Wybrałam ciebie

Tłumaczenie: Alicja Marcinkowska
Cykl: My Blood Approves (tom 1)
Wydawnictwo: Amber
My Blood Approves
Hocking Amanda
DarkFantasy

To był jak zwykle pomysł Jane. Skąd Alice mogła wiedzieć, że fałszywe prawa jazdy nie przejdą i że nie wpuszczą ich do klubu? I że będą musiały tłuc się po nocy z drugiego końca miasta? Ta eskapada skończyłaby się dla siedemnastoletnich przyjaciółek naprawdę kiepsko, gdyby nie Jack. Pojawił się znikąd – w samą porę. Alice nigdy jeszcze nie spotkała chłopaka takiego jak on. Ani jak jego brat, Peter. Jego szmaragdowe oczy przenikają ją na wylot. Jego bliskość zapiera jej dech w piersiach. Ale to, co Alice czuje do dwóch chłopaków równocześnie, to jeszcze nie jej największy problem. Coś jest nie tak; żaden z nich zdecydowanie nie jest zwykłym facetem. I nie chodzi tylko o to, że mają kasę, szybkie auta i wypasioną rezydencję. Kim tak naprawdę są? Kiedy Alice to odkryje, będzie już za późno, by mogła się oprzeć temu tajemniczemu przyciąganiu. A ona sama znajdzie się w pułapce pomiędzy miłością i strachem, pomiędzy podszeptami swojego serca… i swojej krwi.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl/ksiazka/1329/wybra%C5%82am-ciebie

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/ksiazka/1329/wybra%C5%82am-ciebie

Kasia1101998 | 2016-12-29
Na półkach: Przeczytane, Ulubione :)

Fenomenalna i świetnie napisana. Jak dla mnie żadnych wad :)
Niestety kontynuacja serii nie została przetłumaczona na język polski :(. Ale powoli, tak po miesiącu ból spowodowany brakiem kontynuacji zanika i człowiek już tak bardzo o tym nie myśli (chociaż raz na tydzień wchodzę i sprawdzam czy jednak nie ma kontynuacji. Bardzo bym się ucieszyła :) gdyby była).
Gorąco polecam, tutaj motyw wampirów nie jest ani trochę oklepany.

immortal15 | 2014-09-25
Na półkach: Przeczytane, Wampiry

Szczerze nie spodziewam się dużo po tej książce. Ale jako że lubię tą tematykę i spodobał mi się opis, więc ją przeczytałam. Jestem pozytywnie zaskoczona. Może książka nie wnosi nic specjalnie nowego to z przyjemnością do niej powrócę. No i jestem za Jakiem ;)
Polecam jako lekką lekturę :D

monishka90 | 2014-04-21

Spodziewałam się czegoś lepszego. Fabuła nie jest specjalnie wciągająca. Nie podobało mi się, że bohaterka nie miała nic do powiedzenia w sprawie swojego życia. Stała się bezwolną marionetką, która została się uzależniona od słowa jednego mężczyzny. Książka nie porywa.

Kinga | 2014-03-19
Przeczytana: 01 sierpnia 2013

Kolejna z książek, które połyka się w całości!! ^^
Fantastyka połączona z miłością to jest zdecydowanie to, co lubię najbardziej.;3 Choć niektórzy mogą uznać, że książki z postaciami takimi jak wampiry lub wilkołaki to głupota- a ludzie, którzy to czytają też mają nierówno pod sufitem...
Cóż każdy ma inny gust i każdy człowiek jest inny. Zresztą, nikomu nie da przypodobać tak jak mu się chce.
Me gusta, langusta :3

książek: 2034
Iga | 2012-12-22
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 22 grudnia 2012

Już dawno nie czytałam równie płytkiej książki. Trylogia Trylle tej autorki też głębią nie porażała, ale pod względem językowym była o wiele lepsza. Choć kto wie, może to wina tłumaczenia.
Tak czy owak - odradzam!

Agiee | 2014-08-25
Na półkach: Przeczytane, Wampiry, Fantasy
Przeczytana: 23 sierpnia 2014

Dość ciekawa książka, jednak jak dla mnie zbyt dużo komplikacji i dużo nie wyjaśnionych spraw.

