Piętno

Cykl: Will Trent (tom 4)
Wydawnictwo: Rebis
Broken
Ag2S

Trzymająca w napięciu opowieść o korupcji, zbrodni i starciu, które niejedno życie pozostawi NIE DO NAPRAWY W lodowatych wodach jeziora zostaje znalezione ciało młodej kobiety. Pozostawiony na brzegu list na pierwszy rzut oka wskazuje na samobójstwo. Ale bardzo szybko staje się jasne, że był to brutalny, popełniony z zimną krwią mord. Prowadzący śledztwo napotykają mur milczenia małej, zżytej...

W lodowatych wodach jeziora zostaje znalezione ciało młodej kobiety. Pozostawiony na brzegu list na pierwszy rzut oka wskazuje na samobójstwo. Ale bardzo szybko staje się jasne, że był to brutalny, popełniony z zimną krwią mord. Prowadzący śledztwo napotykają mur milczenia małej, zżytej społeczności, powiązanej głęboko sięgającą siecią związków i zależności. Jedyna osoba, która mogłaby powiedzieć prawdę o tym, co się wydarzyło, nie żyje...

Bestsellerowe powieści Karin Slaughter wyróżniają się zarówno żywymi portretami dotkniętych przez los bohaterów, jak i pełnymi dramatyzmu zagadkami kryminalnymi. W najnowszej czytelnicy znajdą frapujące postaci z wcześniejszych książek autorki oraz trzymającą w napięciu opowieść o korupcji i zbrodni, które mogą odcisnąć niezatarte piętno na niejednym życiu.

źródło opisu: Wydawnictwo Rebis, 2011

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl/

katala | 2018-06-23
Przeczytana: 01 czerwca 2013

Nie wiem czy to jak na razie nie najlepsza książka cyklu. Może dlatego, że nie ma tu Angie, choć idealnie zastępuje ją Lena :] Mniej brutalności sensacyjnej, ale zamiast tego, ta obyczajowa, ta co siedzi w bohaterach, co nie pozwala im na zwykle życie, podkręcona jest bardzo mocno. Chyba po tej części nikt nie powinien mieć wątpliwości o tym, że Sara z Willem są dla siebie stworzeni. A całe Piętno obyczajowo powstało po to, aby Sara zgubiła sygnet męża i podziękowała mu za uwolnienie. Bardzo jestem na tak. Całym sercem. I coraz bardziej obawiam się okrucieństwa autork

W lodowatych wodach jeziora zostaje znalezione ciało młodej kobiety. Pozostawiony na brzegu list na pierwszy rzut oka wskazuje na samobójstwo. Ale bardzo szybko staje się jasne, że był to brutalny, popełniony z zimną krwią mord.Prowadzący śledztwo detektyw Will Trent bada sprawę i prowadzi dochodzenie w sprawie morderstwa Allison, chce rozwiązać tę zagadkę koniecznie i dopaść tego mordercę.
Will Trent, który prowadzi sprawę ma traumatyczne przeżycia z dzieciństwa, które spędził w bidulu. Też musi walczyć ze swoimi ograniczeniami w życiu.
Jest Sara Linton lekarz- koroner, która ma za sobą tragiczne wydarzenia,a Faith Mitchell awansowała ze służby mundurowej na agenta dochodzeniowego.
I to prywatnie bardzo boryka się z samotnym macierzyństwem wychowaniem swojego dziecka i własnymi hormonami.
To moja kolejna książka tej genialnej autorki Karin Slaughter,znakomity kryminał napisany ze szybkimi zwrotami akcji, zawarte są dowcipne, dobre dialogi.
Autorka w bardzo mistrzowski sposób...

Hana | 2017-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ciągle pada.Miasto zalane.Trent na gościnnych występach.Sam, bo detektyw Faith Mitchell jest na zwolnieniu.Z jeziora wyłowiono dziewczynę a podejrzany powiesił się w areszcie.W rodzinnym mieście Sary Linton,znajomej Trenta. Nadarza się okazja bliższego poznania pani doktor i jej miłej rodzinki i cudnej mamusi.Obecność ducha nieżyjącego męża Sary,świetnego gliny Jeffreya jest przytłaczająca. Lena, obwiniana za jego śmierć,robi wszystko,by uniknąć spotkania z Sarą.Szybko biorę się za kolejny tom ,by wyjść z wody i otrząsnąć się z obrazu wyidealizowanego Jeffreya.

