Agatha Raisin i koszmarni turyści

Tłumaczenie: Monika Łesyszak
Cykl: Agatha Raisin (tom 6)
Wydawnictwo: Edipresse
Agatha Raisin and the Terrible Tourist
Roxie

Wakacje bez romansu można jeszcze jakoś przeboleć, ale wakacje bez śledztwa?! To absolutnie nie wchodzi w grę! Dlatego, gdy Agatha wyrusza na Cypr, relaksuje się głównie dzięki kłótniom z byłym narzeczonym i silnym emocjom, których dostarcza jej grupa upiornych turystów. Na dziką ekscytację przychodzi czas dopiero dzięki bezwzględnym jak palące greckie słońce zabójstwom, których jest świadkiem.

źródło opisu: Wydawnictwo Edipresse Polska SA, 2012

źródło okładki: http://www.hitksiazki.pl

książek: 2059
jamczyk | 2018-05-30
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook
Przeczytana: 30 maja 2018

W pogoni za ukochanym sąsiadem, Agatha ląduje na Cyprze. Kolejne przygody i uczuciowo-towarzyskie rozterki, w klimacie kurortów śródziemnomorskiej wyspy, domorosłej pani detektyw, znów zupełnie przypadkowo trafiającej w środek kryminalnej zagadki. Sympatyczna opowiastka wnosząca trochę informacji na temat historii Cypru i skłaniająca do sięgnięcia, z przyjemnością, po następny tom.

veinylover | 2016-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2016

Nieźle się to czytało.
Tym razem Agatha wyrusza na Cypr i wszystko dzieje się z dala od domu.
Jak zwykle wścibskość bohaterki zapewnia incydenty z zagrożeniem jej życia, a współpraca z policją przebiega średnio.
Na dodatek Agatka romansuje, co nie wzbudza entuzjazmu niedoszłego męża.
Mordercę udaje się Agacie ujawnić, a jak się to kończy - przeczytajcie sami.
Czytadło utrzymuje swój poziom.
Na marginesie: turyści są rzeczywiście koszmarni...

filozof | 2017-07-21

Bardzo dobry kryminał,w naszej bibliotece zobaczyłem tę książkę.I chciałem zobaczyć,co to takiego.
Zabójstwo na Cyprze,troszkę historii Cypru Północnego.Na szczęście,nie psuje to akcji kryminalnej.
Bardzo fajna książka./

smallangel | 2017-12-26
Przeczytana: 25 grudnia 2017

Nie będę oszukiwać ani siebie samej ani tym bardziej innych- mam słabość do Agathy. Raz na pewien czas, gdy mi smutno, gdy mi źle lubię sobie zaserwować ją w formie deseru. Nie jest to literatura wysokich lotów, ale jest to ten rodzaj książek, które potrafią sprawić, że się uśmiechniesz i wyciszysz. Nie będę się rozpisywać nad prawdopodobieństwem przedstawionych zdarzeń, bo wiadomo, że nie o to tu chodzi, aby wszystko było rzeczywiste. Wręcz przeciwnie- fajerwerki i gruba kreska są jak najbardziej mile widziane.
Dużo radości przyniosła mi ta maleńka książeczka. Z pewnością za jakiś dłuższy czas zainteresuję się kolejnym tomem.
Polecam na smutki małe i duże.

yaola | 2014-11-26
Przeczytana: 25 listopada 2014

Kolejny tom przeczytany przeze mnie. Wydaje mi się trochę słabszy od pozostałych, ale i tak będę czytać dalej;-). Zwłaszcza, że tym razem autorka udowadnia, że kobieta w każdym wieku może czuć się atrakcyjna.

anika | 2018-03-31
Na półkach: 2018, Przeczytane, Audiobook
Przeczytana: 31 marca 2018

Kolejny tom przygód Agathy przypadł mi do gustu mniej niż pozostałe. Jestem już zmęczona jej naiwnym stosunkiem do Jamesa i ciągłą pogonią za tym człowiekiem. Plusem powieści jest świetnie opisany Cypr-książka mogłaby posłużyć za swoisty przewodnik i dlatego nie żałuję, że jej wysłuchałam i właśnie dla takich smaczków zamierzam słuchać kolejnych tomów.

PABLOPAN | 2012-10-14
Przeczytana: 14 października 2012

Po raz kolejny muszę stwierdzić, że seria z każdą częścią staje się coraz lepsza i ciekawsza. Przygody Agathy pochłaniają bez reszty i ciężko się od nich oderwać. Trzeba przyznać, że książkę czyta się jednym tchem. Ponadto sporo można dowiedzieć się o Cyprze. Polecam :)

Jak dotąd moja ulubiona część o przygodach Agathy. Ze względu na wspaniałe opisy Cypru, stworzyło to niezwykle ciekawy klimat i za zagadkę kryminalną i wątki miłosne. Polecam!

Cirya | 2016-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2016

tacy sobie koszmarni ci cypryjscy turyści...wątek kryminalny dla mnie osobiście był tu raczej tłem powieści... dużo bardziej interesowały mnie i wciągały perypetie Agathy i James'a...

Nitroprusydek | 2013-07-16
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 16 lipca 2013

Książka w sam raz na wakacyjny czas, choć pewnie także w zimowe wieczory dobrze by się spisała. Zabawna, wciągająca i całkiem zgrabnie napisana.
Przygody skłaniają do refleksji, że życie jednak zaczyna się po pięćdziesiątce:)