Tropiąc jednego wilka

Wydawnictwo: Replika
978-83-76741-87-1
pytania, tożsamość
AMisz

Tuż przed trzydziestymi urodzinami Kiara dzwoni do najlepszej przyjaciółki i opowiada jej o mrówkach. Absurdalny kłopot z owadami staje się przyczynkiem do rachunku sumienia. Kobiety postanawiają poczynić bilans swojego życia - szczerze, bez ogródek, bardzo intymnie, zaglądając w głąb siebie, podsumowują błędy i doświadczenia młodości. Krok po kroku sięgają po wspomnienia mężczyzn, z którymi w przeszłości były związane. Próbują uporządkować szuflady pamięci, posprzątać zaległy bałagan w głowach, dobrze zrozumieć, co przeżyły. Chcą ustanowić rzetelną definicję kobiecości oraz odnaleźć własną, dojrzałą tożsamość.

źródło opisu: Wydawnictwo Replika, 2012

źródło okładki: http://replika.eu/zapowiedzi.php?wyd=1&id3=395&k=

ZARAZA | 2012-12-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Nagrody, 2/10, 2012
Przeczytana: październik 2012

Ta opowieść mnie irytowała, denerwowała, nudziła i usypiała. Były momenty, kiedy miała mnie ciekawiła, czasami skłaniała do refleksji, ale przez większość odpływałam myślami gdzieś indziej. Ta książka bardzo mnie zmęczyła i pozostawiła duży niesmak po sobie. Nie polecam.

MOUSE | 2014-08-31

No błagam... Ta książka to jakaś porażka.

Bezimienna | 2013-01-14

Mimo ogromnych chęci , nie doczytałam.

crea_tive | 2015-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2015

Książka niestety jest fatalna i to najmocniejsze słowo, jakie przychodzi mi do głowy biorąc pod uwagę poprawność polityczną. Bez niej, wyraziłabym się dobitniej. Była to zdecydowanie najgorsza książka, jaką zdarzyło mi się zakupić w moim 31-letnim życiu, najgorsza jaką trzymałam w dłoni i postanowiłam przeczytać. Od pierwszej strony zastanawiałam się intensywnie, jakim cudem jakiekolwiek wydawnictwo wydało to "coś". Cały czas jednak ślepo wierzyłam (z natury jestem naiwna), że skoro jakieś wydawnictwo zainwestowało większe bądź mniejsze środki w wydanie tej książki, to zapewne drzemie w tym jakiś, jakikolwiek potencjał. Strony były przewijane, czytane dokładnie i głęboko, a jednak owy ewentualny potencjał nie zaistniał, nawet nie pisnął. Książka jest śmiertelnie nudna, napisana prostym językiem, nie pozostawia miejsca na insynuacje, wyobrażenia, niedopowiedzenia, wszystko opisuje dokładnie, aż do ostatniego wytchnienia, powtarzają się w niej myśli, doznania i zdania, co dla...

Lina | 2016-10-14
Przeczytana: 14 października 2016

Justyna Karolak ma niewątpliwy talent literacki i to na wielu różnych poziomach. Mam nadzieję, że będzie się rozwijał, czego z całego serca jej życzę, jednak grubość książki w jej przypadku świadczyć może o silnym przywiązaniu do słów i treści, które z punktu widzenia czytelnika nie koniecznie powinny się znaleźć w wydanej książce. Zachęcam do większej odwagi w okrajaniu tekstu.
A teraz o książce. Nie jest to książka dla wszystkich. Kto przeskoczy jak zając przez chaszcze niepotrzebnych słów i nie zrazi się na samym poczatku, a lubi książki głęboko introspekcyjne nie zawiedzie się. Ta książka to anatomia traumy i samotności. Bardzo dobra anatomia. Wg mnie książka może mieć oddziaływanie terapeutyczne. Wrócę do niej, przeczytam mniej spiesznie i pozwolę się jeszcze raz pochłonąć literaturze pisanej niewypłakanymi łzami.

Dominika Pawelec | 2012-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2012

Kiedy "Tropiąc jednego wilka" wylądowało w moich rękach pomyślałam sobie, że ktoś zrobił tej książce krzywdę. W życiu nie kupiłabym czegoś, co ma tak paskudną szatę graficzną. Okładka wygląda jak efekt końcowy nauki obsługi programów graficznych w klasach szkół podstawowych, a zdjęcie autorki jest zupełnie przepalone.
Zabrakło zmysłu estetycznego i profesjonalizmu, całość wygląda amatorsko.

Główną bohaterką "Tropiąc jednego wilka" jest dziewczyna, którą najłatwiej określić jako osobę pogubioną. Mrówki w mieszkaniu jej przyjaciółki (co wydawało mi się zupełnie idiotyczne) sprowadzają ją do refleksji na temat przeszłości. Obiecywany na tyle okładki "bilans życia", okazuje się mdłą historią od faceta do faceta. Reasumując: nie zrobiła niczego oprócz przyciągania życiowych popaprańców, od wyimaginowanych istot aż po świrów. Pozostając przy tym bezosobową, niemal pozbawioną głosu, osobą, która na większość dziwnych sytuacji w swoim życiu, nawet nie kiwnie palcem. Przez to właśnie...

Izabela | 2012-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2012

Książka zawiera przemyślenia dwóch przyjaciółek odnośnie poprzednich związków z mężczyznami. W zasadzie to wszystko.

Marcelina Bociek | 2017-05-23
Wiki | 2017-04-24