Ida i konie z Zielonej Wyspy

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Ida...". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Dookoła Świata
978-83-62754-04-5
ida, julka, pola, dla dzieci
jagarkar

Pamiętacie Idę, Julkę i Polę? Oto druga część przygód tej sympatycznej trójki. Tym razem Ida wyrusza do Irlandii. Razem z nią poznacie ten piękny kraj, zwyczaje jego mieszkańców i ciekawostki związane z Zieloną Wyspą. Dowiecie się jak wygląda rajd konny, co Irlandczycy jedzą na śniadanie i czy konie latają samolotami...

źródło opisu: Wydawnictwo Dookoła świata, 2012

źródło okładki: http://www.dookolaswiata.net/?pd=katalog&pg=ksiazka&id=20

Do tej książki moje dziecko jest jeszcze zdecydowanie za małe, więc na dzień dzisiejszy była to lektura dla mnie. I absolutnie nie żałuję, że ją przeczytałam. Już po lekturze pierwszej części przygód Idy (znajdziecie ją TU), nie mogłam się doczekać kiedy w moje ręce trafi kolejna. Byłam bardzo ciekawa jak dziewczynka sobie radzi po przeprowadzce.

Ida to sympatyczna dziewczynka, która w raz z rodzicami przeniosła się na jakiś czas do Paryża. Nowe otoczenie, nieznany język, nowe zwyczaje, brak przyjaciół i znajomych... Oj, zaaklimatyzowanie się nie było dla niej łatwe. Jest jednak coś, co pozwoliło jej przetrwać najtrudniejsze chwile. Ci którzy czytali wraz ze mną pierwszą część wiedzą, że dziewczynka uwielbia konie! Mogłaby spędzać w stadninie całe dnie! I nie ma znaczenia, czy akurat może poćwiczyć jazdę konno, czy też musi zakasać rękawy i pracować zw stajni. Wszystko co jest związane z końmi jest dla niej fascynujące i te zajęcia nigdy jej się nie nudzą. Jej miłość do koni...

pia | 2014-09-20
Przeczytana: 20 września 2014