Z nienaturalnych przyczyn

Cykl: Adam Dalgliesh (tom 3)
Wydawnictwo: Buchmann
Unnatural Causes
Ag2S

Długie spacery brzegiem morza, odpoczynek przy kominku z kubkiem gorącej herbaty – tak miał wyglądać zasłużony urlop Adama Dalgiesha, błyskotliwego nadinspektora Scotland Yardu, który już od dawna cieszył się na myśl o wizycie u ciotki mieszkającej w spokojnej miejscowości w hrabstwie Suffolk. Dziwnym trafem dzień wcześniej miejscowa policja znajduje zwłoki autora kryminałów, pływające w łódce przy brzegu. Mają obcięte w przegubach dłonie. Wszyscy mieszkańcy są podejrzani...

źródło opisu: Wydawnictwo Buchmann, 2012

źródło okładki: http://www.buchmann.com.pl/

Dagmara | 2012-08-29
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 2012 rok

Malownicza miejscowość w hrabstwie Suffolk, to miejsce, gdzie nadinspektor Adam Dalgliesh postanawia spędzić swój długo wyczekiwany i zasłużony urlop. Marzą mu się długie spacery brzegiem morza oraz odpoczynek przy kominku wraz z kubkiem gorącej herbaty. Adam zatrzymuje się u swojej ciotki i ma nadzieję, że nic nie zakłóci mu zasłużonego urlopu. Okazuje się jednak, że z odpoczynku nici, ponieważ jego ciotkę Jane odwiedzają wkrótce najbliżsi znajomi zaniepokojeni zniknięciem mało znanego, lecz powszechnie lubianego autora kryminałów.

Wszyscy zastanawiają się czy stało się coś poważnego, czy tylko Maurice - bo tak właśnie nazywa się ów zaginiony autor kryminałów, chce zyskać rozgłos w związku z wydaniem nowej książki. Rozmowy przerywa wizyta inspektora Recklessa wraz z sierżantem Courtney'em, którzy informują zgromadzonych, iż znaleziono ciało Maurice'a, pływające na dnie łodzi. Był on martwy, a ręce miał obcięte w przegubach.

Tym samym rozpoczyna się śledztwo w sprawie śmierci...

Meliana | 2013-08-18
Przeczytana: sierpień 2013

Dobra pozycja dla fanów kryminałów. Czyta się przyjemnie i szybko. Co prawda książka jakoś specjalnie mnie nie zachwyciła, ale uważam, że to naprawdę niezła lektura na nudny wieczór.

| 2013-11-03
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014

Przyznam, że książkę kupiłam przypadkiem. Skusił mnie napis "nowa Agatha Christie". Cóż, nie zawiodłam się. Historia wciąga. W małej wiosce zostaje zamordowany pisarz kryminałów w taki sam sposób, w jaki miał zginać bohater jego powieści. W tym samym czasie do wioski przyjeżdża na urlop nadinsektor Adam Dalgliesh.
Podobało mi się w książce to, że prawie do końca nie wiedziałam, kto tak naprawdę jest mordercą. Podejrzewałam zupełnie inne osoby, myślałam o zupełnie innym motywie morderstwa, dlatego zakończenie było dla mnie dość zaskakujące.
Do jednej rzeczy mogę się tylko przyczepić, a mianowicie momentami historia niepotrzebnie się ciągnęła.
Jednak mimo wszystko wszystkim fanom dobrych kryminałów polecam tę książkę.

figlarna24 | 2012-05-07
Na półkach: Przeczytane, Rok 2012
Przeczytana: 07 maja 2012

Drogi czytelniku usiądź wygodnie, zamknij powieki. Wyobraź sobie nadmorskie miasteczko. Wokoło szum fal i strome klify. Czy czujesz powiew wiatru i zapach bryzy?

Właśnie o takim miasteczku piszę okrzyknięta "drugą Agathą Christie" angielska powieściopisarka Phyllis Dorothy James.
Pisarka raczej już w swoim życiu nie zastąpi mistrzyni kryminału Christie, ponieważ James ma już 92 lata.
Pisarka zadebiutowała w 1962 roku kryminałem" Cover her face", rozpoczynającym serię detektywistyczną z błyskotliwym nadinspektorem Adamem Dalglieshem w roli głównej. Jej twórczość jest wielokrotnie nagradzana. Jest uhonorowana Orderem Imperium Brytyjskim oraz jest członkiem Izby Lordów.

Jeśli chodzi o głównego bohatera, to i w tej powieści jest nim Adam Dalgliesh. Przybywa on do swej samotnej ciotki mieszkającej w spokojnej miejscowości w hrabstwie Suffolk. Adam jest nadinspektorem Scotland Yardu. W Suffolk pragnie on spędzić spokojnie urlop, oddać się długim spacerom, a wieczorami odpoczywać przy...

Magda | 2014-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2014

Chyba jeszcze nigdy nie czytałam tak długo tak cienkiej książki...

Abee | 2014-10-21
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 21 października 2014

Śledczy na wakacjach wciąż jest śledczym. Dość zawiła intryga morderstwa i okaleczenia jednego z współmieszkańców małej miejscowości. Sprawy toczą się powoli. W tle tli się nienachalnie wątek osobisty Adama. Finał dochodzenia rozczarowujący. Pozycja taka sobie.

EmaxDomina | 2013-09-28
Na półkach: Przeczytane, P.D. James
Przeczytana: lipiec 2005

„Pozbawione dłoni ciało leżało na dnie żaglówki...” no i kto zabił Mauricea? Żałuję, że nie mogę sobie wykasować pamięci i zacząć czytać książek P.D James od początku bez wiedzy o tym kto zabił - zazdroszczę wszystkim którzy tę lekturę mają przed sobą

Dominika | 2012-04-07

Fascynująca ;)