Rzeź niewiniątek

Tłumaczenie: Andrzej Grzędzicki
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Książnica kieszonkowa". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Książnica
Suffer the children
Rzeź, niewiniątek
horror

Sto lat temu w nadmorskiej posiadłości rodziny Congerów zginęła mała dziewczynka, wkrótce jej ojciec rzuca się z urwiska w morze. Obecnie w starym domu mieszka kolejne pokolenie Congerów. Spokojnym życiem miasteczka wstrząsają tajemnicze zniknięcia kolejno trójki dzieci. Gdy poszukiwania sprawcy nie przynoszą rezultatów, podejrzenie pada na Sarę, psychicznie chorą córkę Congerów, która pewnego dnia wraca z lasu z odciętą ręką dziecka?

Ewa-Książkówka | 2013-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2013

Dawno, a nawet bardzo dawno temu w niewielkim miasteczku wydarzyła się straszna tragedia. Pewna rodzina straciła swoją małą i ukochaną córeczkę – dziewczynka zaginęła bez śladu… Chwilę później jej ojciec rzucił się ze skarpy w otchłań morza. Choć był to czyn wstrząsający, wielu rozumiało emocje, które kierowały mężczyzną w tym akcie desperacji. Mniej zrozumiałe było co innego – zając, a raczej jego truchło, które ojciec – gdy jeszcze był w domu – trzymał na kolanach, delikatnie głaszcząc…

Od tej smutnej i na pierwszy rzut oka dziwnej historii zaczyna się powieść Johna Saula pt. „Rzeź niewiniątek”. Zanim przekonani, że to kolejna historia o krwiożerczych zombie, zrezygnujecie z czytania dalszej części mojej recenzji, wykażcie cierpliwość i – proszę – zostańcie. Bo owszem, książka ta jest zaliczana do gatunku horroru, jednak straszy nie tym, czego wszyscy się spodziewają, zasugerowani tytułem. O tym jednak powiem za chwilę, teraz powróćmy do fabuły.

Rodzina Congerów jest...

nellanna | 2014-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2014

Czytałam jednym tchem.Autor po raz kolejny mnie nie zawiódł!Przed laty czytałam jego inną powieść, zatytułowana "Taniec". Tego szukam w literaturze z gatunku thriller, nie mylić z horrorem, co często się zdarza.Tajemniczych wydarzeń,dobrze przedstawionych postaci, narastającego napięcia i ciekawie rozpisanej gry psychologicznej, dążącej do efektownego zakończenia.
Moje ostrzeżenie!!!
Nie czytajcie notki od wydawcy o treści, bo to klasyczny przykład bubla, czyli jak można położyć na obie łopatki niespodzianki oraz smaczki odautorskie w kilku zdaniach, konkretnie - podających wydarzenia, rozgrywające się dopiero pod koniec całej intrygi!Zepsuło mi to niewątpliwą przyjemność zaznajomienia się z tą powieścią.

hanterkaa | 2016-03-17

„Rzeź niewiniątek” nie jest powieścią idealną.Niektóre wątki fabuły są na bakier z logiką,pewnym wydarzeniom brakuje naturalności i wiarygodności.Styl autora jest poprawny,prezentuje się znośnie,acz niczym nie zachwyca.Akcja jednak toczy się wolno i szybko zaczyna nużyć,jako że brakuje jej nie tylko oryginalności,ale również dynamiki i nagłych zwrotów.

Alicja | 2012-11-16

Bardzo dobra książka. Nieprawdopodobna historia opisana w bardzo wciągający sposób, zaskakujące zakończenie. Napędza stracha przy czytaniu o późnych godzinach. Dodatkowo okładka niesamowicie klimatyczna i nieco przerażająca. Polecam!

książek: 2057
Kuuuba | 2012-05-10
Przeczytana: 2011 rok

Rewelacja!

Immortalon | 2013-03-08
Przeczytana: 08 marca 2013

Rzeź niewiniątek to autorski debiut amerykańskiego pisarza Johna Saula, wydany po raz pierwszy w 1977 roku. Opowiada o losach mieszkańców małej społeczności nadmorskiego miasta Port Arbello. Akcja skupiona jest głównie wokół wydarzeń w posiadłości Congerów, gdzie najpierw ginie mała dziewczynka, następnie zaś samobójstwo popełnia ojciec. Sto lat po tych dramatycznych wydarzeniach miasteczko znów musi stanąć w obliczu wstrząsających wydarzeń, kiedy w niewyjaśnionych okolicznościach zaczynają "znikać" dzieci.
Książka ta nie jest typowym, krwawym horrorem w stylu Mastertona. Prawda jest taka, iż krwawych scen jest w niej jak na lekarstwo. Autor pisząc Rzeź niewiniątek skupił się głównie na stopniowym budowaniu atmosfery i bardzo subtelnym ukazywaniu kolejnych wątków historii. Głównym celem zdaje się być próba powolnego odsłaniania tajemnicy dręczącej rodzinę Congerów od pokoleń, która zmusza czytelnika do samodzielnego wysnucia konkretnych wniosków.
W książce czytelnik dopatrzy się...

Nevire | 2011-08-02

Bardzo pochłonęła mnie ta książka, z trudem mogłam się od niej oderwać. Historia, która na długo pozostanie w pamięci. Niesamowity klimat. Z czystym sumieniem mogę ją polecić :)

Paulina | 2011-06-18
Przeczytana: 2010 rok

Nie mogłam się oderwać od tej książki! Rewelacja!

Magdalena Wytrykus | 2010-10-03
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: grudzień 2008

Jedna z najlepszych książek, jakie kiedykolwiek czytałam. Zmieniła moje nastawienie do horrorów. Czytałam jednym tchem, nie mogłam od niej odejść. A kiedy się skończyła - chciałam więcej!

Zuzanna | 2015-10-31

Ta książka wciągnęła mnie i sprawiła,że bałam się zamknąć oczy.Akcja jest tajemnicza,trzyma w napięciu i wywołuje dreszcz.Nie jestem fanką horrorów,historii o duchach i klątwach,ale bylam niesamowicie zainteresowana i nie mogłam doczekać się końca by odkryć tajemnicę."Rzeź niewiniątek" jest napisana zręcznie i w trakcie czytania ma się wrażenie,że wszystkie opisane wydarzenia dotyczą bezpośrednio czytelnika.Nie mogłam oprzeć się wrażeniu,że zagraża mi niebezpieczeństwo.Książka na długo po przeczytaniu oddziaływała na moją wyobraźnię.