Blask nocy

Wydawnictwo: Amber
Wolfsbane
wilki, strażnicy, noc
Monika

Rozdarta pomiędzy dwoma chłopakami, zbuntowana przeciwko swemu przeznaczeniu dziewczyna nocą zmienia się w piękną i groźną Strażniczkę swojej rasy. Uwięziona przez swoich zaciekłych wrogów Calla jest przekonana, że to koniec. Ale dostaje wybór – i szansę, by zniszczyć swoich dawnych mistrzów, potężnych czarowników, panów życia i śmierci młodych Strażników. By uratować swój klan i uwolnić...

Uwięziona przez swoich zaciekłych wrogów Calla jest przekonana, że to koniec. Ale dostaje wybór – i szansę, by zniszczyć swoich dawnych mistrzów, potężnych czarowników, panów życia i śmierci młodych Strażników. By uratować swój klan i uwolnić Rena. Czy Ren jest jednak wart ryzyka? Czy Shay stanie u jej boku, nawet jeśli zwątpi w jej uczucie?

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2011

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/

Opinie czytelników (2080)
Stasia | 2013-10-05
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 05 października 2013

„Nadejdzie dzień, gdy to wszystko zostanie zburzone, kamień po kamieniu. O to walczymy”

Nie mogłam przełknąć tej książki gładko. Stawała mi w gardle jak ości ryby i denerwująco skrobała po przełyku.
Pół książki lania wody.
Pól książki, w której nie było akcji.
Pół książki, nużącej jak liczenie owiec przed snem.
Pół książki, w której zdanie "to moja wina" notorycznie się powtarza.
Pół książki rozterek sercowych.
Czytałam, słysząc w głowie głośnie "bla bla bla bla".
Ile można rozpisywać się o tym samym? Po nieciekawym "Cieniu nocy" miałam nadzieje na poprawę, a tu proszę... jeszcze większa kaszana.
Zdecydowanie NIE POLECAM.

nadzieja1925 | 2013-06-09
Przeczytana: 08 czerwca 2013

Uwięziona przez swoich zaciekłych wrogów Calla jest przekonana, że to koniec. Ale dostaje wybór - i szansę, by zniszczyć swoich dawnych mistrzów, potężnych czarowników, panów życia i śmierci młodych Strażników. By uratować swój klan i uwolnić Rena. Czy Ren jest jednak wart ryzyka? Czy Shay stanie u jej boku, nawet jeśli zwątpi w jej uczucie? Calla sama musi zdecydować, która bitwa jest godna walki i ile prób zniesie prawdziwa miłość.
Książka jest wspaniała, bardzo mi się podoba! Od początku wiedziałam, że Calla i Shay są wspaniałą parą i że Ren tego nie zniszczy! Connor wraz z jego humorem bardzo mi się spodobał! Adne też mi zaimponowała wraz z jej ojcem i wszystkimi innymi!

Scarlettrose | 2016-04-10
Na półkach: Sprzedane, Przeczytane, 2016
Przeczytana: 10 kwietnia 2016

Uff nareszcie skończyłam. Książka jeszcze gorsza niż pierwsza część. Opis był bardzo zachęcający szkoda tylko, że na tym się skończyło.
Czytając miałam wrażenie, że czytam co chwila to samo: wyrzuty sumienia (jak ja mogłam ich zostawić), miłość (kocham Rena a nie zaraz kocham Shaya), pewności (dobrze zrobiłam) i za chwilę zwątpienia (jak ich mogłam zostawić, co ja tu robię?) i tak w kółko, no serio ile można?
Bohaterka, niby jest alfą a wszyscy inni chyba lepiej nadawali by się na to miano.
Książka jest rozwlekła, za dużo lania wody, ciężko się ją czytało.
Mam wrażenie, że ta książka powinna skierowana być do nastolatek. Raczej nie polecam.

AnnaJudd | 2011-10-31
Przeczytana: 31 października 2011

Zawiodłam się. Pierwsza część oczarowała mnie aż dostała mino jedną z moich ulubionych książek. Czekałam wytrwale na drugą część i klops. Całą książkę ratuje Connor, którego bardzo polubiłam. Wątek Ethan & Sabine i ZA MAŁE fragmenty z Renem. . .
Po pierwszej części miałam dylemat SHAY czy REN ale teraz bez dwóch zdań wybieram Rena :D
Ostatnie sto stron ciekawe i końcówka.

Melanie | 2016-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2016

Dwa słowa - Mieszane uczucia

"- Ciebie też złapała na domową kuchnię, co?
- Nie umiem się oprzeć owsianym ciasteczkom z czekoladą. - Lydia wzruszyła ramionami.
- Może Ethan nie zdążył wszystkie zjeść. - Connor się roześmiał."

Czytając pierwszą część "Cień Nocy", byłam bardzo mile zaskoczona, pomysłem autorki i sposobu jaki napisała swoją historię. Nie dało się przy niej nudzić, bo prawie co każdy rozdział wychodziły nowe fakty o przeszłości Strażników i Opiekunów. Dzięki czemu, aż z większą chęcią czytało się kolejne rozdziały.

