Book_and_caffeine 
instagram:, , @book_and_caffeine, , , https://bookandcaffeine.blogspot.com
Nie mam czasu, bo czytam. Uwielbiam książki, kawę i słodycze. Piszę co myślę. Czasami z humorem, czasami z sarkazmem, czasami na poważnie.
kobieta, Imperium Zła, status: Czytelniczka, ostatnio widziana 1 dzień temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-12-12 20:38:38
Ma nowego znajomego: na_marginesie_ksiazk
 
2018-12-04 16:50:48
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Crime, Czasopochłoaniacz, Psychole, The best of, Thriller, Ulubione
Cykl: Lincoln Rhyme (tom 13)

Uwielbiam. Po prostu uwielbiam. Lincoln Rhyme i Amelia Sachs. Duet kryminalistyczny, który po trudno zauważalnych śladach potrafi rozwikłać najtrudniejsze sprawy.
Tym razem zmierzą się z seryjnym mordercą - Kompozytorem.

"dźwięk jest Bogiem, a Bóg jest dźwiękiem. Harmonią."

Zboczony psychol, którego jarały dźwięki. Kiedy gorące laski szeptały mu do ucha, żeby zdjął im biustonosz, on...
Uwielbiam. Po prostu uwielbiam. Lincoln Rhyme i Amelia Sachs. Duet kryminalistyczny, który po trudno zauważalnych śladach potrafi rozwikłać najtrudniejsze sprawy.
Tym razem zmierzą się z seryjnym mordercą - Kompozytorem.

"dźwięk jest Bogiem, a Bóg jest dźwiękiem. Harmonią."

Zboczony psychol, którego jarały dźwięki. Kiedy gorące laski szeptały mu do ucha, żeby zdjął im biustonosz, on zastanawiał się, jak "skrzypiał i jęczał Titanic, kiedy szedł na dno".
Rozkoszował się dźwiękami, które wydobywały się m. in. z krwi wypływającej z szyi człowieka, któremu poderżnął gardło.
Porywał swoje ofiary, po czym wstawiał do internetu przerażający filmik.
Ale czasami nic do końca nie jest takie jakie mogło by się wydawać.

Tym razem autor zabiera nas w klimatyczną i energiczną podróż do pięknych Włoch. Mimo, że Lincoln jest sparaliżowany i może ruszać jedynie ręką to podróż ta będzie pełna adrenaliny i zwrotów akcji.

Przy pomocy włoskiego policjanta od drzew, borsuków, grzybów i wiewiórek (tzw. policja leśna) "prowadzi śledztwo" w sprawie kompozytora, który czmychnął sprzed nosa amerykańskiej policji do Włoch. Sprawa okaże się jednak głębsza.

Problem uchodźców, włoska mafia, wywiad. Już samo brzmienie tych słów sprawia, że książka intryguje. Akcja za akcją, niezwykłe ślady, tajemnice a do tego cudowne włoskie okolice sprawiają, że książka wciąga czytelnika niczym gorąca lawa i sprawia że w pewnym momencie zaskoczeni wydarzeniami wybuchamy z wrażenia niczym uśpiony Wezuwiusz.

Niezwykłe ciekawostki, niebanalny humor a do tego czarujący język autora sprawia, że czytelnik delektuje się każdą stroną książki biorąc udział w skomplikowanym śledztwie.

pokaż więcej

 
2018-11-30 16:56:55
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Literatura faktu, Ulubione

"... trzeba wycinać. Kawałek po kawałku. Centymetr po centymetrze. Niektóre stały się częścią konarów. Przy panującej już szarówce oddzielenie ludzkiej, zmasakrowanej tkanki od kory jest praktycznie niemożliwe. W sumie Strażacy wycinają z tego drzewa 30 ciał. W różnym stanie. Większość zmiażdżona, rozczłonkowana, wprasowana. Na coś takiego nie można się przygotować. Ani psychicznie, ani... "... trzeba wycinać. Kawałek po kawałku. Centymetr po centymetrze. Niektóre stały się częścią konarów. Przy panującej już szarówce oddzielenie ludzkiej, zmasakrowanej tkanki od kory jest praktycznie niemożliwe. W sumie Strażacy wycinają z tego drzewa 30 ciał. W różnym stanie. Większość zmiażdżona, rozczłonkowana, wprasowana. Na coś takiego nie można się przygotować. Ani psychicznie, ani sprzętowo."

