Będziesz serca biciem

Nowa Baśń
2021-11-26
2021-11-26
9788382030969

Jaga, nastolatka, która uczy się we wrocławskim liceum, zwykła dziewczyna, która ma swoje problemy, marzenia i cele. Wszyscy wiemy, jak to wygląda w polskich domach. Młodzież nie zawsze jest rozumiana przez swoich rodziców, wręcz odwrotnie, tu jest to idealnie przedstawione, ponieważ według mnie to tak naprawdę nasza główna bohaterka była panią domu, robiła praktycznie wszystkie obowiązki domowe oraz oprócz swoich spraw i oczywiście nauki, musiała zajmować się swoim młodszym rodzeństwem, to dobrze, ale osobiście uważam, że nie powinna być główną odpowiedzialną za ognisko domowe, bowiem to jest czas, kiedy dojrzewamy, kiedy przeżywamy zarówno dobre, jak i złe chwile, jak myślę, że w każdym etapie życia...
„Jakby to miało jakieś znaczenie! Z moimi własnymi rodzicami widywałam się rzadko,a miałam dbać o kontakty z dalszą rodziną?”
Natomiast szkoda, że nie został bardziej pogłębienie rozbudowany.
Ponadto Jagi podoba się kolega z równoległej klasy i to ze wzajemnością, zkolei ile można wytrzymać z chorobliwą zazdrością w związku...
„- Nie potrafiłem nad sobą zapanować - wyznał.
- I dlatego przeszkadzałeś mi podczas spektaklu?- oburzyłam się.- A teraz robisz scenę?”
Przyznam, że to trudny temat, tymczasem relacja Jagi i Jędrzeja nie została generalnie rozpisana, nie cechowała się żadnymi uczuciami, a cóż trudno.
Będziesz Serca Biciem to młodzieżówka na, której się zawiodłam. Autorka wplotła w fabułę dużo wątków, takich jak: pierwsze miłości nastolatek, związane z wątpliwościami, rodzinna codzienność, związków i seksu, szkoda, że wszystkie kwestie zostały dość słabo rozwinięte. Książka mogłaby być naprawdę ciekawa, jednak czytając tę historię, miałam wrażenie, że czytam płytkie opisy, w ogóle się nie wykręciłam.

💞Moja opinia💞: ,,Będziesz serca biciem" to ciepła, lekka a przed wszystkim poruszająca ważne tematy opowieść o pierwszej miłości nastolatków. Nastolenia Jaga świetnie opisuje swoje uczucia i jak na swój wiek wydaje się bardzo dorosła w swoich decyzjach. Relacja głównych bohaterów trochę mnie irytowała ale w końcu w życiu nie zawsze jest tak jak sobie to wymarzymy. Czy Jaga i Jędrek zostaną parą na dłużej? I czy główną bohaterką zrozumie czym jest prawdziwa miłość?
Zostawiam was z tymi pytaniami i zachęcam do przeczytania ❤!

Mimo iż nie czytam obyczajówek, to ta książka użekła mnie całym sercem. Główna bohaterka zmaga się z codziennymi problemami. Jej zachowania są wytłumaczone. Dużo jest także wątków pobocznych. I co mi się podobało to realistyczność. Ta miłość nie była prosta, nie było tak łatwo się dogadać. Zostało poruszone wiele ważnych tematów dla współczesnej nastolatki.
I jeszcze plus za miejsce akcji. Większość książek tego typu dzieję się w USA, a tu się dzieje w Polsce.

I jeszcze plus...

𝐁𝐞̨𝐝𝐳𝐢𝐞𝐬𝐳 𝐬𝐞𝐫𝐜𝐚 𝐛𝐢𝐜𝐢𝐞𝐦 - 𝐌𝐚𝐠𝐝𝐚𝐥𝐞𝐧𝐚 𝐙𝐚𝐫𝐞̨𝐛𝐬𝐤𝐚

Jaga jest uczennicą wrocławskiego liceum. Ma cztery przyjaciółki ktore wspierają ją w wszystkim i zawsze może na nie liczyć. W szkole ciągle natyka się na Jędrka z równoległej klasy. Z czasem zaczynają się spotykać, jednak Jaga ma co do tego mnóstwo wątpliwości.

,,Będziesz serca biciem" jest bardzo lekką książką przez, którą niektórymi momentami dosłownie się płynie. Jednak nie jest wciągająca, większość wątków jest bardzo przewidywalna co powodowało moją niechęć do dalszego czytania.

Relacja głównej bohaterki Jagi z jej przyjaciółkami czasami wydawała się sztuczna jakby sama Jaga nie chciała się z nimi zadawać. Bardzo podobał mi się wątek Jędrka i chociaż nie był dobrą postacią to nie był przewidywalny i byłam ciekawa ich dalszego losu.

