Strach

Rook III: The terror
masterton, rook
horror
Marcin

Rafael Diaz, nowy uczeń w klasie specjalnej Jima Rooka, przeprowadza na grupie uczniów oparty na magii rytuał Majów. W ten sposób pragnie uwolnić ich od wszelkich lęków. Niestety jeden z uczestników obrzędu zapada w śpiączkę, a z rąk nieznanego zabójcy ginie oczyszczona przez Rafaela dziewczyna. Jedynym tropem, jakim dysponuje policja, są onyksowe paciorki znalezione przy zwłokach...

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,651,995,strach.html

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,651,995,strach.html

kooooooot | 2012-06-14
Przeczytana: 11 czerwca 2012

Szczerze mówiąc nie spodziewałam się , że „Strach” aż tak mnie wciągnie. Dosłownie porwał mnie od pierwszej strony. Ciekawa historia z dreszczykiem, choć niestety dość łagodna jak na Mastertona . Świetne dialogi , które należą do mocnych stron pisarza. Moja ulubiona postać Jima Rooka , oraz interesujące rozważania dotyczące lęku . Akcja prowadzona sprawnie i ciekawie. Same pozytywy. Polecam

Marija | 2015-10-31
Przeczytana: październik 2015

Jak na Mastertona i tytułowy "strach" mało tego dosłownego strachu w książce. Mam tu na myśli emocje czytelnika. Ma ona jednak w sobie inną zaletę, uświadamia jak niebezpieczne staje się życie dla osób, które strachu nie odczuwają. Czy warto przeczytać...........? Jak dla mnie najsłabsza książka tego autora jaką czytałam,co nie znaczy,że nie warto po nią sięgnąć. Oceńcie sami.

karpatkadobra | 2017-09-20
Przeczytana: 20 września 2017

Strach. Lęk. Zwierzęce przerażenie. Bez względu na swoją nazwę ta silna emocja była, jest i będzie miała w sobie tę niezmierzoną, nieokreśloną potęgę. To subiektywne, wpisane w nasze DNA, a tym samym fizjologię i część niematerialną organizmu : duszę - odczucie, towarzyszy człowiekowi odtąd, odkąd w swojej pierwotnej formie stąpał po ziemi. Strach nas kształtuje. Dzięki niemu ludzie prehistoryczni bali się o swoje zdrowie i zdrowie plemienia którego byli częścią, a to z kolei naturalnie pchało ich w kierunku wynalezienia ognia, koła, narzędzi, broni oraz dalszej ewolucji. Można by rzec, iż odczuwali lęk zgodny z charakterem gatunku. Musieli się bać by przetrwać. To właśnie instynkt nakazywał im robić wszystko by przekazać informacje o każdej swojej komórce następnemu pokoleniu.

Ciągłość gatunkowa. Wpływowy, napędzający istnienie ludzi przejaw strachu. A co z jego negatywnym odbiorem? Jaki jest najgorszy lęk, który można sobie wyobrazić i co by było gdyby zebrać ich tysiące i –...

Aldona | 2017-03-21
Przeczytana: 21 marca 2017

Masterton i "Strach" to moja pierwsza książka z kategorii horror, i muszę przyznać, że choć się nie bałam, to jednak książka jest bardzo dobra, ponieważ świetnie pokazuje, jak bezmyślni stają się ludzie, którzy niczego się nie boją. To, czego się boimy z pewnością poniekąd kształtuje to kim jesteśmy i to jak się zachowujemy. Trochę nienaturalny był dla mnie jedynie spokój z jakim nasz główny bohater witał pojawiających się starych znajomych, ale w końcu to horror ;D

Cyrysia | 2011-08-12

,, I pokażę ci coś, co różni się tak samo
Od twego cienia, który rankiem podąża za tobą
I od cienia, który wieczorem wstaje na twoje spotkanie.
Pokażę ci strach w garstce popiołu’’.

Strach jest niezwykle silną emocją towarzyszącą człowiekowi już od urodzenia aż do samej śmierci. To uczucie może ograniczać się tylko do lekkiego niepokoju lub obawy ale czasem zdarza się iż przybiera formę przerażenia, trwogi i grozy.

Graham Masterton uważa jednak, że ,,strach jest dobry. Strach jest naszym przyjacielem. Człowiek nieznający strachu nie jest bohaterem, lecz głupcem’’. Swoje spostrzeżenia opiera na trzeciej części cyklu ,,Rook’’ zatytułowanej ,,Strach’’. Cała seria składa się z siedmiu tomów w których głównym bohaterem jest nauczyciel języka angielskiego Jim Rook.