Skończyłam właśnie czytać książkę Strażacy i próbuje pozbierać myśli. Nie spodziewałam się takiej dawki emocji, wrażeń, bólu, szokujących i makabrycznych scen. Kilka razy musiałam przerywać czytanie, by uspokoić oddech, bo po prostu bym się poryczała.

W tej książce nie znajdziecie lukrowanych bajeczek o superbohaterach. To opowieść o najtrudniejszej walce, zarówno psychicznej i fizycznej. Walce o ludzkie życie podczas najtragiczniejszych akcji, które wydarzyły się w przeciągu ostatnich 40 lat w Polsce.
Straszny pożar lasów, który stał się śmiertelna pułapką, gdzie samo powietrze parzyło a ogień igrał ze strażakami zaskakując ich z każdej strony. Powódź w 1997 roku, która zalewała wszystko, zamieniając ulice Wrocławia w rzekę pełną fragmentów ludzkich ciał.
Katastrofa w 11 piętrowym budynku, w którym wybuch gazu zmiótł 3 piętra.
Zderzenie pociągów na trasie Warszawa - Kraków w 2012 czy makabryczny wypadek przeciążonego PKSu, w którym śmierć poniosły 32 osoby a 43 zostało ciężko rannych.

Autorzy odważnie opisali przebieg tych katastroficznych wydarzeń, relacje świadków a przede wszystkim wspomnienia strażaków oraz ich przeżycia. Nie dość że ryzykowali życiem to często ludzie wyżywali się na nich oskarżając m.in. o kradzieże, czy to że nie spieszyło im się do ratowania poszkodowanych.

Realistyczne opisy sprawiają, że mamy przed sobą makabryczny widok pełen śmiertelnych ofiar, widzimy heroiczną walkę strażaków będących pod wpływem mega dawki adrenaliny, świadków i ofiary, które przeżyły biegające wkoło w szoku. Patrzymy na tą relacje i przeżywamy ją. Bezradność, współczucie, podziw. To książka, która ściska za serce i którą trzeba przeczytać.

pokaż więcej

 
2018-11-28 19:38:05
Ma nowego znajomego: _kingu_reads
 
2018-11-27 20:43:30
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Literatura faktu

Żyjemy w czasach gdzie wyjście na zakupy do supermarketu powoduje ból głowy. Niezliczone kilometry alejek sklepowych i wybór zwykłej srajtaśmy - kolorowej, pachnącej, nawilżanej, w misie czy kwiatuszki przyprawia nas o zawrót głowy.

Mamy tyle opcji wyboru, że tracimy niepotrzebnie czas zastanawiając się co kupić. A jeszcze nie tak dawno zdobycie papieru toaletowego, cukru czy zwykłej...
Żyjemy w czasach gdzie wyjście na zakupy do supermarketu powoduje ból głowy. Niezliczone kilometry alejek sklepowych i wybór zwykłej srajtaśmy - kolorowej, pachnącej, nawilżanej, w misie czy kwiatuszki przyprawia nas o zawrót głowy.

