Allegro - kampania grudzień kat. kryminał

Drugie życie

Tłumaczenie: Ewa Penksyk-Kluczkowska
Wydawnictwo: Sonia Draga
Second Life
Ewa Penksyk-Kluczkowska
Ag2S

Fatalne zauroczenie epoki cyfrowej! Kochająca żona – ale ma obsesję na punkcie obcego mężczyzny. Oddana matka – ale jest gotowa wszystko poświęcić. Wie, co robi – ale traci nad sobą kontrolę. Jest niewinna – i winna jak sam diabeł. Prowadzi dwa życia – oba może stracić. Julia Plummer wiedzie spokojnie życie na przedmieściach Londynu. Mieszka ze swoim o 10 lat starszym mężem, uznanym...

Fatalne zauroczenie epoki cyfrowej!

Kochająca żona – ale ma obsesję na punkcie obcego mężczyzny.
Oddana matka – ale jest gotowa wszystko poświęcić.
Wie, co robi – ale traci nad sobą kontrolę.
Jest niewinna – i winna jak sam diabeł.
Prowadzi dwa życia – oba może stracić.

Julia Plummer wiedzie spokojnie życie na przedmieściach Londynu. Mieszka ze swoim o 10 lat starszym mężem, uznanym chirurgiem oraz adoptowanym synem Connorem, z wychowaniem którego nie mogła sobie poradzić jego biologiczna matka, młodsza siostra Julii, Kate.
Sielankowe życie rodziny przerywa tragiczna wiadomość o śmierci Kate, która została brutalnie zamordowana na ulicach Paryża. Gdy śledztwo policji utyka w martwym punkcie, Julia bierze sprawy w swoje ręce.
Kobieta dowiaduje się, że jej siostra zawierała znajomości z mężczyznami za pośrednictwem Internetu i umawiała się z nimi na intymne spotkania. Wkrótce sama w sieci poznaje mężczyznę, który sprawia, że traci nad sobą kontrolę. Szukając odpowiedzi na kolejne pytania, stawia na szali swoje małżeństwo, rodzinę, a nawet życie.

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/

Gosia | 2016-07-23
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 22 lipca 2016

Autora - S.J. Watsona - poznałam przy okazji czytania pierwszej książki "Zanim zasnę". Teraz przyszła pora na drugi jego thriller "Drugie życie".
Ta książka to przestroga przed cyberseksem i kontaktami z internetu z nieznanymi osobami. Przestroga przed tym w jak prosty sposób poukładane życie i związek mogą zmienić się w pajęczynę kłamstw, strachu i utraty kontroli nad własnym życiem.
Psychologicznie świetna książka. Autorowi udało się oddać uczucia i sposób myślenia głównej bohaterki, jej żałobę, zagubienie, wpływ wydarzeń z młodości na jej kolejne nietrafione wybory, które czytelnika doprowadzają do szału. Atmosfera gęstnieje i budzi niepokój. Zakończenie zaskakuje, ale też pozostawia pewien niedosyt.
Drugą powieść autora oceniam jako nieco słabszą od pierwszej, ale i tak polecam do przeczytania.

Kiwi_Agnik | 2016-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2016

Jak poukładane życie zmienia się w chaos.

Mam ambiwalentne uczucia związane z tą oto pozycją.
Psychologiczne zagadnienia są całkiem trafnie opisane - książka unaocznia moralne problemy i konsekwencje błędów, poniekąd przestrzega przed zbytnim angażowaniem się w znajomości przez internet i "otwieraniem" się w sieci, gdyż często w swej nieświadomości albo nieostrożności "dzielimy" się swoim życiem na portalach społecznościowych, nie zdając sobie sprawy, że ktoś niepowołany może mieć dostęp do naszych danych, co w następstwie może doprowadzić do rozpaczy i dramatu - aczkolwiek już po połowie książki zaczęłam odczuwać coś na miarę znużenia, bez entuzjazmu przewracałam kolejne strony; autor za bardzo chciał zamącić czytelnikowi w głowie przez co powieść po jakimś czasie wydawała mi się nie do końca konstruktywna, ale to moje całkowicie subiektywne odczucie.

Podsumowując, książka posiada za dużo zagmatwanych sytuacji, a za mało ekscytacji i ekspresji, napisana jest sztywnym językiem, a...

AuroraBorealis | 2016-08-12
Przeczytana: 11 sierpnia 2016

Julia jest żoną starszego od siebie chirurga, matką –(adoptowała syna swojej młodszej siostry), ma też problemy z alkoholem, które powracają w jej życie jak bumerang. Dodatkowo pracuje jako fotografik i mieszka w Londynie.

Do jej poprawnego i prawie idealnego życia wkrada się informacja o tajemniczej śmierci siostry – Kate w Paryżu. Jak z tą wiadomością poradzi sobie nasza bohaterka? Czy wpadnie ponownie w szpony nałogu? Czy będzie chciała za wszelką cenę dowiedzieć się kto stoi za tym morderstwem? Czy wciągnie się w świat cyberseksu i internetowych podniet po to tylko, by tam odnaleźć prawdę głównie na swój temat?

Pozycja ta pokazuje nam jakim niebezpiecznym narzędziem może być w dzisiejszych czasach Internet razem z portalami społecznościowymi itp.

