Na pokuszenie

Klasyczne morderstwo

Takie książki uwielbiam, gdy potrzebuję czegoś odprężającego. Żadnej nudy, ciągle do przodu.

Bardzo wciągająca powieść i przemyślnie skonstruowana intryga, do samego końca nie domyśliłam się, kto stoi za morderstwami. Bezbłędna scena w kasynie, gdy prokurator Wilk w myślach obstawia kto zabił. Od razu wyczułam szaleństwo ;)

Bardzo spodobał mi się ten powrót do klasyki, zarówno w modus operandi sprawcy, jak i sposobie zakończenia - zebrani wszyscy zainteresowani, a prokurator wykłada swój sposób rozumowania :). Coraz bardziej lubię prokuratora Wilka - ekscentrycznego kinomana, a Zakrzeński musi powstrzymać swoje erotyczne zapędy... Polecam i zabieram się za część trzecią.

Szkoda , że tylko trzy części wyszły od tego autora . Przeczytałem wszystkie i pamiętam je do do dzisiaj. Bardzo fajne kryminały .

Niezła książka, coś pomiędzy 5 a 6. Od niej zaczęłam czytać miniserię, teraz sięgnę po tom 1. Ciekawa intryga, nie do końca mnie przekonały motywy obu zbrodni, ale plus za pomysł. Niepokojące jest to, że policja okazuje się gorsza niż przestępcy :(. Chyba komisarz musi mieć w sobie coś naprawdę wyjątkowego, skoro jest niski, łysy, a wszystkie laski mu wskakują do łóżka. On naprawdę nie myśli o możliwych konsekwencjach??? Interesujący prokurator.

Druga, rewelacyjna część serii o komisarzu Zakrzeńskim i prokuratorze Wilku. Jestem pod wrażeniem tych książek, czyta się lekko, przyjemnie, z zaciekawieniem co będzie następne. Tym razem mamy więcej młodego prokuratora Wilka- i bardzo dobrze bo jest nieprzewidywalny, abstrakcyjny i ekscentryczny. Mieszanka wybuchowa!! Polecam a ja zaraz zabieram się za trzecia część.

"Na pokuszenie" autorstwa PM Nowaka wypożyczyłem w bibliotece miejskiej. Na próbę, nie wiedząc kompletnie nic ani o Autorze, ani o samej książce. Po powrocie do domu sprawdziłem opinie na jej temat i, prawdę powiedziawszy, spodziewałem się co najwyżej przeciętnego kryminału. Jednakże już na początku lektury zostałem mile zaskoczony. Okazało się, że jest to bardzo dobra i wyjątkowo wciągająca powieść kryminalna (przeczytałem ją w dwa dni). Śledztwo prowadzone przez głównych bohaterów jest zawiłe, a zarazem cała sprawa jest realistyczna, natomiast postacie ciekawie i wiarygodnie zarysowane (bez zbędnej koloryzacji). Realistyczne są tu również relacje i konflikty pomiędzy członkami zarządu firmy, która jest małomiasteczkowym potentatem, a jej prezes jest liczącą się figurą wśród miejscowych notabli. Co za tym idzie - w bardzo wiarygodny sposób zostały przedstawione powiązania pomiędzy prowincjonalnym biznesem a elitami władzy na szczeblu lokalnym.

Opłacało się kupić,bardzo dobra książka.Pisana,na temat.Bez pobocznych wątków.
Zaskakuję pomysłem.I treścią.

Opłacało się kupić,bardzo dobra książka.Pisana,na temat.Bez pobocznych wątków.
Zaskakuję pomysłem.I treścią.

Druga część serii całkiem niezła, chyba lepsza od pierwszej, choć drażni mnie już trochę postać Zakrzeńskiego, który jakoś nie może się pohamować i w każdym tomie idzie do łóżka ze świadkiem. Dziwak Wilk bardziej przypadł mi do gustu, cóż, bywa i tak.

Drugie śledztwo prowadzone wspólnie przez prokuratora Wilka i komisarza Zakrzeńskiego jest jeszcze bardziej interesujące niż pierwsze. Zakończenie jest o wiele bardziej zaskakujące niż w pierwszej części. Mam nadzieję, że trzeci tom nie będzie rozczarowywał

• Kryminał
  • Czarna Seria
  • Kryminały
  • PM Nowak

Dodaj cytat z książki Na pokuszenie