Winter

Tłumaczenie: Kornelia Krzystek
Cykl: Winter (tom 1)
Wydawnictwo: Dreams
miłość, zauroczenie, atak, napad, amulet
Indyviduum

Czas się zatrzymał, strach i tęsknota walczyły w jej sercu. Rhys stojący w cieniu drzewa posłał jej pełen melancholii uśmiech. Czy jesteś gotowa zaryzykować wszystko dla miłości, Winter Blackwood Starr? Życie młodziutkiej Winter Starr wywraca się do góry nogami, kiedy babcia, jej jedyna bliska osoba, ulega dziwnemu wypadkowi i zapada w śpiączkę. Dziewczyna zostaje odesłana z Londynu do Cae...

Czas się zatrzymał, strach i tęsknota walczyły w jej sercu.
Rhys stojący w cieniu drzewa posłał jej pełen melancholii uśmiech.

Czy jesteś gotowa zaryzykować wszystko dla miłości, Winter Blackwood Starr?

Życie młodziutkiej Winter Starr wywraca się do góry nogami, kiedy babcia, jej jedyna bliska osoba, ulega dziwnemu wypadkowi i zapada w śpiączkę. Dziewczyna zostaje odesłana z Londynu do Cae Mefus, małego miasteczka na północy Walii, gdzie czekają na nią nowi opiekunowie - państwo Chiplinowie. Cae Mefus powoli staje się dla Winter domem. Najstarszy syn Chiplinów, Gareth, nie odrywa od niej wzroku.

W nowej szkole Winter poznaje tajemniczego i szalenie przystojnego Rhysa. Gareth próbuje ostrzec dziewczynę przed tą znajomością, ale ona nie jest w stanie oprzeć się nagłej namiętności, która bierze we władanie parę młodych kochanków. Niebezpieczeństwo przestaje mieć dla nich znaczenie.
W hrabstwie dochodzi do niewyjaśnionych ataków, sama Winter też zostaje napadnięta. Przerażająca prawda powoli zaczyna wypływać na powierzchnię.
Winter odkrywa nieznany świat, w którym prastare obyczaje przekazywane są z pokolenia na pokolenie, a tajemny pakt strzeże życia milionów ludzi. Odkrywa prawdę o śmierci swoich rodziców i o jedynym dziedzictwie, jakie jej pozostawili: kryształowym amulecie, który ją chroni.
Musi wybierać między Rhysem, chłopakiem, którego kocha, a swoim własnym życiem.

źródło opisu: http://dreamswydawnictwo.pl/

źródło okładki: http://dreamswydawnictwo.pl/

wiejskifilozof | 2016-02-28

Wielki ogromny plus,to okładka.Jest wprost piękna.A,treść ? Cóż mimo,sporych rozmiarów książka,czyta się sama.
Raz dwa,ją przeczytałem/Co,nie znaczy,że mi się nie podobała.
Bo,mimo,że to paranormal romans.Z wampirem w tle ( nie lubię ich).
To,nie ma tu,infantylności jak w wielu podobnych książkach.
Akcja,jest w miarę szybka.
Ogólnie,nawet całkiem dobra.

MOUSE | 2014-09-01
Na półkach: Przeczytane, Fantasy i s-f

Dobra, ale jakoś szczególnie się nie wyróżnia z pozostałych podobnych powieści.

anymore | 2014-06-24
Przeczytana: 15 czerwca 2014

Dawno temu widziałam tą książkę w sklepie internetowym i zapragnęłam ją mieć. Niestety książka okazała się przewidywalna. Nie jest to lektura na jeden dzień. Książka jest średnia. Jest dziewczyna, której życie wywróciło się do góry nogami oraz dwóch chłopaków zabiegających o jej względy. Winter Starr to szesnastolatka, która z powodu tajemniczej choroby babci musi przeprowadzić się z Londynu do rodziny zastępczej w Cae Mefus. Tam trafia do rodziny Chiplinów, gdzie zyskuje zainteresowanie najstarszego syna państwa Chiplin - Garetha. Ale Winter jest zauroczona tajemniczym Rhysem należącego do klubu Nyksów. W dalszej części wiele mieszkańców Cae Mefus jest atakowane przez dziwnych napastników, jak później się dowiadujemy są to wampiry oraz Winter odkrywa straszną rzecz.
Książka jest gruba, bo ma coś ok. 460stron, w tym 101 rozdziałów i 3 części (Część 1, Część 11, Część 111), ale każdy rozdział zaczyna się na innej stronie i nie jest aż taka długa jak się wydaje. Nie jest to książka...

książek: 2005
monishka90 | 2014-08-20
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 20 sierpnia 2014