Mamy tyle opcji wyboru, że tracimy niepotrzebnie czas zastanawiając się co kupić. A jeszcze nie tak dawno zdobycie papieru toaletowego, cukru czy zwykłej czekolady graniczyło z cudem.
Tak było w latach 80-tych gdzie nie było nic a ludzie jakoś żyli. Do tego państwo było nieustannie kreatywne w wymyślaniu jak oszukać obywatela.
"Choć polska gospodarka zmierzała do bankructwa, to ciągle próbowała udawać dziewiątą potęgę świata"
Łatwiej było pieniądze zarobić, niż kupić za nie żywność i przedmioty potrzebne do życia. Kupowało się nie to co było potrzebne ale to co rzucili do sklepów.

Dzisiejsze pokolenie twierdzi, że przynajmniej każdy miał pracę i mieszkanie ale tak naprawdę młodzi ludzie nie wyobrażają sobie jak wyglądało życie w PRLu na co dzień. Młodzi kawalerzy po 25 roku życia musieli płacić bykowe, bezrobotni mieli przerąbane podczas kontroli milicji. Cukier, mięso, wódka czy papierosy były na kartki, do tego państwo "dbało" o swoich obywateli - jak pijesz to nie palisz, jak zgubisz kartki na mięso musisz przejść na wegetarianizm do końca miesiąca.
Nie było lekko.

Autorka w książce "80-te" porusza najważniejsze tematy dotyczące czasów PRLu i codziennego życia ukazując nam jak naprawdę funkcjonowała socjalistyczna gospodarka w życiu zwykłych ludzi wprowadzając nas w niesamowity i mogłoby się wydawać dla tych, którzy z tymi czasami nie mieli do czynienia - abstrakcyjny klimat.
To książka o tym jak absurdalne były niektóre sytuacje, jak ludzie radzili sobie w tym wszystkim i jak kombinowali.

Młodym polecam, bo żyjąc w erze komórek i internetu takie czasy są nie do ogarnięcia, a starszym jako wspomnienie tamtych lat.
Bardzo ciekawa i klimatyczna lektura, a do tego wspaniała lekcja historii, którą powinien poznać każdy czytelnik.

pokaż więcej

 
2018-11-27 16:48:34
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Literatura faktu, Posiadam

Plotki, afery, skandale któż z nas tego nie lubi. Żyjemy w czasach Pudelka gdzie zanim coś się wydarzy internet już o tym huczy. Kiedyś tak nie było. Skandale były sprytnie ukrywane przez władze, a akta spraw dziwnym trafem znikały, co nie oznacza, że ludzie nie kombinowali. Dolar był Bogiem a na ulicach roiło się od cińkciarzy "Czinć many, Gut prajs" mimo, że w sklepach niewiele można było... Plotki, afery, skandale któż z nas tego nie lubi. Żyjemy w czasach Pudelka gdzie zanim coś się wydarzy internet już o tym huczy. Kiedyś tak nie było. Skandale były sprytnie ukrywane przez władze, a akta spraw dziwnym trafem znikały, co nie oznacza, że ludzie nie kombinowali. Dolar był Bogiem a na ulicach roiło się od cińkciarzy "Czinć many, Gut prajs" mimo, że w sklepach niewiele można było kupić.

PRL to czasy kradzieży i skubania "oni udają, że płacą, a my udajemy że pracujemy". Kradło się wszystko "od żywności i wódki, po przysłowiowe mydło i powiodło" (kury, kalesony, co tylko się dało). Ludzie nieźle kombinowali. Znikały fiaty i syreny, które dopiero co wyjechały z linii.

"Afery gospodarcze PRL" to niesamowicie ciekawa lektura, przy której nie da się nudzić. Największe skandale opisane przez autorów szokują. Afera skórzana gdzie odbywały się orgie i bibki w najlepszych willach i hawirach.
Głośna afera mięsna, gdzie skazany na karę śmierci i stracony został ojciec słynnego polskiego aktora.
Historia największego hochsztaplera PRLu, który handlował marzeniami. Sam podrabiał sobie dokumenty, raz był górnikiem, innym razem podpułkownikiem armii izraelskiej. Sam mianował się nawet austriackim konsulem. Nieźle zrobił w kulki dziesiątki nieświadomych ludzi.