Przy drugim podejściu już niestety wiem, że nie polubiłam się z panem Watsonem. Dla mnie facet pisze jakoś sztywno, płasko, beznamiętnie, nieciekawie, nierówno. Nie potrafił mnie do siebie i swojej twórczości umiejętnie przekonać i...

eunice | 2016-04-03
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 02 kwietnia 2016

Nasze babcie mawiały: "musisz zjeść beczkę soli, zanim poznasz człowieka". Główna bohaterka na własnej skórze przekonuje się, że ta prawda stara jak świat jest wciąż aktualna. Przez całą lekturę współodczuwałam jej emocje. Komu można zaufać? Czy każdemu można zdradzić swoje najskrytsze myśli? Czy obecnie można czuć się anonimowym i czy nasze życie należy tylko do nas?
Lekki styl autora sprawia, że książkę pochłania się strona za stroną. Nawet jeśli pisze on o czynnościach dnia codziennego, to nie jest to ani nudne, ani trywialne. A zakończenie było dla mnie wielkim zaskoczeniem. Uwielbiam takie książki.

macias | 2016-07-18
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki, 2016
Przeczytana: 18 lipca 2016

Mam tylko nadzieję, że tak beznadziejnie tępych, naiwnych i nie potrafiących wyciągać wniosków ze swojej głupoty kobiet jak bohaterka tej książki nie ma zbyt wiele na świecie.

Iwona | 2016-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2016

Drugi już doskonały thriller Watsona. Autorowi udało się stworzyć niesamowitą atmosferę, przerażającą, działającą na zmysły, budzącą niepokój, ale też wywołać ogromne zaciekawienie, bo elementy układanki bardzo powoli wychodzą na światło dzienne, wskakują na miejsce, często niewłaściwe, żeby jednak w końcu znaleźć się tam gdzie powinny. Uważny czytelnik zauważy podpowiedzi autora i wpadnie na dość nieprawdopodobne rozwiązanie, chociaż całej prawdy trudno się domyślić.

Mnie ta książka niesamowicie wciągnęła, mimo złości na głównych bohaterów, którzy są początkowo bardzo denerwujący. Szczególnie główna postać kobieca, Julia, której irracjonalne zachowanie niejednokrotnie doprowadzało mnie do szału. Tak jakby sama prosiła się o problemy prowadzące do dramatycznej sytuacji, z której nie ma już wyjścia. Po złości przyszło współczucie i zrozumienie, a także podziw dla autora za bardzo dobrze skonstruowaną postać.

„Drugie życie” to świetny temat - przestroga przed zagrożeniem, jakie...

MartaKu | 2016-05-17
Przeczytana: 14 maja 2016

"W pewnej chwili flirt on-line może stać się niebezpieczny,ale czy ktokolwiek umie określić,kiedy to następuje?"

Po przeczytaniu ostatniej strony w książce miałam "kopare w dół". Zupełnie nie tego się spodziewałam. Mega zaskoczenie.
Tempo akcji nie powala,natomiast rozwiązanie całego "problemu" zaskakuje. Główna bohaterka przez większość czasu bardzo mnie irytowała, jednak tajemniczość i zawiłości książki podkręcała moją ciekawość. Czyli wszystko się bilansowało. Ocena powinna być 5/10, ale za to zakończenie dodaje kilka gwiazdek :)

jousna | 2016-06-16

"Drugie życie" to historia Julii, matki, żony, gospodyni domowej. Po tragicznej śmierci siostry postanawia na własną rękę odkryć tajemnicę jej śmierci. W tym celu rejestruje się na portalu randkowym, na którym konto miała siostra. Ma nadzieję, że nawiązane na portalu znajomości pomogą odkryć tajemnicę jej śmierci. Julia nawiązuje wirtualny romans z Lucasem. Znajomość ta przekształca się w namiętny romans, co jest początkiem następnej tragedii..
Książka bardzo wciągająca, trochę zbyt rozciągła w środkowej części. Bardzo dobry, zaskakujący i typowo thillerowski koniec, prawie jak u Musso. Jeśli miałabym jeszcze "szukać dziury w całym" , to brakowało mi wątków pobocznych. Fabuła toczy się właściwie jednym torem - Julia - jej poszukiwania prawdy - romans z Lucasem. Nie dowiadujemy się zbyt wiele o jej mężu - znanym chirurgu, znajomych, synu. Tego mi brakowało, lubię bardziej rozbudowane tło głównego wątku. Irytowała mnie też głupota i naiwność Julii, ale to było chyba w zamyśle...

geena | 2016-06-10
Przeczytana: 10 czerwca 2016

Świetnym "Zanim zasnę" S.J. Watson postawił sobie poprzeczkę bardzo wysoko. Niestety chyba za wysoko, bo tym razem nawet jej nie dosięgnął. Z początku rzeczywiście miałam nadzieję, że będzie to dobry thriller psychologiczny z intrygującym wątkiem "cyberseksu na miarę XXI w.", ale po drodze wszystko się gdzieś rozlazło.

"Drugie życie" opowiada historię kobiety z przeszłością, która wiedzie ustabilizowane i wydawałoby się szczęśliwe życie przykładnej żony i matki, a jednak za sprawą śmierci siostry, wplątuje się w internetową znajomość z pewnym mężczyzną, który ożywia w niej stare rany i wtedy wszystko zaczyna się psuć.

Na plus na pewno zasługuje dobrze nakreślony romans (chwilami przypominający powieści erotyczne), który trochę namącił mi w głowie tym upodobaniem Watsona do żeńskich głównych bohaterek i ich deficytów w obszarze relacji damsko-męskich. Podobało mi się też poruszenie wątku uzależnienia od narkotyków, czy alkoholu, grupy wsparcia, przemocy psychicznej i fizycznej...

lila | 2018-09-19
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 19 września 2018

Bardzo dobrze napisany thriller.
Tajemnica, emocje, zaskakujące zakończenie (po części udało mi się odgadnąć).
PS chętnie sięgnęłabym po "Zanim zasnę" tegoż autora, ale znam tę historię z filmu