Agatha Raisin i koszmarni turyści

Tłumaczenie: Monika Łesyszak
Cykl: Agatha Raisin (tom 6)
Wydawnictwo: Edipresse
Agatha Raisin and the Terrible Tourist
Roxie

Wakacje bez romansu można jeszcze jakoś przeboleć, ale wakacje bez śledztwa?! To absolutnie nie wchodzi w grę! Dlatego, gdy Agatha wyrusza na Cypr, relaksuje się głównie dzięki kłótniom z byłym narzeczonym i silnym emocjom, których dostarcza jej grupa upiornych turystów. Na dziką ekscytację przychodzi czas dopiero dzięki bezwzględnym jak palące greckie słońce zabójstwom, których jest świadkiem.

źródło opisu: Wydawnictwo Edipresse Polska SA, 2012

źródło okładki: http://www.hitksiazki.pl

veinylover | 2016-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2016

Nieźle się to czytało.
Tym razem Agatha wyrusza na Cypr i wszystko dzieje się z dala od domu.
Jak zwykle wścibskość bohaterki zapewnia incydenty z zagrożeniem jej życia, a współpraca z policją przebiega średnio.
Na dodatek Agatka romansuje, co nie wzbudza entuzjazmu niedoszłego męża.
Mordercę udaje się Agacie ujawnić, a jak się to kończy - przeczytajcie sami.
Czytadło utrzymuje swój poziom.
Na marginesie: turyści są rzeczywiście koszmarni...

wiejskifilozof | 2017-07-21

Bardzo dobry kryminał,w naszej bibliotece zobaczyłem tę książkę.I chciałem zobaczyć,co to takiego.
Zabójstwo na Cyprze,troszkę historii Cypru Północnego.Na szczęście,nie psuje to akcji kryminalnej.
Bardzo fajna książka./

yaola | 2014-11-26
Przeczytana: 25 listopada 2014

Kolejny tom przeczytany przeze mnie. Wydaje mi się trochę słabszy od pozostałych, ale i tak będę czytać dalej;-). Zwłaszcza, że tym razem autorka udowadnia, że kobieta w każdym wieku może czuć się atrakcyjna.

LOVE-KAR | 2015-05-03
Na półkach: Agatha Raisin

Jak dotąd moja ulubiona część o przygodach Agathy. Ze względu na wspaniałe opisy Cypru, stworzyło to niezwykle ciekawy klimat i za zagadkę kryminalną i wątki miłosne. Polecam!

PABLOPAN | 2012-10-14
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 14 października 2012

Po raz kolejny muszę stwierdzić, że seria z każdą częścią staje się coraz lepsza i ciekawsza. Przygody Agathy pochłaniają bez reszty i ciężko się od nich oderwać. Trzeba przyznać, że książkę czyta się jednym tchem. Ponadto sporo można dowiedzieć się o Cyprze. Polecam :)

Cirya | 2016-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2016

tacy sobie koszmarni ci cypryjscy turyści...wątek kryminalny dla mnie osobiście był tu raczej tłem powieści... dużo bardziej interesowały mnie i wciągały perypetie Agathy i James'a...

Nitroprusydek | 2013-07-16
Na półkach: 2013
Przeczytana: 16 lipca 2013

Książka w sam raz na wakacyjny czas, choć pewnie także w zimowe wieczory dobrze by się spisała. Zabawna, wciągająca i całkiem zgrabnie napisana.
Przygody skłaniają do refleksji, że życie jednak zaczyna się po pięćdziesiątce:)

Marija | 2016-03-21
Przeczytana: 21 marca 2016

Niestety to ostatnia cześć przygód Agathy jaką mam w domu. Pewnie poszukam kolejnych w bibliotece :)

wrublik7 | 2012-10-06
Na półkach: Rok 2012
Przeczytana: 06 października 2012

na początku ciągnęło mi się czytanie, jakieś mocno długaśne rozdziały się porobiły, a i bohaterowie nie najciekawsi się wydali... ale od połowy to nie dość że czytając miałam wrażenie że mam za oknem ciepłe lato i morze, to jeszcze akcja wciągała...
tylko jakoś tego Jamesa ciągle mi było szkoda :/

Paulina | 2012-12-04
Na półkach: Posiadam

Ta część przygód przypadła mi do gustu dopiero gdzieś od połowy, ale zapominamy to co złe, całościowo bardzo mi się podobała :).