Te historie i nietylko zostały dokładnie opisane przez autorów tak, że ciężko było oderwać się od tej książki. Luźny styl autorów i wiele ciekawostek sprawia, że książka przyciąga czytelnika jak magnes.
Z pewnością sięgnę po kolejne pozycje tego duetu, bo zrobili kawał dobrej roboty! Książka rewelka!

pokaż więcej

 
2018-11-20 16:06:24
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Na pewno każdy z Was choć raz w życiu zastanawiał się nad tym jak to było - jak powstał świat - wielkie BUM i co dalej - a nawet co wcześniej? Przez setki lat największe mózgi tego świata próbują odpowiedzieć na to pytanie wymyślając najróżniejsze, najdziwniejsze i najtrudniejsze do ogarnięcia twierdzenia.
Jednym z takich mózgów był Stephen Hawking, najbardziej znany naukowiec obecnych...
Na pewno każdy z Was choć raz w życiu zastanawiał się nad tym jak to było - jak powstał świat - wielkie BUM i co dalej - a nawet co wcześniej? Przez setki lat największe mózgi tego świata próbują odpowiedzieć na to pytanie wymyślając najróżniejsze, najdziwniejsze i najtrudniejsze do ogarnięcia twierdzenia.
Jednym z takich mózgów był Stephen Hawking, najbardziej znany naukowiec obecnych czasów. Ta książka powstała żeby opowiedzieć o jego życiu i badaniach a także jego pomyłkach, językiem prostym i obrazowym aby każdy czytelnik (nawet nieogarniający fizyki) mógł spokojnie kumać bazę o co w tym wszystkim chodzi.

Genialne grafiki, cytaty Hawkinga a nawet mini testy wiedzy sprawiają, że książkę pochłania się niczym czarna dziura wszystko co jest w jej zasięgu. Czytając o podróży w czasie, tunelach czasoprzestrzennych, czarnych dziurach i wyprawach w kosmos czułam się niczym odkrywca a moje IQ skoczyło o kilka numerów wzwyż.
Także polecam jako fanka literatury popularnonaukowej, The Big Bang Theory, Futuramy, Star Treku i innych kosmiczne odjechanych seriali nie tylko fanom fizyki. Bardzo przyjemna książeczka.

pokaż więcej

 
2018-11-19 16:19:21
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Na nudny wieczór, Posiadam, Thriller

Wyobraźcie sobie - pewnego dnia odchodzi od was mąż. Pakuje się i znika. Nie szukacie go. Nie macie z nim kontaktu. Aż nagle dostajecie telefon - znaleziono jego ciało w jeziorze. Jedziecie na oględziny, na których okazuje się, że to nie ciało męża a kogoś bardzo do niego podobnego. Policji potwierdzacie, że to jednak wasz małżonek. O co chodzi? Mąż robił was w bambuko, dowiadujecie się że... Wyobraźcie sobie - pewnego dnia odchodzi od was mąż. Pakuje się i znika. Nie szukacie go. Nie macie z nim kontaktu. Aż nagle dostajecie telefon - znaleziono jego ciało w jeziorze. Jedziecie na oględziny, na których okazuje się, że to nie ciało męża a kogoś bardzo do niego podobnego. Policji potwierdzacie, że to jednak wasz małżonek. O co chodzi? Mąż robił was w bambuko, dowiadujecie się że pochodził z całkiem innej miejscowości niż wmawiał wam całe życie (niech żyje szczerość w związku). Brzmi intrygująco. Opis od razu mnie zaciekawił. Do tego klimat małej wsi i Pojezierze Drawskie gdzie przez 7 lat spędzałam wakacje nie mogłam się oprzeć.

