Pocałunek demona

Cykl: Scarlett (tom 2)
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Il bacio del demone
Livre

Znowu zaczyna się szkoła, ale Scarlett nie cierpi z tego powodu. Będzie mogła znowu spotkać swoje przyjaciółki i wreszcie zakończyć wakacje, które dla niej naznaczone były tęsknotą: jej chłopak, Mikael, musiał wyjechać, aby dopełnić swych obowiązków Strażnika i przywrócić równowagę między światem ludzi i światem Demonów. Podczas imprezy na koniec wakacji, w jednym z namiotów znajdują martwą...

Podczas imprezy na koniec wakacji, w jednym z namiotów znajdują martwą dziewczynę, która, niewytłumaczalnie, okazuje się ofiarą utonięcia. Wygląda na to, że potężny starożytny Demon obudził się w wodach jeziora i że, nie mając u boku Mikaela, Scarlett może polegać tylko na Vincencie, fascynującym Pół-Demonie Zemsty. Czy może mu zaufać? I jakim kosztem?

Kiedy Mikael powraca, Scarlett jest mu winna wiele wyjaśnień. Podczas gdy on walczy z Demonem, by uratować ludzkość, ona musi stoczyć walkę o swoją miłość.

źródło opisu: paranormalbooks.pl

źródło okładki: paranormalbooks.pl

| 2013-02-21

"POCAŁUNEK DEMONA"

" We were the kings and queens of promise. "

Dzięki tym słowom, słowom piosenki zespołu Thirty Seconds to Mars, który kocham, ta książka stała mi się jeszcze bliższa.

nadzieja1925 | 2013-07-24
Przeczytana: 19 lipca 2013

Rozpoczyna się nowy rok szkolny. Koleżanki Scarlett wymieniają wrażenia z wakacji, przeżywają pierwsze miłości, ona jednak pogrążona jest w smutku i tęsknocie za Mikaelem, który musiał ją opuścić, by wypełnić kolejne zadania Strażnika. Dziewczynę dręczy niepokój o chłopaka, który potęgują sny jej młodszego brata, Marka. Chłopiec, połączony niezwykłą więzią z Mikaelem, który ocalił go od śmierci w poprzedniej części, jest przerażony wizjami piekła i potworów, jakie otaczają go w nocnych koszmarach. Ponadto na imprezie licealistów na zakończenie roku szkolnego Scarlett widzi kłótnię Vincenta, mrocznego kuzyna Mikaela, również pół-demona z dziewczyną, która potem zostaje znaleziona martwa w swoim namiocie. Wszystko wskazuje na to, że przyczyną jej śmierci było utonięcie, a jej koleżanka z namiotu twierdzi, że nie opuszczały go przez całą noc. Później Vincent zbliża się do Scarlett, aż w końcu pojawia się Mikael. Legenda o gwiazdkach, piosenka i takie bla, bla, bla. Na początku książka...

monishka90 | 2014-09-12
Przeczytana: 10 września 2014

Przeczytałam z czystej ciekawości, chciałam sprawdzić czy autorka ucząc się na błędach pierwszej książki poprawiła je w kolejnej części. Pomyliłam się, ta książka jest jeszcze gorsza niż poprzednia. Akcja jest jeszcze mniej wciągająca niż w Scarlett. Mam wrażenie, że Barbara Baraldi mało się wysiliła tworząc postać głównej bohaterki.

Kasia | 2012-06-02
Przeczytana: 01 czerwca 2012

Pierwsza powieść włoskiej pisarki Barbary Baraldi, jaka ukazała się w Polsce, „Scarlett”, była jednym z niewielu romansów paranormalnych, jakie zdarzyło mi się czytać. Wprawdzie historia romantycznej miłości szesnastoletniej bohaterki i Mikaela, pół-człowieka, pół-demona, nie powaliła mnie na kolana, ale w obrębie swojego gatunku jest pozycją całkiem przyzwoitą. W kwietniu 2012 roku nakładem wydawnictwa Zielona Sowa ukazała się kontynuacja tej opowieści, pt. „Scarlett. Pocałunek demona”.