Niestety, ale początek drugiej części mnie nie zachwycił. "Blask Nocy", szczerze na samym początku z pierwszymi 5 rozdziałami, był strasznie chaotyczny i nudny. Autorka z musem stara się wymyślić początek historii, by dojść do punktu w którym coś zacznie się dziać, by mogła opisać dokładnie swoje myśli. Miałam wrażenie, że ciężko było jej ukazać to, jak do tego dojść.

Jak podałam na początku, kawałek cytatu z książki, obrazuje, jakie były konwersacje...

książek: 1947
Sherry | 2012-02-01
Na półkach: Przeczytane, Zrecenzowane
Przeczytana: 15 stycznia 2012

Powiem szczerze i bez bicia: spodziewałam się czegoś lepszego. Owszem miło się czytało i bez wątpienia świetna książka, ale jednak czegoś mi brakowało. Akcja wydawała mi się przeciągana na siłę, choć przyznaję niektóre wydarzenia przyciągały wzrok.
Główna bohaterka w tej części całkowicie skupiła się na Shay'u, choć nadal wahała się pomiędzy nim a Renierem. O ile w poprzedniej części Shay'a lubiłam, po tej zaczął mnie niesamowicie irytować. Zachowywał się jak nabuzowany hormonami dzieciak, przy tym zaborczy i zazdrosny o niemal wszystko. Traktował swoją "dziewczynę" jak własność, do której tylko on ma prawo. Jestem murem za Renem, choć mam wątpliwości czy to w końcu jego wybierze główna bohaterka. Właściwie ten dylemat w tej części strasznie mi doskwierał. Szkoda, że autorka tak to przeciągnęła.
Najbardziej mnie chyba zszokowało to co się stało z matką oraz bratem Calli. Oczywiście nie wspominając o śmierci pewnego bohatera. Jeśli już o postaciach mowa to przybyło paru nowych w...

Paulinkowa | 2014-02-09
Przeczytana: 01 lutego 2014

Druga część książki ,,Cień nocy"
Cudowny ciąg historii o zagubionej dziewczynie Calli.
Miłość do Shay była zakręcona, ponieważ myślała cały czas o Renie i klanie, który później uratuje.
W powieści nie zabrakło też smutnych chwil :(
Zakończenie dla mnie było dziwne, bo nie było napisane co dalej będzie z Anselem albo co Ren powie na jej widok. Wszystkie pytania mam w głowie ...
Ale i tak polecam tak samo jak pierwszą część ~ Paulina

AGA | 2011-10-12
Przeczytana: 08 października 2011

"Blask nocy" to druga część serii którą zapoczątkował "Cień nocy" - książka być może nie rewelacyjna w swoim gatunku, ale bardzo przyjemna w czytaniu. Z powodu tego miłego wrażenia spodziewałam się, że część 2 będzie jeszcze lepsza. A jednak. Mogę jedynie powiedzieć, że trochę się zawiodłam. Bo trudno powiedzieć żeby ta część mi się podobała.

Akcja rozpoczyna się w momencie gdy Calla budzi się w siedzibie Poszukiwaczy. Z początku chce wszystkich pozabijać, co chwila zmienia się w wilka, szczerzy kły i rzuca się na ludzi. Całkiem naturalna reakcja, tak myślę. Kłopot w tym, że kilka stron później to wszystko znika, czego zupełnie nie mogłam zrozumieć. „Poszukiwacze nie chcą mnie zabić? A więc dobrze, ja powiem wam swoje tajemnice, wy mi wasze i możemy zostać przyjaciółmi.” Wiem, wiem, Opiekunowie byli straszni i tak dalej, ale jakie Calla miała w ogóle podstawy, żeby od razu uwierzyć że Poszukiwacze są tacy dobrzy? Mi osobiście zajęło chyba 2/3 książki żeby choć jednego z nich...

anymore | 2014-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Drugi tom Cienia Nocy. Dalsze losy Calli i Shaya po ucieczce z zaślubin. Ten tom podzielony jest na 3 części
I Czyściec - opowiada o planach odbicia reszty klanu , adaptacji bohaterów w nowym miejscu. Ta część kończy się gdy Ansel zostaje znaleziony. W tym podrozdziale jest 168str
II Piekło - Poszukiwacze i Calla próbuja odbić Mansona, Neva, Sabine, Bryn i Reniera. Udaję się uwolnić wszystkich oprócz alfy, który dołączył do opiekunów. Ale Calla chce go uwolnić. 140str.
III Raj - Adne i Wilczyca próbują odnaleźć i przekonać na swoją stronę Rena.
Ogólnie bardzo fajna książka, akcja toczy się może i powoli, ale i tak super :)

Agnieszka | 2018-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2018

Dalsze losy wilczej watahy, wrogowie okazują się być sojusznikami- prawda zamienia się w kłamstwa...
Zakończenie zupełnie nic nie wyjaśnia, trzeba czekać na kolejny tom ...

zobacz kolejne z 2070