Po przybyciu bohaterki do rodzinnej wsi męża dowiadujemy się wielu interesujących faktów dotyczących jego przeszłości. Ale jest też coś jeszcze. Tragedia, która spotkała małżeństwo i pewna historia... Na początku miałam wrażenie, że przejrzałam tą książkę na wylot, jednak kiedy doszłam do drugiej części oczy wyskoczyły mi z orbit. Dokończyłam czytać za jednym tchem!

To tajemniczy i klimatyczny thriller, w którym akcja dzieje się spokojnie, ale ma w sobie pewien mistyczny urok.
Książka idealna na spokojne, długie jesienne wieczory.

pokaż więcej

 
2018-11-19 16:11:49
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Dużo seksu, Ostro, Ryje mózg, Seks, The best of, Ulubione
Autor:
Cykl: Czarny lotos (tom 2)

Moje serce zostało rozprute a jego szczątki wrzucone w otchłań czarnej dziury, która pochłonęła wszystko doszczętnie.
Po przeczytaniu Bang czułam się wypruta. Nie mogłam się otrząsnąć. Targało mną tyle emocji. Mózg na ścianie, serce zmielone w drobny mak. Wiedziałam tylko, że chce więcej. I dostałam więcej

Echo to kontynuacja Bang. Dalsze losy głównej bohaterki, która nie wiem jakim cudem po...
Moje serce zostało rozprute a jego szczątki wrzucone w otchłań czarnej dziury, która pochłonęła wszystko doszczętnie.
Po przeczytaniu Bang czułam się wypruta. Nie mogłam się otrząsnąć. Targało mną tyle emocji. Mózg na ścianie, serce zmielone w drobny mak. Wiedziałam tylko, że chce więcej. I dostałam więcej

Echo to kontynuacja Bang. Dalsze losy głównej bohaterki, która nie wiem jakim cudem po tylu przejściach w życiu potrafiła jeszcze jako tako funkcjonować. Chociaż bardziej było to egzystowanie na granicy życia i śmierci. Totalna depresja - zresztą nie dziwie się po końcówce Bang w każdym bądź razie autorka doskonale pociągnęła dalsze losy bohaterki, dając nam mocnego strzała w sam środek klatki piersiowej.
To nie jest książka dla każdego. Ostre, dramatyczne, brutalne i chore sceny (18+) wywołują mnóstwo sprzecznych emocji. Uzależniają tak, że po dotarciu do ostatniej strony chce się jeszcze więcej.
Bohaterkę raz lubimy, raz jej współczujemy a innym razem chcemy ją zamknąć w wariatkowie i już nigdy więcej nie wypuszczać. Podobało mi się, że w tej części pojawiły się wątki sensacyjne i to, że zakończenie pozostawia nas znowu z otwartą do podłogi szczęką.
To książka, która zostawiła już na zawsze ślad w moim sercu wywołując przyjemny ból, który jak echo rozprzestrzenia się po całym moim ciele.
Choćbym napisała pracę doktorską na temat tego co zrobiła mi ta książka to nawet w małym stopniu nie potrafiła bym tego wyrazić słowami. Ci, którzy wymiękli po pierwszej części - doskonale was rozumiem, a Ci którzy razem ze mną po dwóch ryjących mózg tomach czekają na kolejną część - proponuję wspólną sesje terapeutyczną.
Chcę więcej!

pokaż więcej

 
2018-11-12 16:52:11
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-11-12 16:30:56
Autor:

Czytanie tej książki jest jak operacja - dr Kay najpierw powoli odkrywa przed nami kolejne etapy swojego życia, z jednej strony znieczula nas humorystycznym stylem i sarkastycznymi komentarzami, by zaraz spowodować akcje zatrzymania serca przejmującymi i ściskającymi za gardło przypadkami. Na szczęście zaraz po nich przywraca nam prawidłowe tętno i oddech medycznymi ciekawostkami w swoim... Czytanie tej książki jest jak operacja - dr Kay najpierw powoli odkrywa przed nami kolejne etapy swojego życia, z jednej strony znieczula nas humorystycznym stylem i sarkastycznymi komentarzami, by zaraz spowodować akcje zatrzymania serca przejmującymi i ściskającymi za gardło przypadkami. Na szczęście zaraz po nich przywraca nam prawidłowe tętno i oddech medycznymi ciekawostkami w swoim charakterystycznym komediowy stylu.

