takisobiejac

Myśli muzułmańskiego Wschodu wybrali i przełożyli z oryginałów arabskich, perskich i tureckich: Józef Bielawski (teksty arabskie), Franciszek Machalski (teksty perski), Edward Tryjarski (teksty tureckie).

źródło opisu: Wydawnictwo Wiedza Powszechna, 1958

źródło okładki: ze zbiorów użytkownika takisobiejac

Czytając krótki opis spodziewać się można iż dostaniemy wybór pięknych mądrych cytatów myśli muzułmańskiej, o ile wiele cytatów faktycznie zasługuje na miano pięknych i mądrych, to razi nas po oczach forma. Cytaty są niemalże losowo ustawione, wyszukanie dla siebie cytatu na daną okazje jest niemożliwe, w przypadku cytatów poezji muzułmańskiej nie dostajemy informacji do kogo owe słowa należą. Mocno się zawiodłem. W kwestii złotych myśli muzułmańskich o wiele więcej warta jest ''Alchemia miłości'' i ''droga sufich''.

Kaklucha | 2012-08-21
książek: 1973