Akcja powieści rozgrywa się w jednej z amerykańskich szkół średnich. Nauczyciel i wychowawca Jim Rook wita w gronie swojej klasy specjalnej nowego ucznia Rafaela Diaz. Okazuje się że chłopiec posiada niezwykły dar,...

Natalia | 2014-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2014

Dobry, wciągający horror. Może nie sprawdzi się przysłowie "strach się bać", ale uwrażliwych czytelnikach może pojawić się gęsia skórka.
Czy lęk może stać się naszym przekleństwem?
Warto z nim walczyć?
A może to brak lęku doprowadzi do śmierci?

Grypka uczniów zżytej klasy dokonują pewnego rytuału mającego wyzwolić ich z lęków. Cudownie jest przestać bać się pająków, śmierci czy ciemności! A wszystko za sprawą nowego ucznia Rafaela...czy jego bezinteresowność jest dobrą wolą czy może dymną zasłoną?
Błogie chwile zostają przerwane kolejnymi wypadkami, które wydają się nie być przypadkowe...Nauczyciel posiadający pewien dar postanawia zbadać sprawę dziwnych morderstw i oto staje oko w oko z najczarniejszym lękiem.
Czy uda mu się uratować wychowanków?
Tarot mówi że zginie każda z ocalałych dotąd osób...

Świetny horror Mastertona - napięcie, lęk, śmierć, rytuały i demony. Zachęcam.

scharfes S | 2015-03-18
Na półkach: Przeczytane, 2015

Masterton pisze wg swojego ustalonego od lat schematu.
Ten sam przepis, różne składniki.
W daniu nie może zabraknąć sił nadprzyrodzonych, najlepiej tych starożytnych; zapomnianych, a słodyczy niewątpliwie dodaje fakt, iż każdy pomysł na książkę jest przemyślany i trafny.

Co do wykonania. Jest mizerne. Książka lekko przekombinowana, wręcz chamsko niedająca odpocząć między rozdziałami.
Jednak tematyka to strzał w dziesiątkę.

Aguares | 2014-07-05

Temat na książkę doskonały. Każdy ma swój lęk, który wbrew pozorom ochrania go od śmierci, lecz jest jedno "ale": książka jest strasznie przewidywalna. Praktycznie od początku wiedziałam kto okaże się być tym "złym" przez to rozdziały mnie trochę nudziły. Polecam osobą, które w czasie oglądania/ czytania kryminałów nigdy niewiedzą kto jest mordercą. ;)

zakładki_madebyA | 2013-10-19

Jim Rook jest nauczycielem w West Grove Community w Los Angeles. Gdy do jego klasy dołącza nowy uczeń Rafael Diaz, wszyscy są pod wrażeniem jego nietypowych umiejętności. Chłopak specjalizuje się bowiem w opartym na magii rytuale Majów, dzięki któremu oczyszcza ludzi z ich ukrytych lęków. Podczas obrzędu jeden z uczniów zapada w śpiączkę. Niebawem policja znajduje ciało dziewczyny, która jak się okazuje, była uczestniczką rytuałów oczyszczenia. Jedyne co policja znajduje przy ciele, są małe onyksowe paciorki niewiadomego pochodzenia. Jim Rook postanawia zająć się sprawą osobiście. Udaje się na spotkanie ze znawcą prekolumbijskiej historii Ameryki, od którego dowiaduje się, że na uczniów czyha niebezpieczeństwo w postaci demona lęku. Od tej chwili zaczyna się walka z tym, co nieznane. Czy Jimowi uda się pokonać demona i przezwyciężyć lęki, które w nim drzemią?

Zacznę od tego, że bardzo lubię książki G. Mastertona. Odpowiada mi jego styl pisania, to w jak prosty sposób potrafi...

Ziutka | 2013-09-27
Przeczytana: 26 września 2013

Wciągająca i trzymająca w napięciu książka Mastertona, która uczy, że życie bez strachu jest bardzo niebezpieczne, a bycie "nieustraszonym" może mieć fatalne konsekwencje. Do tego ciekawe opisy wierzeń i rytuałów Majów i książkę pochłania się w mgnieniu oka. Polecam z czystym sumieniem.