Podsumowując, ,,Będziesz Serca Biciem" niektórym przypadnie do gustu, a niektórym nie jednak warto ją przeczytać by zobaczyc, że nie wszystko jest kolorowe i cudowne. Moja ocena to 4/5

𝐁𝐞̨𝐝𝐳𝐢𝐞𝐬𝐳 𝐬𝐞𝐫𝐜𝐚 𝐛𝐢𝐜𝐢𝐞𝐦 - 𝐌𝐚𝐠𝐝𝐚𝐥𝐞𝐧𝐚 𝐙𝐚𝐫𝐞̨𝐛𝐬𝐤𝐚

,,Będziesz serca biciem" jest bardzo lekką książką przez, którą...

Dorastanie to trudny i zawiły proces, który u każdego wygląda trochę inaczej. Dlatego też nie można wkładać wszystkich do jednego wora, do każdej osoby należy podchodzić indywidualnie. W powieści „Będziesz serca biciem” Magdalena Zarębska przedstawia nam postać Jagi. Jaga jest nastolatką, która dopiero wchodzi w okres dojrzewania. Pierwsza klasa liceum, przyjaźnie zawarte jeszcze w podstawówce, pierwsze zauroczenie oraz niezrozumienie ze strony rodziców. Z tym wszystkim codziennie mierzy się Jaga. Musi nauczyć się jak funkcjonować na nowym etapie życia ale także jak żyć by być szczęśliwą.

Liceum to czas w życiu młodej osoby, w którym zaczynają się pierwsze imprezy, miłości. Każdy z nas przechodził przez ten etap w życiu i pewnie nie jeden z Was miał wtedy różne problemy z tym związane. W książce „Będziesz serca biciem” Magdalena Zarębska właśnie tak przedstawiła główną bohaterkę Jagę. Jest to normalna dziewczyna, której problemy i rozterki nie są zauważane przez rodziców lub po prostu ignorowane. Przez to wszystko dziewczyna szuka osoby, która w pełni ją zrozumie i udzieli porad. Zdradzę Wam, że znalazła w swoim otoczeniu osobę, do której mogła zadzwonić w środku nocy a ta i tak jej wysłucha ze zrozumieniem. Jest to bardzo ważny element w kontekście tej bohaterki ponieważ dzięki temu Jaga mogła zrzucić ze swoich pleców ciężar, który nosiła i przede wszystkim poczuć, że ktoś ją zrozumie.

Stosunkowo rzadko sięgam po książki młodzieżowe obsadzone w polskich realiach i ta książka pokazała, że powinnam robić to zdecydowanie częściej. Dzięki takiemu przedstawieniu całej historii możemy lepiej zrozumieć bohaterów jak i postawić siebie na ich miejscu. Szczególnie dla młodych osób będzie to książka, w której mogą odnaleźć zrozumienie jak i zobaczyć, że nie tylko oni borykają się z danym problemem.

Ocena 8⭐️/10

W książce poznajemy nastoletnią Jagę, której życie nie różni się niczym specjalnym od życia jej rówieśników. Jaga spotyka się z przyjaciółkami, pomaga w domu i jak na ucznia przystało tonie w sprawdzianach. Pewnego dnia na jej drodze pojawia się Jędrek- chłopak z równoległej klasy.

Tę pozycję czyta się naprawdę szybko, rozdziały są krótkie, co powoduje, że treść dosłownie się pochłania. Język jest lekki i przyjemny. Autorka porusza wiele ważnych tematów jak np. równouprawnienie kobiet, antykoncepcja, czy problemy z rodzicami. Oczywiście jest to plus, niestety mam wrażenie, że tematy te zostały potraktowane dosyć pobieżnie. Uważam, że mogłyby być bardziej pogłębione. Niektórzy bohaterowie mnie irytowali, mieli tendencje do niepotrzebnego dramatyzowania, którego nie rozumiałam. Oczywiście byli tez tacy, których naprawdę polubiłam, jak chociażby młodszy brat Jagi. Samej relacji z Jędrzejem też nie było zbyt dużo, a szkoda.

Podsumowując książka była w porządku, ale niestety posiada kilka wad. Może gdybym czytała ją kilka lat temu odebrałabym ją nieco inaczej. Polecałabym ją raczej młodszym czytelnikom.

Przedstawiam wam dzisiaj powieść o tytule „Będziesz serca biciem” autorstwa Magdaleny Zarębskiej. Książka opowiada o Jagodzie (Jadze) – uczennicy wrocławskiego liceum – której problemy nie różnią się od problemów innych dziewczyn w jej wieku. Jaga ma niesamowite przyjaciółki, irytującego brata i całkiem zwyczajne życie. Jej harmonię burzy moment, w którym zaczyna się nią interesować pewien chłopak z równoległej klasy.

Po pierwsze – spójrzcie tylko na tą niesamowitą okładkę. Jej wydanie robi ogromne wrażenie. Po drugie – uwielbiam to lekkie, przyjemne i niezobowiązujące pióro autorki. Po trzecie – akcja powieści rozgrywa się we Wrocławiu, a to jedno z moich ulubionych miast w Polsce. Czego chcieć więcej?