"Będzie bolało" to genialna książka przy której wiele razy wybuchnęłam śmiechem ale też zbierałam szczękę z podłogi czytając o szurniętych pomysłach pacjentów.
Niektóre przypadki wydawały się wręcz surrealistyczne a głupota niektórych ludzi sięgała zenitu (szczególnie przy wkładaniu sobie różnych przedmiotów do wnętrza ciała.

Adam Kay - doktor, ginekolog, ateista, żyd o innej orientacji seksualnej, który urzekł mnie swoją szczerością i humorem. Na początku myślałam, że to jakaś parodia szpitalnego życia tym bardziej, że kto by pomyślał iż w WIELKIEJ Brytanii dzieją się takie rzeczy. Że w Polsce po Małych Bogach to rozumiem ale tam..

Książka jak najbardziej zasługuje na miano "bestsellera". Jest rewelacyjna i z pewnością warta przeczytania!

pokaż więcej

 
2018-11-10 20:44:46
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-11-07 17:30:15
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Czasopochłoaniacz, Dramat, Seks
Autor:
Cykl: Sponsor (tom 1) | Seria: Editio Red

Musze przyznać że autorka kupiła mnie okładką, tytułem i fabułą.
Nie mówiąc o tym że książkę pochłonęłam jak pączki w tłusty czwartek. Ale bez lukru.

On bezuczuciowy, nieczuły "skurwiel", kochający tylko swoją mamusie. Boi się zaangażowania oraz tego, że nie będzie w stanie nikogo pokochać. Woli płacić i sponsorować kobietom ciuchy, wybielanie zębów i inne zachcianki. Lubi ładować się w chore...
Musze przyznać że autorka kupiła mnie okładką, tytułem i fabułą.
Nie mówiąc o tym że książkę pochłonęłam jak pączki w tłusty czwartek. Ale bez lukru.

On bezuczuciowy, nieczuły "skurwiel", kochający tylko swoją mamusie. Boi się zaangażowania oraz tego, że nie będzie w stanie nikogo pokochać. Woli płacić i sponsorować kobietom ciuchy, wybielanie zębów i inne zachcianki. Lubi ładować się w chore układy. Ma dużo kasy. Chciałby mieć dzieci i rodzinę ale się boi. Chociaż z jego perypetiami to spokojnie mógłby zapłodnić połowę Londynu.

Ona - niewinna, naiwna, irytująca, wrażliwa do bólu, zagubiona i bezradna studentka z czteroletnią siostrą u boku.
Coś ich połączyło, coś przyciągnęło do siebie. A jako że K.N. Haner jest "królową dramatów" bawiącą się nami i grającą na naszych emocjach z banalnej historii zrobiła nam wybuchową mieszankę uczuć.
Współczujemy bohaterom i kibicujemy im by za chwile mocno ich znienawidzić. I tak w kółko! Kiedy już wydaje się że może być dobrze nagle wielkie bummmm i mózg na ścianie. Totalny szał. Momentami miałam ochotę zamknąć tą książkę tak mocno, żeby strony trzasnęły niczym drzwi zamykane z fochem.

A końcówka to już totalne przegięcie! Uważam że On powinien wyjechać do Tybetu na warsztaty medytacyjne do buddystów by mocno zastanowić się nad swoim życiem. Dla niej nie wiedze ratunku, bo przegięła totalnie i nie ogarniam jej zachowania. Ale za to właśnie lubię takie książki - że mimo iż bohaterowie potrafią mnie tak nieziemsko wkurzyć to przebieram już nogami w oczekiwaniu na drugi tom i ich dalsze losy!

