Córka Węża Midgardu

Tłumaczenie: Jerzy Jercha
Cykl: Saga Asgard (tom 2)
Wydawnictwo: Telbit
Die Tochter der Midgardschlange
Saga Asgard, Thor, fantasy
Jadźka

Druga powieść cyklu „Saga Asgard" autorstwa niekwestionowanego króla fantasy. Trzymająca w napięciu i pełna brawurowych zwrotów akcji historia,rozgrywająca się w średniowiecznej Nadrenii. Płonące zamki, dzicy wikingowie i wielki sekret… Zamek Elsbusch płonie. Atakując położoną nad Renem twierdzę, wikingowie łamią awarty niegdyś z władcami tego kraju pakt pokojowy.Dwunastoletnia Katharina,...

Druga powieść cyklu „Saga Asgard" autorstwa niekwestionowanego króla fantasy.

Płonące zamki, dzicy wikingowie i wielki sekret…

Zamek Elsbusch płonie. Atakując położoną nad Renem twierdzę,
wikingowie łamią awarty niegdyś z władcami tego kraju pakt pokojowy.Dwunastoletnia Katharina, sierota wychowywana przez nienawistnego klechę, przypadkiem staje się świadkiem przerażającej rzezi. Cudem unika śmierci. Ratuje ją wikiński chłopak Ansgar i ucieka razem z nią.
Wkrótce oboje zdają sobie sprawę, że muszą rozwikłać pradawną tajemnicę Węża Midgardu, aby zapobiec niewyobrażalnej katastrofie.

Czy Katharinie uda się uwolnić z sieci politycznych intryg i
zdemaskować knowania perfidnego arystokraty? Czy dowie się kim byli jej rodzice? Czy odkryje tajemnicę swojego wężowatego znamienia?

źródło opisu: http://www.telbit.pl/index.php5?art=604

źródło okładki: Telbit

Agniesza15 | 2017-11-22

Książka ciekawa, fantastyka mam wrażenie bardziej pisana pod młodzież pokroju gimnazjum/liceum. Gdy człowiek się wkręci, strony same uciekają. Interesujące dzieło literatury. Mi osobiście czytało się dobrze, myślałam, że wątek głównej bohaterki potoczy się troszeczkę inaczej ale finał był również satysfakcjonujący :) Serdecznie polecam :)

Bartek M | 2015-11-03

Kupiłem licząc na kontynuację Thora, który był całkiem nie najgorszy. Książka w niczym nie jest powiązana z pierwszym "tomem" Historia w niej opowiedziana jest średnia i niewiele ma wspólnego z kategorią fantasy. Naprawdę nic specjalnego, można odpuścić.

Rivski | 2015-10-15

Czekam na kolejną książkę z serii!

Katarina | 2015-03-03

Nie pamiętam, kiedy ostatnio tak bardzo się męczyłam czytając książkę. To, że wreszcie ją skończyłam uczyniło mnie niezmiernie szczęśliwą osobą! W książce jak dla mnie nic się nie dzieje, zionie nudą. Nie mam pojęcia dlaczego ktoś przydzielił to do fantastyki - nie pamiętam żeby coś niezwykłego się wydarzyło. Historia wlecze się niemiłosiernie. Główna bohaterka jest beznadziejna, jej zachowania często są sprzeczne i ogólnie jest denerwującą osobą. Właściwie nie ma tam żadnej postaci, którą bym polubiła; ewentualnie cień sympatii mogłam mieć do Very, ale była raczej zmarnowanym potencjałem.
Nie mam też pojęcia co Córka Węża Midgardu miała wspólnego z wcześniejszym tomem (Thor), oprócz bycia nieciekawą książką. Pewnie będzie się to jakoś łączyć, w kolejnych tomach, których nie mam zamiaru przeczytać. Przynajmniej na razie.
Ogólnie nie wiem dlaczego to skończyłam, chyba jedynie dlatego że zapłaciłam za te pięćset zmarnowanych stron.

