Wspulnicy

Wspulnicy
978-83-88330-86-5
komedia
Lolko84

Ich plan był genialnie prosty, w końcu napad na bank to nic wielkiego. A jednak – mała pomyłka uruchomiła lawinę nieprzewidzianych zdarzeń. Teraz mają na karku policję, mafię i… lekarza psychiatrę. "Wspulnicy" - zwariowana komedia kryminalna Sławka Michorzewskiego to potężna dawka humoru, akcji i absurdu. Chociaż wszyscy bohaterowie książki są fikcyjni, ich podobieństwo do postaci ze świata rzeczywistego bywa zatrważające. Członkowie niecodziennego tercetu - były strażnik miejski, nauczyciel wuefu oraz dyrektor banku zmierzą się z wszelkimi przeciwnościami losu, by wydostać się z tarapatów, które sami sobie zafundowali. Zapominając o osobistych urazach, z pomocą przyjaciół i przy dużym szczęściu, mają szansę wyjść z tego cało...

źródło opisu: http://wydawnictwopoligraf.pl/publikacje2.php?fid=...(?)

źródło okładki: http://wydawnictwopoligraf.pl/publikacje2.php?fid=104

sola255 | 2015-03-29

Wspulnicy , napisany z rozmachem i bardzo plastycznym językiem , kryminał z nieprawdopodobna komedią omyłek sytuacyjnych, na granicy absurdu.
Powieść łączy w sobie pomysły rodem z "Kevina samego w domu"," Zgryźliwych tetryków" ,"Różowej pantery" , "Gangu Olsena" i z nazewnictwem postaci wyjętych , jak z kart książek Joanny Chmielewskiej.
Mamy tu splot nieprawdopodobnych wydarzeń , podstępnych knowań , które w konsekwencji pociągają prawdziwą lawinę mniej lub bardziej śmiesznych sytuacji z zagadką sensacyjno - kryminalną , wokół której osnuta jest cała historia.
Konkluzja jest taka ,że ci którzy na początku byli postawieni w charakterze sprawców tzw. zwierzyny łownej , na końcu tej arcyśmiesznej historii , stają się myśliwymi i to bardzo wyrafinowanymi (wyedukowanymi przez to co im się przytrafiło) i zaczynają "polować" na tych , którzy ich dotąd tropili. Klasyczne odwrócenie sytuacji i ról z ciekawym zakończeniem.
A teraz czas na moje przemyślenia. Wbrew pozorom "pysznej...

Beata | 2015-05-05
Przeczytana: 05 maja 2015

Świetna książka, czarny kryminał oparty na komedii omyłek. Sytuacje śmieszne często oparte na absurdalnych gagach. Bohaterowie mogliby służyć w Gangu Olsena. Proszę uważać, nie czytać w miejscach publicznych, bo grozi niekontrolowanymi wybuchami śmiechu! Szczerze polecam na poprawę nastroju!

książek: 1937

„Wspulnicy” autorstwa Sławka Michorzewskiego to najbardziej zakręcona i zabawna książka, jaką kiedykolwiek miałam okazję przeczytać. Autor stworzył opowieść, która zawiera tyle absurdalnych i komicznych sytuacji, że ja w trakcie jej czytania autentycznie płakałam ze śmiechu.

Ta książka to niebywałe szaleństwo. Czytając tę pozycję zastanawiałam się, co tkwiło w głowie autora, kiedy wymyślał tę historię? Nie mam pojęcia, ale jestem pełna uznania za stworzenie tak pokręconej i kuriozalnej komedii kryminalnej.

Masz zły nastrój? Przeczytaj „Wspulników” a zapomnisz o troskach oraz smutkach i zaczniesz śmiać się na cały głos, a domownicy będą na Ciebie spoglądać ze zdziwieniem, a nawet nutką zazdrości, że jest Ci tak wesoło. Czy polecam Wspulników Pana Sławka? Oczywiście, że tak! To jedna z tych książek, które powodują, że zapominamy o problemach dnia codziennego, a w trakcie jej czytania towarzyszy nam...

wiejskifilozof | 2015-03-07

Ha, ha, ha. To obecnie najlepsza książka jaką czytałem.
Tak zwariowana, że aż nieprawdopodobnie głupia.
Tyle, tu odjechanych postaci.
Ksiądz, psychiatra.
Czyta się zabawnie i lekko.
Świetny tekst i fabuła.
ELA dzięki za e-booka.

Stworek_vel_Oka | 2014-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2014

Nastawiłam się, że będzie to lekka, tryskająca humorem książka, która na pierwszy rzut oka wygląda niepozornie. Podeszłam z dystansem, zakasałam rękawy, włączyłam tryb dobrego humoru i ruszyłam na spotkanie z twórczością Pana Michorzewskiego.
Nagromadzenie absurdu na pierwszych stronach jest tak gęste, że Monty Python mógłby go kroić nożem. Takie odniosłam wrażenie i już miałam odłożyć książkę, kiedy... zaczęła mi się gęba cieszyć. Im dalej w las, tym więcej emocji, "suchych brandzlów", głupkowatych żartów i felernych zrządzeń losu. Nic nie było oczywiste, za rogiem czaiło się pełno niedomówień, źli byli dobrzy, dobrzy okazywali się oszustami, a nieudolność policji aż rozsadzała. Dosłownie!
Jak dla mnie książka kończy się za szybko. Brakuje mi jeszcze z dwóch stron dopowiedzenia, bo tak nagle jesteśmy w jednym miejscu, a później wpadamy do dziury, żeby nagle tylko o dalszym skrótowo opisanym losie jednego "wspulnika" się dowiedzieć. To dla mnie mały minusik, bo albo nie...