Satis | 2014-08-05
Przeczytana: 28 lipca 2014

Drugi tom "Scralett".
Mikaela, pół-człowieka, pół-demona, musiał wyjechać za swoje 'nieodpowiedzialne' (według zwierzchników) zachowanie. Zostawiając przy tym Scarlett bez jego opieki. Jednak dziewczyna zastanawia się co jest powodem dziwnego zachowania Vinceta. Z gburowatego i niemiłego zmienił się niespodziewanie względem Scareltt w miłego i opiekuńczego. To bardzo niezwykła zmiana...
Jednak w Sienie nigdy nie ma spokoju i nadprzyrodzone istoty ciągną do tego miejsca. Scarlett jest bezbronna, a w około zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Okazuje się, że pewien Demon został przebudzony i morduje młode dziewczyny w sposób dość przerażający.
Kto pomoże jej powstrzymać okropnego demona?

Zaczęłam czytać ją od razy gdy skończyłam poprzednią część. Tak zafascynowały mnie przygody Scarlett że musiałam dowiedzieć się więcej.

Bardzo podobała mi się więź Scarlett i jej młodszego brata Marco. Sama mam młodsze rodzeństwo i strasze też, ale nigdy nie miałam z żadnym z nich takiej więzi....

Adrianna | 2012-06-21

Ponownie spotykam się ze „Scarlett” i po raz kolejny jestem zawiedziona twórczością Barbary Baraldi. „Scarlett. Pocałunek Demona” ma o wiele więcej minusów, niż plusów, dlatego też od razu informuję, że książki nie polecam czytelnikom pragnących czegoś więcej niż niedojrzałej, młodzieńczej „miłości”.

Czytając książki Barbary Baraldi zadaję sobie pytanie: Kto uważa ją za „jedną z najważniejszych autorów nowego nurtu włoskiej powieści gotyckiej”? Przez to okropnie zraziłam się do literatury włoskiej i najprawdopodobniej przez dłuższy czas po nią nie sięgnę.

Z pierwszej części wiemy, że główna bohaterka – tytułowa Scarlett zostaje rozdzielona ze swoim chłopakiem Mikaelem, który zostaje zmuszony dopełnić obowiązki Strażnika. Dziewczyna popada w melancholijny stan i ogarnia ją przenikliwy smutek, który autorka opisuje przez większą część książki. Tak, powiało nudą.
Scarlett jest bezbronna, a w około zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Okazuje się, że pewien Demon został przebudzony i...

wolfie | 2013-08-27

Drugie spotkanie ze Scarlett, Mikaelem i resztą bohaterów książki Barbary Baraldi.
Co do samej opowieści - ciągła tęsknota Scarlett naprawdę potrafi zirytować czytelnika. Na plus zasługuje ogólne rozwinięcie akcji i szczęśliwe zakończenie. Chcę więcej przygód Scarlett!

Beata | 2014-08-10
Przeczytana: 10 sierpnia 2014

Dużo słabsza od pierwszej części

Paulinkowa | 2015-02-27

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Zakochałam się w losach głównej bohaterki.
Mikael znika na jakiś czas aby odpłacić za to że jest z ziemską dziewczyną.
Towarzystwa jej dotrzymują przyjaciółki z szkoły.
A ochrania ją Vincent.
Na początku książki Vincent doprowadzał mnie do śmiechu.
Ale całuje ją.
Następnie 2 ostatni.
Jest jeszcze bestia która go nienawidzi.
Prawie zabije ją ale w porę zjawia się Mikael.
Powrócił ale musi stoczyć walkę.
Czy wygrają?
Polecam ~Paulina

aktorka246 | 2014-12-01
Przeczytana: 24 listopada 2014

Jak to bywa w drugich częściach niektóre rzeczy są lepsza a niektóre gorsze więc trudno mi ją zawsze ocenić. To co mi się podobało to pokazanie ludzkie oblicze Vincenta. To było coś. Minusem książki niestety jest wątek miłosny. Był źle poprowadzony. Naprawdę przez pierwsze 70 str. miałam ochotę wyrzucić książkę przez okno bo główna bohaterka zachowywała się jak Bella z księżyca w nowiu chyba nie muszę tego tłumaczyć. Trzeba do tego dodać Genazie która przez całą książkę mówiła o seksie czego naprawdę nie lubię w książkach. Jeśli chodzi o wątek paranormalny to tu jest ciężka sprawa bo z jednej strony był dobry bo nie było go za dużo i nie zdominował książki ale z drugiej był bardzo schematyczny i podobny do tego z pierwszej części.
Jeśli komuś podobała się poprzednia część albo jest ciekawa Vincentym to polecam a pozostałym ani nie polecam ani nie odradzam.