Są sceny (chociaż jak dla mnie mogłoby być ich więcej), jest napięcie, jest dramat, jest dobrze. Fani K.N. Haner i nie tylko będą z pewnością usatysfakcjonowani.

pokaż więcej

 
2018-11-07 17:11:40
Ma nowego znajomego: Anachronist
 
2018-11-04 19:48:16
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Literatura faktu, The best of, Ulubione, Wywiad

"Ktoś, kto zostaje po bezpiecznej stronie życia, nie wie, co czują ci, którzy stają do walki z żywiołem w poszukiwaniu zagubionych, rannych, umierających. I tych, którzy zginęli w Tatrach."

Uwielbiam góry a Tatry w szczególności. To miejsce gdzie się wyciszam i ładuje baterie.
Góry mają w sobie coś magicznego a zarazem potężnego i przerażającego.
Z górami się nie wygra. Ale są na szczęście...
"Ktoś, kto zostaje po bezpiecznej stronie życia, nie wie, co czują ci, którzy stają do walki z żywiołem w poszukiwaniu zagubionych, rannych, umierających. I tych, którzy zginęli w Tatrach."

Uwielbiam góry a Tatry w szczególności. To miejsce gdzie się wyciszam i ładuje baterie.
Góry mają w sobie coś magicznego a zarazem potężnego i przerażającego.
Z górami się nie wygra. Ale są na szczęście ludzie, którzy w najgorszych sytuacjach rzucają wszystko i za wszelką cenę niosą pomoc poszkodowanym. Ta książka jest o nich.

Ludzie z pasją, powołaniem, uzależnieni od adrenaliny z wielkimi pokładami empatii i miłością do gór. Ludzie, którzy za wszelką cenę - nawet własnego życia są w stanie rzucić wszystko i udać się na ratunek w najwyższe partie gór, najbardziej niebezpieczne i ekstremalne miejsca, podczas śmiertelnie niebezpiecznej pogody. Mówią o nich "bohaterowie" chociaż sami nie lubią tego określenia. Dla mnie byli, są i będą bohaterami.

"TOPR żeby inni mogli przeżyć" to niesamowita książka będąca efektem rozmów autorki z ponad 50 osobami powiązanymi z TOPR`em. Z ratownikami, ich rodzinami oraz poszkodowanymi, którzy żyją dzięki pomocy TOPR`owców.
To książka wywołująca wiele emocji od podziwu po współczucie, niedowierzanie, szok i strach. Książka ucząca pokory.
Oprócz historii TOPR'u znajdziemy tu przeżycia ratowników z najbardziej ekstremalnych i dotkliwych pod względem fizycznym i psychicznym akcji ratunkowych. Opisy akcji podczas których stracili swoich przyjaciół - również ratowników. To ból ale także niesamowita dawka wiedzy, której każda osoba wybierająca się w góry powinna zasięgnąć.

Najbardziej tragiczne akcje ratunkowe, śmiercionośne i bezwzględne lawiny, ratownictwo jaskiniowe i wspinaczkowe, wzbudzające podziw wyszkolenie pilotów Sokoła, a przy tym obraz niesamowitej determinacji ludzi w czerwonych polarach sprawia, że książkę czyta się cały czas z zapartym tchem i w napięciu czując niesamowitą i bezlitosną potęgę gór.

To książka, która uzmysławia nam to jak potężne i bezwzględne są Taty, które na co dzień podziwiamy za ich piękno i urodę oraz jak niewiele potrzeba by spowodować ogromną tragedię w górach.

Nie spodziewałam się, że będę tak przeżywać tą książkę. Na pewno zostanie długo w mojej pamięci. Jako miłośniczka Tatr jestem pod mega wrażeniem i polecam każdemu tą książkę.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
83 75 1612
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (70)

Ulubieni autorzy (7)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd