Agatha Raisin i krwawe źródło

Tłumaczenie: Monika Łesyszak
Cykl: Agatha Raisin (tom 7)
Wydawnictwo: Edipresse
Agatha Raisin and the Wellspring of Death
kryminał, Agatha Raisin, Cotswold
Roxie

Przy słynnym źródle w Costwolds znalezione zostają zwłoki mężczyzny. Okazuje się, że to przewodniczący rady parafialnej z Ancombe - jedyna osoba, która nie wyraziła zgody na eksploatowanie źródła przez lokalną Spółkę Wodną. Pech chce, że w okolicy miejsca zbrodni błąkała się też Agatha. Dodajmy do tego jej problemy z byłym narzeczonym, podłe knowania polityków i przebiegłych przedsiębiorców, a okaże się, że nasza bohaterka siedzi po uszy w niezłym bagnie.

źródło opisu: Wydawnictwo Edipresse Polska S.A., 2012

źródło okładki: http://www.hitksiazki.pl

Piotr | 2017-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2017

Kolejny tom z audiobookiem za mną i póki co mam dosyć. Robię przerwę od Agaty. Zaczęła mnie nużyć powtarzalność. Agatha zbyt często odbiera telefony, jeździ samochodem, lub otwiera drzwi. Zmęczyły mnie te sceny podobne do tych z poprzednich tomów. Za dużo schematyzmu i powtarzalności w kolejnych tomach.

Nie oznacza to jednak, że ten tom nie jest ciekawy. Jak zwykle pojawia się morderstwo, a nawet jest ich więcej, a zabójca okazuje się... No właśnie. Tutaj spotkała mnie wielka niespodzianka dotycząca mordercy, a sceny finałowe z udziałem pastorowej napisane są naprawdę ciekawie. Ja jednak czuję przesyt herbatkami, chociaż uwielbiam angielskie klimaty.

Z pewnością wrócę do tej serii, ale na jakiś czas robię sobie przerwę. Tomy są do siebie zbyt podobne. To jest wielki minus, szczególnie odczuwalny przy audiobookach.

veinylover | 2016-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2016

Kolejna książeczka z lekkiej serii o mocno amatorskiej pani detektyw.
W tle opowiadanej historii wciąż toczy się druga, emocjonalna, między bohaterką, a jej sąsiadem.
Wydaje się, że autorka usiłuje temu drugiemu romantycznemu wątkowi nadać wymiar zmienności i barw emocji, natomiast opowieść główna jest dość podobna do opowiadanych w poprzednich tomach (w sposobie działań itd), ale to nie przeszkadza.
Książeczka na odstresowanie dla niewymagających, a ja po przeczytaniu innej książki, wielkiej cegły - właśnie stałem się chwilowo niewymagający.
Polecam.

wiejskifilozof | 2017-07-21

Też fajna książka,bardzo relaksuje.I pięknie oddana angielska wieś.

yaola | 2015-02-17
Przeczytana: 16 lutego 2015

Niestety tą część przygód Agathy uważam za najsłabszą jak do tej pory. Miałam wrażenie, że autorce tak jakby samej nie chciało się opisać tej historii, jakby chciała ją jak najszybciej skończyć. Opowieść nieco naciągana, coś się nie kleiło, mam nadzieję, że kolejne będą lepsze:-)

PABLOPAN | 2012-10-26
Przeczytana: 26 października 2012

No cóż, Agatha z części na część staje się coraz bardziej zdzirowata (czyżby dopadał ją kryzys wieku średniego?), jej rozterki i zagrywki momentami drażnią, ale ogólnie bardzo polubiłem senną atmosferę Carsely zakłócaną zbrodniami, które w końcu rozwiąże samozwańcza detektyw Raisin. Zdecydowanie polecam! :)

Mako | 2014-12-01
Przeczytana: 01 grudnia 2014

Pierwsze 2-3 tomy tej serii bawiły mnie do łez, pomimo okropnego charakteru bohaterki. Potem zaczęło robić się coraz mniej zabawnie, a w tej części uganianie się Agathy za Jamesem zaczyna mnie już drażnić. Szczególnie to ciągłe snucie marzeń na jawie, a potem wypłakiwanie dzikich łez po kolejnym zderzeniu z rzeczywistością. I jeszcze te groteskowe romanse z młodszymi mężczyznami... Marudzi, że wszyscy jej ubliżają, ale w te pędy wsiada w auto i jedzie wysłuchać kolejnych inwektyw, gdy ktokolwiek każe jej do siebie natychmiast przyjechać. Niby ma to służyć zdobywaniu kolejnych poszlak, aczkolwiek czasem miałam wrażenie, że autorka traciła balans pomiędzy tworzeniem i gmatwaniem kryminalnej intrygi, a spójnością postaci. Chyba, że miał to być celowy zabieg, oddający chwiejność zachowań kobiety przed menopauzą.
Niemniej jednak czyta się to lekko i seria jest w sam raz na listopadowe fifty shades of grey za oknem, a nawet na grudniowe fifty shades darker również ;)

Cirya | 2016-10-26
Przeczytana: 22 października 2016

lekka, łatwa i przyjemna, lubię zwariowaną panią Raisin, jej perypetie sercowe i pseudo detektywistyczne przygody, do tego atmosfera angielskiej wsi wyjątkowo mi pasuje, szepty, plotki, intrygi...na pewno będę kontynuować moja znajomość z ta korpulentną, rzeczowa osóbką :))

Natka_Pietruszki | 2016-10-27

Przeczytałam trzy tomy z tej serii. Idealne do kawy, herbaty, takie na chwilę, bo czyta się szybko. Fajne opowiastki, ale głównej bohaterki nie lubię. Kojarzy mi się ona z trzpiotowatością, a tej cechy nie lubię wybitnie.

Emis | 2014-02-05
Przeczytana: 04 lutego 2014
Nitroprusydek | 2013-07-19
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 19 lipca 2013

Kolejna dosyć zabawna część o pięćdziesięciolatce z zamiłowaniem do zagadek kryminalnych. Czyta się szybko i przyjemnie, aczkolwiek ciągle nierozwiązany wątek miłosny głównej bohaterki zaczyna powoli być drażniący. Niemniej jednak polecam!