Zło czai się na szczycie

Okładka książki Zło czai się na szczycie Marta Matyszczak Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Zło czai się na szczycie
Marta Matyszczak Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Kryminał pod psem (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
Kryminał pod psem (tom 4)
Wydawnictwo Dolnośląskie
2018-06-20
2018-06-20

Lekki kryminał z przymrużeniem oka i niezastapionym Guciem to doskonała pozycja jako przerywnik między poważniejszymi pozycjami. Gdyby tylko Róża była mniej irytująca, książkę vzytaloby się przyjemniej. Niemniej jednak po serię Pod Psem z pewnością jeszcze sięgnę.

Zawsze oceniałam wysoko książki Autorki, jednak tym razem coś mi się bardzo nie spodobało, 4 gwiazdki za psa i trochę humoru, no i lekkie pióro.

Ciekawa z dużą dawką humoru. Świetna jako przerywnik od cięższych kalibrów.

Ciekawa z dużą dawką humoru. Świetna jako przerywnik od cięższych kalibrów.

Czwarty tom oceniam póki co najlepiej z całej serii. Widać, że autorka się rozwinęła, zagadki są coraz bardziej skomplikowane, a wątki prywatne ciekawsze.

Ciekawa fabuła.
Jest to kolejny tom kryminału pod psem.
Książkę się szybko czyta.
Fabuła wciąga od pierwszej strony.
Mnie się podobała ta książka i na pewno sięgnę po kolejne części tej serii.
Polecam wam tą książkę jeśli jeszcze nie czytaliście.

Ciekawa fabuła.
Jest to kolejny tom kryminału pod psem.
Książkę się szybko czyta.
Fabuła wciąga od pierwszej strony.
Mnie się podobała ta książka i na pewno sięgnę po kolejne części tej serii.
Polecam wam tą książkę jeśli jeszcze nie czytaliście.

Lubię książki tej autorki. Czyta się przyjemnie są pełne humoru a Gucio to jest niezastąpiony. W tej konkretnej pozycji przeszkadzały mi 2 rzeczy. Po pierwsze ciągłe potykanie się bohaterów o własne nogi , po prostu za dużo tego. Po drugie nawiązywanie do polityki. Wystarczająco dużo w TV o tym, w książkach już nie mam ochoty czytać o partiach politycznych. Ale poza tym polecam.

Kupa śmiechu, emocji ,a nawet łez....naprawdę jest fantastyczna...aż żal do pracy chodzić 🤣🥰🤣🥰🤣

Szkoda, że bohaterka wzorowana na jakiejś nie przymierzając blondynce, naiwnej i infantylnie reagującej. Co dalej zobaczymy ...
Pisane ze swadą ale chyba jako parodia kryminału (co wspierają obficie przekazywane refleksje innego z bohaterów - psa)..
Te zachowania. Te sytuacje, Te komentarze.
Zęby czasem bolą.
Dobrze, że nie musiałem płacić za ten tomik.

Te zachowania. Te sytuacje, Te komentarze.
Zęby czasem bolą.
Dobrze, że nie musiałem płacić za ten tomik.

W czwrtym tomie "Kryminałów pod psem" mamy przeplatający się wątek dramatyczny [ za sprawą wspomnień detektywa Szymona Solańskiego ] i komediowy , dzięki niezawodnej Róży Kwietkowskiej i Guciowi.
Jak pisałam w recenzji drugiego tomu tego cyklu - widzę wyraźną analogię między Szymonem Solańskim a Danielem Podgórskim z sagi o Lipowie : tragicznie zakończone związki , niewłaściwe kobiety , nałóg , rezygnacja z pracy w policji. Jednak pani Marta Matyszczak jest znacznie bardziej życzliwa dla swojego bohatera . Jak to miło ,że dała szansę człowiekowi ! .
Mimo opisu okropnych wydarzeń , autorce udało się stworzyć komedię kryminalną , przy której można się zrelaksować. Trochę się tylko dziwię , że czytają tę serię osoby , które uważają , że bawienie się tym, że ktoś się nagle poślizgnoł , jest poniżej wszelkiej krytyki [ a przecież Róża robi to z takim swoistym wdziękiem]. Czyżby w recenzjach nie dało sie znaleźć ostrzeżeń . że główna bohaterka jest bardzo wywrotna ?
Róża jak zwykle wpada w tarapaty, Gucio jak zwykle kradnie kiełbasę , a ja jak zwykle dobrze sie bawię.

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam