masakr? Cały świat o tym mówił. Podobny motyw pojawia się również w książce autorstwa Seana Slater'a.
W Liceum Świętego Patryka dochodzi do rzezi, w której ginie około 30 uczniów. Trzech uzbrojonych napastników w maskach hokejowych urządza w szkole masakrę. Przypadkowo jednak pojawia się w niej również Jacob Striker, detektyw i ojciec jednej z uczennic. Po usłyszeniu pierwszych strzałów stara się zapobiec masakrze. W efekcie jego działań jednemu z trzech zamachowców udaje się uciec. Od tego czasu zaczynają ginąć inne osoby, zaś prawda jest wielce daleka niż z początku zakładał policjant i jego piękna partnerka, Felicia.
Na szczęście córka...

AGNIESZKA | 2012-12-17
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: grudzień 2012

Byłam pozytywnie zaskoczona tą książką. Znalazłam ją na półce w bibliotece, nic nie wiedziałam o autorze, ale zaciekawiła mnie okładka. Coś w stylu Halloween - tego horroru.
Jednakże na okładce jest zamieszczone zdanie: "Najgorszy koszmar każdego gliniarz - gdy na linii strzału znajdzie się jego dziecko".
Szczerze, to nie napawało mnie ciekawością, raczej podeszłam do tej pozycji bardzo sceptycznie.
Kiedy zaczęłam ją czytać... pochłonęła mnie, i to bardzo. Ostatnio nie czytałam książki którą bym tak bardzo pożerała.
Fabuła bardzo ciekawa, dobrze zbudowana, postacie - zwłaszcza główny bohater takie jakie bardzo lubię w kryminałach. Czekałam na kolejne zmiany w akcji.
A do tego po raz pierwszy czytałam coś, co jest osadzone w Kanadzie.
Bardzo polecam fanom kryminałów.

Alisonn | 2016-03-11
Przeczytana: 11 marca 2016

Spodziewalam sie czegos lepszego po tej ksiazce ,bo przeciez napisal ja gliniarz ,troche mi sie ciagnela ,nie pochlonela mnie ....kto chce niech czyta;)

szatala | 2012-11-11
Przeczytana: 2012 rok

Ciekawa, trzyma w napięciu i trudno się od niej oderwać. Właśnie takie książki lubię. Polecam fanom gatunku.

korniszon | 2015-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2015

Pozycja bardzo przeciętna, debiut "czuć na kilometr", opisy w stylu "postawny mężczyzna 190 wzrostu, 110 kilogramów wagi" nie powalają. Ciekawy temat trochę zmarnotrawiony stylem narracji i brakami w warsztacie.

Kacha | 2012-07-22
Przeczytana: 22 lipca 2012

Całkiem niezłe - troszkę przewidywalne (chociaż prawdy nie odkryłam "przed czasem"), ale fajnie napisane. i dość grube - a ja lubię grube:) mogę spokojnie polecić.