BagatElka | 2013-10-10
Na półkach: 📚 Posiadam, Przeczytane

To pierwsza książka tej autorki,którą przeczytałam i już wiem,że przeczytam wszystkie,które napisała i napisze w przyszłości.
Zapiera dech,odbiera chęć na sen i na jedzenie.
Pani Slaughter dołączyła do grona moich ulubionych autorów.

Sargento_Garcia | 2013-07-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook
Przeczytana: 12 lipca 2013

To moja pierwsza książka autorstwa Karin Slaughter. Rewelacyjnie napisany kryminał z szybkimi zmianami kierunku akcji, dowcipnymi dialogami. Autorka w mistrzowski sposób oddaje atmosferę życia małego miasteczka w którym każdy zna każdego, ludzie są wzajemnie powiązani przeszłością. Od pierwszej chwili polubiłem też agenta Willa Trenta za jego przenikliwe i drobiazgowe podejście do śledztwa.
Na pewno sięgnę do innych książek tej autorki.

darkangel | 2013-08-13
Przeczytana: 12 sierpnia 2013

Ksiązka trzymała w napięciu, jednak troszkę za duzo tych dialogów i szczegółów, jednak zakończenie zaskoczyło mnie.

darek_lask | 2017-03-29
Przeczytana: 29 marca 2017

Bardzo lubię kryminały Karin Slaughter, ale życzyłabym sobie, żeby tłumacz potrafił zastąpić a w niektórych przypadkach ("ewidentnie wstrząsające") po prostu pominąć to nieszczęsne "ewidentnie", które zdarza mu się "utkać" dwa razy w jednym zdaniu.
Numero uno i absolutny hit tego tomu to "kiedy jeszcze nosił pieluchę(!!!!!!) w zębach". O ludzie, ludzie, jakby powiedział Rico, głęboko utalentowany chłopiec.
Inne kwiatki to np.: "zapijać robaka", "zachować żołądek w ryzach", "zakażenie się uogólniło". Istnieje mnóstwo synonimów słów "skonfundowany" i "skonsternowany". Język polski jest bogaty.
Powieść polecam, tłumacza nie. I wcale mi nie jest przykro.

Goszarda | 2017-12-13
Przeczytana: 12 grudnia 2017

Myślałam, że prawda będzie jakoś bardziej skomplikowana, autorka trochę lepiej pomataczy fabułą...

Ale nie jest źle - kolejny tom cyklu nadal dobrze się czyta, Willa Trenta polubiłam i biorę się za tom następny :))

POLECAM!!! POLECAM!!!

eunice | 2014-12-21
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 21 grudnia 2014

Ta część serii według mnie jest najsłabsza, ze względu na zbyt dużą ilość fragmentów z Sarą Linton, która jest trochę mdła. Ponadto zmęczyło mnie przypominanie Jeffreya co kilka stron.
Książka mogłaby zaczynać się od strony 70, czyli od momentu, gdy pojawia się agent Will Trent.

Krystyna | 2011-12-26
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 25 grudnia 2011

Jak zwykle bardzo dobra . Książki Karin Slaughter mają w sobie „to coś”, co nie pozwala oderwać się od nich aż do ostatniej strony. Stanowią rewelacyjne połączenie sensacji, kryminału z opisem współczesnego świata.
Przy czytaniu chwilami nie potrafię określić, który wątek bardziej mnie wciąga – ten kryminalny, czy też poboczny związany z życiem i zmaganiami głównych bohaterów: dyslektycznego agenta Willa Trenta, który prowadząc śledztwo musi walczyć z własnymi ograniczeniami oraz traumami z dzieciństwa spędzonego w bidulu, Sary Linton lekarza- koronera, która również ma za sobą tragiczne wydarzenia, Faith Mitchell, która awansowała ze służby mundurowej na agenta dochodzeniowego, a prywatnie boryka się z samotnym macierzyństwem i własnymi hormonami.
Na pewno mogę stwierdzić, że autorka bardzo umiejętnie łączy te wszystkie wątki i sprawia, że po skończeniu książki nie mogę doczekać się następnej.