Książka porusza takie tematy jak: przyjaźń, pierwsza miłość, akceptacja czy tolerancja. Jest to historia o życiu nastolatek – bardzo współczesna – co sprawia, że łatwo jest odnaleźć cząstkę samego siebie w tej powieści.

Wydarzenia zawarte na kartkach lektury są wciągające. Byłam bardzo ciekawa jak potoczy się los głównej bohaterki i Jędrka (którego poznajemy troszkę później). Muszę przyznać, że całość prezentuje się niezwykle realistycznie.

Książkę czytało mi się bardzo przyjemnie i dobrze się przy niej bawiłam. Jest to idealna powieść dla młodzieży, ale również dla starszych odbiorców, którzy doskonale zrozumieją rozterki głównej bohaterki. Ze swojej strony polecam gorąco.

,,Będziesz serca biciem'' to mlodzieżówka,po którą każdy fan młodzieżówek i nie tylko powinien sięgnąć! Jest napisana prostym językiem i czyta się ją niesamowicie szybko. Jest to pozycja idealna do wieczornycb posiedzeń z książką,kocykiem i herbatą!

"Będziesz serca biciem" Magdaleny Zarębskiej była dla mnie - ponad dwudziestoletniej dziewczyny, sentymentalną podróżą do czasów liceum.

Główną bohaterką książki jest nastoletnia Jaga, która próbuje odnaleźć się w szkolnej rzeczywistości jak i tej życiowej. Brzmi dość banalnie, ale przez te kilkaset stron możemy poznać problemy, które dręczą dziewczynę.

Zaczynając od kłopotów z rodzicami, brakiem czasu dla przyjaciółek, jak i tytułowych problemów sercowych.

Może było ich sporo jak na jedną książkę, ale rozumiem intencje, żeby zmieścić w jednej powieści wszystko co najważniejsze. Mi to nie przeszkadzało, a nawet stanowiło jakieś urozmaicenie czy też zagadkę pt. "jaki problem spotkam w kolejnym rozdziale?". Jedyne do czego bym się przyczepiła, to stanowczo za mały wątek miłosny, który został wymieniony jako pierwszy w oficjalnym opisie, a tak naprawdę rozkręcił się dużo później.

Główną bohaterka jest Jaga, ale fabuła toczy się również wokół jej przyjaciółek (i słynnej koleżanki Edyty, która skradła moja uwagę od samego początku, zwłaszcza że dzielimy wspólne imię) jak i kolegów czy tez chłopaków dziewczyn. Książka w końcu ma miłość w tytule. Oprócz wyżej wymienionych osób moje serce skradł jeszcze młodszy brat Jagi - Antek, który odzywał się i działał w najlepszych momentach.

Czy mi się podobało? Tak! Miło było wrócić choć na chwilę do liceum i powspominać te czasy. "Będziesz serca biciem" jest dobra młodzieżówką do przeczytania nawet w jeden dzień.

[Za możliwość przeczytania dziękuję wydawnictwu Nowa Baśń]

Zaczynając od...

Jaga (czyt. Jagoda) jest uczennicą pierwszej klasy liceum. Jak wiadomo jest to czas pierwszych poważnych decyzji, a dla dziewczyny był nią wybór szkoły z dala od swoich przyjaciółek. Do tego wszystkiego dochodzą pierwsze związki, irytujące projekty w szkole i obowiązki domowe.
Powiem tak, jest to książka zdecydowanie dla osób w wieku (chciałam powiedzieć gimnazjalnym 😂) późnej podstawówki/wczesnego liceum. Ja czytając czułam tylko ulgę, że to już za mną. Za dużo dramatyzmu, wyolbrzymiania i narzekania na wszystko 🙈 Jednak doskonale wiem, że sama myślałam w ten sposób, nie od parady słyszałam od rodziców, że robię z siebie męczennika. Jaga zdecydowanie ma takie tendencje: narzekanie na szkołę, znajomych, rodzinę, gdy w sumie nie jest tak źle, wystarczy zmienić podejście.
Muszę pochwalić za przedstawienie tych pierwszych związków, gdy chciało się mieć kogoś bliskiego, ale zarazem jest w tym mnóstwo niezręczności i zastanawiania "czy tak miało być?", "to normalne?", "tak się robi?".
Autorka przemyca mnóstwo ważnych tematów, które choć nie są szeroko omówione, sprawiają, że czytelnik zaczyna się zastanawiać.
W skrócie: czuję się za stara na tę książkę, przez co główna bohaterka bardzo mnie denerwowała. Lecz jeśli jesteś w wieku szkolnym, spróbuj! Na pewno odnajdziesz w tej książce wiele dla siebie, zwłaszcza jeśli jesteś na etapie wielkich zmian ✨

• Mamt
  • Posiadam 🦋