Iwona | 2015-10-17

Sławek Michorzewski na plan pierwszy kryminalnej komedii dla dorosłych, wysunął postaci dwóch typów spod ciemnej gwiazdy:

Jana Nowaka, zwanego Długim – w zamierzchłej przeszłości nauczyciela wychowania fizycznego, w niczym nie przypominającego pedagoga, przeciwnie – to rabuś pierwszej klasy, którego lepkie ręce biją, gdy zajdzie potrzeba oraz sięgają bez żadnych skrupułów po cudzą własność, począwszy od mieszanki ziół i fajki Szamana Uzdrowiciela, poprzez płaskorzeźbę, na samochodzie skończywszy.

Jego towarzysz, Jurand Prukała, pseudonim Gruby, jawi się czytelnikowi jako niski, siwogłowy, pulchny osobnik z kolczykiem, który trzy miesiące przepracował na stanowisku strażnika miejskiego.

Ich wygląd i zachowanie przywiodły mi na myśl aktorski duet Daniela Sterna i Joego Pesciego, odtwórców ról Marva i Harrego, bohaterów kultowej serii filmów o ,,Kevinie, który został sam w domu” wyreżyserowanych w latach dziewięćdziesiątych przez Chrisa Columbusa.

W tym jakże doborowym...

Ela | 2013-03-19
Przeczytana: 19 marca 2013

Swoje już w życiu przeczytałam i myślałam, że niewiele jest w stanie mnie w tej dziedzinie zaskoczyć. A tu kompletna niespodzianka :). To najbardziej odjechana książka ze wszyskich moich lektur - czarny kryminał i komedia slapstickowa w jednym. Karkołomne sytuacje,bogactwo wątków, przezabawne, zróżnicowane postaci i plastyczny język to główne (choć nie jedyne) zalety tej książki. Żałuję jedynie, że dopiero teraz na nią trafiłam.I już się cieszę na kolejne spotkanie z Autorem.

ElViento | 2014-05-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 27 maja 2014

Łomatko!!!

Ryki śmiechu, nieprawdopodobne sytuacje, akcja pogmatwana, nietypowe postaci. Wszystko w tej książce wymyka się z szeroko pojętych kanonów współczesnej cywilizacji. Książka wciąga i nie puszcza do ostatniej strony. Po dwóch książkach Sławek trafia na listę moich ulubionych autorów ever. Nieodwracalnie i dożywotnio!

I tak, to była groźba karalna!

lenuszka | 2014-06-08
Na półkach: Przeczytane, 2014, Posiadam
Przeczytana: 07 czerwca 2014

Tak jak nie lubię polskiej kinematografii, tak do polskiej literatury coraz bardziej się przekonuję. „Wspulnicy” to typowa czarna komedia, bawi czytelnika do łez – dosłownie! Raczej nie polecam jej czytać w miejscu publicznym, by nie wyjść na człowieka szalonego, który ma napady niekontrolowanego śmiechu. Sławkowi Michorzewskiemu nie brak wyobraźni, co to udowadnia czytelnikowi na każdym kroku. Wprowadził do twórczości wiele świeżości i innowacyjności. Sądzę, że książka ta rozbawi nawet największego ponuraka.

Lolko84 | 2012-05-12
Przeczytana: kwiecień 2012

Ogólnie nie przepadam za polskimi pisarzami, a do tego jeszcze za komediami i to kryminalnymi też nie za bardzo...

Namówiła mnie przyjaciółka do tej ksiązki. Mówiła:"zobaczysz na pewno Ci się spodoba".Książka leżała dwa tygodnie i czekała aż się za nią zabiorę.
Dałam ją więc najpierw mamie,niech przeczyta.Stwierdziłam że jak i ona powie, że fajna to przeczytam.Mama przeczytała powiedziała że super, że koniecznie muszę przeczytać. Zachęcony tym mój mąż za książkę zabrał się jako pierwszy. A dodam że on z tych nieczytających...
A tu nagle mąż leży na kanapie i się zaśmiewa.To sobie myślę,że jak jemu się podoba to już nie ma dla mnie odwołania.
Wzięłam sobie książkę do wanny, żeby łączyć przyjemne z pożytecznym.I proszę państwa o to moja opinia:REWELACJA!!!!Jestem zachwycona.Nie mogłam wyjść z wanny.Skóra mi się pomarszczyła, wodę kilka razy dolewałam ciepłą.Nie mogłam się oderwać;-))) W pewnych momentach płakałam ze śmiechu.

O to plusy:
1.tematyka oryginalna