Via | 2014-10-06
Przeczytana: 29 września 2014

Bardzo dobra książka, najlepsza z sagi Asgard, według mnie. Niestety nie wiąże się z "Thorem" i nie jest oczekiwaną historią Lifthrasil. Jednak, kiedy zapomni się o "Thorze" to "Córka węża Midgardu" okazuje się bardzo dobrą książką. Wciąga, coś się w niej dzieje. Nie powiem, że czytelnik próbuje rozwiązać tajemnicę, bo wydaje się ona dość prosta, ale jednak parę razy zostałam zaskoczona.
Więcej pod linkiem:

Ewelina | 2014-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2014

Nie da się napisac opinii, nie wspominajac o Thorze, ale zacznijmy od początku. Katharina jest 12 letnią sierotą, która nie zna sensu życia ani świata. Została przygarnięta przez znienawidzonego księdza. Cały znany jej świat rozpada się, gdy płonie zamek Elsbuch. Demony! Dokąd więc isc i co począc z życiem, które jak dotad nic nie znaczyło? Katharina poznaję Wikińskiego chłopca, Ansgara i przygoda jej życia się zaczyna. Odtąd staje się Karą a wszyscy wokół interesują się nią samą. Co ma z tym wspólnego jej wężowe znamie? Dlaczego staje się tak cenna? I co mają z tym wspólnego jej rodzice?. Tutaj kończy się podobieństwo do "Thora" Córka Węża Midgardu jest drugą częścia "Sagi Asgard" związanej z Bogami Nordyckimi. Czytelniku, na próżno szukac tutaj bogów. Są oni wplecieni w historię Normanów, którzy od 10 lat żyją w obcej ojczyźnie. Te dwie powiesci ze świata mitów różnią się przede wszystkim klimatem. Nie ma tej "boskosci", cudotwórcy, kim był Thor. Bohaterami są zwykli...

Łędina | 2014-07-31
Przeczytana: 25 maja 2012

"Thor", pierwsza część "Sagi Asgard" Wolfganga Hohlbeina, nie był czymś rewelacyjnym w moich oczach. Patrząc na opinie innych jego czytelników, również można zauważyć, że większość z nich była bardziej zawiedziona niż zachwycona lekturą. I co w tym dziwnego? Główny bohater, mający problemy ze swoją tożsamością, bóg zesłany na ziemię, był głównie pionkiem w grze swojej kochanki. Jakby tego było mało, cały czas uciekał, na przemian z kimś walcząc. Patrząc z perspektywy tego, co autor pokazał w pierwszym tomie, drugiemu dawałam małe szanse na sukces.

Katharina całe swoje życie spędziła w jednej wsi, nie wychylając czubka nosa nigdzie indziej. Dziewczynka przechodziła z rąk jednej wiejskiej rodziny do drugiej, gdzie musiała ciężko pracować na swoje utrzymanie. Nic nie wiedząc o swoich krewnych dostawała ciężkie baty, gdy w ogóle śmiała o nich zapytać. Pewien felerny dla mieszkańców zamku Elsbusch i położonej nieopodal wsi napad, który spowodował pożar i śmierć ich wszystkich, stał się...

ggracz | 2014-07-04
Przeczytana: 24 lutego 2014

W porównaniu do Thora kiepskie.
Dlaczego? O wiele mniej wciągająca - nie ma wielkiej tajemnicy którą chcemy odkryć - opis walk (o ile jakieś się akurat dzieją) bardzo ubogie - przegadana

eR_ | 2014-06-24

Dziewczyna ze znamieniem w kształcie węża która okazuje się być kimś więcej niż się wszystkim wydawało,staje się celem rozgrywki między możnymi średniowiecznej Nadrenii a Wikingami,którzy uważani za barbarzyńców okazują się bardziej ludzcy,niż tak zwani chrześcijanie.
Piękna,pełna przygód opowieść.

Agnieszka | 2013-01-05
Przeczytana: lipiec 2012

Wspaniała opowieść o wikingach. Drugi tom Sagi Asgard, który nie zawiódł, czekamy na kolejny :D