Ukryte

Tłumaczenie: Hanna Pasierska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Ukryte". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
The Body Finder
978-83-10-11945-2
romans, tajemnica, fantasy
charlotte12

Inne wydania

„Romans i tajemnica opisane w tej książce tak mnie pochłonęły, że nie wiedziałam: wstrzymywać oddech czy krzyczeć. Wiedziałam jednak, że nie zabiorę się do żadnej pracy, póki nie doczytam do końca.„ Melissa Marr Violet musi sobie poradzić z dwoma poważnymi problemami: Jayem, przyjacielem z dzieciństwa, do którego czuje coś więcej, niż powinna, oraz swoim mrocznym, sekretnym darem. Tymczasem...

Melissa Marr
Violet musi sobie poradzić z dwoma poważnymi problemami: Jayem, przyjacielem z dzieciństwa, do którego czuje coś więcej, niż powinna, oraz swoim mrocznym, sekretnym darem. Tymczasem seryjny zabójca terroryzuje miasteczko. Giną kolejne dziewczyny. Violet uświadamia sobie, że tylko ona, dzięki swemu niezwykłemu talentowi, może powstrzymać mordercę. Z pomocą przychodzi jej Jay – nie chce, aby dziewczynie cokolwiek się stało. Młodzi zbliżają się do siebie. Także morderca
jest coraz bliżej…

źródło opisu: paranormalbooks.pl

źródło okładki: paranormalbooks.pl

Opinie czytelników (2018)
eMMali | 2014-10-07
Przeczytana: 07 października 2014

Bardzo mi się podobała. Lekka i fajna, do kawki :)

Niby thriller, niby romans, ale przede wszystkim tzw. młodzieżówka. Nie powiem, niektóre książki dla młodzieży powinni przeczytać dorośli,są wnikliwe, dają do myślenia, poruszają, jednak nie ta. Wszystko jest od razu czytelne, wiadome dla czytelnika,że młodzi są w sobie zakochani, a bohaterka mimo iż ma pewne zdolności, nazwijmy je parapsychologiczne, nie dostrzega tego co jest oczywiste a dotyczy jej samej.
Nie będziemy też długo dochodzić sprawy morderstw, nie jest to wątek aż tak bardzo skomplikowany i rozwiązanie nie przewiduje żadnej spektakularnej akcji,bo na dobrą sprawę bohaterka wyręcza policję. Wyczuwając "ślady" przy pomocy swoich zmysłów potrafi zidentyfikować napastnika, a co więcej przyporządkować danego przestępcę do jego ofiary właśnie za pomocą odbieranych bodzców.
Nic specjalnego, ale gdybym była nastolatką mogłabym spojrzeć na treść bardziej przychylnie.

AGA | 2011-05-22
Przeczytana: 16 maja 2011

Swoją recenzję chciałam rozpocząć od przedstawienia pewnej wizji jaka powstała w mojej głowie podczas rozmyślania na temat głównej bohaterki.
Wyobraźcie sobie stół o lekko stożkowatym kształcie, na jego szczycie ktoś położył jajko. Jest to bardzo niegrzeczne jajko. Nie chce usiedzieć w miejscu, ciągle turla się w te i we w te. Raz leci w lewo, raz w prawo. W górę, w dół, a nawet i po przekątnej. Niesamowicie rozszalałe jajko, mówię wam.
Kolejnym elementem wizji są ręce. Gdyby nie one jajko niechybnie spadłoby ze stołu i się zbiło. Ale ręce wystawione z każdej strony łapią nasze jajko za każdym razem gdy tylko zbliży się do krawędzi. Niektóre nadgorliwe ręce z chęcią przytrzymały by go na szczycie stołu, ale jajko nie pozwala im na takie numery i dzielnie turla sobie dalej, nieraz chwiejąc się na krawędzi. Ale nie za często, bez przesady, tyle emocji to jednak byłoby za wiele na przygody tej kruchej istotki.
Kończąc, wyjaśnię że tak mniej więcej wyobrażam sobie losy głównej...

"Ukryte" to fajna, wciągająca książka młodzieżowa zaskoczyła mnie i to bardzo,,czyta się znakomicie rozerwałam się przy niej dała mi mnóstwo emocji, adrenaliny spędziłam wczorajsze popołudnie bardzo fajnie przy książce rewelacyjna!!!