Szczerze mówiąc zostałam pozytywnie zaskoczona. Uwielbiam Winter i Rhysa oraz ich przyjaciół, książka ma ciekawą fabułę i jest pełna zwrotów akcji. Gdy już mi się wydawało, że wiem kto jest dobry, a kto zły zawsze następował moment, który zbijał mnie z tropu i do samego końca nie wiadomo kto tak naprawdę chce chronić, a kto wykorzystać Winter.
Polecam

Tetiisheri | 2013-01-18
Przeczytana: 15 stycznia 2013

Bajeczna oprawa graficzna. Intrygujący tytuł. Atrakcyjne hasła na okładce. Nie ukrywam, że te elementy wzbudziły moje zainteresowanie powieścią Asi Greenhorn. Moja niewiedza dotycząca fabuły książki okazała się w przypadku „Winter” walorem. Uwierzycie? Czasem spoglądając na książkę i poznając opisy na niej zamieszczone potrafimy przewidzieć czy dany tytuł stanie się naszym ulubionym, czy raczej przejdziemy obok niego obojętnie. „Winter” kusiła mnie już od dłuższego czasu.

„Istnieje świat, w którym miłość może zabić lub uczynić nieśmiertelnym.”

„Czas się zatrzymał, strach i tęsknota walczyły w jej sercu.
Rhys stojący w cieniu drzewa posłał jej pełen melancholii uśmiech.”

„Czy jesteś gotowa zaryzykować wszystko dla miłości, Winter Blackwood Starr?”

Zamieszczone na okładce zdania ewidentnie wskazują na romantyczny charakter powieści. Spodziewałam się więc historii rozkwitającego uczucia pomiędzy dwojgiem ludzi z domieszką grozy, której symbolem jest dla mnie wizerunek młodej...

Agiee | 2014-11-26

Winter Starr to zwyczajna dziewczyna, która mieszka wraz z babcią w londyńskim mieszkaniu. Ma przyjaciół i cieszy się tym. Wszystko się zmienia, gdy jej babcia niespodziewanie znajduje się w szpitalu. Dziewczyna musi wyjechać do domu Chilipinów, którzy mają się nią zająć do czasu wyzdrowienia kobiety. Ich biała willa znajduje się na perfekcyjnej uliczce Cae Mefus w Walii, gdzie jak później się okazuje Winter nie znalazła się przypadkiem. Życie młodej Starr zaczyna się komplikować. Dowiaduję się o istotach, o których w życiu nie myślała. Gdy odkrywa sekret, jej życie nie jest już takie same. Dzięki wsparciu nowo poznanych przyjaciół oraz przystojnemu Rhysowi musi przeciwstawić się problemom.

Książka genialna... :)

Zaczytana | 2013-10-17

spodziewalam się szybkiej akcji i dobrego romansu a tu takie coś... książka ciewkwa, ale przez ponad połowę nic się nie działo. dopiero ostatnie 20 rodziałów było naprawdę super i pochłonęłam je w porę chwil.

Created_Eternity | 2012-12-30
Na półkach: Przeczytane, W domu ^_^
Przeczytana: 30 grudnia 2012

Po zapadnięciu jedynego opiekuna Winter w śpiączkę, dziewczynę odesłano z Londynu do spokojnej mieściny na północy Walii. Winter czuje się obco w nowym miejscu, brakuje jej przyjaciół i babci. Życie w nowym miejscu wymaga od niej dużego poświęcenia. W momencie, gdy szesnastolatka zaczęła się przyzwyczajać do nowego życia, została napadnięta. Nie tylko ona. W Cae Mefus giną ludzie, a śladów brak. Winter wie, że Chiplinowie jak i niektórzy uczniowie jej nowej szkoły, skrywają tajemnicę. Dziewczyna napotyka Rhysa, z którym łączy ją nieopisana więź. Coś ciągnie ich do siebie, jednak oboje wiedzą, że bycie razem jest niebezpieczne. Winter w brutalny sposób poznaje tajemnicę, która wydaje się absurdalna. Jednak sekret nie dotyczy jedynie mieszkańców Walii. Pochodzenie Winter również jest wmieszane w to wszystko. Dziewczyna za wszelką cenę, chce się dowiedzieć kim naprawdę jest. Amulet, który odziedziczyła po ojcu, chroni ją w jakiś niewyjaśniony sposób. Gdy go ściąga staje się zupełnie...

Julia Sokołowska | 2014-07-07
Rose | 2012-03-19
Przeczytana: 23 grudnia 2012

No NARESZCIE. Skończyłam. Uf.
Nigdy więcej.