W oazie i na stepie

Okładka książki W oazie i na stepie
Abu UbajdaAbu al-Atahijja Wydawnictwo: Wiedza Powszechna Seria: Myśli Srebrne i Złote literatura piękna
literatura piękna
Myśli Srebrne i Złote
Wiedza Powszechna
1958-01-01
1958-01-01
Józef Bielawski, Franciszek Machalski, Edward Tryjarski
Bliski Wschód Persja Turcja mądrości Wschodu oaza step

Na półkach: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

"W oazie i na stepie" to skarbnica aforyzmów perskich, arabskich i tureckich. Zawiera ona sentencje i przysłowia ludów zamieszkujących ogromny obszar wschodniej Europy oraz zachodniej i środkowej części Azji - od Mołdawii po Indie i Chiny. Wiele z tych myśli funkcjonuje jako prawdy uniwersalne, podczas gdy pozostałe są niezrozumiałe dla odbiorcy żyjącego w innej kulturze.

Czytając krótki opis spodziewać się można iż dostaniemy wybór pięknych mądrych cytatów myśli muzułmańskiej, o ile wiele cytatów faktycznie zasługuje na miano pięknych i mądrych, to razi nas po oczach forma. Cytaty są niemalże losowo ustawione, wyszukanie dla siebie cytatu na daną okazje jest niemożliwe, w przypadku cytatów poezji muzułmańskiej nie dostajemy informacji do kogo owe słowa należą. Mocno się zawiodłem. W kwestii złotych myśli muzułmańskich o wiele więcej warta jest ''Alchemia miłości'' i ''droga sufich''.

Dodaj cytat z książki W oazie i na stepie