Rozwiązanie zagadki, tego, kto jest zabójcą, nie było odkrywcze ani emocjonujące, ale miło spędziłam czas przy czytaniu. :) Pochłonęłam tę książkę w kilka dni, z uwagą śledziłam losy Violet i Jay'a. Lubię wątki romantyczne w książkach. :)
Polecam na odstresowanie się. ;)

aniusiaczek92 | 2011-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2011

Nie sądziłam, że znajdę jeszcze jakąś książkę, która wstrząśnie mną do żywego i zainteresuje mnie do tego stopnia, że nie będę mogła się od niej oderwać, nawet gdy kiszki zaczną grać mi marsza, tak głośnego, że mógłby on obudzić połowę mojej mieściny. Niewątpliwie książka Kimberly Derting wywarła na mnie ogromne wrażenie i zaliczam ją do grona moich ulubionych powieści paranormalnych.

Główną bohaterką tej fantastycznej historii jest Violet Ambrose, dziewczyna, która ma niezwykły dar, albowiem wyczuwa dusze zmarłych - zarówno zwierząt, jak i ludzi. Violet jest ładna, zgrabna i jej głowę zdobią niesforne loki, które dziewczyna próbuje okiełznać. Najlepszym przyjacielem Vi jest Jay Heaton, przystojniak, który od pewnego czasu jest punktem westchnień prawie wszystkich dziewczyn w szkole, notabene także Violet zaczyna czuć coś do swojego przyjaciela, co zresztą budzi niepokój dziewczyny. Jednak Ukryte to nie tylko dobry romans, ale również trzymający w napięciu thriller, który nie...

patusia_dorota | 2014-01-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 14 stycznia 2014

Gdyby nie wyzwanie, które powzięłam pewnie owa historia jeszcze długo leżałby na mojej półce. Kupiłam ją, ale jak zwykle czekałam na lepszy moment z lekturą. W sumie nie wiem, kiedy miałby on nadejść, ale po kupieniu przeze mnie książki najczęściej wędrują na półki i czekają kilka miesięcy na przeczytanie. Ile czekała ta? Nie wiem, jednak jest już za mną.

Violet ma niezwykły dar czuję, widzi, słyszy niezwykłe znaki, jakie wysyłają jej martwe ciała. Już jako dziecko znajdowała szczątki zwierząt, które potem zakopywała na cmentarzu stworzonym przez jej ojca, właśnie do tego zadania. Jednak tym razem Violet znajduję nie zmarłe zwierzę, a człowieka, która przywołuje ją ze zdwojoną siłą. Niedługo potem okazuję się, że nie jest to pojedynczy incydent, czy w jej miasteczku grasuję seryjny morderca? Czy Violet spróbuję go odnaleźć?

Niezwykła postać jaką jest Violet spotkałam na łamach powieści Kimberly Derling zatytułowanej „Ukryte”. Tytuł sam w sobie jest intrygujący, do tego...

sylwka200115 | 2015-11-10
Przeczytana: 20 sierpnia 2015

Dużym plusem tej książki jest to, że czyta się ją szybko.Fabuła jest prosta, ale ciekawa. Bardzo spodobały mi się wplecione rozdziały z perspektywy mordercy.
W sumie to dobrze, że nie wydano kolejnych tomów, bo uważam, że historia opowiedziana w pierwszym ma wszystko co powinna i niekoniecznie chciałabym kontynuować tą serię :)

Harii | 2015-08-19
Na półkach: E-booki, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 18 sierpnia 2015

Gdybym przeczytała tę książkę jakieś dwa lata temu, z pewnością w ocenie byłoby 9 gwiazdek. Niestety w tym czasie takich książek naczytałam całkiem sporo, więc mając tyle odnieść moja ocena spadła. Po prostu były lepsze. Proste.

nigrum | 2012-05-14
Przeczytana: 17 sierpnia 2011

Kiedy wzięłam tą książkę do ręki, pomyślałam że będzie to kolejna nudna historia o 'umarlakach'. Jakże srogo się pomyliłam. Główna bohaterka ma wyjątkowy dar, poznaje aury zmarłych niedawno zwierząt i.. ludzi. Im są świeższe zwłoki tym aura jest silniejsza i wyczuwalna dla bohaterki.
W mieście pojawia się seryjny morderca i to właśnie bohaterce zostaje zaproponowane odnalezienie go. Jej wuj ojciec i najlepszy przyjaciel deklarują się pomóc ale sytuacja przybiera gorszy obrót, morderca namierza bohaterkę i próbuje ją zabić.
Książkę polecam ludziom, którzy mają smaczek na historie typu trochę fantasy i horroru w jednym.

zobacz kolejne z 2008