Piętno

Okładka książki Piętno Karin Slaughter
Okładka książki Piętno
Karin Slaughter Wydawnictwo: Rebis Cykl: Will Trent (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
Will Trent (tom 4)
Broken
Rebis
2011-09-20
2011-09-20
Aleksandra Górska
karin slaughter korupcja zbrodnia morderstwo

Nie da się ukryć, że wsiąkłem w historię Will'a Trent'a na dobre. Leci tom za tomem, nawet nie wiem kiedy, ale nie dziwi mnie to, bo seria trzyma poziom. "Piętno" to 4 tom serii i równie udany co 3. Nawet chyba jest ciut lepiej, bo zakończenie mnie nie zniesmaczyło jak poprzednio. Ogólnie polecam, zarówno tom 4 jak i całą serię. Można niby tę pozycję przeczytać niezależnie od innych, ale najlepiej jednak czytać od początku, żeby mieć obraz całości.

Trochę gorsza od poprzednich części, ale dalej na wysokim poziomie.

Trochę gorsza od poprzednich części, ale dalej na wysokim poziomie.

Uwielbiam postać Willa Trenta, ale Sara Linton z każdą stroną zabija tą miłość. Jestem w trakcie czytania kolejnego tomu i już po kilkudziesięciu stronach od nowa muszę przejść przez tyradę o świętej i cierpiącej Sarze. Miałam nadzieję, że wałkowanie tego samego tematu przez pół "Piętna" wystarczy autorce, ale wygląda na to, że się pomyliłam. Nie wiem, czy doczytam cykl.

Dno! Chyba najgorsza z autorek. Seria, która zapowiadała się naprawdę dobrze stała się kontynuacją najgorszej serii w historii literatury kryminalnej - Hrabstwa Grant. Autorka bez pomysłu na fabułę, na postacie, kontynuje serię, na którą nie miała kompletnie pomysłu. Przenosi starych bohaterów do nowej serii zupełnie nie wiedząc po co. Brak talentu pisarskiego, brak wyobraźni pisarakiej. Ostatnia jej książka po którą sięgnęłam. Nigdy więcej drażniącej Karin Slaughter a szkoda bo polubiłam Willa ale kontynuacji Hrabstwa Grant nie zniosę!

Książka "Piętno" autorstwa Karin Slaughter to trzymająca w napięciu opowieść o korupcji, zbrodni i dramatycznych wydarzeniach, które niejedno życie pozostawią nie do naprawy. W lodowatych wodach jeziora zostaje odkryte ciało młodej kobiety. Pozostawiony na brzegu list początkowo sugeruje samobójstwo, jednak szybko okazuje się, że była to brutalna zbrodnia dokonana z zimną krwią. Śledztwo prowadzone w tej sprawie napotyka na mur milczenia w małej, zżytej społeczności, która jest powiązana głębokimi związkami i zależnościami. Jedyna osoba, która mogłaby ujawnić prawdę o tym, co się stało, nie żyje. Powieści Karin Slaughter wyróżniają się zarówno głębokimi portretami bohaterów dotkniętych przez los, jak i dramatycznymi zagadkami kryminalnymi. W "Piętnie" czytelnicy odnajdą fascynujące postaci z wcześniejszych książek autorki oraz wciągającą opowieść o korupcji i zbrodni, które mogą pozostawić niezatarte piętno na wielu życiach.

1962

Przede wszystkim ważne jest zaznaczenie, że to nie jest książka z serii o Willu Trencie. To część serii z Grant County dla niepoznaki ubranej jako kolejną opowieść o detektywie z Atlanty. Ta uwaga jest istotna, bo przez pierwsze 50 stron można się nieźle pogubić, co się właściwie dzieje i czy na pewno wzięło się odpowiednią książkę.

Zagadka... Cóż, zagadka jest w porządku. Niestety pełni ona drugorzędną rolę w samym kryminale - na pierwszy plan wysuwa się walka z korupcją w policji, a także problemy rodzinne Sary i dylematy moralne Leny. Czy wspomniałam już, że ponoć jest to książka z serii o Willu Trencie?

Prawdziwym bohaterem tej książki jest Faith - obecna jedynie poprzez liczne rozmowy telefoniczne - która mimo przebywania na zwolnieniu lekarskim i mimo oczekiwania na zbliżający się poród (ostatnie trzy dni przed cesarką) odwala tu największą robotę spośród wszystkich śledczych. Serio - obdzwania ludzi, sprawdza bazy danych, czyta stosy dokumentów, a potem raportuje o wszystkim Willowi. Mam nadzieję, że po tym wszystkim poszła wreszcie na zasłużony odpoczynek.

Zagadka... Cóż, zagadka jest w porządku....

W tej części serii autorka coraz więcej włącza opowieści osobistych o bohaterach, ty, samym uczłowiecza postaci, czasem jest zabawnie. Wątek kryminalne jest trochę w tle przez to ale czyta się dobrze.

audio
Wpadłam w ten książkowy serial jak śliwka w kompot.
Bardzo dobra seria tej autorki. Już wciągnęłam się w perypetie Willa Trenta, Sary Linton i pozostałych bohaterów.
Ale poza tym świetne wątki kryminalne i tak prowadzone, że emocje są od początku do końca.

audio
Wpadłam w ten książkowy serial jak śliwka w kompot.

Bardzo dobra seria. Jest to o tyle dziwne, że jest w książkach Slaughter trochę brutalności, a ja za tym nie przepadam. Tutaj jest to tak dobrze wplecione, że absolutnie nie razi.
Do tego wątek Willa jest świetny. Jak ktoś tak rzutki i inteligentny może być równocześnie taki nieporadny w życiu osobistym?? A może i dzięki temu jest ciekawie.
Bardzo polecam cały cykl! ;)

Bardzo polecam cały cykl! ;)

Thriller, pełen grozy, śledztwo zdaje się tkwić w martwym punkcie, gdyż nikt nie chce zdradzić starych sekretów. Czyta się świetnie.

• Karin Slaughter
  • Audiobooki