Ocalony

Okładka książki Ocalony Sean Slater
Okładka książki Ocalony
Sean Slater Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Jacob Striker (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Jacob Striker (tom 1)
The Survivor
Prószyński i S-ka
2011-08-18
2011-08-18
Dariusz Wójtowicz
szkoła masakra zagadka

Świat nieznający przebaczenia ukazany w najbardziej brutalny sposób. By to powstrzymać trzeba biec z płucami w ogniu i zbierać te kamyczki upuszczane niczym przez Tomcio Plaucha, przez mordercę. A ten opętany jedną myślą, że tylko śmierć wyrównuje rachunki pędzi miażdżąc wszystko po drodze, by zbliżyć się do celu. By go pojmać lepiej podążać za logiką, czy instynktem? Każde rozwiązanie może okazać się właściwe, najważniejsze, by mieć ostatni ruch.

Trudno inaczej określić jak "zmęczyłam tę książkę". Historia miała i może potencjał, ale jej wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Ciężko się ją czytało. Autor może i ma sporą wiedzę o funkcjonowaniu kanadyjskiej policji, ale te dialogi, wstawki i przemyślenia głównego bohatera mocno ujmują historii. Polecam najwytrwalszym miłośnikom gatunku.

Misja opróżnienia czytnika jest bardzo trudna. Bo oto znowu wpakowałem się w całą serię, choć myślałem, że to osobna książka. Przy "Śnieżka musi umrzeć" i "Ocalonym", "Drzwi do grudnia" wydają się dziecinną igraszką. Coś czuję,że detektyw Jacob Striker stanie się moim nowym ulubionym bohaterem. Nie spodziewałem się tak dobrej fabuły po "Ocalonym",bo początkowa strzelanina w szkole jej nie zapowiadała. A jednak bawiłem się świetnie i książkę pożarłem:-) Polecam:-)

Nie może być bardziej wiarygodnie niż to że za kryminał bierze się prawdziwy policjant...i do tego robi to bardzo dobrze.Jest akcja,jest napięcie,czego można chcieć więcej od dobrego kryminału?
Warto!!

Warto!!

Lekki Kryminal.Policja walczy z wieloma psychopatami. Jednak Ci ktorzy za bledy doroslych i ich nieprzemyslane decyzje karza dzieci sa bestiami. Masakra w ktorej gina dzieci jest niewyobrazalnie trudna. Czytajac probowalam wyobrazic sobie kazdy moment bardzo dokladnie ale to jest okropne. Dobrze ze determinacja policjanta doprowadzila do sprawcy. Ale zle ze tyle osob na tym ucierpialo.

Bardzo udany debiut. Z dużą chęcią sięgnę po następne pozycje autora.

Bardzo udany debiut. Z dużą chęcią sięgnę po następne pozycje autora.

Spodziewalam sie czegos lepszego po tej ksiazce ,bo przeciez napisal ja gliniarz ,troche mi sie ciagnela ,nie pochlonela mnie ....kto chce niech czyta;)

To dobra powieść. Wszystko tutaj jest logiczne, ciekawie napisane, wiarygodne. Autor nie daje nam chwili wytchnienia od pierwszych stron. Intryga – z pozoru prosta okazuje się być bardzo skomplikowaną, i bardzo realistyczną.

nie podejrzewałam,że książki kryminlne mogą jeszcze mnie zaskoczyć. Jednak udało się. Wciągająca od pierwszej strony. Fabuła może i nie wieje nowością czy innowacyjnością, to jednak z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że jest to całkiem dobre cztadło.

Pozycja bardzo przeciętna, debiut "czuć na kilometr", opisy w stylu "postawny mężczyzna 190 wzrostu, 110 kilogramów wagi" nie powalają. Ciekawy temat trochę zmarnotrawiony stylem narracji i brakami w warsztacie.

• Poszukuję

Dodaj cytat z książki Ocalony