Agatha Raisin i krwawe źródło

M.C. Beaton Wydawnictwo: Edipresse Cykl: Agatha Raisin (tom 7) kryminał, sensacja, thriller
Agatha Raisin and the Wellspring of Death
Agatha Raisin (tom 7)
kryminał, sensacja, thriller
Monika Łesyszak
kryminał Agatha Raisin Cotswold

Jest to seria raczej mało ambitna. Nie wzbudza mojej sympatii główna bogaterka, ponieważ jest niekulturalna, wręcz chamska, chimeryczna, czasami za bardzo spuszcza z tonu, czasami za bardzo podskakuje. Denerwują mnie jej romansiki z młodymi mężczyznami. Zaczyna mi się również dłużyć wątek z Jamesem, to tak ani w tę ani we w tę. Ale jako audiobook do posłuchania przy pracach...

Przeczytałam ją dość dawno i... niczego już z niej nie pamiętam. :) (To znaczy wiem, kto został zabity i to wszystko, co mi zostało w pamięci. Przyznam się, że nawet zapomniałam, kto zabił i dlaczego. :)
Przeczytałam, oddałam do biblioteki i wyrzuciłam z pamięci. Zaczynam być na siebie zła, bo zachowuję się jak ta gruba pani z grubym dzieckiem w "Dniu świra"
Ooostatni!...

Tygodniowe Wyzwania Książkowe: 75 - Niebieska okładka

2059

Kolejne przygody domorosłej detektyw, dzielącej życie na poszukiwanie sprawców morderstw i na korzystanie z uciech cielesnych. Seria wpadła w utarte koleiny i owa historia nie wnosi niczego nowego i jest chyba najsłabsza, ze wszystkich przeczytanych.. Nawet kolorowa, angielska prowincja stała się nijaka.
Mam tylko nadzieję, że następne przygody będą ciekawsze.

Po poprzednim tomie miałam zamiar odpocząć od perypetii Agathy, jednak nie mam obecnie żadnego innego audiobooka, więc wysłuchałam tego tomu. Jestem coraz mocniej znużona dziecinnym wręcz uganianiem się Agathy za James'em i schematycznością kolejnych tomów. Nie nudzi mi się za to klimat angielskich miasteczek i nieodmiennie świetna interpretacja Pauliny Holz.

Kolejny tom z audiobookiem za mną i póki co mam dosyć. Robię przerwę od Agaty. Zaczęła mnie nużyć powtarzalność. Agatha zbyt często odbiera telefony, jeździ samochodem, lub otwiera drzwi. Zmęczyły mnie te sceny podobne do tych z poprzednich tomów. Za dużo schematyzmu i powtarzalności w kolejnych tomach.

Nie oznacza to jednak, że ten tom nie jest ciekawy. Jak zwykle...

Też fajna książka,bardzo relaksuje.I pięknie oddana angielska wieś.

Może to sentyment, ale ta książka bardzo mi się podabała. Tak jak poprzednie!

tom 7 + 8

Dyskusje