Kassik | 2014-02-18
Przeczytana: 16 lutego 2014

Każdy z nas marzy o tym, żeby w jego życiu zdarzyło się coś cudownego, żeby nie było takie "zwyczajne" i nudne. Takim przełomem może być przeprowadzka do innego kraju, poznanie cudownej osoby, czy też jakiś koncert ulubionego artysty itd.

W życiu Alice nastąpiło to, choć z początku nieświadomie, gdy po nieudanym wypadzie do klubu z przyjaciółką zostają osaczone przez jakiś mężczyzn, a ratuje je Jack. Wydaje się to dziwnym zbiegiem okoliczności, ponieważ dziewczyny go nie znają, ale on pojawia się w odpowiednim momencie, w odpowiedniej chwili, żeby jej uratować. Co więcej chłopak jest bardzo tajemniczy. Z czasem zaprzyjaźnia się z Alice, ale dziewczyna nic o nim nie wie. Zaczynają ją dręczyć dziwne pytania skąd dowiedział się o jej miejscu zamieszkania, nawet o tym skąd wie, do jakiej pralni chodzi.
Od razu wydaje jej się, że poznała głupiego, rozpieszczonego i straszliwie bogatego chłopaka, który chce tylko krótkiej przygody. Ma oczywiście podstawy, żeby tak sądzić, ponieważ...

Sol | 2013-02-21

Zaczynając od początku. Poznajemy Alice - nastolatkę, która niby ma ciężkie życie, ale nie do końca. To takie "ciężkie życie nastolatki", więc o jakiejś tragedii nie ma co mówić. Alice wracając z wieczornej przechadzki, wraz ze swoją przyjaciółką - Jane, zostają nagabywane przez kilku opryszków i wtem pojawia się rycerz w lśniącym aucie i ratuje je z opresji. Jane jest totalnie oczarowana nieznajomym, jednak Alice nie okazuje większego zainteresowana chłopakiem. Widać, że jest on lekko zaskoczony, ale i zadowolony z tego, że nie działa na nią, jak na wszystkich wkoło.

Książka przede wszystkim jest kierowana do młodzieży i też właśnie jej ją polecam. Na pewno spodoba się dziewczętom w wieku do 16 lat. Czyta się ją dosyć szybko dzięki lekkiemu językowi. Autorka przedstawia nam całkiem ciekawie skrojoną fabułę. Niestety powieść należy do tych schematycznych. Nastoletnia dziewczyna zakochana w niezwykłym chłopaku, nie z tej ziemi (dosłownie!). Między nimi rodzi się uczucie, które,...

Rose | 2013-03-30
Przeczytana: 29 marca 2013

Mój Boże, wyobrażacie sobie, że dałam tej książce jedna gwiazdkę? To trochę o niej mówi.
Amanda Hocking to Trylle, wciągające, interesujące Trylle, które czyta się szybko i lubi ich bohaterów. Ale Amanda to też Wybrałam ciebie, więc to mi trochę psuje o niej opinię.
W życiu nie czytałam równie nudnej, szablonowej i przewidywalnej książki. Ludzie mówią, że Szeptem jest podobne do Zmierzchu?
HA!
Wybrałam ciebie to praktycznie przepisany ( i totalnie spartaczony) Zmierzch. Wszyscy którzy uważają Meyer za beznadziejną pisarkę powinni to przeczytać, mój Boże.
Amando. Jak mogłaś?!

monika9 | 2013-06-07
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Najlepsze
Przeczytana: 26 maja 2013

Muszę przyznać że to jedna z lepszych książek jakie przeczytałam w ostatnim czasie.Historia zaczyna się przeciętnie,gdy nastoletnia Alice poznaje Jacka.Na początku tylko się spotykają.Akcja rozwija się gdy Alice pierwszy raz spotyka Petera.Z czasem stał się moim ulubionym bohaterem tej chociaż w książce nie było czarnego charakteru ani osoby której bym nie lubiła chodź nie przepadałam za mamą Alice ale to może temu że osobiście ukazuje się tylko w dwóch krótkich fragmentach.
Jedyne czego mi brakowało w tej książce to akcji,wszystko było monotonne.
Z niecierpliwością czekam na następną część. :)